forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

GinaViesianu 29 sep 2011 15:32:32

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 805237)
Ohoo;;).Cum merge luna fara rasfat?:>

Hello!
Foarte bine:))
Ne rasfatam organismul cu o mini detoxifiere sa-i zic asa...deci se poate spune si rasfat:D

GinaViesianu 29 sep 2011 15:34:44

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805245)
Da stiu perfect, despre asta iti ziceam eu acum 2-3 zile, indiferent ca-i integrala. Eu nemancand de ff mult timp, mai mancam 10-20 g de paine prajita la cuptor, dar fffff rar, iar acum mananc muult prea multa paine, dar asta e. Tot inainte!


Privind asa, hmmm,...te cam inteleg :-?.. DAR trebuie sa recunoastem ca omul cat traieste invata.. :D

Deliutza 29 sep 2011 15:35:42

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Nu pot sa cred!Cu siguranta au fost saptamani intregi in care nu am papat nici zahar nici paine, sau orice din faina alba, eh nus cum s-a facut ca sapt asta mama a pus taitzei in supa, a facut gogosi cu gem, a facut gem?!?!?! Mentionez ca mama face de obicei de 2 ori dulciuri, de craciun si de paste si atunci un cozonac care daca se papa cald bine, daca nu il papa pasarelele:)) Eu daca papam o feliutza, ca nu prea-mi place cozonacul de fel. Nu stiu ce i-a venit acum!... o sa incerc de maine, daca nu(ii zic lu' mama sa faca tot ce-i mai trece prin minte acum cat mai are sanse ca dupaaaaaa:)) ma fac fetita cuminte!), oricum de sapt viitoare incep drastic ca deja s-a asezat stratul de sunculitza pe abdomen si coapse:-<

GinaViesianu 29 sep 2011 15:39:23

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Deliutza (Post 805252)
Nu pot sa cred!Cu siguranta au fost saptamani intregi in care nu am papat nici zahar nici paine, sau orice din faina alba, eh nus cum s-a facut ca sapt asta mama a pus taitzei in supa, a facut gogosi cu gem, a facut gem?!?!?! Mentionez ca mama face de obicei de 2 ori dulciuri, de craciun si de paste si atunci un cozonac care daca se papa cald bine, daca nu il papa pasarelele:)) Eu daca papam o feliutza, ca nu prea-mi place cozonacul de fel. Nu stiu ce i-a venit acum!... o sa incerc de maine, daca nu(ii zic lu' mama sa faca tot ce-i mai trece prin minte acum cat mai are sanse ca dupaaaaaa:)) ma fac fetita cuminte!), oricum de sapt viitoare incep drastic ca deja s-a asezat stratul de sunculitza pe abdomen si coapse:-<


Pune-o sa faca gogosi cu faina integrala si cu gem fara zahar :))
Glumesc acum, dar.. gandeste-te ca fiecare om are treaba lui...si ca nu-i normal sa ne ajustam orarul dupa altii fara motiv ;)
Ea cu ale ei, tu cu ale tale..
Plus ca ai zis ca face de pasti si de craciun prajituri, so chillax, craciunul nu`i asa departe :)) glumesc din nou
Te pup si de maine te asteptam in forta aici cu noi!

Georgii 29 sep 2011 15:41:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 805246)
Hello!
Foarte bine:))
Ne rasfatam organismul cu o mini detoxifiere sa-i zic asa...deci se poate spune si rasfat:D

Foarte bine.Asa va vreau.;;)

BornCrank 29 sep 2011 15:47:54

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 805232)
La mine ai mei mananca rar:DCand le e foame:))si orice..mama are uneori pofte..tata nu mananca mai deloc dulciuri:P
Scrie Bautura instant din soia:-??si e de la un magazin bio :-/nu cred c-o fi asa de rau.
Eu zic ca e mai bine daca beau asa decat alea de 0.5% grasime din market
Poate alea verzi da..dar acum am de la gradina mea de la tara ..si nu-mi plac :D|nu ma atrag

Mie niciodata nu mi-au placut:))
E bun:D

Ii cuplam. :))
Sa stii ca am mancat si eu mere din copac (chiar aici, de la cineva) si nu mi-au placut, dar depinde de soi, aveau f multe soiuri, in schimb reineta (tot din copac) erau delicioase. :x Pacat ca nu-ti plac, ti-am mai zis eu despre mere ca contin pectina si sunt f bune.

Georgii 29 sep 2011 15:48:56

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805261)
Ii cuplam. :))
Sa stii ca am mancat si eu mere din copac (chiar aici, de la cineva) si nu mi-au placut, dar depinde de soi, aveau f multe soiuri, in schimb reineta (tot din copac) erau delicioase. :x Pacat ca nu-ti plac, ti-am mai zis eu despre mere ca contin pectina si sunt f bune.

Tuuu:D.Ce mai faci?Cum mai esti?:P

BornCrank 29 sep 2011 15:52:01

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 805257)
Pune-o sa faca gogosi cu faina integrala si cu gem fara zahar :))
Glumesc acum, dar.. gandeste-te ca fiecare om are treaba lui...si ca nu-i normal sa ne ajustam orarul dupa altii fara motiv ;)
Ea cu ale ei, tu cu ale tale..
Plus ca ai zis ca face de pasti si de craciun prajituri, so chillax, craciunul nu`i asa departe :)) glumesc din nou
Te pup si de maine te asteptam in forta aici cu noi!

Gogosi gogosi? :)):))Deliuta spune-i lu´´mami sa faca gogosi din faina integrala ca venim noi :)):)), hai ca glumesc. :P

Ca bine zici.

BornCrank 29 sep 2011 15:53:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 805263)

Tuuu:D.Ce mai faci?Cum mai esti?:P

Euu?¿! :D Multumesc, bine...pe aici, dar tu ?>:D<

Alexik 29 sep 2011 15:55:23

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 805261)
Ii cuplam. :))
Sa stii ca am mancat si eu mere din copac (chiar aici, de la cineva) si nu mi-au placut, dar depinde de soi, aveau f multe soiuri, in schimb reineta (tot din copac) erau delicioase. :x Pacat ca nu-ti plac, ti-am mai zis eu despre mere ca contin pectina si sunt f bune.

Da:)):))
Eh.:D la mine cred ca e cel mai rai soi:))de cele mai multe ori mama ii folosea la placinte


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:32:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO