forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

alinamar 31 aug 2012 14:14:58

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 1122432)


In cazul asta poate ar trebui sa tii SB direct :) Sorry, da e putin ciudata aceasta asociere de doua diete foarte asemanatoare :)) Iar la SB, nu te pune nimeni sa nu mananci doar proteine in faza 1, nu e obligatoriu sa mananci legume.

Pt ca vreau sa dau 5 kg in maxim 3 sapt... Ca sa incap in niste tinute :) Eu am mai tinut Sb dupa hipocalorica si am slabit putin.. Prea putin pt efortul depus..Si Dukan regleaza foarte bine poftele...Sunt convinsa ca voi slabi dupa Dukan, trec la Sb 1 cateva zile ca sa nu sar direct in carboo 200g :).... Mie imi plac mult carbohidratii :))

nicoleta100 31 aug 2012 14:30:36

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1121954)


Da,am inteles. ;))
Si mai o intrebare... conteaza cand mancam desertul ? la ce h?
de cateva zile imi tot dau tarcoale poftele ;)). Uneori ma abtin,alteori imi fac deserul minune din iaurt,cacao,indulcitor. Doar ca poftele astea ma apuca cam pe la 6-7seara :s. Sau poate e obisnuinta :-?. Trebuie sa ma analizez putin. :">

eu mamanc dulce si la 1 noaptea!:-o:">
Citat:

Anterior postat de annamaria1 (Post 1121960)
neata fetelor !! haideti la micul dejun si la o cafea :-*
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m2...rfcmo2_500.jpghttp://thehalford.co.uk/wp-content/u...e_morning.jpeg

astazi trebuie sa fac sport dublu pt ca ieri n am facut :">..shame on me!!

ce bine arata! vreau si eu asa gata facute!
eu la capitolul sport sunt in urma cu vreo 3 sapt:">:">:">
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1122023)
neata Anamaria
neata fetelor
eu am avut zi de cantar si dupa 10zile am scapat de inca 1,5kg\:D/
o zi frumoasa !!!

felicitari!
de ce nu schimbi la ticker???:-/:-/
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 1122423)
Buna ziua slabutelor,

Si eu m-am apucat de Dukan de a azi. O sa tin 4-5 zile atac... Inca nu m-am hotarat...si apoi 2 serii de 3-3 croaziera si apoi sar direct in SB1 o saptamana si apoi SB 2 cateva zile... Asta ca sa nu ma umflu la loc :))
Vreau sa dau 5 kg. Am mai tinut o data asa si am slabit 8 kg fara sa pun un gram inapoi..si n-am fost 100% corecta :)

Sper sa ma tin! Urati-mi succes :)
Pupici

multa bafta!
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 1122436)


Pt ca vreau sa dau 5 kg in maxim 3 sapt... Ca sa incap in niste tinute :) Eu am mai tinut Sb dupa hipocalorica si am slabit putin.. Prea putin pt efortul depus..Si Dukan regleaza foarte bine poftele...Sunt convinsa ca voi slabi dupa Dukan, trec la Sb 1 cateva zile ca sa nu sar direct in carboo 200g :).... Mie imi plac mult carbohidratii :))

nu sunt experta in SB,sau daca e voie sa le amesteci ,dar iti urez sa iti iasa asa cum iti doresti!>:D<:x:-*

eliza david 31 aug 2012 14:47:26

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 1122436)


Pt ca vreau sa dau 5 kg in maxim 3 sapt... Ca sa incap in niste tinute :) Eu am mai tinut Sb dupa hipocalorica si am slabit putin.. Prea putin pt efortul depus..Si Dukan regleaza foarte bine poftele...Sunt convinsa ca voi slabi dupa Dukan, trec la Sb 1 cateva zile ca sa nu sar direct in carboo 200g :).... Mie imi plac mult carbohidratii :))

Da, si noua ne plac :))

alinutzik 31 aug 2012 16:31:03

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 1122467)


Da, si noua ne plac :))


Da da da da !!! :D

Am observat ca, atunci cand manancam zahar ( cand nu eram acasa mai imi faceam cafea cu zahar brun ), pe urma toata ziua aveam o pofta groaznica de carbohidrati. Cred ca as fi mancat si paine goala daca ma lasam asa de capu' meu ..

eliza david 31 aug 2012 16:34:59

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1122548)
Da da da da !!! :D

Am observat ca, atunci cand manancam zahar ( cand nu eram acasa mai imi faceam cafea cu zahar brun ), pe urma toata ziua aveam o pofta groaznica de carbohidrati. Cred ca as fi mancat si paine goala daca ma lasam asa de capu' meu ..

pai asta e si ideea, ca daca mananci carbi de astia rai, iti creste glicemia si cand revine la normal, iar iti cere organismul ceva carbi. Fluctuatiile astea sunt cele mai aiurea.

Evelynne 31 aug 2012 20:59:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Astazi mi-am cumparat ceva: Pudding de la Dr. Oetker sa fac cu lapte de 1.5 % si zaharina, avem voie? Am citit ca am avea voie... Fata de ultima oara am mai dat jos, de la 75.9 pana la 74.4 :D sunt foarte fericita :D
Va pup si spor la slabit! :*

nicoleta100 31 aug 2012 23:59:55

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Evelynne (Post 1122652)
Astazi mi-am cumparat ceva: Pudding de la Dr. Oetker sa fac cu lapte de 1.5 % si zaharina, avem voie? Am citit ca am avea voie... Fata de ultima oara am mai dat jos, de la 75.9 pana la 74.4 :D sunt foarte fericita :D
Va pup si spor la slabit! :*

si eu tot asta budinca o folosesc ,dar nu cea de caramel ,care are zahar!:-oeu cumpar de capsuni,vanilie si cioco! o fac cu lapte0,1 si indulcitor!:D

Evelynne 01 sep 2012 06:42:42

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1122704)

si eu tot asta budinca o folosesc ,dar nu cea de caramel ,care are zahar!:-oeu cumpar de capsuni,vanilie si cioco! o fac cu lapte0,1 si indulcitor!:D

Suuuuper, ce bine ca putem papa, am retinut, deci fara caramel... :) Ce indulcitori folositi voi? Am inteles ca ar fi si niste indulcitori naturali, mult mai sanatosi decat pastilutele care le folosesc eu :D sa ma lamuriti si pe mine, va pup :*

alinutzik 01 sep 2012 08:21:28

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Evelynne (Post 1122715)
Suuuuper, ce bine ca putem papa, am retinut, deci fara caramel... :) Ce indulcitori folositi voi? Am inteles ca ar fi si niste indulcitori naturali, mult mai sanatosi decat pastilutele care le folosesc eu :D sa ma lamuriti si pe mine, va pup :*

Eu folosesc la cafea un indulcitor pe baza de stevie si cred ca se se numeste Glucoregul sau ceva de genul asta. :)) L-am gasit in Carrefour. Cred ca se gaseste si la Plafaruri. Dar la deserturi folosesc vesnica zaharina (pastilute)

Evelynne 01 sep 2012 08:59:41

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1122783)


Eu folosesc la cafea un indulcitor pe baza de stevie si cred ca se se numeste Glucoregul sau ceva de genul asta. :)) L-am gasit in Carrefour. Cred ca se gaseste si la Plafaruri. Dar la deserturi folosesc vesnica zaharina (pastilute)

Am inteles ca indulcitorul de stevie este cel mai natural, deci cel mai sanatos :D O sa-mi iau si eu, ms :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:46:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO