forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 22 oct 2019 19:05:49

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
P: un castron mare de ciorba de fasole boabe cu multe legume
C: vreo 2 cotoare de varza cruda si o bucatica mica de afumatura (am bagat o varza la cuptor pt maine) + 2 wasa cu 1/2 dintr-un borcan de 400 gr cu zacusca de vinete

Am fost si la aerobic o ora, imi place partea cu exercitiile, dar a inceput sa ma plictiseasca maxim partea de dans.

LOREDANA99 22 oct 2019 20:46:09

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
+ gustat de 100 ori, deci pot spune ca am mancat o portie mica din varza cu afumatura. In continuare's f. balonata, in cateva zile vine perioada aia a lunii.

LOREDANA99 23 oct 2019 11:18:44

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi noapte am manca varza, prima "abatere" mai grava . Dimineata plus considerabil, practic m-am intors de unde am plecat. Zic eu ca e si de la PMS, ca tot balonata m-am trezit. O sa incep sa ma cantaresc o data pe saptamana, lunea, ca sa nu ma mai descurajez si sa fiu motivata sa fiu cuminte in week-end. In rest...mi-e o foame, as manca si picioare de scaun. Dar stai, ca e 12 si in afara de 2 cafele cu fructoza si o bomboana fara zahar, n-am bagat nimic in gura.

ladyamneth 23 oct 2019 11:33:52

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447950)
Azi noapte am manca varza, prima "abatere" mai grava . Dimineata plus considerabil, practic m-am intors de unde am plecat. Zic eu ca e si de la PMS, ca tot balonata m-am trezit. O sa incep sa ma cantaresc o data pe saptamana, lunea, ca sa nu ma mai descurajez si sa fiu motivata sa fiu cuminte in week-end. In rest...mi-e o foame, as manca si picioare de scaun. Dar stai, ca e 12 si in afara de 2 cafele cu fructoza si o bomboana fara zahar, n-am bagat nimic in gura.

Eu repet, din punctul meu de vedere mananci prea putin si prea dezorganizat, de aici atacurile de foame, sper sa nu te superi pe mine >:D<

LOREDANA99 23 oct 2019 12:42:48

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Nuuu, nu ma supar, dimpotriva >:D<

Cea mai mare problema a mea este ca eu ar trebui sa am deja 2 mese cand ajung acasa, adica in general pe la ora 16, ori eu de multe ori am doar un md tras de par si compensez in a 2 a parte a zilei, ceea ce nu ma ajuta deloc :">

GCM 23 oct 2019 12:53:28

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Dezorganizare! Pachet la tine! Fie si cateva seminte/migdale, un sandwich, o salata, un lapte batut! Încearcă să nu mai combini proteinele intre ele! Gen ou cu brânză, șuncă cu brânză...ori carne, ori ou, ori lactate ! Baloneaza!

LOREDANA99 23 oct 2019 21:16:42

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi am mancat de toate (mar, varza cu afumatura, zacusca, paine, ciocolata cu lapte - 70-80 gr sigur, portocala), ca m am simtit rau, probabil eram si ft obosita si am abuzat si de cafea, ca am avut niste fibrilatii, e prima data cand mi se intampla, m am speriat si m am asezat in pat dupa amiaza.
In fine, altceva voiam sa scriu, mi a iesit o mancare geniala, 3 cepe calite in putin ulei, ghebe fierte si tocate, 1 canita de orez - fierte impreuna toate astea, iar la final am pus niste bulion facut de mine din rosii + gogosari, sare, piper, a iesit ceva ft ft gustos. Ma rog sa nu vina chiar maine "musafirii" desi asa pare dupa semne, ca sa nu ratez sala, ca iar imi pierd antrenamentul, dupa ziua de ieri am febra musculara. Si sper ca maine sa mi revin cu mancarea, dar imi iau pachet la mine clar.

ladyamneth 24 oct 2019 09:24:08

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447957)
Azi am mancat de toate (mar, varza cu afumatura, zacusca, paine, ciocolata cu lapte - 70-80 gr sigur, portocala), ca m am simtit rau, probabil eram si ft obosita si am abuzat si de cafea, ca am avut niste fibrilatii, e prima data cand mi se intampla, m am speriat si m am asezat in pat dupa amiaza.
In fine, altceva voiam sa scriu, mi a iesit o mancare geniala, 3 cepe calite in putin ulei, ghebe fierte si tocate, 1 canita de orez - fierte impreuna toate astea, iar la final am pus niste bulion facut de mine din rosii + gogosari, sare, piper, a iesit ceva ft ft gustos. Ma rog sa nu vina chiar maine "musafirii" desi asa pare dupa semne, ca sa nu ratez sala, ca iar imi pierd antrenamentul, dupa ziua de ieri am febra musculara. Si sper ca maine sa mi revin cu mancarea, dar imi iau pachet la mine clar.

Suna bine mancarea ta! Lore, dar la tine care e problema? Nu ai cum sa mananci la lucru?
Ia-ti macar o banana dimineata, fa un mic dejun mai consistent si da...ceva de pranz ar fi obligatoriu sa ai, sa nu ajungi seara sa rupi frigiderul...

LOREDANA99 24 oct 2019 10:37:00

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1447964)


Suna bine mancarea ta! Lore, dar la tine care e problema? Nu ai cum sa mananci la lucru?
Ia-ti macar o banana dimineata, fa un mic dejun mai consistent si da...ceva de pranz ar fi obligatoriu sa ai, sa nu ajungi seara sa rupi frigiderul...

Da, nu am pauza de masa.

ladyamneth 24 oct 2019 10:40:17

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447965)


Da, nu am pauza de masa.

Inteleg, dar nu reusesti nici macar 10 minute cat sa mananci ceva? Nimeni nu mananca pana dupa ora 16? :-/

LOREDANA99 24 oct 2019 13:41:47

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1447966)


Inteleg, dar nu reusesti nici macar 10 minute cat sa mananci ceva? Nimeni nu mananca pana dupa ora 16? :-/

Nu prea...adica mai rontaie ceva gen covrigi, dulciuri etc

ladyamneth 24 oct 2019 14:39:38

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447971)


Nu prea...adica mai rontaie ceva gen covrigi, dulciuri etc

sa stii ca uneori si eu sunt nevoita sa mananc in fata calculatorului dar in acest caz am de rontait oleaginoase, morcovi cruzi etc si apoi imi gasesc 10 minute sa mananc mai serios.
"Rontaiala" de genul asta e mult mai sanatoasa decat covrigii si dulciurile, chiar un sandwich ti-ar prinde mai bine ca acuma sa nu-mi zici ca nu gasesti 5 minute sa-l mananci .
Ideea e ca daca nu te organizezi altfel, mereu va fi la fel, vei manca f putin in prima parte a zilei si in a doua mult si prost :)

LOREDANA99 25 oct 2019 06:54:37

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Da, sa stii ca ai mare dreptate. Ieri am mancat la munca, 2 covrigi calzi dimineata si o cutie cu bulgarasi de branza cu smantana la pranz. Acasa o masa pe la 17 - mamaliga cu cartofi pai si mujdei de usturoi :"> si dupa chiar nu prea mi-a fost foame, am macat seara o portocala si am rontait cateva seminte. E drept ca am si dormit o ora de la 17 la 18, am observat ca mananc mai putin si atunci cand sunt odihnita. Am renuntat la sala ieri, ca tot mi se parea ca am o usoara tahicardie. Si am baut o singura cafea, mai slaba, dimineata.

Zoe 25 oct 2019 08:09:36

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
dacă n-ai loc de mâncat la serviciu cum trebuie, măcar dimineața mănâncă un mic dejun consistent acasă (nu covrigi x-().

ladyamneth 25 oct 2019 09:41:42

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447975)
Da, sa stii ca ai mare dreptate. Ieri am mancat la munca, 2 covrigi calzi dimineata si o cutie cu bulgarasi de branza cu smantana la pranz. Acasa o masa pe la 17 - mamaliga cu cartofi pai si mujdei de usturoi :"> si dupa chiar nu prea mi-a fost foame, am macat seara o portocala si am rontait cateva seminte. E drept ca am si dormit o ora de la 17 la 18, am observat ca mananc mai putin si atunci cand sunt odihnita. Am renuntat la sala ieri, ca tot mi se parea ca am o usoara tahicardie. Si am baut o singura cafea, mai slaba, dimineata.

nu ma pun sa-ti analizez meniul, insa ai sa vezi ca daca te organizezi cu mesele si incepi sa mananci mancare de calitate, vei avea rezultate >:D<

LOREDANA99 25 oct 2019 11:04:44

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Ieri a fost meniu PMS. Multi carbo inlocuitori de ciocolata :)). In fine, nu vreau decat sa ma simt mai bine in prima faza, dupa ce ma echilibrez o sa ma gandesc si la dieta.

LOREDANA99 25 oct 2019 15:56:24

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1447979)
dacă n-ai loc de mâncat la serviciu cum trebuie, măcar dimineața mănâncă un mic dejun consistent acasă (nu covrigi x-().

La 6.30? Nu pot, tu fata :))

LOREDANA99 25 oct 2019 15:58:56

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
F**k this period...ma doare capul, imi vine sa vars, sunt balonata, ma simt minunat. Vestea buna e ca am descoperit un serial nou pe Netflix, perfect pt vremea asta :D

alina_neamt 26 oct 2019 14:22:40

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447991)
F**k this period...ma doare capul, imi vine sa vars, sunt balonata, ma simt minunat. Vestea buna e ca am descoperit un serial nou pe Netflix, perfect pt vremea asta :D

O, da! Și pe mine ma chinuie o răceala de o săptămână și îmi bubuie capul de durere... Dar va trece, nu?
Ce serial?

GCM 26 oct 2019 21:17:46

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Începutul e greu, dar după o săptămână cu md , o sa iti ceara organismul. 2 felii de pâine cât mai integrală cu o felie.de șuncă, pui,porc, ai sa râzi, dar nici slaninuta de porc nu e cah, somon, fasole frecata &co, fac minuni. Un lapte batut la 10-11, o cafea, un fruct, si neaparat cand ajungi acasă sa nu începi să mănânci până te culci, o masa, maxim 2 mai lejere

Zoe 27 oct 2019 16:04:57

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447990)


La 6.30? Nu pot, tu fata :))

hai, fată, că obiceiurile se formează. :D mai puține nazuri și câte-un pic, câte-un pic.
altminteri, la 9 seara poți să mănânci, ha? :-w

Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447991)
am descoperit un serial nou pe Netflix, perfect pt vremea asta :D

ce, ce??

ladyamneth 28 oct 2019 17:20:45

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Si eu sunt de acord cu Zoe, daca iti formezi obiceiul de a face mic dejun indiferent de ora si vei invata sa mananci ceva sanatos si la job, clar nu vei ajunge seara sa mai rupi frigerul :P

It's up to you ;;)

O saptamana frumoasa! >:D<

LOREDANA99 29 oct 2019 07:51:11

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1448002)


hai, fată, că obiceiurile se formează. :D mai puține nazuri și câte-un pic, câte-un pic.
altminteri, la 9 seara poți să mănânci, ha? :-w

Daaa, atunci merge :)):))

ce, ce??

Vizavi, mie-mi place :)

LOREDANA99 29 oct 2019 07:52:35

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 1447995)
O, da! Și pe mine ma chinuie o răceala de o săptămână și îmi bubuie capul de durere... Dar va trece, nu?
Ce serial?

Da, deja ma simt mai bine. Tu cum te simti? >:D<. Vizavi. Pup

LOREDANA99 29 oct 2019 07:58:45

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1447997)
Începutul e greu, dar după o săptămână cu md , o sa iti ceara organismul. 2 felii de pâine cât mai integrală cu o felie.de șuncă, pui,porc, ai sa râzi, dar nici slaninuta de porc nu e cah, somon, fasole frecata &co, fac minuni. Un lapte batut la 10-11, o cafea, un fruct, si neaparat cand ajungi acasă sa nu începi să mănânci până te culci, o masa, maxim 2 mai lejere

Suna bine :x

LOREDANA99 29 oct 2019 08:12:54

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Buna dimineata! Despre cantar, 66.0. Not so bad, da's multa. Azi imbracata in blugi albastri, jale, mai mult decat cu forme. Chef de dieta sincer n-am, dar macar sa nu exagerez, ca ma deranjeaza stomacul. Mi-am propus asa...sa mananc la munca (chestii sanatoase), acasa un pranz normal (azi am pofta de mamaliga cu branza si ou, de ex.), iar seara ceva cat mai light.

Zoe 29 oct 2019 08:29:37

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
foarte bun! :)
nu știu serialul, o să mă uit.

LOREDANA99 29 oct 2019 10:12:49

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Nu e nici cel mai bun, nici cel mai prost...serialul, dar e relaxant pt creierul meu suprasolicitat. Mi am luat un cactus la birou sa tin departe energiile negatice si ce credeti? S-a uscat planta :)))

alina_neamt 30 oct 2019 21:44:34

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1448023)


Da, deja ma simt mai bine. Tu cum te simti? >:D<. Vizavi. Pup

Mulțumesc! Mai bine, dar mai e mult pana la a scăpa de durere ! Sinuzita combinata cu spondiloza cervicala! Un mix perfect sa te dai cu capul de pereți :((

Zoe 31 oct 2019 09:06:02

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1448035)
Nu e nici cel mai bun, nici cel mai prost...serialul, dar e relaxant pt creierul meu suprasolicitat. Mi am luat un cactus la birou sa tin departe energiile negatice si ce credeti? S-a uscat planta :)))

:)):)):)) hai că mă făcuși să râd de cu dimineață

GCM 31 oct 2019 09:35:31

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Iar ai dezertat în carbo?!

LOREDANA99 03 nov 2019 18:06:01

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
~X(In de toate, Codris...

LOREDANA99 18 nov 2019 15:15:44

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi am dat un reset, pt ca efectiv am ajuns la stadiul ala in care imi este mie greata de mine.

Md: cafea cu fructoza, lapte batut cu fulgi de ovaz
P: peste la cuptor, ciuperci trase la tigaie
G: cafea cu fructoza, 1 felie de paine integrala cu 50 gr branza
C: salata de legume si o felie de paine integrala

LOREDANA99 19 nov 2019 09:19:09

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi:
Md: cafea cu fructoza, 2 oua fierte, rosii cherry, castravete, 2 felii paine integrala cu zacusca de vinete

La pranz imi fac pui sau peste cu legume.

Zoe 19 nov 2019 09:30:54

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
ah, deci se poate cu mic dejun! :)
susțin inițiativa dumitale, că și eu am cam luat-o pe arătură, îmi revin în câteva zile.

LOREDANA99 19 nov 2019 11:21:43

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Sunt in concediu :">

LOREDANA99 19 nov 2019 13:50:43

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
G1: 1 ou fiert, niste castravete, paine integrala - 1 felie si jumatate cu lapte batut. Asta pt ca dureaza pana pregatesc pranzul. Si o cafea cu lapte si fructoza.
P: ciocanele pui la cuptor cu muraturi/salata
C: 1 felie de paine cu zacusca/salata si un ceai cu putina miere.

LOREDANA99 19 nov 2019 18:42:08

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
:)Abatere: 3 mini tarte baby friendly, le am facut pentru gradi si am vrut musai sa le gust, maine feciorasul meu implineste 5 ani. Si feciorasul lui Fluturas. Sa ne traiasca baietii!![*47*]

butterfly30 19 nov 2019 21:37:47

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
La mulți ani! [*4*][*4*][*4*][*4*][*4*][*60*][*143*]:x:x

Zoe 20 nov 2019 10:02:36

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
la mulți ani, lore și fluturaș, să vă crească mari și sănătoși! >:D<>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:25:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO