forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

milina 23 apr 2009 23:32:05

opinie
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4197)
Milina te asteptam si pe tine cu cea mai mare placere. Ce parere ai despre regulament, poate ai si tu o idee. :)

targetul meu pt o luna va fi de 9 kg ...

referitor la regulament...ma gandesc ca cea/cel care iese pe primul loc/castigatoare-tor/invingatoare-tor ar trbui sa primeasca un premiu..chiar si simbolic..de exemplu: o carte in format electronic, o pagina de pe acest forum dedicata castigatoarei-rului...care sa cuprinda mesaje, urari, felicitari, informatii despre persoana in cauza, etc...pentru a se simti apreciata, pt a sitmi ca efortul a meritat..chiar dac anu slabim pt nimeni avem nevoie de cei din jur...

bafta

Slabuta 23 apr 2009 23:37:28

Citat:

Anterior postat de milina (Post 4306)
targetul meu pt o luna va fi de 9 kg ...

referitor la regulament...ma gandesc ca cea/cel care iese pe primul loc/castigatoare-tor/invingatoare-tor ar trbui sa primeasca un premiu..chiar si simbolic..de exemplu: o carte in format electronic, o pagina de pe acest forum dedicata castigatoarei-rului...care sa cuprinda mesaje, urari, felicitari, informatii despre persoana in cauza, etc...pentru a se simti apreciata, pt a sitmi ca efortul a meritat..chiar dac anu slabim pt nimeni avem nevoie de cei din jur...

bafta

Tocmai 9. :D Esti foarte curajoasa. :)
Te trec cu 9 acolo. ;)

Referitor la propunerea ta cu premiul, imi place ideea. :) Eu sunt de acord. Sa vedem ce parere au si celelalte fete. Poate au si alte idei. Eu in principiu sunt de acord. :)

Luna 23 apr 2009 23:48:11

gata, am venit si aici sa promit solemn ;;)

Target Luna pt o luna :D : 6 kg.

Mi se pare faina ideea Milinei :)

milina 23 apr 2009 23:54:42

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4308)
Tocmai 9. :D Esti foarte curajoasa. :)
Te trec cu 9 acolo. ;)

Referitor la propunerea ta cu premiul, imi place ideea. :) Eu sunt de acord. Sa vedem ce parere au si celelalte fete. Poate au si alte idei. Eu in principiu sunt de acord. :)


da slabuta... 9kg...simt ca pot...o intrebare...de ex eu de luni ma hotarasc sa tin o anume dieta ¨de vedeta¨, din reviste cum se zice..e alegerea mea...se poate acest lucru...sau trebuie sa urmam acea cale sanatoasa (ca asa zice concursul)...

mai simplu zis poate slabi fiecare dupa cum il bate capul (in ideea de a-si atinge target-ul) ...?!

cum sunt ¨verificati¨ concurenii?!...sa inteleg ca acest puncte se acorda in functie de raportul zilnic...cum avem certitudinea a acest raport (al fiecareia dintre noi) este unul corect?!

poop>:D<

Slabuta 23 apr 2009 23:55:20

Citat:

Anterior postat de Luna (Post 4318)
gata, am venit si aici sa promit solemn ;;)

Target Luna pt o luna :D : 6 kg.

Mi se pare faina ideea Milinei :)

Yes sir, notat, minus 6 :)

Si mie imi place ideea. :)

Luna 23 apr 2009 23:58:32

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4304)
Atunci bicicleta, inotul, mersul pe jos si alergatul sunt optionale in cazul tau. :D Trecem acolo cu punctajul aferent.

Eu cred ca la toate optionalele dam acelasi punctaj, sa fim mai motivate sa facem mai multa miscare. :D

Ai dreptate, ca poate altcineva face bicicleta 30 minute si nu merge pe jos. Ar fi neindreptatit/a sa i se dea mai putine puncte daca a inceput sa introduca in program si mersul pe jos
E ok :-*

Luna 23 apr 2009 23:59:05

Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4322)
Yes sir, notat, minus 6 :)

Si mie imi place ideea. :)

>:D< Thanks, Lady ;;)

Slabuta 24 apr 2009 00:00:01

Citat:

Anterior postat de milina (Post 4321)
da slabuta... 9kg...simt ca pot...o intrebare...de ex eu de luni ma hotarasc sa tin o anume dieta ¨de vedeta¨, din reviste cum se zice..e alegerea mea...se poate acest lucru...sau trebuie sa urmam acea cale sanatoasa (ca asa zice concursul)...

mai simplu zis poate slabi fiecare dupa cum il bate capul (in ideea de a-si atinge target-ul) ...?!

cum sunt ¨verificati¨ concurenii?!...sa inteleg ca acest puncte se acorda in functie de raportul zilnic...cum avem certitudinea a acest raport (al fiecareia dintre noi) este unul corect?!

poop>:D<

Dupa mine, nu e o problema. Inseamna ca facem niste modificari, ajustari mai bine zis. Postezi dieta ta ca sa o stim si noi, si daca o respecti ca la carte primesti punctajul ca si cum ai avea cele 3 mese bune, daca trisezi la una din mese sau la 2 din mese ai acelasi punctaj ca si la restul. :)

In legatura cu certitudinea raportului, nu cred ca avem nevoie de un control, cine vrea sa slabeasca pe bune nu va trisa, va spune adevarul. Tocmai din aceasta cauza nu sunt premii valoroase, ca sa fim motivate sa slabim nu sa mintim pentru premiu. Ce poate fi mai frumos decat silueta visata? :)
Multi pupici. :-*

andreyutza 24 apr 2009 00:02:35

Buna gashca :D
M-am hotarat sa ma bag si eu la concurs :)
Avand in vedere ca am mai dat ceva kg in ultima perioada nu vreau sa risc si zis minus 6 kg .

O intrebare: daca nu o sa-mi pot tine un jurnal ce fac? pierd punctele?

Slabuta 24 apr 2009 00:07:27

Citat:

Anterior postat de andreyutza (Post 4326)
Buna gashca :D
M-am hotarat sa ma bag si eu la concurs :)
Avand in vedere ca am mai dat ceva kg in ultima perioada nu vreau sa risc si zis minus 6 kg .

O intrebare: daca nu o sa-mi pot tine un jurnal ce fac? pierd punctele?

Ooo, andreyutza. >:D<
Te trec cu minus 6 :)

Nu este obligatoriu sa iti faci jurnal. ;) Raportul la mancare si sport , etc il dam aici. La sfarsitul zilei voi trece pe fiecare utilizator in parte cu punctajul calculat in functie de ce a facut in respectiva zi. :)

Dupa la sfarsitul primei saptamani tragem o linie, vedem cine conduce, tot asa la a doua,.... Si dupa o luna vedem cine e pe locul I, II si III. :) Am pregatit deja si Literele cu care vom scrie numele utilizatorilor. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:46:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO