Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 20 apr 2011, 20:56:33
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Am facut altul pentru ca in primul nu mai merge sa scriu,nu stiu motivul.
Trebuie sa ma monitorizez singura si am nevoie sa scriu undeva,sa imi tin evidenta,sa nu mai fac prostii si sa nu devin bulimica in adevaratul sens al cuvantului,pentru ca am un inceput sigur de bulimie care se agraveaza pe zi ce trece si mi-e frica.
Am cautat efecte adverse ale acestei boli si nu pot sa spun ca e tocmai idealul meu despre cum mi-as dori sa arat (cu 3 fire de par in cap,cu dintii galbeni sau cazuti si vomitand sange prin baie)! In niciun caz!
Am 2 prietene bune pe care am reusit sa mi le fac aici dar sunt satula peste cap sa le stresez cu problemele mele de alimentatie.. ele sunt fete ambitioase si constiincioase care slabesc frumos si sanatos. Amandoua sunt un exemplu pentru mine si o sa ma tin scai pana o sa am si eu ambitia si rabdarea lor .. pana la urma voi reusi! Sper...
Nu stiu exact cum sa scriu mesajul asta,in fond si la urma urmei nici nu trebuie sa fie scris intr-un fel anume ca doar nu e cerere sau ceva .. Am facut jurnalul sa ma descarc sufleteste,sa imi las aici toate frustrarile in loc sa ma refugiez in dulciuri si mancare..
So .. sa incep sau sa continui ...
Maine o sa ma duc la farmacie sa ma masor si sa ma cantaresc ! Nu mai aman ca zic ca fac chestia asta de vreo luna si nu mai ajung odata .. Acasa am un cantar de imi vine sa il arunc pe geam,nu e electronic si ba imi arata 56 de kg ba 60 .. si mai nou a ajuns sa fie imposibil aratandu-mi ieri 61 ... "frumos,frumos" .. Deci tortul pe care l-am mancat de Florii isi face simtita prezenta..
Sunt plina de frustrari,de sentimente de vinovatie,mi-e scarba de mine,de faptul ca nu pot sa ma controlez si de o saptamana am inceput sa ma supraalimentez. Mananc pana mi se face rau,ma simt prost si rau,nu pot sa dorm bine,nu ma simt bine,deabia ma misc..
Am de slabit 10 kg dar nu sunt multe,am vazut fete pe site care au reusit sa dea mult mai multe kilograme jos. Stiu si cum .. vechea placa .. vointa,rabdare (lucrurile care mie imi lipsesc cu defavarsire),alimentatie sanatoasa si sport!
Vreau deasemenea sa imi cumpar un cantar alimentar dar nu stiu cum sa mi-l cumpar din cauza faptului ca stau foarte prost cu resursele financiare .. ma duc maine sa caut unul mai ieftin poate,poate ... daca nu dau comanda pe net si tot o sa am si cantarul ala de care chiar am nevoie mare ...
Sa trecem la motivele pentru care eu vreau sa slabesc si la cum as vrea sa arat...
Am o conformatie nu tocmai minunata (am niste kg in plus si arat ca un dulap ) dar cred ca daca as slabi cat vreau as arata bine .. Am destul in plus si la burta,solduri,talie,picioare,brate .. Nu sunt multumita de nicio parte a corpului meu,nu imi place nimic la mine , fara sa exagerez. Pot sa incep cu descrierea personala spunand ca am picioare prea groase si cam strambe,gambe oribile,coapsele le urasc din tot sufletul meu,am fundul prea mare,celulita si vergeturile pe care le detest .. am prea multe vergeturi pentru varsta mea,vreau si eu o piele neteda si fina nu cu urme de zici ca m-am taiat toata viata mea cu lama adanc pe corp. Din cauza alimentatiei nesanatoase am o gramada de cosuri pe picioare care ma dezgusta tare,tare rau . Ammm o burtaaaaaaa ingrozitoare,parca as fi gravida in luna a 9a,atarna asa (scarbos),aripioare .. talia mea nu se vede .. cat am soldurile am si talia! Bratele sunt groaznice,prea groase,mai ceva ca la un barbat doar ca ale mele sunt pline de grasime .. oribile de-a dreptul. Mi se pare ca am gusa,si nici de fata mea nu sunt deloc multumita.. am ochii prea mici,nasul prea mare,gura stramba,pistruuuuuui fata ovala si un par lung care nu pot sa ma hotarasc daca imi place sau nu .. cred ca pana la urma o sa ma duc si o sa il tuuund si pe el !
Ideea e ca nu imi place nimic la mine,sunt o frustrata si jumatate,invidioasa pe alte fete care arata bine si in loc sa iau exemplu de la ele eu le vorbesc de rau doar pentru ca au ambitie si vointa si sunt mai puternice si mai bune decat mine! Dar nu vreau sa recunosc .. ei bine,e timpul sa recunosc pentru mine!
Sa stiti ca nu caut compasiune,nu vreau daca cineva citeste mesajul sa ma inteleaga gresit,chiar asta este parerea mea despre mine..
Stiu ca am kg in plus dar pentru mine chestia asta a devenit o obsesie.
Dupa cum spuneam de maine vreau sa imi controlez alimentatia,nu vreau sa mai fac ce am facut in ultimele zile .. gata cu frustrarile!
O sa am grija la alimentatie momentan .. o sa incerc sa mananc in limitele normalului,mancare e in fiecare zi ! Pot sa mananc oricand ..
Nu o sa mai am teluri nerealizabile .. chiar daca o sa slabesc mai greu o sa incerc sa slabesc sanatos .. nu m-am ingrasat intr-o luna,m-am ingrasat in ani buni din prostia mea deci o sa astept sa apara rezultatele ..
Nu o sa mai privesc dieta ca pe un chin,o sa am un stil de viata sanatos,vreau sa arat bine.
Recunosc ca nu imi place sa fac sport deci o sa practic de 3 ori pe saptamana 40 de min de tae-bo,10 min pentru coapse si 10 pentru talie. In restul zilelor (specific doar cand o sa am chef) o sa dansez prin casa.
Daca nu o sa am talia de 60 de cm pana o sa vina vara si toata lumea o sa arate bine .. asta e .. sunt om si nu sunt nici cea mai grasa din lume nici singura persoana care are niste kg in plus ..
Incerc sa ma lupt cu mine,cu propria persoana sa depasesc momentele astea de supraalimentare si de incercarile de a-mi provoca singura voma.
Ma voi ajuta singura! Sa scriu cate ceva si despre anturajul meu de zi cu zi .. o familie normala .. mama cu niste kg in plus de la nastere si de la mancatul tampit , combinarea la fel si fel de alimente , gandul ca se pricepe la nutritie dar nu are nicio treaba .. eu ii spun ca nu sunt buni cartofii,ea o tine pe a ei. Eu ii repet ca tin South Beach si ea o tine pe a ei ca putin orez nu face rau si asa mai departe. Un tata care face glumite proaste pe seama mea,ca m-am ingrasat si nu stiu ce .. ca mananc intruna (ma enerveaza la maxim ) , o sora care e slaba si mananca orice alimente la orice ora (in special dulciuri pe care le mananca pe langa mine).
Mami face tot timpul multe dulciuri (eu o maniaca a dulciurilor).. O sa imi bag picioarele in ele de dulciuri ca nu aduc nimic bun organismului meu! Sa le manance ei daca le plac asa de mult.
Mai am cateva persoane dragi mie care contribuie din plin la despresia mea fara sa isi dea seama. Ei cred ca ma motiveaza dar defapt nu stiu cat ma motiveaza .. mai degraba m-au cam imbolnavit!
Prietenul meu .. persoana la care tin si care imi tot spune si repeta sa mananc cu masura,sa nu mananc seara,sa mai slabesc si motivul principal pentru care eu am ajuns sa imi urasc corpul destul de tare ..
O prietena buna care face glume proaste pe seama mea... si asa mai departeeeeeeeeee... Un anturaj care incet incet ma cam distruge psihic ..
De maine o am un nou stil de viata,imi promit mie! Nu vreau sa mai slabesc pentru nimeni altcineva,nu ma mai intereseaza parerea lor,vreau sa slabesc pentru mine ,sa nu ma mai feresc de cantare si de oglinzi,sa nu mai aiba nimeni motive sa spuna ca sunt prea grea sau sa sa se faca glume proaste pe seama mea ..
Modeleeee am o mie !!! Uhuhu,cu Adriana Lima in frunte !
Specific ca ma simt foarte rau acum .. vreau sa incetez cu supraalimentarea ..
In acest jurnal voi scrie zilnic !
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #32 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 09:59:56
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Buna dimi draga jurnalel! Nu mi-e foame momentan deci nu mananc doar sa ma aflu in treaba.. trebuie sa imi revin oarecum dupa dezmatul de ieri .. So.. pe la 12 jum o sa iau pranzul
Azi zic pas mancatului compulsiv!
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #33 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 22:05:41
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Hehe,mult mai bine nu pot sa spun ca am mancat lucruri sanatoase sau foarte dietetice,am mancat cozonac si gogosi doar ca n-am mancat pana n-am mai putut sa ma misc. Desi am trecut de 1000 de calorii clar,nu ma simt vinovata si nu am avut tendinta sa imi bag degetele pe gat. Am mancat in limitele normalului .. nu e un lucru cu care sa ma mandresc faptul ca mananc cozonaci in saptamana mare dar .. bineinteles ca iar am zis ca ma cantaresc si nu am mai fost.. o sa ajung eu odata si la farmacie
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #34 (permalink)  
Vechi 22 apr 2011, 17:43:49
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Azi varzat ! Am mancat numai tampenii ..
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #35 (permalink)  
Vechi 26 apr 2011, 22:35:13
Skinny94's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mar 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 1.60cm, 47kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Parca e povestea vietii mele,deci ma regasesc 100%.Sper sa reusesti ce tiai propus!
Inaltimea este incorecta. Skinny94, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #36 (permalink)  
Vechi 30 apr 2011, 08:08:32
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Citat:
Anterior postat de Skinny94 Vezi mesajul
Parca e povestea vietii mele,deci ma regasesc 100%.Sper sa reusesti ce tiai propus!
Multumesc,si eu sper! Defapt de data asta voi reusi Poti sa mi te alaturi,esti bine-venita langa mine . Cu cat am mai multe persoane aproape cu atat ma ambitionez ceva mai mult.
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #37 (permalink)  
Vechi 30 apr 2011, 08:13:40
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Hei draga jurnalule,bine te-am regasit ! A trecut ceva timp de la vizita "agresiva" pe care ti-am facut-o ultima oara cand eram cu moralul jos jos jos. Se pare ca de atunci pana acum am reusit sa imi mai revin putin,din fericire !
Dupa sarbatorile de Paste in care am mancat toooooooot ce mi-a poftit corasonul in cantitati industriale m-am cantarit si shock :O 64,3 kg !
Bun,deci niciodata in viata mea nu imi aduc aminte sa fi vazut o astfel de cifra referindu-ma la greutatea mea.
Pentru ca nu imi place (momentan) cum arat m-am pus serios pe treaba. Asta e a 3a zi de SB1+sport. De data asta chiar am de gand sa ma tin si de regim si de sport. Nu imi propun eu sa slabesc 10 kg intr-o luna pentru ca nu are rost,trebuie sa am rabdare,stiu ca nu au venit cele 14 kg intr-o luna asa ca cu pasi micuti,micutttttti o sa ajung acolo unde imi propun.
O sa trec pe aici mai mereu sa ma laud cu progresele mele si cu cat de cuminte sunt Acum chiar voi face exact ce mi-am propus!
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #38 (permalink)  
Vechi 01 mai 2011, 09:29:40
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Helau,helau,dragutelule! Bine te-am regasit am o energieeeeeee azi! Am scapat si de sportul meu,50 de minute de hip-hop abs! Asta aveam azi in program.. probabil o sa ma mai zbengui pe muzica ca am pofta.
Am luat un mic dejun delicios si l-am completat cu o patratica mica mica de ciocolata amaruie,spre mirarea mea ma abtin si nu mai intru in toata ciocolata deodata. Am cumparat-o ieri si m-am abtinut sa o pap pana la ultima bucatica !
Sunt tare mandra de mine pana joi mai trag de mine ca ma duc sa ma cantaresc .. Defapt vineri
P.s - m-am inscris la concurs cu fetele mele si promit ca o sa dau tot ce e mai bun,sa aduc multe puncte echipei si sa dau jos burtoiul . Imi e cam frica sa imi fac poze dar asta e!
Daca stau bine sa ma gandesc,m-am inscris la 2 concursuri,al 2lea e cel cu blugii.Am o pereche de blugi scurti care ce sa spun..plesnesc pe coapsele mele in 3 saptamani poate cine stie,imi aduc picioarele intr-o stare mai buna si sunt in stare sa port blugii fara sa ma uit in oglinda si sa ma apuce nervisorii ..
Asa ca ma apuc de poooooze!
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #39 (permalink)  
Vechi 01 mai 2011, 23:23:10
viktoria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Dieta Monti + sport
Date: 165cm, 56.7kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Buna draga Adriana ! Am citit cele scrise de tine si vreau sa te incurajez un pic, kilogramele pe care le ai in plus nu sunt multe si cu siguranta ai sa reusesti sa scapi de ele.
Aproximativ cu 2 ani in urma am trecut si eu printr-o perioada mai dificila, care se aseamna mult cu povestioara ta descrisa mai sus. Miine o s ti povestesc. ca deja e tirziu si vreau sa dorm.
Noapte buna !!!
orestioresti oo,
viktoria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1753 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1236 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #40 (permalink)  
Vechi 02 mai 2011, 14:32:15
Adrianaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2010
Locaţie: -, Romania
Dieta: South Beach
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 705
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!

Citat:
Anterior postat de viktoria Vezi mesajul
Buna draga Adriana ! Am citit cele scrise de tine si vreau sa te incurajez un pic, kilogramele pe care le ai in plus nu sunt multe si cu siguranta ai sa reusesti sa scapi de ele.
Aproximativ cu 2 ani in urma am trecut si eu printr-o perioada mai dificila, care se aseamna mult cu povestioara ta descrisa mai sus. Miine o s ti povestesc. ca deja e tirziu si vreau sa dorm.
Noapte buna !!!
orestioresti oo,
Hmmm,te astept aici sa imi povestesti ce mi-ai promis aseara . Intr-adevar nu sunt multe kg de dat jos dar niciodata nu mi-am inchipuit ca e atat de greu sa te abtii de la dulciuri si sa faci sport.
Mereu m-am intrebat de ce persoanele care au ceva kilograme in plus nu au ambitia necesara sa se abtina,sa faca ceva pentru ele si sa dea jos.Acum am inteles pe propria mea piele si am invatat ca nu trebuie sa ii judec pe ceilalti!
Multumesc pentru incurajari,esti foarte draguta mi-am mai revenit din nebunia aia,probabil din cauza cozonacilor de Paste (trebuie sa recunosc ca mami a mea face niste cozonaci geniali si chiar nu m-am gandit nici macar un pic ce o sa se intample cu corpul meu daca tot bag pe mine) dar mi-am revenit instantaneu acum 4 zile cand m-a "complimentat" inca o vecina cu o propozitie de genul " ce te-ai ingrasat asa ? pune mana si fa ceva pentru tine!" si dupa acest frumos compliment am dat o tura mica la farmacie si am avut un mic soc cand am vazut ca am 64 de kg ..
Poate asta m-a mobilizat putin .. e a 4a zi de cand tin SB si m-am apucat si de sport.. chiar acum trebuie sa fac cele 40 de min de tae-bo dar mi-e asa o lene ... Oricum o sa fac pentru ca stiu ca tot ce fac e pentru mine!
Te astept cu drag sa ne sustinem si incurajam una pe cealalta
__________________
I'm not there yet, but I'm closer than I was yesterday.
You cannot taste perfection, you can feel it!
The real beautiful look is in those who have worked for it.


Adrianaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1543 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
aerobic, dulciuri, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport, zumba


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa fiu si eu o slabuta!!! cecilia Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 134 20 mar 2011 21:33:27
Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea CaSy Arhiva jurnale slabit 42 25 dec 2010 17:11:55
Jurnal AlinaMihaela - vreau sa fiu slabuta!!!!! alinamihaela Arhiva jurnale slabit 69 07 iun 2010 16:12:46
Jurnal Roxy:Vreau sa slabesc 14 kg . Vreau sa am o alimentatie sanatoasa Roxana Arhiva jurnale slabit 376 06 ian 2010 11:40:21
Jurnal Luna - Vreau sa fiu sanatoasa Luna Arhiva jurnale slabit 1656 15 aug 2009 08:59:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole