View Single Post
  #2420 (permalink)  
Vechi 13 sep 2010, 12:44:54
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
AAAAA am uitat sa spun ce era mai important chiar daca am clacat.....AM SLLLLAABITTTTT 1, 5 KG :d YUPPPPYYY
FELICITARI!!!!
Bravo, la mai multe

Citat:
Anterior postat de elle Vezi mesajul
As mai avea si eu cateva intrebari despe dieta.Am inceput`o duminica trecuta si de 2 zile m`a apucat pofta de dulce si nu am rezistat.Dar cel putin cat a tinut nu am gresit deloc,am tinut`o strict.Asa...Acum intrebarile.
Ce as mai putea sa mananc la micul dejun?Nu prea am idei si m`am cam saturat de omleta.
Si cum pot sa imi mai cresc numarul de calorii?Adica mananc dimineata omleta sau ou fiert,la pranz gratar si o salata,seara mai la fel.iau 2 gustari de alune,nuci,ciocolata etc.Abia daca depasesc 700 kcal.Am vazut ca voi mai mancati branza,iaurt.Eu nu le suport.Ce as putea sa fac?
Aaa...si ceaiul verde...voi cum il beti ?Mie asa simplu cu zahar mi se pare scarbos.Ce sa`i pun sa pot sa beau si eu o cana/zi si sa fie acceptabil la gust?
APropo,succes tuturor cu dieta:*
Buna Elle

Sa te uiti pe aceste linkuri
Meniu South Beach faza I "Slabuta" (2 saptamani)
Idei de mic dejun fara oua
Idei de mic dejun cu oua

Ii poti pune 1 lingurita de fructoza.

Legat de ce ai mai putea sa mananci... poate ar fi cazul sa cresti cantitatea mancarii. 700 kcal este foarte putin si e mai mult infometare decat dieta sanatoasa.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii