View Single Post
  #13958 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:58:59
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

I-ai picat simpatica si iti vrea binele
Vreau binele tuturor slabutelor.
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Eu nu cred ca trebuie sa te superi, nu esti singura care greseste pe aici si eu gresesc si toate avem mici abateri, in sens bun sau rau. Cineva se gandeste la sanatatea ta si se simte indreptatita sa-ti spuna de ce si cum. Daca vrei sa accepti bine, daca nu-iar bine. Nu lua lucrurile personal...eu m-am simtit la fel de vinovata! Desi n-am zile cu apa. Invatam din greseli si mergem mai departe...eu asa zic :*
Ma bucur ca sunt slabute care au inteles ce am vrut sa zic...care a fost intentia mea. Normal ca raman dezamagita cand vad ca imi pierd timpul explicand unele chestii la persoane care nu vor sa auda/citeasca...etc.
Mi-e ciuda, pentru ca acel timp l-as putea folosi in sfaturi pentru cine chiar are nevoie de ajutor
Foarte bine zici tu
Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Doar azi am mancat crackersi pt ca am fost la carbo si nu am avut pofta de mancare si m-a durut si o masea foarte tare
Cocos si ce ai mai vazut tu sunt la zilele de vitamine cand trebuie sa mananc numai fructe si legume.
Pai mancare "adevarata" mananc dupa cum se vede in zilele de proteine si amidon.
Si la carbo data trecuta am mancat jumate de kg de ciuperci si 250 g de mamaliga.
S-a intamplat doar azi sa nu pot manca si am mancat biscuitii aia.
Da si va multumesc pt sfaturi.
Nu e prima data cand am citit nu am putut azi...am tinut post si de aia...etc. De aia am incercat sa te atentionez.
Nu cred ca am facut ceva rau, nu te-am jignit zic eu...sunt doar sfaturi, daca vrei sa le iei in considerare bine, daca nu...am pierdut timpul degeaba ajutand pe cineva ce nu are nevoie.
Iti mai zic ceva... am vazut ca ai scis ca m-am luat numai de tine. Nu e asa...daca ai urmari putin mesajele mele prin forum, ai intelege ca incerc sa fac tot posibilul sa ajut fetele si sa le sfatuiesc cum pot si am posibilitatea. nu sunt perfecta dar am invatat multe aici, si vorbesc din propria experienta. Stiu ca nu am slabit mult, pentru ca nu am avut nevoie, dar acele kg slabite au fost slabite ok, si am invatat in acesti 2 ani si jumate de cand sunt aici multe. aceasta experienta ma face sa vorbesc, sa va atentionez
Si din fericire, am dreptate , vezi si tu ca nu doar eu zic unele chestii. Poate te-am luat mai tare...dar crede-ma ca nu a fost cu intentie rea.
Iti urmaresc mesajele cand pot , stii ca am mai vorbit...si chiar daca nu mi-ai dat prea multa atentie, am continuat sa ma tin de capul tau.
Asta nu inseamna ca am numai cu tine. Ci ca am crezut ca este nevoie sa iti zic unele chestii.
In ultima vreme nu am asa de mult timp sa stau pe forum ca mai demult, deci incerc sa ajut cum pot, pe rand.
Altfel sigur as ffi "certat" mai multe fete.

Vad ac zici de nr de calorii...da, ca sa slabesti atat trebuie sa mananci atat...
Este foarte ok ce zice calculatorul, dar fiecare este diferit, nu suntem la fel. fiecare slabim in felul lui...deci nu poate fi ok pentru fiecare.
eu te asigur ca am slabit si cu 1500 kcal... dar depinde ce contine acel meniu de 1500.
Intelegi? conteaza mult mai multe... efortul fizic... etc
Calculatorul este un ajutor, dar daca zice 1200 , tu ce faci? numeri ca sa nu il depasesti? sa fim seriosi...
Precizie: da! dar hai sa nu o luam razna, pe cai gresite.
O seara frumoasa