View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 18:35:08
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Vi s-a intamplat sa auziti comentarii rautacioase la adresa Romaniei/romanilor?

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Mie nu mi s-a intamplat. Dar i s-a intamplat fratelui meu o faza nasoala. Era la o bursa de 6 luni in Marsilia si intr-un weekend l-a invitat proful lui francez la el acasa la un fel de sarbatoare mare cu toata familia intr-o gradina cu mic si mare, nepoti batrani etc. A fost foarte interesant cica, mancaruri frantuzesti, oameni care se pupa de trei ori pe obraji cand se intalnesc...pana o mamaie mai demolata l-a intrebat pe fratele meu daca "Voi aveti televizoare in Romania?"Si frate-miu a ramas asa...si nu a stiut ce sa zica 2 secunde ca nu mai stia sa vorbeasca franceza dintr-o data...pana a vorbit proful lui care era langa el si i-a raspuns mamaiei "Sigur ca au ca doar nu vine din Africa" si au ras toti. Si asta a fost tot.
Ceva de genul mi s-a intamplat si mie la scoala. eramde cateva luni poate nici 3. si m-a intrebat un coleg daca in romania copii se joaca de-ascunselea eu i-am raspuns ca nu... ca doar noi suntem mai rau ca in africa si habar nu stim ce ii aia. noi ne urcam pe pereti, facem ca maimultele. asta e jocul nostru
iti dai seama ca s-au prapadit toti, numai baiatul acela a ramas MUT, mai ales ca nu se astepta sa ii zic prea multe, ca doar nu eram de mult in Italia si nu prea vb eu... apoi i-am zis ca si copii din locurile uitate de lume se joaca ... sa se uite la ei si apoi sa vb
Răspuns cu citat