forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

nicoleta30 19 ian 2011 13:37:14

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Iar populatia tanara invata din puterea exemplului si daca te creste unu care da iama in frigider odata la 10 minute cam greu sa fi ponderat si slabut! Deci generatia tanara este oglinda noastra! Nici sa le interzici consumul de chipsuri sau ciocolata sau fast food! dar este de incercat evitarea crearii vreunei atitudini legate de acestea. Aceste produse exista si copilul daca chiar vrea poate sa manace dar sunt si alternative cam asa vad eu problema gandindu-ma la copilul meu Sper ca nu am luat-o prea tare pe aratura....

nicoleta30 19 ian 2011 13:39:05

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Asa ca o conluzie. Vremurile s-au schimbat, iar lucrurile de care vorbim fac parte din procesul de adaptare la noile vremuri acum cine se adapteaza cine nu ...nu...

rdogy 19 ian 2011 18:33:05

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Asa e Nico, ai dreptate, copii ii educam cat se poate in maniera asta dar vorba ta nu-i poti forta sa manance numai legume :) cand cresc si dau de gustul fastfood-urilor e greu sa-i mai controlezi; tot ce poti face e sa-i explici ce e bine si ce nu e....

Cat despre cumparaturile de la supermarket, esti o norocoasa. Multe persone nu-s mai permit 'luxul' de a planta in gradina legume :) si poate unii ar rade la remarca mea, dar sa stii ca e adevarat! Eu una nu-mi permit chestia asta, nu ca nu as avea timp, nu am unde si atunci evident imi cumpar tot de la scobitori pana la orez, faina etc.

Dar hai sa revenim la ale noastre, discutiile astea pot fi fara sfarsit si nu are rost sa ne abatem de la scopurile noastre. Cum merge SBD? La mine so far so good!

Maine nu stiu ce o sa pap dar vad eu, azi am avut carnita da pui la gratar cu brocoli, si in rest micul dejun ca de obicei semintele de in cu lapte, iaurt si alune.

Va pup si ne 'auzim' si maine.

nicoleta30 20 ian 2011 08:03:31

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
tu mege bine am avut ceva probleme cu tranzitul dar... cate o abatere de vre15-20de grame da nu-i bai ca nu depasesc 1000 calorii si nu pap dupa 18 seara cu miscarea slabut daca fac vreo zace minute si ex doar pentru picioare efectiv nu am chef sa mai fac nimic seara doar sa matrasc in pat si sa beau ceva cald. Am o raceala tare pacatoasa ...asa ceva....

nicoleta30 20 ian 2011 08:06:26

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
:)rodi draga ne mai pacalim si cu alte discutii;) mai luam din presiunea asta care o punem pe noi sa slabim. Mai vb de una de alta vorba filmului "this could be the begining of a beautiful friendship" !>:D<

OtiliaIon 20 ian 2011 08:43:00

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna dimineata,

Na ce abatere mica ai avut tu, eu aseara am bagat jumate de punga de fistic si cand m-am uitat pe punga si-am vazut 600 calorii la suta de grame imi venea sa plang. Azi ma duc la tae bo sa imi spal pacatul.

Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 483138)
tu mege bine am avut ceva probleme cu tranzitul dar... cate o abatere de vre15-20de grame da nu-i bai ca nu depasesc 1000 calorii si nu pap dupa 18 seara cu miscarea slabut daca fac vreo zace minute si ex doar pentru picioare efectiv nu am chef sa mai fac nimic seara doar sa matrasc in pat si sa beau ceva cald. Am o raceala tare pacatoasa ...asa ceva....


OtiliaIon 20 ian 2011 08:45:51

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna dimineata,
Te tii de treaba, bravo bravo! Cand ai zi de cantar?

Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 482322)
Cum merge SBD? La mine so far so good!

Maine nu stiu ce o sa pap dar vad eu, azi am avut carnita da pui la gratar cu brocoli, si in rest micul dejun ca de obicei semintele de in cu lapte, iaurt si alune.

Va pup si ne 'auzim' si maine.


nicoleta30 20 ian 2011 09:46:13

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de OtiliaIon (Post 483174)
Buna dimineata,

Na ce abatere mica ai avut tu, eu aseara am bagat jumate de punga de fistic si cand m-am uitat pe punga si-am vazut 600 calorii la suta de grame imi venea sa plang. Azi ma duc la tae bo sa imi spal pacatul.

Am papat 25 de grame de napolitana joe si si un soldatel de paine cu slaninuta cu ceapa (asta vrut sa manance copilul meu ieri dupa amiaza:D).

rdogy 20 ian 2011 18:05:23

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 483140)
:)rodi draga ne mai pacalim si cu alte discutii;) mai luam din presiunea asta care o punem pe noi sa slabim. Mai vb de una de alta vorba filmului "this could be the begining of a beautiful friendship" !>:D<


Frumos, foarte frumos spus! Asa e, ne mai 'delectam' si cu alte subiecte dar putem gasi subiecte legate de frumusete, din muzica si filme, barfe pe baza VIP-urilor, etc :)
Chiar! poate pe langa 'raportare' (ce am mancat sau ce mancam in ziua respectiva) putem sa discutam si despre altceva, ca sa nu dam in monotonie.
Ce parere aveti!?

rdogy 20 ian 2011 18:12:44

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 483138)
tu mege bine am avut ceva probleme cu tranzitul dar... cate o abatere de vre15-20de grame da nu-i bai ca nu depasesc 1000 calorii si nu pap dupa 18 seara cu miscarea slabut daca fac vreo zace minute si ex doar pentru picioare efectiv nu am chef sa mai fac nimic seara doar sa matrasc in pat si sa beau ceva cald. Am o raceala tare pacatoasa ...asa ceva....

Bravo, felicitarile mele pt ca nu papi dupa ora 18.00, don't worry cu miscarea, pana la urma noi limitam carbohidratii si mai ales zaharul si de aici si lipsa de energie (de-aia nici eu nu ma hazardez); si felicitari mai ales ca tii cont si de calorii! Eu nu fac chestia asta si s-ar putea dupa astea 2 saptamani (sau 3) sa-mi para rau :) ca eu mananc chestii in primul rand permise in faza I, sanatoase si in cantitatile care se recomda pt SBD dar sper ca sa si vad rezultate, ca ce-i drept, una e cand o femeie de vreo 100kg diabetica si cardiaca sa aibe voie 2 lingurite de X/zi si alta e 'je' cu mai putine kg si fara sa am problemele mentionate mai sus. Oricum eu ma simt altfel cand ma ridic de la masa, nu sunt la fel de plina si ma satur mai repede.


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:50:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO