View Single Post
  #13 (permalink)  
Vechi 23 iun 2009, 20:35:41
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: 9 kg in 2 saptamani

Alessa,ma bucur ca vei incerca sa mananci mai muLT.Mananca minim 1200 de calorii pe zi,si in momentul in care vei ajunge in faza de platou,poti sa mai scazi.
Sa nu te sperii daca la inceput te vei ingrasa putin,e normal.E pretul platit pt prostiile tale.Gandeste-te ca e mai bine sa pui acum 3 kg inapoi,decat sa pui la urma 50 de kg inapoi,si sa fii si bolnava.Ca bolnava vei fi cu siguranta de continui asa.
Citeste si tu in jurnalele fetelor,vezi ce mananca cele care slabesc,foloseste calculatorul de calorii,intra cu noi in concurs,sunt atatea chestii care te vor ajuta.Pune mana si mananca.Am si eu o intrebare,mama ta vede ce faci tu?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]