forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

eliza david 13 nov 2012 12:35:42

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
ce faceti fetelor?
am reaparut si eu. Am reusit in sfarsit sa-mi fac minunatul buletin :) dupa lupte seculare. In weekend mi-am cam facut de cap si se vede si la cantar :) Azi de dimineata 55 kg. Asta e, acu ce sa zic. M-am si panicat putin pt ca m-am simtit rau saptamana trecuta, si de aceea am mancat mai mult in ultimele zile. Sper ca de azi sa revin pe fagasul normal si corect :)
Va pup si sa aveti o zi cat mai frumoasa!>:D<

erasmine 13 nov 2012 13:09:22

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1173631)
hmmm pai poate e de la apa sau tranzit??? tu ce mai gatesti? eu am pus paine dukan la cuptor si bors de curcan pe aragaz pt azi sunt la PL.pana acu am baut doar o cafea abia astept sa se faca ciorba, desi sincer iti zic uneori simt ca cedez ca nu mai stiu ce sa mananc:(


nu mai stiu ce sa gatesc. sunt in pana de idei. am scos un pui din congelator si cred ca am sa fac si eu o ciorba alba. ma gandesc la ceva peste...as face o marinata de peste. ma mai gandeam la un cozonac de carne.cred ca trag repede o fuga la carrefour si mai vad acolo ce ma hotarasc sa fac.

rachy 13 nov 2012 13:17:53

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1173691)
nu mai stiu ce sa gatesc. sunt in pana de idei. am scos un pui din congelator si cred ca am sa fac si eu o ciorba alba. ma gandesc la ceva peste...as face o marinata de peste. ma mai gandeam la un cozonac de carne.cred ca trag repede o fuga la carrefour si mai vad acolo ce ma hotarasc sa fac.



cozonac de carne??? ai si reteta? mie painea dukan nu mi-a crescut desi am respectat reteta.......:-/

LOREDANA99 13 nov 2012 13:55:28

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Fetelor, am luat permisul!!! :-*

rachy 13 nov 2012 14:03:32

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1173743)
Fetelor, am luat permisul!!! :-*



Bravoooo Lore, eram sigure de reusita :-*:-*:-* felicitari

LOREDANA99 13 nov 2012 14:08:59

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1173749)
Bravoooo Lore, eram sigure de reusita :-*:-*:-* felicitari

Multumesc!!!:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

azra 13 nov 2012 14:14:42

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1173743)
Fetelor, am luat permisul!!! :-*

bravo Lore!!!nici nu ma asteptam la altceva!!>:D<

erasmine 13 nov 2012 15:03:50

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1173631)
hmmm pai poate e de la apa sau tranzit??? tu ce mai gatesti? eu am pus paine dukan la cuptor si bors de curcan pe aragaz pt azi sunt la PL.pana acu am baut doar o cafea abia astept sa se faca ciorba, desi sincer iti zic uneori simt ca cedez ca nu mai stiu ce sa mananc:(


nu mai stiu ce sa gatesc. sunt in pana de idei. am scos un pui din congelator si cred ca am sa fac si eu o ciorba alba. ma gandesc la ceva peste...as face o marinata de peste. ma mai gandeam la un cozonac de carne.cred ca trag repede o fuga la carrefour si mai vad acolo ce ma hotarasc sa fac.

BuBu86 13 nov 2012 15:11:05

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor....de ieri m-am apucat si eu de Dukan :(....stiam de regimul asta de ceva timp dar m-am tot fofilat si l-am amanat pana acum. Am intrat pe siteul oficial Dukan si mi-am facut un calcul al greutatii mele ideale si mi-a rezultat 53.8 + mi-a dat si "planul de bataie" astfel: 3 zile Atac, 56 zile Croaziera si 80 zile Consolidare. Daca functioneaza bine cantarul meu, deja am slabit in prima zi 700gr (am baut si un cappuccino - mare greseala...nu se va mai repeta :">)
Am citit ca pot sa beau si bauturi light...azi mi-am luat un pepsi light...simteam ca innebunesc fara ceva mai dulce
Sper sa pot sa-l duc pana la capat...macar pe asta

marinuta 13 nov 2012 15:17:49

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
salutare fetele...eu am papat o supa crema de pui si un capucino bun....si o cremvusca la prinz...:)):)):))...la cina papam peste copt....miine la sala...uhh abea astept...azi ma doare toti muschiuletii...ieri am tras tare la sala...:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:20:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO