View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 11 apr 2016, 23:20:04
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Problems solved...so, here i go again

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Chiar sunt bune rezultatele!!!!! Bravo
Mancatul asta emotional, si in perioade stresante face f mult rau, o stiu si eu pe pielea mea, e bine ca te.ai oprit si ai inceput sa faci ceva!
La mine e tot asa una alba doua negre, nu gasesc destula consecventa sa tin o saptamana curata!!! Si ma simt dezamagita de mine, alta data as fi ras sa imi zica cineva ca nu pot tine cateva zile curate de dieta! Toata energia si puterea, parca e absorbita de activitatile zilnice cu fetele si casa, eu pe ultimul loc, si cand am totusi un pic de timp citesc, sau stau pe net.....
Sa nu termin in ton asa pesimist, maine e luni, deci numai bine de inceput dieta
Ma bucur ca ai revenit!!!! Bafta!
Buna Laura

E de inteles ca toata atentia si concentrarea ta sa se focuseze pe copii, dar nu e tocmai sanatos...

Stiu, nu am copii si nu am de unde sa stiu, dar dat fiind faptul ca planuiesc sa am un bebe in viitor, m am mai documentat, am mai citit una alta...SI am inteles ca e bine sa ne compartimentalizam viata.

Da, un copil e lumina ochilor nostri insa nu trebuie sa ne stirbeasca total atentia de la ceea ce eram sau faceam inainte de "era bebelui". Cu atat mai mult cu cat are cateva luni bune sau a trecut de primul an de viata.

Poate mamicile devotate m ar bate...la propriu...ca spun asta...insa asta e filozofia mea...si sper sa nu o uit la momentul potrivit.

Ceea ce vreau sa spun e ca...a avea copii n ar trebui sa fie o scuza (si te rog, nu ma intelege gresit, n o spun referitor la tine, ci in general). Trebuie sa stii ca inainte de a fi mama, ai fost prietena, iubita...logodnica...sotie...si mai ales...ca esti femeie. Anii trec pe langa noi...in zbor...daca nu ne bucuram de ei la tinerete......

Trebuie sa incerci sa iti faci timp pentru tine macar 30 de minute pe zi. Intr o zi faci sport...in alta zi iti pui in plan de dieta la punct...in alta zi te pensezi, iti faci unghiile sai te epilezi...anyway, ai prins ideea.

Tu Laura esti o femeie puternica si cred ca orice iti pui in cap...iti si reuseste...Trebuie doar sa iti propui!!

Pt mine uite ca s a facut so saptamana se dieta...Niciuna dintre zile n a fost usoara...dar incerc sa ma tin motivata...Si partea proasta e ca nu cred ca va deveni cu mult mai usor pe parcurs...Dar prefer sa nu ma gandesc prea mult la ce va fi ci ma concentrez pe prezent
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
Laura (12 apr 2016), lidiuta (12 apr 2016), rozica1965 (12 apr 2016)