Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal I wanna be a diva

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 19:20:41
iwannabeadiva's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75.7kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal I wanna be a diva

Am aproape 20 de ani si mari probleme cu greutatea.Sunt aici si scriu acest jurnal deoarece am citit povestie de succes ale slabutelor si imi doresc sa adopt un stil de viata sanatos,deoarece am simiti pe propria piele ca dietele scurte si drastice nu functioneaza.
Aveam in vara anului 2010(inainte de bac) 59 de kg si desi mai vroiam sa dau jos vreo 2-3,ma simteam bine cu mine.In cursul anului(clasa a 12)am ajuns la 67 de kg,iar din mai-iunie(cand am inceput examenele)am ajuns in scurt timp la 75.
Am tinut diferite diete,drasice si mai permisive,de lunga durata sau doar de cateva zile,insa slabeam 2-3 kg pe moment,care reveneau in scurt timp poate si mai multe.Dupa perioada aceasta a sarbatorilor de iarna am ajns la aproape 80kg.
Asta a fost picatura care a umplut paharul si m-am hotarat sa-mi pun ordine in viata alimentara si sa incep sa traiesc sanatos.
Cum dietele nu au functionat in cazul meu m-am decis sa-mi fac un regim personalizat,cu lucruri care-mi plac,dar sunt si sanatoase,insa cu siguranta astept sfaturile voastre.
07.00:un iaurt/lapte degresat cu cereale/un fruct
10.00:un fruct/un iaurt
12.00:fructe
14.00:legume
16.00:peste/pui
18.00:iaurt/fruct

Daca simt nevoie de dulce pot inlocui o data la doua saptamani una din gustari cu 25gciocolata amaruie sau cu o linguritza de miere.

Fructe recomandate:mere,portocale.

Imi propun de asemenea pe langa cei 2l de apa/zi sa fac si sport.
Activitatile propuse:
-steper 15min
-bicicleta 20 min
-exercitii usoare cu greutati pentru spate,brate si piept
-masaj anticelulitic cu relax&tone

Si pentru ca motivatia sa creasca,trebuie sa am si o tinta,iar pentru cei aproape 1,75 ai mei,o greutate de 55 ar fi perfecta.

Astept sfaturi si incurajari de la voi!!!
iwannabeadiva, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 19:32:09
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de iwannabeadiva Vezi mesajul
Am aproape 20 de ani si mari probleme cu greutatea.Sunt aici si scriu acest jurnal deoarece am citit povestie de succes ale slabutelor si imi doresc sa adopt un stil de viata sanatos,deoarece am simiti pe propria piele ca dietele scurte si drastice nu functioneaza.
Aveam in vara anului 2010(inainte de bac) 59 de kg si desi mai vroiam sa dau jos vreo 2-3,ma simteam bine cu mine.In cursul anului(clasa a 12)am ajuns la 67 de kg,iar din mai-iunie(cand am inceput examenele)am ajuns in scurt timp la 75.
Am tinut diferite diete,drasice si mai permisive,de lunga durata sau doar de cateva zile,insa slabeam 2-3 kg pe moment,care reveneau in scurt timp poate si mai multe.Dupa perioada aceasta a sarbatorilor de iarna am ajns la aproape 80kg.
Asta a fost picatura care a umplut paharul si m-am hotarat sa-mi pun ordine in viata alimentara si sa incep sa traiesc sanatos.
Cum dietele nu au functionat in cazul meu m-am decis sa-mi fac un regim personalizat,cu lucruri care-mi plac,dar sunt si sanatoase,insa cu siguranta astept sfaturile voastre.
07.00:un iaurt/lapte degresat cu cereale/un fruct
10.00:un fruct/un iaurt
12.00:fructe
14.00:legume
16.00:peste/pui
18.00:iaurt/fruct

Daca simt nevoie de dulce pot inlocui o data la doua saptamani una din gustari cu 25gciocolata amaruie sau cu o linguritza de miere.

Fructe recomandate:mere,portocale.

Imi propun de asemenea pe langa cei 2l de apa/zi sa fac si sport.
Activitatile propuse:
-steper 15min
-bicicleta 20 min
-exercitii usoare cu greutati pentru spate,brate si piept
-masaj anticelulitic cu relax&tone

Si pentru ca motivatia sa creasca,trebuie sa am si o tinta,iar pentru cei aproape 1,75 ai mei,o greutate de 55 ar fi perfecta.

Astept sfaturi si incurajari de la voi!!!
La multi ani!
Bine ai venit in comunitatea noastra....si mult succes in pierderea kg
Primul pas deja l-ai facut....ai decis sa te alaturi slabutelor...si daca vei intra pe forum in fiecare zi...iti vei trece meniul....vei face sport....si vei avea un stil de viata sanatos...vei vedea ca vei slabii.....si vei avea din nou greutatea dorita........sa stii ca multe dintre noi ne regasim in povestea ta....si majoritatea am trecut prin ce ai trecut si tu pana sa ajungem aici...dar...cu ajutorul slabutelor....toate suntem pe drumul cel bun....eu una cel putin am vointa, putere sa evit excesele...sunt mai sigura pe mn.....si incredere ca voi ajunge la greutatea ideala......important este sa realizezi ca odata ajunsa pe drumul asta...nu trebuie sa mai dai inapoi....trebuie sa-ti schimbi stilul de viata ...pt totdeauna....nu pana vei avea din nou greutatea dorita....
Asa ca....daca ai nevoie de sfaturi, sustinere....sau pur si simplu de o prietena sunt aici langa tine....poti intra si in jurnalul meu sa-mi scrii cand vrei tu.....te pup dulce.....si iti doresc ca acest an sa fie productiv pt tine....sa realizezi tot ce ti-ai propus....si sa atingi greutatea dorita.O seara frumoasa!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 19:37:27
iwannabeadiva's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75.7kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

La multi ani! multumesc din suflet..chiar inseamna mult pentru mine..chiar vreau sa slabesc si sa fiu sincera trebuie sa am ambitie pentru ca am inceput sa mi pierd increderea in mine si sa nu ma mai simt bine in pielea mea..inseamna mult pentru mine sa am sustinerea voastra..asa ca de maine simt ca voi avea o noua viata..Multumesc de sustinere si fie ca 2012 sa ne implineasca toate visele:*
iwannabeadiva, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 19:46:06
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de iwannabeadiva Vezi mesajul
La multi ani! multumesc din suflet..chiar inseamna mult pentru mine..chiar vreau sa slabesc si sa fiu sincera trebuie sa am ambitie pentru ca am inceput sa mi pierd increderea in mine si sa nu ma mai simt bine in pielea mea..inseamna mult pentru mine sa am sustinerea voastra..asa ca de maine simt ca voi avea o noua viata..Multumesc de sustinere si fie ca 2012 sa ne implineasca toate visele:*
...tocmai radeam ca in timp ce tu scriai la mn in jurnal...eu scriam la tn...coincidenta....probabil....asa trebuia sa se intample....sa ne imprietenim
Stiu ca vrei sa slabesti....stiu si prin ce treci...ideea este sa nu-ti pierzi vointa si sa intrii sa vb cu noi zilnic...nici nu-ti imaginezi cat te va ajuta....si eu am fost ca tn la inceput si am incercat o mie de diete scurte dupa mintea mea....si fara rezultate...dar...de cand am intrat pe site-ul asta....sincer viata mea s-a schimbat....inainte eu nu-mi gaseam nici macar de munk din cauza greutatii....sau pt ca se citea neincrederea in mine pe fruntea mea.....acum ....am o cariera pe care nici prin cap nu-mi trecea c-o voi avea....eu sa lucrez in aviatie...daca imi spunea cineva asta acum un an...ma tavaleam de ras pe jos....deci se poate....ai incredere in tn....cauta-ti o motivatie puternica....lipeste-ti o poza cu un top model care-ti place pe frigider...si impune-ti ca asta ti-e target-ul...asa vrei sa ajungi....gandeste pozitiv....ridica capul din pamant cand iesi pe strada.....si lasa-ne sa te ajutam....cere-mi sfaturi...intreaba-ma ce vrei....cand nu mai poti...striga la mn...sigur vei reusii...vointa sa ai si incredere in noi si tine....si vei ajunge sa zambesti din nou
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 20:02:14
iwannabeadiva's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75.7kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

sincer eu credeam ca mi-ai scris ,caci eu am scris in jurnalul tauma bucur ca am gandit la fel:* felicitari pentru ca ai reusit ce ti ai propus..eu sunt in primul an la drept si chiar as fi fericita sa reusesc in domeniu
faza cu topmodelul cred ca o s o aplic
multumesc mult pentru sfaturi si sprijin..:*
iwannabeadiva, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 20:05:00
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de iwannabeadiva Vezi mesajul
Am aproape 20 de ani si mari probleme cu greutatea.Sunt aici si scriu acest jurnal deoarece am citit povestie de succes ale slabutelor si imi doresc sa adopt un stil de viata sanatos,deoarece am simiti pe propria piele ca dietele scurte si drastice nu functioneaza.
Aveam in vara anului 2010(inainte de bac) 59 de kg si desi mai vroiam sa dau jos vreo 2-3,ma simteam bine cu mine.In cursul anului(clasa a 12)am ajuns la 67 de kg,iar din mai-iunie(cand am inceput examenele)am ajuns in scurt timp la 75.
Am tinut diferite diete,drasice si mai permisive,de lunga durata sau doar de cateva zile,insa slabeam 2-3 kg pe moment,care reveneau in scurt timp poate si mai multe.Dupa perioada aceasta a sarbatorilor de iarna am ajns la aproape 80kg.
Asta a fost picatura care a umplut paharul si m-am hotarat sa-mi pun ordine in viata alimentara si sa incep sa traiesc sanatos.
Cum dietele nu au functionat in cazul meu m-am decis sa-mi fac un regim personalizat,cu lucruri care-mi plac,dar sunt si sanatoase,insa cu siguranta astept sfaturile voastre.
07.00:un iaurt/lapte degresat cu cereale/un fruct
10.00:un fruct/un iaurt
12.00:fructe
14.00:legume
16.00:peste/pui
18.00:iaurt/fruct

Daca simt nevoie de dulce pot inlocui o data la doua saptamani una din gustari cu 25gciocolata amaruie sau cu o linguritza de miere.

Fructe recomandate:mere,portocale.

Imi propun de asemenea pe langa cei 2l de apa/zi sa fac si sport.
Activitatile propuse:
-steper 15min
-bicicleta 20 min
-exercitii usoare cu greutati pentru spate,brate si piept
-masaj anticelulitic cu relax&tone

Si pentru ca motivatia sa creasca,trebuie sa am si o tinta,iar pentru cei aproape 1,75 ai mei,o greutate de 55 ar fi perfecta.

Astept sfaturi si incurajari de la voi!!!
salutare!!!!
bine ai venit!!!!
multa bafta in lupta cu kg!
incearca sa folosesti calculatorul nutritional,te va ajuta mult!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 20:09:52
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de iwannabeadiva Vezi mesajul
sincer eu credeam ca mi-ai scris ,caci eu am scris in jurnalul tauma bucur ca am gandit la fel:* felicitari pentru ca ai reusit ce ti ai propus..eu sunt in primul an la drept si chiar as fi fericita sa reusesc in domeniu
faza cu topmodelul cred ca o s o aplic
multumesc mult pentru sfaturi si sprijin..:*
Nu nu...ti-am scris exact cand am vazut jurnalul tau....si mi-a placut titlul jurnalului...da si eu ma bucur...gand la gand cu bucurie...ms ...succes cu facultatea...deci avem o mica avocata printre noi...sau judecatoare...super....
Pai s-o aplici...sa vezi ce functioneaza...pe mn chiar m-a motivat....cand vroiam sa mananc ceva nesanatos ma uitam la ea...si-mi reveneam imediat
Sunt aici langa tn ti-am zis....sa te uiti pe la meniuri....sa incepi sa iti adaugi si meniul zilnic...asa vezi cate calorii ai papat...daca ai mancat prea multi carbohidrati sau grasimi ....astea tb evitat sa le consumi mai mult decat trebuie...incet incet o sa inveti sa folosesti si calc nutritional...etc
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 20:48:34
iwannabeadiva's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75.7kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

da..am un blog(depre beauty)cu numele :let's make a diva-asa ca m am gandit ca in comunitatea asta cel mai potrivt nume e ce-mi doresc eu sincer abia astept sa incep de maine si sper sa pot scrie in fiiecare zi in jurnal (chiar daca mai am 2 saptamani pana in prima mea sesiune) trebuie sa invat sa mananc sanatos!!e musai daca nu slabec simt ca mi pierd anii degeaba..imi vine a plang cand vad ca am aproape 20 de ani si nu mi pot lua o fusta scurta sau o rochita fara sa mi fie rusine de picioarele groase..
iwannabeadiva, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 20:50:35
iwannabeadiva's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75.7kg
Mesaje: 71
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

salutare!!!!
bine ai venit!!!!
multa bafta in lupta cu kg!
incearca sa folosesti calculatorul nutritional,te va ajuta mult!!!!
multumesc mult..inseamna mult pentru mine sprijinul vostru:*
iwannabeadiva, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 510 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 21:02:04
Niculae Roxana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal I wanna be a diva

Citat:
Anterior postat de iwannabeadiva Vezi mesajul
da..am un blog(depre beauty)cu numele :let's make a diva-asa ca m am gandit ca in comunitatea asta cel mai potrivt nume e ce-mi doresc eu sincer abia astept sa incep de maine si sper sa pot scrie in fiiecare zi in jurnal (chiar daca mai am 2 saptamani pana in prima mea sesiune) trebuie sa invat sa mananc sanatos!!e musai daca nu slabec simt ca mi pierd anii degeaba..imi vine a plang cand vad ca am aproape 20 de ani si nu mi pot lua o fusta scurta sau o rochita fara sa mi fie rusine de picioarele groase..
Aaa....am inteles....corect...ai ales o denumire frumoasa pt jurnal....cred ca asta ne dorim toate.....si eu de maine incep dieta Dukan...si abia astept...sunt curioasa ce rezultate voi avea cu ea...asa ca de maine vb despre dieta...evolutie....cantar...si eu sper saintrii zilnic...este important crede-ma
Stiu cum te simti....asa eram si eu...deci motivatie ai...asa ca sa-i dam bataie...de maine te vreau mai optimista
Acum ma bag in pat la un serial si fac nani ca ma trezesc la 4 jum de dimi.
Te pup dulce.Nb ...somn usor
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
20, 5, calorii, dieta, diva, in, jurnal, jurnale, kg, luni, mirese, ro, sanatos, slabit, slabute, wanna


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Trixy - Be thin, healthy and happy Trixy26 Arhiva jurnale slabit 156 15 nov 2012 10:25:23
Jurnal Aeerdna - This is your life! Are you who you want to be? Aeerdna Arhiva jurnale slabit 25 08 mar 2011 11:01:03
Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet cosmic Arhiva jurnale slabit 12 21 feb 2011 13:56:59
Jurnal bambina-I wanna have a new life bambina Jurnale de mentinere 91 04 feb 2011 21:06:45
Alexandra1107 - Mai am 11 kg de pierdut ca sa fiu o diva! alexandra1107 Arhiva jurnale slabit 15 28 apr 2010 17:05:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole