forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

lucia ely 05 ian 2011 14:47:19

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna:*:*
si eu acum am ajuns stau cu bobo:x in brate:D
sa mananci mai mult ca ieri da?:P ce ai mancat la micu dejun?:D

allys 05 ian 2011 15:10:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 459176)
Salut fetele, ce faceti?
Eu acum am ajuns de la scoala, ca era prea frig sa ne tina, s-au racit peretii.
Ce ati papat azi?
eu pana acum am 363 calorii, md+gustare, si mai mananc la pranz mazare:-/ cica, dupa aceea mai 1 fruct si ceva la cina...

:)) ce interesant faza cu scoala...ce m-as ruga sa fie si la mn la sc frig..sa se strice centrala ceva[-O<...ca sa mai stau si eu o zi, doua acasa ...da eu visez cu ochii deschisi

allys 05 ian 2011 15:20:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
asa am venit si eu de la sc si am luat pranzul :D ...dar..eu ieri am uitat sa va zic ce am papat..deci ieri: MD rulada piept de pui cu legume vreo 6 felii, jum cana iaurt, la P salata de cruditati cu pipt de pui la gratar, iar la C salata de radacinoase(telina,morcov, pastarnac) la gustari am mai rontait niste ardei gras ...am facut si o ora tae-bo (am cd-ul cu andreea raicu) \:d/...dar am o febra de ma dor toate:)) in special "frumosul meu bombeu" ;))
iar meniul de azi vi-l spun diseara :-*

lucia ely 05 ian 2011 15:33:33

Re: Liga adolescentelor slabute
 
imi place ce ai mancat:D
dar sa iei si gustari:* trebuie sa ai si fructe
bravo pentru sport>:D<

lucia ely 05 ian 2011 16:24:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
fetele eu dispar ceva timp(cateva zile probabil) o saptamana nu stiu cat:|
imi duc imediat calculatorul la reparat ...
sa aveti grija de voi si cum papati ca oricum vin sa vad raportu :P va pupacesc pe toate:*:*:*

Cassy 05 ian 2011 16:28:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 459525)
fetele eu dispar ceva timp(cateva zile probabil) o saptamana nu stiu cat:|
imi duc imediat calculatorul la reparat ...
sa aveti grija de voi si cum papati ca oricum vin sa vad raportu :P va pupacesc pe toate:*:*:*

Ok Lucia>:D<!
Te asteptam inapoi>:D< Sa il repare cat mai repede x-(!

lucia ely 05 ian 2011 17:17:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
mda:D vesti bune pt mine:D il duce numai maine:D\:D/.

pucca 05 ian 2011 17:25:55

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Salut, fetele>:D<
M-am intors pe pista de alergare aici pe forum;;) v-am citit zilele astea da nu am avut mai mult timp..
Sa vedem! pentru fetele care nu mananca aici. .. nu e bine deloc, pentru simplul fapt ca asta nu ajuta in dieta! organismul se obisnuieste si pierzi din masa musculara, se incapataneaza si in primul rand nu dispare grasimea... de aceea trebuie sa ne hranim echilibrat, sa primim toate substantele necesare corpului nostru, sii.. sport, sport, sport! pentru ca dupa cum prea bine stiti, el face minuni. Si nu trebuie doar sa stim, trebuie sa si punem in aplicare regulile ca sa fim cat mai sanatoase si mai frumoase;;)

alaltaieri am incurcat-o rau de tot cu niste paste cu branza:-s seara...
ieri am fost totusi 'cumintica' dar nu in totalitate... am facut 30 de min de tae-bo
nu va mai spun meniul ca stiu ca ma certati.. si ce e rau e facut deja.. acu voi avea grija sa nu se repete.

Si... astazi am mancat asa:
1 pachet biscuiti belvita
o jumatate de covrig rontait prin pauze..

pranz : pilaf cu legume

cina 2 felii de zacusca si o banana

urmeaza tae-bo mai tarziu.

Si sa va spun principiile mele. Am fugit intotdeauna de termenul 'dieta' si nu am de gand sa ma mai implic atat de mult in treaba asta.. pentru ca am incalcat-o dupa am acum 7 kg in plus:).. si stiu ca daca mananc moderat.. chiar daca nu tin cont de cateva lucruri, moderatia in mancare si sportul dau cele mai bune rezultate la mine..
e 5 ian deja, ce repede trece timpul..
scuzati pentru roman, dar am compensat zilele in care am lipsit:)):-* va pup pe toate! si spor:D

anka4iulie 05 ian 2011 17:35:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:20
Unt 65% grasime, Albalact, 10g - 59 calorii, 0 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carnati afumati, 50g - 151 calorii, 7.8 proteine, 12.7 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cascaval din lapte de vaca, Lacto Food, 30g - 99 calorii, 6.9 proteine, 9 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei gras galben, 25g - 7 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine alba, obisnuita, 40g - 107 calorii, 3 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 20.2 carbohidrati, 1 fibre, 272.4 sodiu, 1.7 zahar

Gustare 1, ora 12:00
Mandarine, 88g - 47 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 9.3 zahar

Prânz, ora 14:00
Mazare cu carnati, 200g - 168 calorii, 7 proteine, 8.6 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine de secara, Alnatura, 20g - 33 calorii, 1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 6.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:30
Mere, 100g - 52 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 10 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 723 calorii, (mic)26.7 proteine, (mult)38.5 grasimi, 0 colesterol, (mic)70.6 carbohidrati, 4.8 fibre, 272.4 sodiu, 21 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 9min/km, 20min - 91 calorii
Curatenie, general, 30min - 108 calorii
Metabolism bazal - 1559 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1758 calorii

Cam atat am facut eu pana acumm:-?
Peste 1 ora mananc o farfurie de scrob cu branza:X

CaMi22 05 ian 2011 21:51:27

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna fetelor:*
ce faceti? acuma am reusit si eu sa intru pt ca eu fac ore de dupa-masa renoveaza liceul si am intrat foarte ferita azi pt ca am slabit 300 g:))
stiu ca nu e mult dar pt mine e un pas:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:18:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO