View Single Post
  #21 (permalink)  
Vechi 22 feb 2013, 17:42:23
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Dupa intreruperea anticonceptionalelor e normal sa intarzie menstruatia?

Hello fetele. Am citit ce ati scris aici, m-am cam speriat:s
Iau yaz de 2 ani si 2 luni si am decis ca vreau sa le scot din viata mea.
Nu mai vreau sa fiu dependenta de pilule
Stiu, e o chestie aiurea, dar parca pilulele acestea ma urmaresc... De 2-3 luni ma gandesc ca ele sunt vina problemelor mele, cu toate ca nu am ce stii ce.
Am dat vina pe ele pentru psoriazis, dar nu cred ca au vreo legatura.
Cert e ca m-am convins ca nu imi face bine sa inghit hormoni si degeaba, nu mai vreau sa le iau.
Am fost la ginecolog, a zis ca pot si ar cam trebui sa le intrerup sau macar sa fac o pauza ca le iau de atat vreme. mia dat sa imi fac niste analize la sange sa vedem cum sunt dupa pilule. Asa comparam annalizele de inainte sa incep pilulele cu acestea de acum. Maine o sa merg sa le fac.
Am uitat sa ii zic ca ma deranjeaza sanii... asa ca azi am fost la medicul de familie care e si ginecolog si m-a controlat.
A zis ca se simt niste chisturi micute si sa fac o ecografie sa vedem , asa stam linistiti.
Acum va puteti imagina cum stau...
Am citit ca de la pilule poti face fibroadenom
De ce nu mi s-a spus asa ceva cand mi le-au dat.
Nu mai vreau pilule, cu toate ca nu am avut nici un fel de probleme.
Ba chiar eram ok cu ciclul ca imi venea la 28 de zile ceea ce pentru mine era ...wow.
Luni iau ultima pilula placebo, aseara am luat ultima pilula activa. Deci de marti sunt libera de hormoni.
Si acum...tadada... ce o fi o fi. ma refer la kinderei

sper sa imi vina luna viitoare cum trebuie , sa nu ma ingrijorez
Răspuns cu citat