View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 02 mai 2016, 14:55:46
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Buna Mika! Multumesc frumos pentru primite, inseamna mult pentru mine numai stiind ca fac parte din nou din aceasta comunitate care in 2010 m-a ajutat! Stiu ce inseamna nenumaratele slabiri si ingrasari...si dezamagirea cand iti dai seama ca iar te-ai lasat dusa de val si ca trebuie sa o iei de la capat etc.
Pai din punct de vedere al alimentatie voi incerca pe cat posibil sa mananc cat mai multe legume si fructe, piept la gratar si peste. Practic voi manca sanatos cum se numeste aceasta dieta. Din pacate sau fericire nu am fost niciodata capabila sa ma tin de o dieta drastica sau care sa imi excluda total anumite alimente elemente dina limentatie, de ex fara carbohidrati deloc sau numai proteine etc. vreau sa ma simt relaxata si fericita sa trec prin acest proces din nou. Voi evita dulciurile si grasimile , paine, paste etc bineinteeles sau voi incerca sa gasesc variante cat ma sanatoase pentru ele. Ceea ce mi-as dori este sa fac din aceasta dieta un mod de viata din nou si sa nu ma mai abat de la el. Dupa cum am spus si in postul de inceput , un lucru buna r fi ca si partenerul meu incearca sa slabeasca deci nu voi avea tentatii prea multe.
Cum merge pana acum procesul tau?Tu ce dieta ai adoptat ?
Hola. Eu nu mai am rabdarea de alta data...asa ca am ales o dieta mai drastica pe care surprinzator am reusit sa o tin deja de o luna..iar rezultatele le poti vedea la ticker. E ceva intre low carb si keto. Nu e mereu usor...uneori mi e dor de fructe...de dulce...Dar ma gandesc ca e mai inportant scopul decat 5 minute de placere) in care sa imi fac poftele.

Nu am prea facut miscare luna trecuta...dar luna asta voi introduce obligatoriu 30 de minute de tae bo macar 4 zile pe saptamana. Nici nu vreau sa imi termin articulatiile la kg pe care le am acum si sa exagerez cu cardio. Pe masura insa ce voi pierde din kg...voi creste si intensitatea exercitiilor.

E foarte bine ca si partenerul e la regim...macar nu trebuie sa gatesti separat pentru tine!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
rozica1965 (16 iun 2016)