forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc ! (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/erica51-doamne-ajuta-mi-slabesc-8077.html)

erica51 26 feb 2011 16:54:41

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Primul mesaj s-a blocat undeva si l-am scris pe al doilea si la clic au aparut amandoua! Ce m-am pacalit!!!!!!! Voi o sa intelegeti, cred ca si roza... Va pup

erica51 28 feb 2011 09:33:12

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Draga jurnalule! Nu stiu de ce nu am rezultate pozitive, am pus 500g in loc sa slabesc, nu m-am abatut dela dieta,meniurile afisate sunt realitate 100%, dar oricum nu este nimic din ce visam, am dat jos 1,5 kg luna aceasta, este aproape nimic, sunt dezamagita de rezultatul meu, nu am ce face trebuie sa merg mai departe sa astept si vremuri mai bune.

crissa08 28 feb 2011 13:46:50

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Buna Erica!
Imi pare rau ca esti dezamagita, cred ca este loc de mai bine!
Incearca sa mai jonglezi cu meniul, tine carbo constant pana in 100, max 120, fi atenta si la grasimi, nu e asa simplu...te inteleg.
Vezi ca si fructele au ceva carbo si zahar, unii nutritionisti spun ca e bine sa le eviti dupa amiaza si seara.
Mai incearca!
>:D<>:D<>:D<

AnDrAdAxl 28 feb 2011 14:06:43

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Buna!Am venit si eu sa te vizitez si sa incerc sa iti mai iau putin din dezamagire...Uite,eu am slabit doar 3 kg intr-o luna cand am mers la sala.Poate si pt ca mancam mai mult ca ma lasasem si de fumat si se mai poate si pt ca am cam exagerat cu miscarea si asta a socat prea tare organismul meu neobijnuit.Continua si incearca sa nu te dezamagesti pt ce iti arata cantarul.Centimetrii ti i-ai luat?acolo nu ai scazut?sti ca se poate sa scazi mai mult in cm decat pe cantar?:DEu am patit si asta.Poate ai si retentie de apa;am eu la varsta mea si imi oscileaza greutatea de pe o zi pe alta si cu 2 kg..:-/Toate avem mai mult sau mai putin probleme,dar pana la urma reusim ce ne propunem si asta doar perseverand.Stiu ca e greu sa ai rabdare(si eu sunt capricorn si stau prost la acest capitol),dar o sa vina si rezultatele.
O zi frumoasa!>:D<:*

erica51 28 feb 2011 20:22:48

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Va multumesc pentru incurajari, sunt dezamagita, dar nu am sa renunt, va ramane in continuare modul meu de viata, apoi tot voi slabi pana la capat!!!Va pup

erica51 28 feb 2011 20:38:31

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Ma gandesc ca am crescut putin cantitatile ca sa ajung la 1400-1500 cal si cred ca de acolo mi se trage si cred ca e normal, voi ce spuneti?

AnDrAdAxl 01 mar 2011 11:37:16

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Pot fi mai multe cauze...dar clar este vorba si de metabolism lent.Incearca sa mananci mai putin si mai des adica 3 mese si 2 gustari,mesteca bina,mananca picant si incearca sa mai umbli si la combinatiile alimentelor.Tu ti o dieta anume?sau numeri calorii doar?O zi si mai ales o primavara frumoasa!>:D<:*

erica51 01 mar 2011 15:14:06

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Da deocamdata sunt in hipocalorica. Apoi voi vedea, imi place entuziasmul tau, sa ai o zi frumoasa.

loreda5 02 mar 2011 11:32:37

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Cu Monti te-ai razgandit?
Mie tare mi-ar place sa am asa un bucatar care sa-mi faca de mancare dupa monti...sau macar sa fie cineva care sa zica ce sa mananc, cum sa combin, ce nu am voie...mi se pare asa de complicat:((
Am mai citit inca o data cartea si parca s-au mai limpezit unele chestii, trebuie sa ma organizez, sa-mi fac niste fise ci IG, combinatii etc si sa le lipesc in bucatarie, sa-mi fie la indemana. Am sa le lipesc pe usile interioare ale mobilei, sa nu le vada nimeni, eu oficial nu tin dieta;)

erica51 02 mar 2011 16:26:23

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Pupici Loreda, te iubesc pentru vointa ta! Si eu tot aceleasi nedumeriri le am cu Monti, insa cred ca sunt aparente pentru ca daca ne apucam tot le aducem la liman. In general meniul meu incerc sa-l adaptez la Monti si daca le-ai citit in ultimele doua saptamani am incercat sa ma incadrez. Poate inca nu stiu doza bine proteinele si carbihidratii. Nu am incercat retete sofisticate, deoarece ma descurc ff bine cu salata de cruditati, piept de pui la gratar sau pulpe inabusite, pangasius cu legume si mancarici de varza, legume, ciuperc, cumpar saptamanal 4 l lapte pe care il pun la prins il smantanesc si branzica tot de casa. Eu trebuie sa ma incadrez intr-un buget pentru ca pensiuca mea este numai "atat" si mai am multe cheltuieli cu casa.Mananc doua felii de paine de 3-4 pe saptamana si cate doua oua. Cam atat, Hai sa incepem, intreaba-ma. Fac mancare de 5 minute la pranz si tot atat pt cina, in afara de ciorba de legume, nu gatesc pe mai multe zile.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:59:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO