forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc ! (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/erica51-doamne-ajuta-mi-slabesc-8077.html)

1Adriana 07 mar 2011 09:08:18

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Erica,am inteles ca faci sala.Eu m am prins greu de ce nu dau jos kg facand sport...acum stiu.Faci sport, faci muschi!Astia s mai grei ,de asta la cantar nu se prea vede.In timp insa conteaza.Pari mult mai supla,muschii s mai compacti decat grasimea,ei iti accelereaza metabolismul ,consuma din grasime.Plus ca amana osteoporoza(aici ma refer la exercitile cu greutati ,in primul rand).Sportul iti amana bolile,ani buni...

VAmedeea 07 mar 2011 09:47:31

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Buna Erica, vad ca nu ai fost prea multumita pe rezultatul din ultima luna!:(
Imi pare rau. E adevarat ca unele persoane slabesc mai usor, altele mai greu. Important e sa nu te descurajezi. Azi ce arata?
Plus ca noi femeile avem tot felul de fluctutii din cauza ciclului, hormonilor, retinerilor de apa, etc.
Cu spatele cum mai esti?
Te pup!>:D<>:D<>:D<

erica51 07 mar 2011 15:54:00

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Va multumesc, cu cantarul stau bine am 102,6 kg fata de 103,4 kg de saptamana trecuta sper sa intru in normalitate, nu sunt descurajata, sigur ca continuu nici nu ma gandesc mai ales ca mi-am intrat in mana cu meniurile. Cred 1Adriana ce spui despre sport mai ales ca in dimensiuni am scazut ff mult sunt mai supla, eu am noroc ca nu sunt deformata am proportie, ma ingras uniform, sper sa si slabesc uniform. Va doresc pentru maine o zi minunata si sa va vesiliti cat mai mult, imbratisari !

erica51 07 mar 2011 15:55:21

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Ame ma bucur nespus de mult ca ai trecut pe la mine, iti multumesc Te pup !

erica51 07 mar 2011 15:58:09

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Sa va spun, cu spatele sunt bine am facut febrea musculara, mi-a trecut acum, pb cu coloana este mai veche si la efort este sensibila, va multumesc pentru sfaturi si incurajari !

erica51 07 mar 2011 21:34:31

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
De ziua femeilor, va doresc multa sanatate, cat mai putine kilograme, sa va impliniti toate visele si sa va bucurati alaturi de cei dragi !

1Adriana 08 mar 2011 07:59:08

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Erica, problemele cu spatele tot cu sport te rezolvi...la sala iti arata exercitii pt intarirea muschilor spatelui pt ca sa ti sustina mai bine coloana.Tot ce ti zic eu e testat pe mine,crede ma.Dupa ce am nascut aveam crize lombare de nu ma puteam ridica din pat .Eu fac exercitiile pt spate pe minge, acasa cateva minute pe zi...Sunt mult mai puternica dupa 6 luni.

erica51 08 mar 2011 20:49:52

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Iti mutumesc Adriana, chiar mi-ar prinde bine sa fac si acasa cateva exercitii pentru spate ca este punctul meu slab. Oare ai putea sa-mi dai cateva exempe de ex sa le fac?Macar asa cate unul cand ai timp. Te imbratisez

erica51 09 mar 2011 20:15:03

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Adriana, te astept nu stiu unde sa te caut in alta parte, poate mai treci pe la mine,

1Adriana 10 mar 2011 07:46:35

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Am fost si ieri, ti am scris ...in fine.Cauta pe net,pozitia \'\'Pisica\'\',e un exercitiu perfect pentru spate.Si mai este yoga in pat dimineata...f important cand te trezesti sa faci miscarile astea de intindere in pat,in niciun caz sa te ridici brusc...Sunt vreo 5 minute.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:50:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO