View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 12 mai 2010, 12:48:32
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat?

Citat:
Anterior postat de Sibel H Vezi mesajul
....Probabil..este, sistem nou..solarul pe care il folosesti...si cu senzori de masurare a temperaturi...s-au, ce dispozitive de calcul are...este dotat posibil...cu un anumit program personalizat....nu ,cunosc respectivul sistem....dar, tot mi se pare mult...20 de minute p,e sedinta.....dar, daca esti multumita de bronzul care il ai...zic ca este, OK...ai sa vezi dupa o perioada de o luna..daca, este uniform tot bronzul pe corp....
Sibel,senzorul calculeaza culoare pielii cumva,sau pigmentul din piele,ceva de genul.Sper sa fie ok,deocamdata e destul de uniform,eu imi inchid bronzatul pe fata pentru ca ma innegresc destul de la soarele de afara.Sper sa ma tina bronzul,e destul de frumos,parca mai natural decat cel de la celelalte solare pe care le-am folosit.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat