forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

Extasssy 21 mai 2009 23:46:25

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 8094)
Sa nu uiti de legume. :) In rest este bine, chiar foarte cumintica ai fost. :) Sigur vei reusi sa slabesti. :)

Stiu si ieri si alaltaieri am cam uitat de legume si fructe dar pt maine am in plan niste salate dietetice (am gasit si pe aici retete si am mai cautat si pe net) asa ca maine recuperez vitaminele pe care nu le-am papat in ultimile doua zile...

Abia astept cantarirea de duminica (atunci mi-am propus sa ma cantaresc) sa vad ce zice si cantarul... ;;)

Roxana 21 mai 2009 23:50:20

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 8101)
Ei Slabutelule,astmul e cea mai mica problema,mai am vreo 5,si toate legate de grasime.Prima vizita e la cardiolog,hiihhi.Oricum,de maine cred ca renunt la pastile,raman doar cu spay-ul,sa se duca de unde au venit,ca eu nu mai le suport.Deci,in afara de foame si somn,acum am si migrene de 3 zile in continuu,si nu cedeaza la nimic.Deci,prefer sa tusesc si sa folosesc mai des spray-ul.
Dar ma bucur ca am descoperit care sunt problemele mele de sanatate de fapt,si tare is legate intre ele,si de la ele ma ingras,si din cauza lor nu pot sa slabesc,si din cauza ca is prea grasa tot se inmultesc,deci fetelor,slabiti de vreti sa traiti mult si bine.
Astept sa imi vina minunea de doctorita din concediu,si vrea sa vad pe la ce medici nutritionisti si endocrinologi pot merge,sa imi plateasca asigurarea,poate mai aflu informatii pretioase si pt voi.


Fii tare Mishutza ,o sa treci peste toate aceste probleme de sanatate si o sa si slabesti! Noi suntem alaturi de tine !:-*>:D<

tanya 22 mai 2009 00:02:48

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de tanya (Post 8134)
21MAI -mic dejun ;3 felii paine cu o cana de lapte cu cafea +branzica proaspata +indulcitor;pranz o mana de capsune(eram pe fuga) cina 3 oua fierte cu salata castravete si :D erau doua aniversari la servici...asa ca am mincat o prajiturica mica ;;)....Azi mi-a fost foame ,dar poate lucrez prea mult #:-ssi e f.cald 40 grade ..deci sauna zilnica

Uitam +3 cafele cu indulcitor;)

mishutza 22 mai 2009 05:56:51

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Roxana:x>:D<:x>:D<,multumesc,stiu ca va fi bine,e sutul in fund de care aveam nevoie.
O zi buna va doresc

teodora 22 mai 2009 08:28:29

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 21.05

D:baton de slabit :-&,iaurt 0.1, un pumn covrigei sarati
P:o conserva file sardine in sos tomat, salata de varza
C: ciorba de vacuta, varza scazuta cu 2 soia pane...... mai tarziu 3 feli de paine cu salata de boeuf :">



MIscare: 0

ali 22 mai 2009 09:50:42

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Buna dimineata,

Raport 21-05-2009

Mic dejun-ceai de plante si o feliuta mica de paine de cereale prajita
Pranz-piept de pui cu 100gr fasole verde fiarta si o mica salata de varza
Cina-salata de cruditati cu 40 gr branza feta degresata (o rosie ,un ardei mic,un castraveteun morcov mic ras)

Lichide -ceai de plante si apa plata

Miscare-o ora mers pe jos
-15 min bicicleta
-20 min gimnastica saltea

teodora 22 mai 2009 10:08:59

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Ieri am facut-o lata!!!! Desi stiam ca nu e ok,dar pentru ca ma tot batea la cap o prietena sa incerc batoanele de slabit, am incercat si eu unul :-s. Pe langa faptul ca nu mi-a placut gustul, mie nu imi place cacaoa, mi-a fost un rau!!!!! M-a durut stomacul.... si doar un pumn de covrigei m-a linistit. In plus pentru ca nu stiu ce am de un timp.... nu pot sa nu ciugulesc ceva seara....dar seara ..... adica pe la 20.30-21.00 am mancat 3
feli de paine cu salata de boeuf :">. Azi dimineata m-am cantarit :(( nu am slabit deloc. Normal !!! daca toata saptamana am ciugulit seara. Dar sunt hotarata, inca de astazi o sa cinez mai tarziu ( 18-18.10 sa ma incadrez si in programul de la sala, acolo trebuie sa fiu la 18.30) si sa nu mai chiugulesc. Dar daca mie foame? Ce sa fac,cum sa o pacalesc? Poate ma ajutati voi fetelor.Pupici >:D<

zambareatza 22 mai 2009 10:28:25

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 8061)
Nu fac :D, sunt cuminte foc ;;) Si uite asa am mai slabit 700 grame :) Am 92 :D
Vai ce oribil se vede 92 :D nu putea sa fie un 9 invers :D ? Ba putea, dar deh, daca m-am lenevit !!!x-(

Slabuta >:D<, vreau sa spun ca daca nu ma inscriam in concurs probabil ca nu as fi obtinut asta. Nu e mult, dar e mai mult decat am facut in ultimele 9 luni (cred) si e in ritmul recomandat de medici :D

In 3 saptamani jumatate (cu oscilatiile ce le stiti, ca urcam la 95.1 mereu :D), am slabit 3 kg. Si cu asta chiar simt ca ma pot lauda! :)

Spor la dieta si la sport fetelor >:D<

Bravo Luna, felicitari pentru kg pierdute. Felicitari pentru ambitie si hotarare, in curand o sa te vad cu si mai putin daca o ti tot asa. Mult succes mai departe! [*super*]

mishutza 22 mai 2009 10:36:16

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Teodora,de obicei,dupa ce vii de la sala,nu ar trebui sa iti mai fie foame.Asa cica ar trebui sa fie.Dar mie dupa ce fac sport imi e ingrozitor de foame,si trebuie sa mananc,pt ca ma simt fara energie si lesinata.Planuieste de dinainte ce ai sa mananci dupa sala,nu sa ajungi acasa si sa dai iama in frigider,si sa mananci cine stie ce porcarii.Fa-ti o salata de dinainte,sau portia de vrei sa o mananci inainte de sala imparte-o in doua,oricum nu e prea indicat sa mananci si inainte si dupa sala.Si culca-te cat mai repede,sa uiti de foame.

dayanna 22 mai 2009 10:42:25

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 7876)
Buna scumpa Dayanna. :)

Lasa ca recuperezi tu, faci sport maine, niste plimbari, mers pe jos si se ard. ;)
Dayanna, eu propun sa ne cantarim cu totii luni, si atunci tragem concluzia cine si cat a slabit dupa prima luna. :)

In rest ce mai faci? Esti bine? :)

Multumesc mult Slabuta..sunt bine.Ma bucur mult ca am rezistat in ceea mai mare parte tentatiilor.Mi-am cumparat si o band de mers si sper sa fie si mai vizibile rezultatele de acum inainte.Pupiciiiiiiii


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:03:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO