Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #3481 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 14:22:07
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
si daca visezi pe cineva fara mana ce inseamna? eu in ultimul timp am niste vise asa ciudata si complicate, daca mi le-ar inregistra cineva ar face filme de lung metraj cu ele
Horror mai degraba, daca visezi oameni fara maini ! si nu te sperie visele astea ?
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3482 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 14:24:30
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
poate esti deshidratata... bea mai multa apa zilele astea, peste 2 L
cefaleea asa din senin, fara o cauza anume se datoreaza deshidratarii, pentru ca se colabeaza putin vasele de sange din cap.. poti sa incerci si cu cafea!
Mai mult ca sigur sunt deshidratata.. pentru ca de 2 zile beau doar 1L de ceai, apa plata deloc, eu fiind obisnuita cu 2,5l...acestea fiind spuse, ma urnesc pana la magazin sa dau gata o sticla de apa plata...
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3483 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 14:54:18
pitic zuz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: Campina, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Montignac - faza I
Date: 154cm, 67.1kg
Mesaje: 398
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 60 ori in 39 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Horror mai degraba, daca visezi oameni fara maini ! si nu te sperie visele astea ?
nu ca ma sperie, totul are legatura, ca intr-un film si imi e greu sa ma trezesc, sunt prinsa in ce se intampla si desi sunt constienta ca visez nu ma trezesc ca sa vad cum se termina
ciudat, nu?
__________________
Nu exista alimente nesanatoase... ci cantitati
  #3484 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 15:04:46
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

fetelor, stiu ca unele din voi mananca branza ricotta... cum o mancati? ca nu are un gust cine stie ce special...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #3485 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 17:13:14
pitic zuz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2010
Locaţie: Campina, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Montignac - faza I
Date: 154cm, 67.1kg
Mesaje: 398
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 60 ori in 39 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor, stiu ca unele din voi mananca branza ricotta... cum o mancati? ca nu are un gust cine stie ce special...
eu o amestec cu marar si umplu rosiile cu ea, sau ardeiul gras...
__________________
Nu exista alimente nesanatoase... ci cantitati
  #3486 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 17:35:38
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Fetelor, multumesc mult!
Sunt bine, se pare ca rinichii au o afectare usoara, grad 1, maxim 2. Sigur se va sti saptamana viitoare daroricum, pana una alta, maine ma trimit acasa.
Asa ca e de bine....
Si tocmai cand descoperisem si eu si rezolvasem problema cu netul, dupa indelungi chinuieli.

Eva, eu ricotta o mananc asa. Pe aici ei o mai mananca cu pere, cu tarta facuta din faina de castane (super bun asa, dar abatere clara) sau fetele am vazut ca o mai fac desert cu cacao si indulcitor.

Interesante vise mai aveti mai fetelor!

Pitic, bafta multa la doctor.

Hai ca ma apuc sa citesc din urma.

Pt Lala, cioco e permisa zilnic, maxim 40 de grame pe zi, minim 70% cacao chiar s in faza de slabire.

Loly, sa stii ca si eu stau tare prost cu vergeturile. Fetelor, nu vreti sa stiti ce poate face cortizonul din om. Ravagii. Sunt zebra la propriu, cu prima ocazie fac poza si pun sa vedeti. Cel putin pe pulpe in partea de sus nu am unde pune degetul, numai brazdaturi, vergeturi in toate directiile, rosii violet, zici ca-s pictata.

Asa ca Loly, capul sus, cum zic doctorii astia pe aici, astea nu reprezinta nici o problema din pdv al sanatatii, doar estetic.
Da, estetic, si inca cum, ca deja nu stiu cu ce sa ma imbrac sa le acopar.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3487 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 17:54:43
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Ame, ce bine ca mergi acasa. Sanatate multa draga mea! Despre vergeturi..am si eu si nu am luat cortizon..

Eva, eu ricotta o mananc fie amestecata cu marar, piper rosu, ardei gras taiat bucatele mici micute// fie amestecata cu un ou si cu un pic de sirop de agave si bagata la cuptor. (desert..of course..dar mai rar)
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #3488 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 18:49:32
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
eu o amestec cu marar si umplu rosiile cu ea, sau ardeiul gras...
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Eva, eu ricotta o mananc asa. Pe aici ei o mai mananca cu pere, cu tarta facuta din faina de castane (super bun asa, dar abatere clara) sau fetele am vazut ca o mai fac desert cu cacao si indulcitor.
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Eva, eu ricotta o mananc fie amestecata cu marar, piper rosu, ardei gras taiat bucatele mici micute// fie amestecata cu un ou si cu un pic de sirop de agave si bagata la cuptor. (desert..of course..dar mai rar)
hahaaa cata imaginatie... si cand ma gandesc ca imi doream cand eram mica sa fiu bucatar si sa am propriul meu restaurant... n am niciun pic de imaginatie!!
eu ricotta am mancat-o pana acum ... cu lingurita
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #3489 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 18:52:25
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Fetelor, daca va spun ca am facut paine gen wasa ma credeti? Dupa reteta asta : o cana de apa, o cana si jumatate de tarate, o cana si jumatate de faina integrala de secara, drojdie (si am uitat sa pun sare ) . Pun si poze sa vedeti cum au iesit, sunt crocante si la gust mie imi plac. Bineinteles ca m-am infipt in cateva bucatele chit ca era pranzul...si am o intrebare: dupa reteta asta se pot combina cu orice? Nu de-alta, dar eu le-am mancat cu zacusca.. de unde am luat eu reteta mai intrebase cineva acelasi lucru si i s-a raspuns ca da, merge si cu grasimi pentru ca are cantitate egala de faina de secara si tarate...dar eu in voi am incredere
Nu e corecta reteta. Cantitati egale inseamna cantarite nu masurate cu cana. tarata e mult mai usoara.
Asa ca la o cana de faina integrala vin cred el putin 2 de tarata. De fapt wasa aia ar fi mai mult tarata si nu e buna.
Ia-ti faina SM.
Daca nu, vezi ca Mihaela2006 (ceva de genul) a facut o reteta de wasa conform. O gasesti pe forum.
Citat:
Anterior postat de CipCip Vezi mesajul
Buna fetelor,

Dupa foarte mult timp revin pe forum .
Va rog sa scuzati acest post lung dar sunt intr-o situatie foarte stresanta.
Bebele meu are deja 14 luni si jumatate si eu tot nu am reusit sa scap de toate kg acumulate in timpul sarcini care au fost exagerate. In acest an am invatat sa mananc sanatos si foarte rar am facut excese. Am stat de parte de toate alimentele nesanatoase .La noi in casa nu mai exista paine, se mananca numai wasa 24 %, cafeaua cu foarte putin lapte cu fructoza sau indulcitor, multe legume si fructe, ciocolata minim 75% este singurul meu desert .. Insa eu nu reusesc sa mai pierd aceste kg !! Am ramas blocata intre 74 si 76 de kg de un an de zile!! Chiar nu stiu ce sa mai fac
Am mai dat si o gramada de bani , echivalentul a 600 de euro pentru o dieta personalizata care ar trebui sa imi regleze metabolismul, bla bla bla..Intr-adevar am slabit cateva kg bune foarte repede insa trebuie sa canteresc absolut tot ce mananc iar cand de curiozitate am numarat caloriile mi-am dat seama ca rar ajung la 1000 pe zi.. Media este de 700 - 800. Nu mi-e foame mai deloc , mancarea este foarte sanatoasa insa cantitatile sunt foarte foarte mici ! Pranzul si cina constau doar din 90 de grame de piept de pui si 100 de grame de legume !
Nici nu pot iesi din casa de cand am inceput aceasta dieta intrucat nu pot manca absolut nimic in oras! Din acest motiv am hotarat sa mai incerc o data Monti. Problema este ca eu trebuie neaparat sa slabesc 2 kg in 10 zile. Nu este o dorinta personala, are legatura cu locul de munca (este o poveste lunga ). Imi puteti spune fetelor daca este posibil cu Monti? Din experienta voastra ce credeti? Cam cate Kg ati reusit sa slabiti atunci cand ati fost conforme 100 %?

Postez si meniul pentru maine pentru a fi verificat ..sper sa imi aduc aminte principiile

MD - Omleta din 2 oua + ciuperci + ardei rosu +ceapa
1 wasa Fibre
P - Piept de pui cu Legume stir fry (dovlecei ,varza, usturoi )
1 wasa 24 %
C - tufu la gratar + legume conforme
probabil 1 wasa Fibre din nou

Gustari - mai mult ca sigur 1-2 mere
apa - minim 2 l

Va multumesc !!!
Posibil este, axeaza-te doar pe alimente cu IG. mic, cat mai multe cruditati, lasa mai usor lactatele si fructele si fa miscare multa cu bebe.
Ce ai mai facut intre timp?
Citat:
Anterior postat de dragadulcica Vezi mesajul
Buna seara, precum CipCip revin dupa o perioada indelungata.In ultima perioada am mancat mai mult decat haotic, drept consecinta sunt kilograme in plus.Sper cu ajutorul vostru sa reusesc sa ajung la greutatea dorita.Va multumesc
Buna, Bine ai venit!
Cum mai esti?
Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
fetelor, m-am hotarat sa ma mut in bucuresti. e o nebunie pentru mine pentru ca nu am deocamdata unde sa stau... caut, ce-i drept. v-as fi recunoscatoare daca aveti sa-mi vindeti un pont
o sa fie o a doua aventura a vietii mele... prima cand am plecat la cta, ,acum l-am corupt si pe prietenul meu care e de fel din cta sa plecam la bucuresti.
sper sa avem noroc si sa realizam ceva, in cta nu prea ne ast nimic bun
Bafta multa! Sper sa gasesti repede ceva ieftin de inchiriat. Mie nu imi place Buc datorita stresului, aglomeratiei, poluarii, nesimtirii oamenilor....etc. Dar am sta 5 ani.
Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Am tot citit despre linte si m-am hotarat sa incerc si eu, asa ca mi-am luat linte verde de la plafar iar mama mi-a facut o mancare scazuta din ea... o bunatate ! Dar am vazut ca e glucidica, are ceva daca mi-a pus putin ulei de masline in ea? Si.. cu ce avem voie sa o asociem?
Si o mai poti manca cu tot felul de legume gatite sau crude, fiarta si pusa in salate. Tot ce are IG mic si nu contine grasimi.
Pupici!
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Dragele mele Slabute,


Nu am mai scris demult, desi v-am citit zilnic, parol!
Vad lume noua pe-aici si ma bucur .
Eu sunt cam suparata pe mine, pe Monti, pe tot...

Imi postez meniul aici, sa imi spuneti unde gresesc...

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:10
Fulgi de ovaz, Fortin, 20g - 74 calorii
Tarate de grau, 30g - 75 calorii
Lapte degresat 0.1%, Dorna, 200ml - 68 calorii
Zmeura proaspata, 150g - 78 calorii
Afine, proaspete, 50g - 29 calorii
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 200ml - 4 calorii

Prânz, ora 13:30
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 200ml - 4 calorii
Masline negre, 50g - 58 calorii
Parmezan, 20g - 87 calorii
Emmentaler, Delaco, 16g - 60 calorii
Branza de capra, 50g - 151 calorii
Branza cu mucegai albastru Regina Blu, Paladin, 40g - 158 calorii
Salata mixta, 200g - 64 calorii

Cina, ora 19:30
Cottage Granule de branza proaspata cu smantana 2% grasime, Tnuva Slim, 175g - 121 calorii
Ciuperci, 70g - 26 calorii
Castraveti, 100g - 15 calorii

Gustare 3, ora 15:54
Apa plata, 2200ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1072 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1336 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1336 calorii


Eu nu am abateri, ma stiti doar, nu am mai mancat nici batoanele mele clasice a la Magda, gandindu-ma ca sunt, totusi, prea multi carbo zilnic... asa ca am trecut la fulgii de ovaz + fulgii de tarate... Cu toate astea, simt ca am pus pe burta si pe picioare.. ma simt grasa, simt ca am gusa . Si doar ma stiti, eu nu am abateri si in ultimele zile nici nu am mancat mar, de frica sa nu ma ingrase totusi... acum mananc cu noduri salata de la cina , stiind ca ma va ingrasa si asta . Am facut si cura cu drojdie si oua de prepelita. Maine ma gandeam sa imi fac la pranz o salata mica si o omleta cu oua de prepelita. Eva, poate ai vreo idee cate mini-oua pun la omleta si cum as putea sa o pregatesc ca sa fie conforma...
Ajutor, fetelor, nu vreau sa ma intorc iar la 800 de calorii pe zi, fara cina si... fara vlaga. Incepe sa imi fie teama sa ma intalnesc cu prietenii, de teama sa nu imi spuna cineva ca m-am mai ingrasat...

Va pupic si va imbratisez cu mare, mare drag!
Sylvester, la faza cu caloriile nu insist, ti-au spus fetele, nu are rost sa ma repet. Tu stii mai bine calvarul.
Da, meniul e gresit, foarte gresit chiar. Ti-a spus si Eva cate ceva, iti spun si eu.
Branza si toate produsele lactate, desi au IG mic, au zer. Care, paradoxal, cr4este excesiv glicemia.
Sfatul meu (si nu numai), ori mananci cascaval si iaurt natur cat crezi tu (si nu vei manca prea mult cascaval pt ca tu controlezi si caloriile), fie te limitezi la o singura portie de branza pe zi, cat poti tu manca la o masa. De preferabil telemea sau ceva care sa contina doar lapte, cheag, sare, nu prostii gen Tnuva.
Tofu, eu l-as taia din start, explicatie data de Eva.
De ce nu ai peste, carne in meniu?
Nu prea ai legume.
Nu renunta la marul ala de la gustare.

Iar pt balonare ii scrisesem lui lady M. un mesaj (chiar, daca citesti, spune-mi cum ai fost ca vreau si eu sa tin cura 2 saptamani sa scap o data pt totdeauna de candida asta).
Cura asta nu e neaparat pt candida, desi este eficace. E in special pe sindromul colonului (intestinului) iritabil (Eva, eu posibil ca mai si gresec in explicatiile medicale, te rog corecteaza sau lamureste de cate ori e cazul).
Nu o tii mai mult de 2 saptamani pt ca e restrictiva si nu e ok sa obisnuiesti organismul nici asa. Nu ai limita de calorii, dar oricum tu cred ca te vei incadra in 1100. Chiar ar fi bine totusi sa incerci sa mentii limita asta, sa nu scazi sub.
Dupa 2 saptamani introduci usor usor alimentele care iti plac, cate unul, pe rand, ca sa vezi exact ce te baloneaza ù(adica, iti plac merele crude, 3-4 zile bagi in meniu cate 1-2 mere in plus pe zi, observi reactii). In cazul asta, ceea ce constati ca te baloneaza consumi mai putin sau, prin rotatie, o data la cateva zile.
Mesajul il gasesti aici:
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Te pup!

Roxi, bafta multa in ultimul an! Sa ai un an usor! Te-ai mai gandit la cursul de dans?

Fetelor, va pup pe toate!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3490 (permalink)  
Vechi 13 sep 2011, 18:55:18
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Ame, ce bine ca mergi acasa. Sanatate multa draga mea! Despre vergeturi..am si eu si nu am luat cortizon..

Eva, eu ricotta o mananc fie amestecata cu marar, piper rosu, ardei gras taiat bucatele mici micute// fie amestecata cu un ou si cu un pic de sirop de agave si bagata la cuptor. (desert..of course..dar mai rar)
Da mai Cami, stiu ce spui tu, dar eu sunt pur si simplu brazdata, in toate partile, drepte, in patratele, ca o panza de paianjen. Si se intind pe fund, pe spate, picioare pe pulpe sus e ingrozitor, am pe pulpe jos, acum apar si pe brate, la subbrat...
Si crede-ma macar de as fi avut copii sa stiu pt ce sacrificiul, sa am si o bucurie de pe urma lor, dar nimic... asta e.
Pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole