forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

nicoleta30 13 ian 2011 09:22:49

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 471587)
Multumesc, multumesc! Sper sa fie cat de cat stabila valoarea, cu mici varatii de sute de grame (care sunt normale). Dar pana pe 14 feb nu cred ca pot sa-mi ating target-ul :), nu ca nu as vrea, dar e cam imposibil (mai am de dat cam 6.5 - 7kg). Sincer daca slabesc 2.5-3kg pana pe 14 Feb e perfect. Cel putin pana acum asa am slabit in jur de 2.5 kg/luna si nu vreau sa fortez nota. Pentru tine nu-mi fac probleme :) sigur le dai usor, mai ales ca tu nu ai de 'slabit' propriu-zis ci de mentinut mai mult. Oricum suntem aici sa ne sustinem reciproc; iti multumesc inca odata pentru suport si promit ca revin la 'programul normal' de exercitii si dieta.

pai cam tot 7 kilograme am de dat jos ca 55-48 face 7 deci nu tre sa ma mentin ci sa slabesc!!!pana pe 14 februarie intentionez sa dau jos 5 kilograme!

OtiliaIon 13 ian 2011 09:33:20

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Si eu ma gandesc la un nutritionist dar mai mult pentru ideea ca ma supravegheaza cineva decat ca sa ma invete lucruri despre mancare sau sa-mi dea vreun regim.. Nu poti sa tii un regim toata viata, mai bine mananci putin din orice. Pentru noi e momentul pentru mai mult sport.

Azi cantarul mi-a aratat 1 kg in minus asa ca mi-au mai ramas 4. Uhuu!

A creat Anes un concurs motivant: 9 saptamani ca sa intram in blugii prea mici acum.
Cred ca e mai realist sa ne planificam sa dam cele 4,5,6 sau 7kg pana pe 14 martie.
Macar de-as da jos 2 pana la 14 februarie!

Citat:

Anterior postat de andreyas (Post 471752)
Cam tot acelasi de pana acum...nu am reusit sa dau jos cele 5 kg,stagnez la greutatea asta....dar probabil am sa merg la un nutritionist sa ma consult cu el.:)


nicoleta30 13 ian 2011 10:35:04

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de OtiliaIon (Post 472427)
Si eu ma gandesc la un nutritionist dar mai mult pentru ideea ca ma supravegheaza cineva decat ca sa ma invete lucruri despre mancare sau sa-mi dea vreun regim.. Nu poti sa tii un regim toata viata, mai bine mananci putin din orice. Pentru noi e momentul pentru mai mult sport.

Azi cantarul mi-a aratat 1 kg in minus asa ca mi-au mai ramas 4. Uhuu!

A creat Anes un concurs motivant: 9 saptamani ca sa intram in blugii prea mici acum.
Cred ca e mai realist sa ne planificam sa dam cele 4,5,6 sau 7kg pana pe 14 martie.
Macar de-as da jos 2 pana la 14 februarie!

Participam la toate concursurile asa stam in priza si nu avem abateri!

rdogy 13 ian 2011 10:53:19

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 472412)
pai cam tot 7 kilograme am de dat jos ca 55-48 face 7 deci nu tre sa ma mentin ci sa slabesc!!!pana pe 14 februarie intentionez sa dau jos 5 kilograme!


Nu am stiu cat aveai inainte de sarbatori, am inteles ca ai luat in greutate cam 3 kg, dar asta e lasa ca ne mobilizam si scapam 'sanatos' de ele.

rdogy 13 ian 2011 10:54:45

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 472542)
Participam la toate concursurile asa stam in priza si nu avem abateri!


De acord, pana in 14-15 martie suna mai realist. Sunt 2 luni in care tb sa tragem tare, si in primavara-vara cine o sa arate bine? :)

nicoleta30 13 ian 2011 11:46:18

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 472573)
Nu am stiu cat aveai inainte de sarbatori, am inteles ca ai luat in greutate cam 3 kg, dar asta e lasa ca ne mobilizam si scapam 'sanatos' de ele.

Pai inainte de sarbatori am avut 52 de kilograme si dupa 55:((:((:((

anqutz 13 ian 2011 11:50:25

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 472654)
Pai inainte de sarbatori am avut 52 de kilograme si dupa 55:((:((:((

Stai linistita pt ca asa cum s-au pus asa si dispar. ;)

rdogy 13 ian 2011 12:57:03

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna Anqutz, La Multi Ani!
Nicoleta are probleme cu picioarele :) (sincer! este o fericita!), eu am probleme cu abdomenul (nu mai stiu ce sa mananc si ce sa fac sa obtin unul plat). Noi, cele care luptam pentru 'talii de albinute' stim cat este de greu sa scapam de grasimea asta. Am citit ca numai exrcitiile cardio te pot scapa de grasimea 'nesuferita' de pe abdomen, nicidecum sutele de abdomene efectuate zilnic. Am facut cardio de mi-au iesit ochii din cap, si sunt in continuare dezamagita pentru ca 'burta' ramane in continuare in evidenta!
Ce naiba sa mai fac?
Nu mananc paine mai mult de 3 felii pe zi (neagra), nu cartofi, orez, fasole si alte fainoase.

rdogy 13 ian 2011 12:59:44

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Fetelor, care aveti sau ati avut probleme similare, dati-mi un sfat!

anqutz 13 ian 2011 13:14:05

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 472755)
Buna Anqutz, La Multi Ani!
Nicoleta are probleme cu picioarele :) (sincer! este o fericita!), eu am probleme cu abdomenul (nu mai stiu ce sa mananc si ce sa fac sa obtin unul plat). Noi, cele care luptam pentru 'talii de albinute' stim cat este de greu sa scapam de grasimea asta. Am citit ca numai exrcitiile cardio te pot scapa de grasimea 'nesuferita' de pe abdomen, nicidecum sutele de abdomene efectuate zilnic. Am facut cardio de mi-au iesit ochii din cap, si sunt in continuare dezamagita pentru ca 'burta' ramane in continuare in evidenta!
Ce naiba sa mai fac?
Nu mananc paine mai mult de 3 felii pe zi (neagra), nu cartofi, orez, fasole si alte fainoase.

Hello! La multi ani si tie! :-* Stiu ca ea nu are pb cu burtica si mi se pare mult mai ok sa ai abdomenul plat si fundul mai marisor decat invers. x-( Asa e, cu cardio se duce cel mai bine burtica, mai ales daca alergi. :) Si la mine a disparut si cu dieta low-carb, reusisem sa nu mai am aprox deloc. Pacat ca m-am impotmolit de Sarbatori. De ce nu incerci si tu SB?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:26:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO