forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

McFoxxi 24 sep 2011 07:44:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de lavazza2011 (Post 800324)
Neatza fetelor ,

ce faceti ? eu sunt treaza de la 6,30 pentru ca Sofy s-a setat cu programul cresei si se pare ca nu intelege ce-i cu weekendul si de ce sta acasa .
O jumatate de ora a stat numai la usa cu niste jucarii si cu adidasii ...ca sa plecam la copii. I-am tot explicat ca azi nu trebuie sa mergem ...nebunie totala.
Fetelor , sper sa nu credeti ca ma laud ... nici pe departe, dar trebuie sa recunosc ca ...faza asta cu cresa a fost o piatra mare pe sufletul meu..iar acum sunt atit de fericita si linistita sufleteste ca s-a obisnuit incit simt nevoia sa ma exteriorizez.
Avem doua saptamani de mers la cresa in care nu am lipsit nici o zi.
Yoni eu zic sa mai incerci si la alte crese.
Credeti-ma, ca orice mamica, sunt extrem de pretentioasa in ceea ce priveste cresterea copilului meu. Dar celor de la cresa Sofiei, momentan nu am ce sa le reprosez.
De doua saptamani a inceput sa vorbeasca mult mai bine. Vad ca tot da sa cinte diverse cintecele, vine acasa cu desene pe care le-a colorat ea....evident, in stilul ei :) .
Exact cum a zis Margutza, si-a facut prietene acolo iar pe ingrijitoare vad ca le place foarte mult. Imi tot spune acasa ca i-a dat " tanti " sa pape "ciomba" cu " mocov " , ca a pus-o in patut sa doarma.
De-asta zic Yoni, nu te descuraja, stiu ca ti-e greu ...dar poate merita sa mai incerci. Poate la alta cresa, daca ai .. alt plic :D ..pentru ca din pacate se intra foarte greu.

Neaţa. Şi eu sunt trezită de la 6:30:). Mă pregătesc să merg în parc pentru că sunt voluntar la "Let`s do it Romania".
Vreau să vă anunţ că aseară am reuşit să ţin tot programul de exerciţii Tae Bo care este de 56 de minute[*3*]. Până acum nu reuşeam doar 30 de minute şi am zis că voi face deocamdată 40, dar nu ştiu cum de am rezistat 56. Sunt foarte mulţumită![*70*].

McFoxxi 24 sep 2011 07:47:40

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de lavazza2011 (Post 800331)
Nu am mai tinut regim deloc saptamanile astea de cind cu cresa, dar vad ca nici nu am pus deloc. Sunt tot la 72.

Felicitări! Nu este uşor să te menţii la o anumită greutate mai multe săptămâni.[*103*]

lavazza2011 24 sep 2011 07:59:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de McFoxxi (Post 800356)


Felicitări! Nu este uşor să te menţii la o anumită greutate mai multe săptămâni.[*103*]

Multumesc mult. Stresul cu cresa a fost secretul mentinerii cred...

rainbow83 24 sep 2011 10:28:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de lavazza2011 (Post 800324)
Neatza fetelor ,

ce faceti ? eu sunt treaza de la 6,30 pentru ca Sofy s-a setat cu programul cresei si se pare ca nu intelege ce-i cu weekendul si de ce sta acasa .
O jumatate de ora a stat numai la usa cu niste jucarii si cu adidasii ...ca sa plecam la copii. I-am tot explicat ca azi nu trebuie sa mergem ...nebunie totala.
Fetelor , sper sa nu credeti ca ma laud ... nici pe departe, dar trebuie sa recunosc ca ...faza asta cu cresa a fost o piatra mare pe sufletul meu..iar acum sunt atit de fericita si linistita sufleteste ca s-a obisnuit incit simt nevoia sa ma exteriorizez.
Avem doua saptamani de mers la cresa in care nu am lipsit nici o zi.
Yoni eu zic sa mai incerci si la alte crese.
Credeti-ma, ca orice mamica, sunt extrem de pretentioasa in ceea ce priveste cresterea copilului meu. Dar celor de la cresa Sofiei, momentan nu am ce sa le reprosez.
De doua saptamani a inceput sa vorbeasca mult mai bine. Vad ca tot da sa cinte diverse cintecele, vine acasa cu desene pe care le-a colorat ea....evident, in stilul ei :) .
Exact cum a zis Margutza, si-a facut prietene acolo iar pe ingrijitoare vad ca le place foarte mult. Imi tot spune acasa ca i-a dat " tanti " sa pape "ciomba" cu " mocov " , ca a pus-o in patut sa doarma.
De-asta zic Yoni, nu te descuraja, stiu ca ti-e greu ...dar poate merita sa mai incerci. Poate la alta cresa, daca ai .. alt plic :D ..pentru ca din pacate se intra foarte greu.

micuta de ea:x....mi-o imaginez la usa ''gata'' de plecare:)). abia astept si eu sa ajungem in stadiul asta, dar mai avem destul pana atunci si sa vad daca reusesc sa-l bag si eu la cresa, aici nu merge cu plicul:">

lavazza2011 25 sep 2011 07:46:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna dimineata,

cineva la cafea ? noi azi ne-am trezit la 8, ne uitam la BAMBI 2 la dvd ... pentru a 50 - a oara ...eu beau cafeaua .
mai tirziu iesim la un gratar pe langa bucuresti cu parintii mei ..

McFoxxi 25 sep 2011 08:23:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de lavazza2011 (Post 800930)
Buna dimineata,

cineva la cafea ? noi azi ne-am trezit la 8, ne uitam la BAMBI 2 la dvd ... pentru a 50 - a oara ...eu beau cafeaua .
mai tirziu iesim la un gratar pe langa bucuresti cu parintii mei ..

Bună dimineaţa!
Eu acum m-am trezit şi mă duc să îmi fac un ceai:).
Distracţie plăcută la grătar.

iony07 25 sep 2011 12:27:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de lavazza2011 (Post 800930)
Buna dimineata,

cineva la cafea ? noi azi ne-am trezit la 8, ne uitam la BAMBI 2 la dvd ... pentru a 50 - a oara ...eu beau cafeaua .
mai tirziu iesim la un gratar pe langa bucuresti cu parintii mei ..

buna dimineata! noi ne-am trezit la 10:30 si acum ne pregatim sa mergem la ziua finutei nostre care implineste 3 anisori. iar fac praf regimulx-(

McFoxxi 25 sep 2011 13:41:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de iony07 (Post 801112)
buna dimineata! noi ne-am trezit la 10:30 si acum ne pregatim sa mergem la ziua finutei nostre care implineste 3 anisori. iar fac praf regimulx-(

La mulţi ani pentru finuţa ta. Ai grija ce mănânci:D.

margutza 25 sep 2011 17:44:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Buna,

Tocmai am baut 3/1 de dupa amiaza. O săptămana cat mai usoara.

margutza 25 sep 2011 18:08:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de Aniskka (Post 799533)
Hei Hei ! M-am trezit ieri dimineata si am realizat ca blonduta de 50 kg care putea purta aproape orice si careia nu-i era rusine sa iasa niciodata din casa..a plecat si nu se va mai intoarce decat cu un efort extraordinar de mare.
In locul ei am descoperit o balenuta.. din genul Free Willy care nici la piata nu se mai duce de teama persoanelor care se cred `funny`.
Cum am ajuns aici..? Nici nu-mi dau seama.. Sau poate ca mi-am dat seama dar nu am facut nimic. In schimb iubitul a facut ceva.. Bagajele!
Ultima mea speranta sunteti voi.. Asa ca bine v-am gasit,sper ca aici sa-mi gasesc forta si inspiratia de a ajunge din nou de unde am plecat.
O zi buna tuturor .

Draga mea, capul sus! Trebuie sa fii tare in asemenea momente si sa nu te razbuni pe mancare!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:44:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO