forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

BornCrank 26 sep 2011 13:46:43

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 801995)
a inceput cu lacrimi si nervi cand am realizat ca am stagnat in greutate!!!!!!

Heeeey!!! Relaxeaza-te!!! Uita-te si tu cat ai slabit, ai slabit f mult intr-un timp scurt, da-i corpului o sansa! Lasa-l sa se acomodeze cu greutatea ta. Daca iti vezi de treaba, o sa vezi si rezultate. Vointa vad ca ai (din moment ce ai slabit), dar iti lipseste rabdarea. :P
Si acum te intreb...dc vrei sa mai slabesti? Esti inalta, ai o greutate f buna. Sunt convinsa ca la inaltimea si greutatea de acum, arati tare bine!

GinaViesianu 26 sep 2011 13:47:17

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 802001)
N-am incercat fara. :) Nu risca. Fa-ti cate putin, mi-ai facut pofta de gem cu toate ca nu le am cu gemul, prefer ciocolata. :))

Alta data mi-ar fi parut rau ca ti-am facut pofta, acuma nu-mi pare ca stiu ca ai dietetica:* :))

aycha 26 sep 2011 13:48:57

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 802005)
Heeeey!!! Relaxeaza-te!!! Uita-te si tu cat ai slabit, ai slabit f mult intr-un timp scurt, da-i corpului o sansa! Lasa-l sa se acomodeze cu greutatea ta. Daca iti vezi de treaba, o sa vezi si rezultate. Vointa vad ca ai (din moment ce ai slabit), dar iti lipseste rabdarea. :P
Si acum te intreb...dc vrei sa mai slabesti? Esti inalta, ai o greutate f buna. Sunt convinsa ca la inaltimea si greutatea de acum, arati tare bine!

Am picioarele groase,mai ales gambele şi am burticăăă:( deci nu arat bine!

GinaViesianu 26 sep 2011 13:53:50

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 801995)
a inceput cu lacrimi si nervi cand am realizat ca am stagnat in greutate!!!!!!

Hei, e doar o zi...rezultatele nu se vad de la o zi la alta:* ..Sunt sigura ca dupa saptamana asta vom fi toate multumite de rezultatele noastre... Plus, a stagna, nu inseamna a creste, so chillax >:D<
Si nu stiam de treaba cu mamaliga:-?

GinaViesianu 26 sep 2011 13:55:01

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802008)
Am picioarele groase,mai ales gambele şi am burticăăă:( deci nu arat bine!

Gambele de obicei se poate sa fie asa si din cauza muschiuletilor...la mine de ex, sunt destul de dezvoltati muschiuletii acolo, esti sigura ca nu`i vba de asta?

BornCrank 26 sep 2011 14:24:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802007)
Alta data mi-ar fi parut rau ca ti-am facut pofta, acuma nu-mi pare ca stiu ca ai dietetica:* :))

:)):))
Te pup si eu!:-* Daca faci gem/dulceata sa-mi zici si mie cum ti-a iesit din struguri.

Citat:

Anterior postat de aycha (Post 802008)
Am picioarele groase,mai ales gambele şi am burticăăă:( deci nu arat bine!

Pun pariu cu tine ca n-ai picioare groase? :P Esti inalta, slaba, circumferinta coapsei e mica, talie mica, mai zic?

just21 26 sep 2011 14:28:59

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Hei fetele!CE mai faceti?Vreau sa va spun ca la mine a trecut prima zi ff bine.Am refuzat ciocloata milka cu alune!!!\:D/\:D/si nu am papat paine.\:d/...Apropae jumate de zi fara paine!!!E minunat pt mine..Cealalta jumatatate trece repde pt ca sunt ocupata cu invatatul.Dar eu tin dieta rina si azi avand carbo am papat paste din porumb.Dar vreau sa le elimin si pe acelea...
Off..daca ar exista o dieta care sa fie saraca in carbo ca si South beach sau dunkan dar sa permita consumul de fructe(mere mai ales) ar fii foarte bine..Low carb imi fac cel mai bine la silueta, dar fara fructe e cam greu la mine...Pot renunta la orice dar nu si la mere!!!:((:((:((rezist cat rezist dar apoi ...

GinaViesianu 26 sep 2011 14:34:11

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 802036)
Hei fetele!CE mai faceti?Vreau sa va spun ca la mine a trecut prima zi ff bine.Am refuzat ciocloata milka cu alune!!!\:D/\:D/si nu am papat paine.\:d/...Apropae jumate de zi fara paine!!!E minunat pt mine..Cealalta jumatatate trece repde pt ca sunt ocupata cu invatatul.Dar eu tin dieta rina si azi avand carbo am papat paste din porumb.Dar vreau sa le elimin si pe acelea...
Off..daca ar exista o dieta care sa fie saraca in carbo ca si South beach sau dunkan dar sa permita consumul de fructe(mere mai ales) ar fii foarte bine..Low carb imi fac cel mai bine la silueta, dar fara fructe e cam greu la mine...Pot renunta la orice dar nu si la mere!!!:((:((:((rezist cat rezist dar apoi ...

Hey! Felicitari pentru vointa, nu`i asa ca te simti minunat? In legatura cu dieta , eu de azi sunt monti! Am o dieta bazata preponderent pe proteine, dar pap in fiecare zi un fruct cu min 30 min inainte de masa sau la 2 ore dupa masa...eu zic ca imbina binisor ce iti doresti:-/..
Revenind la topicul nostru, mmm, pasteee..Suna bine ziua ta...Papa bun si fara abateri;)

just21 26 sep 2011 14:39:37

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 802039)
Hey! Felicitari pentru vointa, nu`i asa ca te simti minunat? In legatura cu dieta , eu de azi sunt monti! Am o dieta bazata preponderent pe proteine, dar pap in fiecare zi un fruct cu min 30 min inainte de masa sau la 2 ore dupa masa...eu zic ca imbina binisor ce iti doresti:-/..
Revenind la topicul nostru, mmm, pasteee..Suna bine ziua ta...Papa bun si fara abateri;)

Da ma simt minunat!..E asa bine sa stiu ca nu am pus gura pe acel "drog".Cu exceptia pastelor.De fiecare data cand pap ceva cu multi carbo ma simt prost.Oricum recuperez prin sport si nici nu am papat mult.
E tare greu sa scapi de prostele obiceiuri si sa te inveti cu unele corecte si sanatoase.
Dar voi reusi, incet incet.De data asta vreau sa fac totul corect si fara greseli.In fond am doar 7 kg de dat jos.Pana la craciun cu o alimentatie sanatoasa si sport sper sa revin.Nu mai vreau nici faze de anorexie si nici de binge!;;);;)
Asa ca primul pas e facut..Mai trebuie doar sa continui asa.

GinaViesianu 26 sep 2011 14:43:40

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 802046)
Da ma simt minunat!..E asa bine sa stiu ca nu am pus gura pe acel "drog".Cu exceptia pastelor.De fiecare data cand pap ceva cu multi carbo ma simt prost.Oricum recuperez prin sport si nici nu am papat mult.
E tare greu sa scapi de prostele obiceiuri si sa te inveti cu unele corecte si sanatoase.
Dar voi reusi, incet incet.De data asta vreau sa fac totul corect si fara greseli.In fond am doar 7 kg de dat jos.Pana la craciun cu o alimentatie sanatoasa si sport sper sa revin.Nu mai vreau nici faze de anorexie si nici de binge!;;);;)
Asa ca primul pas e facut..Mai trebuie doar sa continui asa.

Corect! o gandire minunata! Ce sport faci?
Si eu m-am indragostit deja de senzatia asta de bine...de ne-durere de stomac, nici de foame, nici de prea multa mancare..
Eu in momentul asta sunt ca un copil mic...abia astept sa se faca 5 sa pap patratica mea de cioco neagra...:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:19:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO