View Single Post
  #3861 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 08:52:16
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigarae ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupezAnimis,si pe tine
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]