forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

just21 26 sep 2011 14:53:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802048)
Corect! o gandire minunata! Ce sport faci?
Si eu m-am indragostit deja de senzatia asta de bine...de ne-durere de stomac, nici de foame, nici de prea multa mancare..
Eu in momentul asta sunt ca un copil mic...abia astept sa se faca 5 sa pap patratica mea de cioco neagra...:D

Eu fac tae-bo.in vacante in fiecare zi la sala, in timpul scolii de 3 ori pe sapt , iar in weekend merg la inot sau alergat..In rest fac ex de pe internet.Mi-am descarcat slim in 6.Si imi place.dar tot nu as schimba cu nimic tae-bo.Sunt dependenta de el.:x:x:x

Senzatia asta e euforica.Sa nu te siimit vinovata de ceva ce ai papat!!!:x:x:xParca plutesc.
In curand se face ora 5 si vei putea papa bucatica ta de ciocolatica..Pofta buna!

aycha 26 sep 2011 14:58:42

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
eu visam să nu mă prindă stagnarea....mai ales ca eu mancam mereu cam 1000 kcl si acum am ajuns sa scad...pff:(...acum fac si mai mult sport..
ma cantaresc miercuri sa vad daca se mai modifica ceva!:-s

GinaViesianu 26 sep 2011 14:59:55

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 802056)
Eu fac tae-bo.in vacante in fiecare zi la sala, in timpul scolii de 3 ori pe sapt , iar in weekend merg la inot sau alergat..In rest fac ex de pe internet.Mi-am descarcat slim in 6.Si imi place.dar tot nu as schimba cu nimic tae-bo.Sunt dependenta de el.:x:x:x

Senzatia asta e euforica.Sa nu te siimit vinovata de ceva ce ai papat!!!:x:x:xParca plutesc.
In curand se face ora 5 si vei putea papa bucatica ta de ciocolatica..Pofta buna!


Multumesc! Mda, la mine tae-bo nu prea intra, nush, nu e compatibil..in schim , de cardio intens, gen turbo fire, insainity, nu ma satur ever!

aycha 26 sep 2011 15:02:18

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
just 21,cum te simti cu Rina?

GinaViesianu 26 sep 2011 15:03:13

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802062)
eu visam să nu mă prindă stagnarea....mai ales ca eu mancam mereu cam 1000 kcl si acum am ajuns sa scad...pff:(...acum fac si mai mult sport..
ma cantaresc miercuri sa vad daca se mai modifica ceva!:-s


Hey! Chin up!
Din experienta iti spun SA NU SCAZI SUB 1000! Daca te uiti la meniurile mele din aprilie-mai ai sa vezi ca-i jale...isi cu ce m-a ajutat? Cu nimic! organismul s-a obisnuit! Ba chiar m-am ales si cu o dereglare hormonala de toata frumusetea!
Uite alt sfat! Creste intr-o zi nr kcal, si apoi scade brusc...si insista cu sportul.. Bea mai multa apa...
Plus, acum o sa fie iar o zguduitura ca nu o sa papi dulce si faina alba, si ai sa vezi ca organismul o sa reactioneze:*

aycha 26 sep 2011 15:10:03

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802069)
Hey! Chin up!
Din experienta iti spun SA NU SCAZI SUB 1000! Daca te uiti la meniurile mele din aprilie-mai ai sa vezi ca-i jale...isi cu ce m-a ajutat? Cu nimic! organismul s-a obisnuit! Ba chiar m-am ales si cu o dereglare hormonala de toata frumusetea!
Uite alt sfat! Creste intr-o zi nr kcal, si apoi scade brusc...si insista cu sportul.. Bea mai multa apa...
Plus, acum o sa fie iar o zguduitura ca nu o sa papi dulce si faina alba, si ai sa vezi ca organismul o sa reactioneze:*

pana acum am mancat asa:


Micul dejun:
cereale integrale cu iaurt
o feliuta de branza

gustare la scoala: 2 mere mici si o grefa

Pranz:100g curcan la gratar+salata mixta de legume cu branza

până acum am 643 kcl. ce as mai putea papa?

just21 26 sep 2011 15:11:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802068)
just 21,cum te simti cu Rina?

Salut poti sa imi spui Patri.Asa ma cheama.:D
Pai Rina am inceput-o sapt trecuta dar am avut probleme de sanatate si nu m-am tinut de ea.toata sapt trecuta am ametit, ma durea stomacul si imi era rau.De 3 zile o tin asa cum trebuie.nu am observat nimic pana acum.De simtit ma simt bine pt ca nu imi impune sa nu pap dintr-o anumita grupa alimentara.Insa nu imi place ca imi creste ff mult nr de carbo..Asta ma deranjeaza.nu prea ma impac cu ziua de carbo, dar fetele au spus ca in loc de carbo pot tine proteine numai sa nu mi se faca pofta de dulce.Sper sa dea roade.Eu am personalizat putin si rina dar acum ma tin de ea pt ca imi permite sa pap fructe.Si la scoala eu pap numai fructe...Sa vad cum merge.Daca nu da rezultate, trec pe dieta personalizata de mine...Slabesc cum cred eu ca e bine(cu un nr rezonabil de calorii, carbo si mic in calorii, si nu in ultimul rand ff sanatos!!)
M-am saturatr deja de diete care nu functioneaza la organismul meu.:(:(

GinaViesianu 26 sep 2011 15:18:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802078)
pana acum am mancat asa:


Micul dejun:
cereale integrale cu iaurt
o feliuta de branza

gustare la scoala: 2 mere mici si o grefa

Pranz:100g curcan la gratar+salata mixta de legume cu branza

până acum am 643 kcl. ce as mai putea papa?

Ai putea papa diseara o salata cu ton in suc propriu, porumb si castravete murat, sau orice alta combinatie iti mai place tie, iar ca gustarica ai putea sa papi orice inafara de fructe: migdale, cioco neagra, un mini-milkshake(eu imi pun 100 ml lapte semi, 100 apa si jumate de banana= aprox 100 kcal)..
Zic eu>:D<

aycha 26 sep 2011 15:20:38

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802092)
Ai putea papa diseara o salata cu ton in suc propriu, porumb si castravete murat, sau orice alta combinatie iti mai place tie, iar ca gustarica ai putea sa papi orice inafara de fructe: migdale, cioco neagra, un mini-milkshake(eu imi pun 100 ml lapte semi, 100 apa si jumate de banana= aprox 100 kcal)..
Zic eu>:D<

as putea manca 1 porumb mic fiert ca si cina?:D

si de ce nu pot păpa fructe?:(le ador si nu as putea renunta la ele! (chiar acum mi se facu pofta de un mar :-w )

Alexik 26 sep 2011 15:20:51

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802078)
pana acum am mancat asa:


Micul dejun:
cereale integrale cu iaurt
o feliuta de branza

gustare la scoala: 2 mere mici si o grefa

Pranz:100g curcan la gratar+salata mixta de legume cu branza

până acum am 643 kcl. ce as mai putea papa?

Pai vezi ce ai prin frigider...eu n-am de unde sa stiu.
O gustare+cina ajungi la 1000 kal


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:02:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO