View Single Post
  #209 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 12:35:16
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei grasute mereu la dieta - huskygirl19

Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Stiu cum e sa refuzi sa te cantaresti...stiu cum e sa simti ca parca nu mai poti sa tii regim...asa ca te inteleg. Multumesc pt complimente...pot sa spun ca sunt fotogenica si na, ca orice femeie machiata si aranjata care arata bine. Dar kilele astea in plus ma omoara...si nu e vb de 5 kg in plus..ci de cel putin 10 din pacate...Ma enerveaza mai ales cand e vorba de haine...Sunt atatea lucruri dragute in magazine pe care eu nu mi le pot cumpara nici macar daca-s chilipiruri pentru ca arat groaznic in ele...Vreau macar sa ajung la 65...In pozele din album eram cred pe la un 67+/- Stiu ca nu o sa arat niciodata ca un model, nici nu intentionez asta pentru ca sunt realista...vreau doar sa ajung la un nr de kg in care sa ma simt rezonabil de bine si sa lupt sa raman acolo...Si de data asta trebuie sa o fac!!! Pupici!!
husky..ti-am raspuns la mine in jurnal, intrucat si raspunsul tau tot acolo a venit...
uite ca am citit cele de mai sus si tare mult ma regasesc...
si la mine puntul forte e fata....si aranjata, machiata cum trebuie si coafata, sunt papusa...(cu toata modestia)...dar numai daca ma pozezi de la bust in sus..
cunosc frustrarile de a vrea sa porti ceva, sa probezi si sa realizezi ca pur si simplu esti prea pufoasa pentru acel ceva...sau mai rau...te face mai grasa decat esti...
si la mine sunt cel putin 10 kg in plus....nu stiu...stand so gandindu-ma un pic...nu-mi pot da seama cand?cum am permis sa ajung pana in momentul de a proba haine si de a realiza ca pur si simplu nu ma mai incap????!!!!!
ehe...cate fete nu vad eu pe net....vedete, modele...perfecte....din punctul meu de vedere....dar in realitate ancorez si eu...si imi dau seama ca nu am conformatie de silfida si nu o sa am niciodata!!!!!!!!!!!
dar uite asa..usor usor..o sa scapam mai intai de 5 kg....apoi de 7...apo de 10...si o sa ne trezim ca mai avem 5 si suntem...exact cum ar trebui sa fim...cert e ca si iubitul meu vine in decembrie acasa....si imi doresc sa ma gasesca cu 10 kg mai slaba....
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]