forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

supermire83 04 sep 2012 16:28:13

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1124612)
salutare
am aparut si eu prin peisaj...si am vazut iar dulciuri..nu stiu ce e cu mine dar azi as baga intr-una dulciuri in mine..poate pentru ca imi tocesc creierii cu invatatul dar tot nu e normala pofta asta de dulce..offf..greu,greu cu mine azi..

Fa-ti ceva dulce si usor ;), eu sunt moarta dupa cheesecake, il fac in toate felurile, simplu, cu lamaie, cu gem, cu de toate.;;)

mvthebest 04 sep 2012 17:22:17

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Eu mai bine daca stiam ca nu avem voie indulcitor. De cand il folosesc,parca exagerez (chiar dak nu pun mult) si nu ma simt la dieta...o fi de bine sau de rau ?:-s:-s:-s

azra 04 sep 2012 17:26:52

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1124676)
Eu mai bine daca stiam ca nu avem voie indulcitor. De cand il folosesc,parca exagerez (chiar dak nu pun mult) si nu ma simt la dieta...o fi de bine sau de rau ?:-s:-s:-s

aceiasi stare o am si eu,desi am slabit!!!dar atata timp cat sunt rezultate nu are rost sa te abtii..cand cantarul va merge mai incet mai te limitezi putin..si sport..pt cine are timp:))eu sunt tare ocupata:))

mvthebest 04 sep 2012 17:40:37

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1124679)


aceiasi stare o am si eu,desi am slabit!!!dar atata timp cat sunt rezultate nu are rost sa te abtii..cand cantarul va merge mai incet mai te limitezi putin..si sport..pt cine are timp:))eu sunt tare ocupata:))

Sper sa mearga bine mult timp cantarul/cm... :-s Nu stiam ca e asa bine ''la dieta'' :))

erasmine 04 sep 2012 19:04:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor.
Cum ziceam si dimineata azi nu am dat nimic jos si de suparare am facut curatenie in toata casa.
Sper ca maine sa incep ziua mai bine (acu beau iar un ceai chinezesc).am scapat si de a 6-a zi de atac.ati avut si voi stagnare in zilelel de atac? oare dureaza mult stagnarea ?sper sa-mi revin repede(incepuse sa-mi placa )

supermire83 04 sep 2012 19:18:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1124706)
Buna fetelor.
Cum ziceam si dimineata azi nu am dat nimic jos si de suparare am facut curatenie in toata casa.
Sper ca maine sa incep ziua mai bine (acu beau iar un ceai chinezesc).am scapat si de a 6-a zi de atac.ati avut si voi stagnare in zilelel de atac? oare dureaza mult stagnarea ?sper sa-mi revin repede(incepuse sa-mi placa )

O sa vezi ca maine o sa mearga in jos cantarul, incearca sa te cantaresti o data la saptamana, asa se vad rezultatele mai bine. Nu poti numi stagnare daca iti arata doua zile aceeasi greutata, poate ai baut mai multa apa, sau ai avut tranzitul mai lent, de aceea este bine sa te cantaresti mai rar putin.
Felicitari pentru cele 6 zile de atac, si spor in continuare>:D<

erasmine 04 sep 2012 19:30:51

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Multumesc de incurajare.sper ca maine sa fie altfel.acu spre seara era sa calc stramb si sa gust un castravete murat(parca stiam ca e voie de muraturi la croaziera) dar m-am gandit ca totusi e mai important sa arat bine decat acel castravete.pe care oricum il pot manca mai tarziu.

nicoleta100 04 sep 2012 22:18:27

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rapsodie (Post 1124574)
iiii tocmai am mancat un desert asa la repezeala : iaurt cu indulcitor,rom si cacao!Numai bunnnn

asa imi fac si eu!:D
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1124603)
La ce se foloseste uleiul de parafina? :D

e bun pt constipatie!:D
Citat:

Anterior postat de rapsodie (Post 1124607)
Din cate stiu eu ajuta la tranzit,mai ales daca suferi de constipatie :D Sper sa nu gresesc.

nu gresesti!:D
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 1124676)
Eu mai bine daca stiam ca nu avem voie indulcitor. De cand il folosesc,parca exagerez (chiar dak nu pun mult) si nu ma simt la dieta...o fi de bine sau de rau ?:-s:-s:-s

e de bine! adica e bun/bine atata timp cat cantarul merge in jos!:D
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1124679)


aceiasi stare o am si eu,desi am slabit!!!dar atata timp cat sunt rezultate nu are rost sa te abtii..cand cantarul va merge mai incet mai te limitezi putin..si sport..pt cine are timp:))eu sunt tare ocupata:))

corect!
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1124706)
Buna fetelor.
Cum ziceam si dimineata azi nu am dat nimic jos si de suparare am facut curatenie in toata casa.
Sper ca maine sa incep ziua mai bine (acu beau iar un ceai chinezesc).am scapat si de a 6-a zi de atac.ati avut si voi stagnare in zilelel de atac? oare dureaza mult stagnarea ?sper sa-mi revin repede(incepuse sa-mi placa )

eu nu m-am cantarit in fiecare zi de atac!:D
maine va fi in minus!;)

erasmine 05 sep 2012 07:09:21

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Neatza fetelor!
Eu azi as fi la 7-a zi de atac insa atazi ajung la ei mei (care stau la casa) si cu siguranta nu ma pot abtine de la rosii.Asa ca am sa incep Croaziera.Initial am zis ca tin 5 zile de atac si apoi am zis ca mai merg 2 zile.Dar din pacate ma opresc aici.cine e la croaziera si voi cum tineti? 1/1, 3/3 sau 5/5 ?
va pup.si azi nu cred ca mai intru (nu m-am vazut demult cu mama si sigur nu am timp de net )

Va multumesc la toate pentru sustinere.imi sunteti de f mare ajutor.Ma bucur ca sunteti toate f dragute.

jeny2105 05 sep 2012 08:31:04

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
neata fetelor >:D<
azi incep urmatoarele doua zile de PP, desi am zis ca nu o sa ma urc pe cantar, azi dimineata, dupa doua zile de PL nu am rrezistat si m-am cantarit :( mai bine nu o faceam :( sunt dezamagita putin, cantarul meu imi arata cu aproape un kg mai mult decat cand am tterminat cele sapte zile de atac :(( nustiu ce sa zic, poate am exagerat eu cu legumele, si sigur am exagerat, fiindca dupa 7 zile mi-era o pofta de toate, asa ca am bagat :D legume, nu altceva :(
voi ce ziceti, a mai patit cineva ca mine??????


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:06:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO