Subiect: Jurnal Prelude
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 ian 2012, 09:05:44
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Prelude

Citat:
Anterior postat de prelude Vezi mesajul
astazi e ultima zi de dieta daneza....maine va zic cat am slabit de la 61.....e vizil ca am dat cateva kilograme jos....abia astept sa ma cantaresc...este o dieta f drastica....dar cu vointa merita...eu am tinut-o cu sotul meu....mancam impreuna...ne-am gatit impreuna..si ambii am slabit cateva kilograme....cine vrea sa o incerce sa o faca.....si nu e scumpa....un total pentru o persoana e de 150 ron...pentru cele 13 zile....e recomandat sa va luati alimentele macar pentru primele 7 zile si apoi pentru restul zilelor....singurul rabat facut a fost sa beau 2-3 cani de ceai pe zi...asta pentru ca imi era cam foame....dar merita....maine scriu cat cantaresc...acum insa am o mare problema...da kilogramele sau dus...dar cum ma mentin...ca mi-e pofta de mule lucruri(in special dulciurile si covrigii, sunt f pofticioasa).......sa vad


Citat:
Anterior postat de prelude Vezi mesajul
Multumesc fetelor pentru sfaturi....da stiu ca aveti dreptate...dar cred ca am eu o problema.....toti zic ca e ok greutatea actuala sau daca tot vreau sa slabesc 2-3 kg ar fi suficiente....cred ca am zis acea greutate de 53 doar din dorinta de a slabi atat de mult si sa nu ma mai gandesc vreodata la vreo cura...cred ca am obosit de atatea diete....am zis dieta daneza pt ca am mai tinut-o si stiu ca se slabeste...dar da, apoi e greu sa te mentii....sport nu fac...dar de luni ma inscriu la un club sa fac aerobic si inot....eu m-am mutat de un an in Bucuresti si nu prea cunosc orasul(am gasit un club cu bazin si sala de aerobic si o sa incep sa fac sport)......am ajuns sa ma simt foarte prost cand mananc mai mult decat trebuie...sper sa rezolv problema asta...pup fetele si va imbratisez cu drag.


Buna..vad ca pana la urma te-ai incapatanat sa tii daneza..te felicit pentru ambitie..dar uite ca ai ajuns la ce am spus eu..de acum ce faci?cum procedezi?
am o verisoara care e slaba..s afost slaba mereu, dar ea tot considera ca mai trebuie sa slabeasca..si a tinut daneza..strict..a slabit daneza nue cumva cea care spune ca slabesti si apoi nu te mai ingrasi?..da, ei pai vara mea s-a bazat pe asta..si ce sa vezi, cred ca in vreo 2-3 saptamanai a pus totul la loc, in conditiile in care nu e genul care sa manance mult..

ce iti pot recomanda e sa reintroduci treptat alimentele in meniul tau...adica intr-un fel sa mananci tot ca la daneza si pe parcurs sa mai adaugi cate ceva, si sa te cantaresti saptamanal sa vezi daca te ingrasi sau nu...

si sport..cat mai mutl sport, daca ai timp!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]