forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

Prapadeala 07 oct 2012 20:51:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1147298)
Ia treceti-va aici cele care ati calcat stramb:
1-Rozi
2
3
.....

2. Prapadita de Mihaela :))

rozica1965 07 oct 2012 20:53:38

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1147316)

2. Prapadita de Mihaela :))

Preia tabelul de la Eliza!:D

moni30 07 oct 2012 21:02:40

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1147317)
Preia tabelul de la Eliza!:D

Rozi, incet, incet, ti se umple tabelul:)):)):)):))
da eu cand ma gandesc la tine...tu ai zis ca nu-ti prepari dulciuri:-o si eu imi fac zilnic:)) apoi iertata ti si tie coliva aia

erasmine 07 oct 2012 21:05:09

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de eliza david (Post 1147313)

felicitari si pt cumintenie si pt rezultate! :)

pedeapsa si tie :))


Ia treceti-va aici cele care ati calcat stramb:
1-Rozi
2-Eliza
3 Erasmine (zis si Mihaela)
.....

Sabine_28 07 oct 2012 21:07:52

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1147131)

Am luat si eu cateva reguli de la Monti! Nu inteleg totusi de ce a murit tipul daca a descoperit asa dieta sanatoasa!!!!!!!!:-/:-/

Eu cred ca a avut diabet, si de-asta a si cercetat atat de mult...asta e parerea mea:)


Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1147243)
Seara buna...si ieri si azi am strans din dinti din dorinta de a nu renunta.
Am mancat pizza cu ton si cu pui.....iaurt....am rezistat multor bunatati cu care s-au delectat ai casei....de maine va fi mai usor...
O seara frumoasa sa aveti!

Foarte bine ca ai fost cuminte !>:D<

Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1147260)
Am revenit :d astazi am mancat asa- dimineata branza cu rosii si castraveti si chiftele din dovlecei cu o bucatica de carne, la pranz pizza dukan fara blat si acum pe seara pulpe de pui la cuptor cu salata si branza si pe ziua de azi niste bomboane fara zahar, am facut si prajitura, da nu imi place cum a iesit am luat doar o bucatica. ia spuneti astazi nu e asa ca am exagerat???:)))

Ai mancat ok, dar te sfatuiesc sa nu mai faci prajituri cu stevie, daca nu-ti place gustul, cumpara-ti unul care sa nu schimbe gustul:)

Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1147267)
M-am intors de la munte, nu cu vesti extraordinare pentru dieta mea.


Aseara la gratar a fost doar carne de porc, asa ca eu mi-am bagat putin picioarele si am mancat si scaricica si carnacior si mititel :"> ....azi, la fel :">


Ieri la pranz am fost la un restaurant si mi-am ales din meniu o rulada despre care nu se scria ca ar fi pane, dar era pane :( ... asa ca de ieri de la pranz fara sa vreau, s-a stricat treaba.


Maine dimineata ma pun pe cantar si sper sa nu am vesti prea proaste

Ce fac acum, merg pe PP sau bag iar atac?

Atac n-are rost sa tii, pana la urma ce ai tu extra sunt grasimile, era mai rau daca erau carbi interzisi :D

Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1147268)

Pai si eu am mancat tortul tot in primele ore ale zilei.....ca era doua noaptea......deci intrasem in noua zi:D:)):))

Ce tare, Rozi , :)) Vin si eu imediat cu marturisirea :D


Marturisesc ca am pacatuit, am iesit in oras cu o prietena si a insistat sa ne luam desert ( asta ca sa dau vina pe altcineva :)) initial am zis inghetata, apoi am zis ca daca tot o fac lata sa aleg profiterol :D , ca eram la Hanul lui Manuc si acolo mi se pare ca e cel mai bun din cate am mancat...asa ca am dat-o in bara rau de tot, asta mi-a fost cina: profiterol...si m-a pedepsit si Doamne doamne, ca mi-e cam rau dupa el si ma doare capul :((
Acum pedeapsa : de maine ( nu de marti cum ziceam ) la sala cu mine si nu mai iau in calcul cele 3 zile de PP tinute, si mai tin inca 5 , fara tolerate :D

Va pup>:D<

moni30 07 oct 2012 21:25:06

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
fetelor, eu parchez
va zic *noapte buna*>:D<>:D<>:D<

rozica1965 07 oct 2012 21:26:54

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1147319)
Rozi, incet, incet, ti se umple tabelul:)):)):)):))
da eu cand ma gandesc la tine...tu ai zis ca nu-ti prepari dulciuri:-o si eu imi fac zilnic:)) apoi iertata ti si tie coliva aia

Nu imi fac nimic dulce. Pun doar in ness niste lapte praf degresat,dar nu pun indulcitor de nici un fel.
Mi-o fi iertata coliva.......si tortul,ca uitasi de el:D;) dar nu mi le iert eu! Asa ca,la pedeapsa cu mine!>:)

rozica1965 07 oct 2012 21:30:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 1147324)
Eu cred ca a avut diabet, si de-asta a si cercetat atat de mult...asta e parerea mea:)




Foarte bine ca ai fost cuminte !>:D<



Ai mancat ok, dar te sfatuiesc sa nu mai faci prajituri cu stevie, daca nu-ti place gustul, cumpara-ti unul care sa nu schimbe gustul:)



Atac n-are rost sa tii, pana la urma ce ai tu extra sunt grasimile, era mai rau daca erau carbi interzisi :D



Ce tare, Rozi , :)) Vin si eu imediat cu marturisirea :D


Marturisesc ca am pacatuit, am iesit in oras cu o prietena si a insistat sa ne luam desert ( asta ca sa dau vina pe altcineva :)) initial am zis inghetata, apoi am zis ca daca tot o fac lata sa aleg profiterol :D , ca eram la Hanul lui Manuc si acolo mi se pare ca e cel mai bun din cate am mancat...asa ca am dat-o in bara rau de tot, asta mi-a fost cina: profiterol...si m-a pedepsit si Doamne doamne, ca mi-e cam rau dupa el si ma doare capul :((
Acum pedeapsa : de maine ( nu de marti cum ziceam ) la sala cu mine si nu mai iau in calcul cele 3 zile de PP tinute, si mai tin inca 5 , fara tolerate :D

Va pup>:D<

Asa,asa............la pedeapsa cu tine!>:)

rozica1965 07 oct 2012 21:30:58

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1147334)
fetelor, eu parchez
va zic *noapte buna*>:D<>:D<>:D<

Noapte buna Moni!>:D<>:D<

rozica1965 07 oct 2012 21:34:06

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1147321)
Ia treceti-va aici cele care ati calcat stramb:
1-Rozi
2-Eliza
3 Erasmine (zis si Mihaela)
.....

Manca-le-ar mama pe ele de cumintele......cum marturisesc ele pacatele!>:) Daca nu spuneam eu de coliva,nu ziceati nimic despre pacatele voastre!>:) Taceati ca Bubi!>:)>:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:12:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO