forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

dank 13 nov 2012 15:27:09

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de BuBu86 (Post 1173780)
Buna fetelor....de ieri m-am apucat si eu de Dukan :(....stiam de regimul asta de ceva timp dar m-am tot fofilat si l-am amanat pana acum. Am intrat pe siteul oficial Dukan si mi-am facut un calcul al greutatii mele ideale si mi-a rezultat 53.8 + mi-a dat si "planul de bataie" astfel: 3 zile Atac, 56 zile Croaziera si 80 zile Consolidare. Daca functioneaza bine cantarul meu, deja am slabit in prima zi 700gr (am baut si un cappuccino - mare greseala...nu se va mai repeta :">)
Am citit ca pot sa beau si bauturi light...azi mi-am luat un pepsi light...simteam ca innebunesc fara ceva mai dulce
Sper sa pot sa-l duc pana la capat...macar pe asta

Bine ai venit si multa bafta!
Suntem multe cu dorul de dulce :)) dar exista si diverse retete de dulce care pot fi consumate.
>:D<>:D<>:D<

alinutzik 13 nov 2012 15:28:57

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1173743)
Fetelor, am luat permisul!!! :-*

Bravoooo !! Vezi, ti-ai facut griji degeaba. :D

alinutzik 13 nov 2012 15:31:30

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1173772)
nu mai stiu ce sa gatesc. sunt in pana de idei. am scos un pui din congelator si cred ca am sa fac si eu o ciorba alba. ma gandesc la ceva peste...as face o marinata de peste. ma mai gandeam la un cozonac de carne.cred ca trag repede o fuga la carrefour si mai vad acolo ce ma hotarasc sa fac.


Si pe mine ma intereseaza reteta la acel cozonac din carne. Am mai mancat si eu o data ceva de genul, dar era si cu faina, branza, masline etc. Varianta Dukan o vreau

alinutzik 13 nov 2012 15:33:13

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de BuBu86 (Post 1173780)
Buna fetelor....de ieri m-am apucat si eu de Dukan :(....stiam de regimul asta de ceva timp dar m-am tot fofilat si l-am amanat pana acum. Am intrat pe siteul oficial Dukan si mi-am facut un calcul al greutatii mele ideale si mi-a rezultat 53.8 + mi-a dat si "planul de bataie" astfel: 3 zile Atac, 56 zile Croaziera si 80 zile Consolidare. Daca functioneaza bine cantarul meu, deja am slabit in prima zi 700gr (am baut si un cappuccino - mare greseala...nu se va mai repeta :">)
Am citit ca pot sa beau si bauturi light...azi mi-am luat un pepsi light...simteam ca innebunesc fara ceva mai dulce
Sper sa pot sa-l duc pana la capat...macar pe asta

Bine ai venit si bafta cu regimul! Imi place catelul de la avatarul tau. este Samoyed cumva? Este al tau ?:D

BuBu86 13 nov 2012 15:36:15

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1173797)


Bine ai venit si bafta cu regimul! Imi place catelul de la avatarul tau. este Samoyed cumva? Este al tau ?:D

Samoyed este :x e dragutz tare dar din pacate nu este al meu....doar ca mi l-as dori :D

alinutzik 13 nov 2012 15:42:52

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de BuBu86 (Post 1173800)
Samoyed este :x e dragutz tare dar din pacate nu este al meu....doar ca mi l-as dori :D


Ohoo, am nimerit rasa. :)) Da, sunt tare frumosi cainii astia, si mie imi plac. :D

erasmine 13 nov 2012 17:05:12

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de alinutzik (Post 1173796)



Si pe mine ma intereseaza reteta la acel cozonac din carne. Am mai mancat si eu o data ceva de genul, dar era si cu faina, branza, masline etc. Varianta Dukan o vreau



Nu am o reteta dar am sa-l fac dupa reteta de drob doar ca am sa folosesc doar piept de curcan si pulpa.apoi urmez pasii de la drob doar ca mai las cateva bucatele de carne intregi.
Nu am incercat inca dar sper sa-l fac in seara asta.

marinuta 13 nov 2012 17:51:52

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
buna fetele ce se mai discuta aici?;)

moni30 13 nov 2012 19:07:01

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1173743)
Fetelor, am luat permisul!!! :-*

[*2*][*2*][*2*][*2*]
felicitari, acum sa te pui sa conduci, sa lasi sa treaca timpul cum am facut eu...si dupa ...fff greu mi-am dat drumul si acum...am grija pe unde parchez>:D<

rozica1965 13 nov 2012 19:29:32

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Hello dragelor!!!!!!:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:26:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO