forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

BornCrank 29 sep 2011 14:36:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 804684)
Fetelor eu sunt cea mai fericita!Dupa 2 sapt am iesit in platou si am 55.7 ,acum schimb tickerul :x . La mine au trecut deja 4 zile din aceasta luna si ma simt foarte ok.Sper sa reusiti si voi!!

Felicitari!!! >:D<

Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 804819)
Meniul meu pt ieri
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 06:00
Terci de ovaz (Porridge), 300g - 160 calorii, 6.6 proteine, 3.9 grasimi, - colesterol, 24.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine neagra obisnuita, 10g - 22 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 4.4 carbohidrati, 0.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Dulceata fara zahar, facuta in casa, 20g - 14 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 3.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gustare 1, ora 10:16
Iaurt de baut Activia Natur, Danone, 330g - 116 calorii, 10.2 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 11.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 11.9 zaharuri
Prânz, ora 14:00
Varza calita, Cetateregala, 100g - 50 calorii, 1.7 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 9.3 carbohidrati, 3.1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Mazare fiarta, fara sare, 120g - 51 calorii, 3.6 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 8.4 carbohidrati, 3.6 fibre, - sodiu, 4.8 zaharuri
Pui la gratar, 150g - 153 calorii, 28.5 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Mar Ionatan, 200g - 104 calorii, 0.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 27.6 carbohidrati, 4.8 fibre, - sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 17:00
Ciocolata neagra/amaruie 75% cacao (unt de cacao pur), Kandia, 10g - 50 calorii, 1.1 proteine, 3.7 grasimi, - colesterol, 4.1 carbohidrati, 1.2 fibre, 10 sodiu, 2.3 zaharuri
Cina, ora 20:30
Castraveti murati in saramura, 100g - 12 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Piftele de peste, 190g - 217 calorii, 30.8 proteine, 9.5 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 3, ora 21:30
Iaurt light 0% grasime Life+, Milli, 150g - 48 calorii, 5.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 997 calorii, (mult)90.9 proteine, (mic)25.3 grasimi, 0 colesterol, (mic)106.7 carbohidrati, 14.1 fibre, 10 sodiu, 19 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 120min - 244 calorii
Metabolism bazal - 1294 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1538 calorii

Astazi nu stiu ce e cu mine...cred ca am cam racit...ma simt foarte ametita, ma doare gatul si imi e greata de orice mancare vad....cred ca la pranz voi manca doar niste fructe...
Oricum, mai umpic si e gata saptamanaa...prima saptamana fara dulciuri si faina alba...si monti..sau ma rog, incercare de monti :))
Sunt sigura ca vom avea cu toate rezultate imbucuratoare :-* >:D<

Off, bea multe ceaiuri. Sa inteleg ca a venit frigul? Aici e cald, sunt 31 grade, dar tot stranut, uit sa inchid geamul noaptea. Nu mananci cam putin? :( De ce nu bagi 10 g de oleaginoase ( ce-ti place tie ) si ajungi la 1000 cal.

Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 804706)
Una frumoasaaaa si intreaga:)..Crede-ma:( nu eram asa:-<..nici nu-mi placea mult ciocolata
Fructe n-aveam iar oleginoasele erau pe terminare..deh:)asta e:PGata, azi nu am ispite..nimic:)

Una frumoasa si intreaga ciocolata. :)):)) Frumos tare! :))
Hehe, stiu perfect, eu nu mancam deloc paine, dar stii ce am facut azi? Ai ghicit. :P Am mancat 15g paine, n-a fost mult, dar am mancat.

Raportez azi: multe fructe + 15 g paine neagra cu cereale ( mama m-a corupt :D, saraca n-are nici o vina :)) ).

Heeey.. si salut fetelor!!

Alexik 29 sep 2011 14:41:17

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805182)
Una frumoasa si intreaga ciocolata. :)):)) Frumos tare! :))
Hehe, stiu perfect, eu nu mancam deloc paine, dar stii ce am facut azi? Ai ghicit. :P Am mancat 15g paine, n-a fost mult, dar am mancat.

Raportez azi: multe fructe + 15 g paine neagra cu cereale ( mama m-a corupt :D, saraca n-are nici o vina :)) ).
Heeey.. si salut fetelor!!

Stiuuuu.:D :Deh , azi am fost sa-mi iau iaurt si..:D n-am mai luat ciocolata.:D
A cumparat mama praf de lapte de soia din nou..asa ca de acum o sa beau cacao+lapte cand mi-e pofta de cioco:">
Eu..nu neaparat tin sb 1..dar incerc sa nu mananc paine..cartofi la fel ..iar ca fructe ..nu am decat mere si nu-mi plac:).Poate fac acum un sb 2 perfect( ma ref la introducerea alim) ca sa scap de dieta asta.

BornCrank 29 sep 2011 14:51:30

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 805185)
Stiuuuu.:D :Deh , azi am fost sa-mi iau iaurt si..:D n-am mai luat ciocolata.:D
A cumparat mama praf de lapte de soia din nou..asa ca de acum o sa beau cacao+lapte cand mi-e pofta de cioco:">
Eu..nu neaparat tin sb 1..dar incerc sa nu mananc paine..cartofi la fel ..iar ca fructe ..nu am decat mere si nu-mi plac:).Poate fac acum un sb 2 perfect( ma ref la introducerea alim) ca sa scap de dieta asta.

Si eu am fost tentata sa iau ciocolata, dar mi-a dat mama peste mana. :)Nu mananca deloc dulciuri ea, dar nimic!!! N-are nici o treaba cu dulciurile si tot ce-i dulce. Seman cu tata la dulciuri. :P
Asa ca am luat mango, paine cu cereale ( a fost fff buna, din cauza ei am mancat :P ).
Praf? Hmmm..cam multe prafuri mananci tu si de soia. Si eu mai luam bautura naturala de soia nemodificata (cica, dar asa scrie pe cutie).
Merele nu-ti plac? Mie da, am luat azi granny smith:x, dar cred ca le mananc maine, ca deja am mancat prea multe fructe azi.

GinaViesianu 29 sep 2011 14:58:27

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805182)
Felicitari!!! >:D<



Off, bea multe ceaiuri. Sa inteleg ca a venit frigul? Aici e cald, sunt 31 grade, dar tot stranut, uit sa inchid geamul noaptea. Nu mananci cam putin? :( De ce nu bagi 10 g de oleaginoase ( ce-ti place tie ) si ajungi la 1000 cal.



!


Ma chinui uneori sa ajung la valoarea asta datorita programului...pana la 6 sunt la lucru si cam totul se invarte in jurul chestiei asteia.Am zis ca-mi iau migdale zilele urmatoare..pana acum imi era frica de oleaginoase, dar am ajuns la concluzia ca pana nu infrunti, nu trece...
Aici esste oarecum frigut...si bate vantul...eu sunt tot timpul asa...prima la raceala :))...apoi nu prea mai am treaba ...
Am baut deja un coldrex..si mai am si pt deseara.. Dar tot ma simt ca un c*r... Asta este:))
Felicitari pt reusita in fata tentatiei de a-ti lua ciocolata! :-*

PS: macar la un lucru e buna si raceala asta, numai la dulciuri nu imi sta gandul... :-<

GinaViesianu 29 sep 2011 15:00:10

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 805185)
Stiuuuu.:D :Deh , azi am fost sa-mi iau iaurt si..:D n-am mai luat ciocolata.:D
A cumparat mama praf de lapte de soia din nou..asa ca de acum o sa beau cacao+lapte cand mi-e pofta de cioco:">
Eu..nu neaparat tin sb 1..dar incerc sa nu mananc paine..cartofi la fel ..iar ca fructe ..nu am decat mere si nu-mi plac:).Poate fac acum un sb 2 perfect( ma ref la introducerea alim) ca sa scap de dieta asta.


Si mie imi plac merele mult de tot...
Felicitari pt iaurt!
Praf de soia:-/ ..never hurd of it...e bun?

BornCrank 29 sep 2011 15:07:48

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 805206)
Ma chinui uneori sa ajung la valoarea asta datorita programului...pana la 6 sunt la lucru si cam totul se invarte in jurul chestiei asteia.Am zis ca-mi iau migdale zilele urmatoare..pana acum imi era frica de oleaginoase, dar am ajuns la concluzia ca pana nu infrunti, nu trece...
Aici esste oarecum frigut...si bate vantul...eu sunt tot timpul asa...prima la raceala :))...apoi nu prea mai am treaba ...
Am baut deja un coldrex..si mai am si pt deseara.. Dar tot ma simt ca un c*r... Asta este:))
Felicitari pt reusita in fata tentatiei de a-ti lua ciocolata! :-*

PS: macar la un lucru e buna si raceala asta, numai la dulciuri nu imi sta gandul... :-<

De ce sa-ti fie frica?
Aici e cald, pana pe 5 octombrie o sa tot fie cald. Si eu sunt prima, racesc mereu vara! Nu exista vara in care sa nu racesc.
Eh, mai bine sanatoasa si cu pofte, decat bolnavioara.

Heey, stai ca inca nu s-a terminat ziua. :))

GinaViesianu 29 sep 2011 15:13:25

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805217)
De ce sa-ti fie frica?
Aici e cald, pana pe 5 octombrie o sa tot fie cald. Si eu sunt prima, racesc mereu vara! Nu exista vara in care sa nu racesc.
Eh, mai bine sanatoasa si cu pofte, decat bolnavioara.

Heey, stai ca inca nu s-a terminat ziua. :))


asa-i , nu s-a terminat:))
Am avut o perioada in care imi era f frica de tot ce inseamna grasimi...acum incerc sa ma esuc in privinta asta, stiu ca sunt si grasimi bune...dar poate stii cum este sa actionezi contrar instinctului...

Alexik 29 sep 2011 15:25:08

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805197)
Si eu am fost tentata sa iau ciocolata, dar mi-a dat mama peste mana. :)Nu mananca deloc dulciuri ea, dar nimic!!! N-are nici o treaba cu dulciurile si tot ce-i dulce. Seman cu tata la dulciuri. :P
Asa ca am luat mango, paine cu cereale ( a fost fff buna, din cauza ei am mancat :P ).
Praf? Hmmm..cam multe prafuri mananci tu si de soia. Si eu mai luam bautura naturala de soia nemodificata (cica, dar asa scrie pe cutie).
Merele nu-ti plac? Mie da, am luat azi granny smith:x, dar cred ca le mananc maine, ca deja am mancat prea multe fructe azi.

La mine ai mei mananca rar:DCand le e foame:))si orice..mama are uneori pofte..tata nu mananca mai deloc dulciuri:P
Scrie Bautura instant din soia:-??si e de la un magazin bio :-/nu cred c-o fi asa de rau.
Eu zic ca e mai bine daca beau asa decat alea de 0.5% grasime din market
Poate alea verzi da..dar acum am de la gradina mea de la tara ..si nu-mi plac :D|nu ma atrag
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 805209)
Si mie imi plac merele mult de tot...
Felicitari pt iaurt!
Praf de soia:-/ ..never hurd of it...e bun?

Mie niciodata nu mi-au placut:))
E bun:D

Georgii 29 sep 2011 15:27:51

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Ohoo;;).Cum merge luna fara rasfat?:>

BornCrank 29 sep 2011 15:32:09

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 805223)
asa-i , nu s-a terminat:))
Am avut o perioada in care imi era f frica de tot ce inseamna grasimi...acum incerc sa ma esuc in privinta asta, stiu ca sunt si grasimi bune...dar poate stii cum este sa actionezi contrar instinctului...

Da stiu perfect, despre asta iti ziceam eu acum 2-3 zile, indiferent ca-i integrala. Eu nemancand de ff mult timp, mai mancam 10-20 g de paine prajita la cuptor, dar fffff rar, iar acum mananc muult prea multa paine, dar asta e. Tot inainte!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:02:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO