View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 13 ian 2010, 18:48:27
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Cati bani te costa dieta?

Eu nush cat cheltuiesc pentru dieta.Pentru ca eu nu cumpar mancare speciala pt dieta.Adica mananc normal,doar ca mai putin si mai sanatos.Ceea ce am observat e ca intr-adevar dam un pic mai multi bani de cand manacam mai sanatos.Inainte cumparam carne si semipreparate multe.Acum carne mai putina,legume tot ce prind si fructe si extrem de multe lactate.Anul trecut pe vremea asta dadeam cam 200 de euro pe mancare,acum dam cam in jur de 300.Dimineata mancam totdeauna musli sau cate un sandwich,la pranz Pogsteru mananca la cantina,cam 2,50 zilnic si seara ce mancam acasa si nu extrem de mult sau extrem de pregatit,ceva usor.Nu cumparam sucuri,apa minerala decat in cazul in care avem musafiri.Deci cam 300 pe luna.2 persoane.Dar pe astia ii consider mai mult bani de mancare nu bani de dieta.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat