forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

grasuta1961 09 feb 2012 08:29:37

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata draga mea !!! Imi pare bine ca esti cuminte.de azi gata si eu pe baricade.saptamana asta nu stiu de ce insa am fost "obraznica" si am crezut ca-l fentez pe d-nul C ,insa el a fost receptiv si azi mi-a ras in nas,adica mi-a arata mai mult:(.Asta e,sa ma invat minte.Cu serviciul ce sa inteleg ca e PA ,adica nu mai e.??Daca e asa,sincer imi pare rau.Iti doresc o zi frumoasa si reusita .Acum un banc ............ca sa te inveselesc:)



Un medic isi aduce studentii in vizita la un ospiciu. Se opresc la un
salon unde era un barbat cu privirile ratacite.
- Vedeti, acest barbat si-a pierdut mintile fiindca femeia cu care trebuia
sa se casatoreasca l-a refuzat.
- In urmatoarea rezerva il vom vizita pe cel care a luat-o…

jeny2105 09 feb 2012 18:48:13

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
deci sa incep cu gafa pe care am facut-o :( eu am inteles ca ai rezolvat cu serviciul si ca ai RAMAS si te felicitam :)) :)) :)) imi pare rau si imi cer scuze :( tu cred ca erai suparata si eu vin cu aplauze,ce bolunda sunt :))
uite cum facem, ne facem clubul nostru, a femeilor CASNICE :D suntem deja trei, tu vii cu goblenul, eu cu bucataria, mie imi place sa gatesc, va aduc cafeluta si tot ce trebuie, iar Mihaela, nu stiu, ne spune ea :D
asa ca, sa nu mai fii suparata, te mai odihnesti putin si poate pana in primavara iti gasesti ceva :-* :-* :-* sau poate iti place si ramai :D

vera37 09 feb 2012 19:30:16

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 932268)
deci sa incep cu gafa pe care am facut-o :( eu am inteles ca ai rezolvat cu serviciul si ca ai RAMAS si te felicitam :)) :)) :)) imi pare rau si imi cer scuze :( tu cred ca erai suparata si eu vin cu aplauze,ce bolunda sunt :))
uite cum facem, ne facem clubul nostru, a femeilor CASNICE :D suntem deja trei, tu vii cu goblenul, eu cu bucataria, mie imi place sa gatesc, va aduc cafeluta si tot ce trebuie, iar Mihaela, nu stiu, ne spune ea :D
asa ca, sa nu mai fii suparata, te mai odihnesti putin si poate pana in primavara iti gasesti ceva :-* :-* :-* sau poate iti place si ramai :D

vin si eu in club, fac orice :-*:-*:)):))

marilo 09 feb 2012 20:08:45

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:20
Pomelo, 340g - 130 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 32.6 carbohidrati, 3.4 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Cafea, 500ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 10 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 1, ora 13:30
Psyllium tarate, Granovit, 10g - 36 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 8 carbohidrati, 8 fibre, - sodiu, - zaharuri
Iaurt 2% grasime, Oke, 150g - 71 calorii, 5 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 6 zaharuri
Fulgi de ovaz, Pirifan, 11g - 40 calorii, 1.7 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 6.3 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, 0.1 zaharuri
Fulgi de cereale (grau, secara, ovaz, orz), Sanovita, 20g - 64 calorii, 2.3 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 12.2 carbohidrati, 1.9 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Fructe Goji deshidratate, fara zahar, 20g - 76 calorii, 2.9 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 17.1 carbohidrati, 2.9 fibre, 51.4 sodiu, 2.9 zaharuri
Seminte de in, 10g - 54 calorii, 1.8 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 2.9 carbohidrati, 2.7 fibre, 3 sodiu, 0.2 zaharuri
Seminte Susan, SanoVita, 10g - 60 calorii, 2 proteine, 5.5 grasimi, - colesterol, 0.1 carbohidrati, 1.2 fibre, 4 sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 16:00
Mamaliga dietetica (gatita) a la Slabuta, 211g - 214 calorii, 5.9 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 46.8 carbohidrati, 0 fibre, 399 sodiu, 0 zaharuri
Ciorba de legume a la Rheea, 500g - 200 calorii, 6.5 proteine, 8 grasimi, - colesterol, 27 carbohidrati, 3 fibre, 25 sodiu, 2.5 zaharuri
Gustare 2, ora 17:08
Ceai verde, 500ml - 10 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 15 sodiu, 0 zaharuri
Cina, ora 19:50
Fasole verde cu rosii, 350g - 186 calorii, 5.3 proteine, 10.5 grasimi, - colesterol, 18.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cartofi la cuptor, 40g - 60 calorii, 2.4 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 8.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1206 calorii, (mic)40 proteine, 35.8 grasimi, 0 colesterol, (mult)187.3 carbohidrati, 24.1 fibre, 507.4 sodiu, 11.7 zaharuri
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 30min - 298 calorii
Metabolism bazal - 1478 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1776 calorii

rozica1965 09 feb 2012 20:12:21

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 932327)

vin si eu in club, fac orice :-*:-*:)):))

Mi-ar placea sa vin si eu chiar daca nu sunt casnica,daca tu Veruta ,ne faci placinte si Amandine!:D .....Servus Mari!:-*:-*:-*

marilo 09 feb 2012 20:20:52

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Ma bucur mult pentru vizita voastra fete dragi>:D<. Nu va faceti griji pentru mine ca nu sunt suparata deloc pentru pierderea minunatei slujbe. Si Jeny, eu am inteles ca ma feliciti pentru puterea gestului:P asa ca este OK.:-* Nu stiu cui am spus dar eu imi iubesc asa de mult casa ca nu as iesi cu zilele. Nu ma plictisesc niciodata. Cred ca dumnezeu mi-a facut pe plac cu situatia asta ca eu nu aveam curajul sa cer sa raman acasa datorita banilor bineinteles. O sa ne descurcam noi cumva. Acum ma simt bine asa ,dar mai tarziu cand vom da de greu poate am sa regret gestul.
Nu ma gandesc mai departe de prezent, ca nu vreau.
Asa ca prietenele mele sunt de acord , si ma bucura mult , sa avem clubul CASNICELOR. Noi avem mai mult timp sa gatim conform:P dar si neconform:)):))
Avem timp si de bicicleta, sau de coarda ,Vera. Sa fim fericite si sa ne concentram pe slabit[*14*]

marilo 09 feb 2012 20:25:38

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 932367)
Mi-ar placea sa vin si eu chiar daca nu sunt casnica,daca tu Veruta ,ne faci placinte si Amandine!:D .....Servus Mari!:-*:-*:-*

Hei Rozica ce ma bucur ca esti la mine>:D<. Veruta sa faca Amandine, Jeny sa faca alte bunatati de la Cluj si noi daua sa le degustam:)):))Hai ca te primim in club cu mare drag:-*

jeny2105 09 feb 2012 20:43:03

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 932327)

vin si eu in club, fac orice :-*:-*:)):))

Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 932367)

Mi-ar placea sa vin si eu chiar daca nu sunt casnica,daca tu Veruta ,ne faci placinte si Amandine!:D .....Servus Mari!:-*:-*:-*

ok... super.... ne-am intteles :D fiecare cu ce poate si uite cum se mareste clubul nosttru al CASNICELOR :D

grasuta1961 09 feb 2012 21:28:37

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 932268)
deci sa incep cu gafa pe care am facut-o :( eu am inteles ca ai rezolvat cu serviciul si ca ai RAMAS si te felicitam :)) :)) :)) imi pare rau si imi cer scuze :( tu cred ca erai suparata si eu vin cu aplauze,ce bolunda sunt :))
uite cum facem, ne facem clubul nostru, a femeilor CASNICE :D suntem deja trei, tu vii cu goblenul, eu cu bucataria, mie imi place sa gatesc, va aduc cafeluta si tot ce trebuie, iar Mihaela, nu stiu, ne spune ea :D
asa ca, sa nu mai fii suparata, te mai odihnesti putin si poate pana in primavara iti gasesti ceva :-* :-* :-* sau poate iti place si ramai :D


Si eu am cusut goblen.Si chiar zambeam cand spuneai ca numai cei calmi pot coase goblen.Waw sa ma vezi pe mine ce calma sunt:))Atat eu cat si sotul suntem in zodia sagetator si sincer nu semananm deloc ca si caracter.El e calm si f. matur (chiar daca e mai tanar decat mine) si eu sunt f. nervoasa si mai copilaroasa.Insa asa de nervoasa cum sunt ,cos si goblenuri.Cat despre clubul femeilor casnice vin cu mare placere.sunt un bun administrator.

grasuta1961 09 feb 2012 21:33:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 932327)
vin si eu in club, fac orice :-*:-*:)):))

Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 932367)
Mi-ar placea sa vin si eu chiar daca nu sunt casnica,daca tu Veruta ,ne faci placinte si Amandine!:D .....Servus Mari!:-*:-*:-*

Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 932423)






ok... super.... ne-am intteles :D fiecare cu ce poate si uite cum se mareste clubul nosttru al CASNICELOR :D

Citat:

Anterior postat de marilo (Post 932391)
Hei Rozica ce ma bucur ca esti la mine>:D<. Veruta sa faca Amandine, Jeny sa faca alte bunatati de la Cluj si noi daua sa le degustam:)):))Hai ca te primim in club cu mare drag:-*


Si eu vin !!!! Insa fara mancaruri care ingrasa.Suntem la dieta d-nelor si trebuie pana la vara sa devenim niste slabute faine


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:29:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO