Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 15 mar 2014, 16:04:16
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Buna fetelor .. bine v-am REgasit ... multe dintre voi ma cunoasteti deja .. stiti f bine despre FOSTUL meu succes in ale slabitului .. mda, se pare ca sunt un bun exemplu de "asa nu!" .. toata munca mea s`a dus .. de un an ma tot chinui sa dau jos surplusul ce vedeam ca se adunase .. insa din pacate nu l`am dat, ci l`am inmultit ! ..
nu vreau sa fiu vreo figuranta sa ma plang ca sunt obeza .. pt ca nu sunt .. dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma complac in felul in care arat acum ...
asta e felul meu de a fi, imi place sa tind spre perfectionism in orice domeniu .. iar cand vine vorba de aspect fizic .. de mica am avut o obsesie ... tot ce pot spune este ca nu ma plac .. nu am cum sa schimb asta .. multa lume mi`a zis ca arat bine .. sau facand comparatie cu perioada in care eram ff slaba mi`au spus ca e mai bine acum .. si vad si eu asta .. vad la colegi, prieteni .. ma vad mai atragatoare acum decat inainte ..
dar .. mintea mea gandeste altfel .. nu mai vreau sa ajung schelet, asta e clar .. dar vreau sa vad o piele frumoasa, fara celulita, ferma .. o talie bine conturata, un abdomen plat cu o umbra de patratele, picioare nici prea groase nici prea subtiri, bine definite .. un fund bombat si ridicat .. adica ce isi doreste oricine ! ... cer cam mult, nu? oare sunt doar vise?
nu sunt vise, dar trebuie munca pt asta .. nu stat in fata calculatorului si mancat prostii .. ceea ce am cam facut in ultimul timp ..
defapt am avut fel si fel de perioade .. zile in care m`am indopat urmate de zile de infometare .. cea mai mare prostie ! .. dar nu reusesc sa imi gasesc echilibrul .. nu stiu cum sa incep .. ce asteptari sa am ..
sunt clasa a12-a si imi e greu cu sportul .. nu am mai facut de asta vara .. nu am timp de mese regulate .. mananc ce si cand apuc .. de cele mai multe ori mananc rar, mult si prost ! combinatia fatala ! ...
reusisem acum 2 sapt sa ma mai mobilizez .. si deja se vedea .. si prietenul meu m`a vazut dupa vreo 4 zile si a zis ca am slabit .. wow, asa repede ? este si stresul care isi face efectul daca chiar ma tin de treaba si lucrurile se accelereaza ... dar s`a dus toata mobilitatea pt ca am racit, am stat la pat 3 zile .. 1 zi nu am mancat nimic, dupaia putin si in a treia zi m`am simtit f infometata si am mancat mult .. dupaia a facut bunicamea gogosi si tot asa .. off s`a dus totul
momentan vreau cateva zile sa incep sa gandesc mai bine .. sa fiu mai motivata .. si sa fiu pregatita sa ma apuc serios de treaba poate sprijinul vostru ma va ambitiona si pe mine !
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui WhiteAngel:
allys (17 mar 2014), anqutz (18 mar 2014), diana87 (17 mar 2014), LOREDANA99 (15 mar 2014)
  #2 (permalink)  
Vechi 15 mar 2014, 16:06:06
silviadm's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 34
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

bn ai revenit roberta... cum mai esti,totul bn ?
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1932 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1415 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui silviadm:
Wana (17 mar 2014), WhiteAngel (18 mar 2014)
  #3 (permalink)  
Vechi 17 mar 2014, 13:05:39
Wana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2010
Locaţie: London, Anglia
Vârsta: 34
Dieta: hipo :)
Date: 167cm, 89.8kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 615
Am fost apreciat(a) de 715 ori in 434 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Nu am avut placerea sa iti urmez parcursul pana acum. ... dar iti urez bine ai revenit, si iti urez mult succes in lupta cu kg !
Acest membru apreciaza mesajul lui Wana:
WhiteAngel (18 mar 2014)
  #4 (permalink)  
Vechi 17 mar 2014, 14:02:06
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Buna Roberta! Noi am mai vorbit. Eu iti spun parerea mea - si tu poti face ce doresti bineinteles. Esti clasa a 12-a ( iti amintesti ca am si eu un baiat clasa a 12-a) - cred ca trebuie sa-ti stabilesti prioritatile. In acest moment pentru tine important e bacalaureatul si admiterea la facultate. Sigur ca asta nu inseamna sa te indopi cu dulciuri si prostii. Mananca sanatos, echilibrat si lasa slabitul pentru dupa bacalaureat. Si pe baiatul meu il apucase sala si slabitul acum - si am incercat sa-i explic ca in viata trebuie sa-ti alegi prioritatile.
In plus - tu esti acum la varsta modificarilor corporale - asta ti-o spun din proprie experienta - si o sa iti ia timp sa te obisnuiesti cu noul corp. Corpul de adolescenta se modifica de acum inspre aspectul de corp de femeie tanara.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
LOREDANA99 (17 mar 2014), silviadm (17 mar 2014), WhiteAngel (18 mar 2014)
  #5 (permalink)  
Vechi 18 mar 2014, 08:52:41
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Neata si bine ai revenit! Si eu sunt de acord ca prioritatea ta nr 1 e sa scapi de Bac si sa intrii la facultate. Tot ce poti face in perioada aceasta e sa alegi sa mananci sanatos si sa eviti sa consumi junk-food si dulciuri. Ai nevoie de mancare adevarata, plina de vitamine, minerale, proteine etc, care sa iti dea energie si sa te ajute sa ai mintea agera, nu de prostioare care se digera greu si iti dau o stare de discomfort si somnolenta. In al 2-lea rand, miscare poti face zilnic cate 30 de min pentru a-ti odihni mintea si a te incarca de energie. Cel putin eu am descoperit ca miscarea facuta moderat ma ajuta sa fiu mai activa toata ziua si sa dorm mai bine noaptea. Sau poti imbina utilul cu placutul, cand iesi afara sa te vezi cu prietenii puteti merge in parc, la plimbare cu rolele, sa jucati tenis. In fine, e primavara, soare si frumos afara, poti face miscare in aer liber dupa pofta inimii.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
Michelina (20 mar 2014), WhiteAngel (18 mar 2014)
  #6 (permalink)  
Vechi 18 mar 2014, 15:29:50
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
bn ai revenit roberta... cum mai esti,totul bn ?
Buna silvia pai zic eu ca e destul de bine, mai putin pe partea asta a aspectului fizic tu ce mai zici

Citat:
Anterior postat de Wana Vezi mesajul
Nu am avut placerea sa iti urmez parcursul pana acum. ... dar iti urez bine ai revenit, si iti urez mult succes in lupta cu kg !
Hei mersi mult! eu sunt roberta, sper ca aman2 sa avem succes

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Buna Roberta! Noi am mai vorbit. Eu iti spun parerea mea - si tu poti face ce doresti bineinteles. Esti clasa a 12-a ( iti amintesti ca am si eu un baiat clasa a 12-a) - cred ca trebuie sa-ti stabilesti prioritatile. In acest moment pentru tine important e bacalaureatul si admiterea la facultate. Sigur ca asta nu inseamna sa te indopi cu dulciuri si prostii. Mananca sanatos, echilibrat si lasa slabitul pentru dupa bacalaureat. Si pe baiatul meu il apucase sala si slabitul acum - si am incercat sa-i explic ca in viata trebuie sa-ti alegi prioritatile.
In plus - tu esti acum la varsta modificarilor corporale - asta ti-o spun din proprie experienta - si o sa iti ia timp sa te obisnuiesti cu noul corp. Corpul de adolescenta se modifica de acum inspre aspectul de corp de femeie tanara.
Buna! Ma bucur ca mi-ai scris si ca pana la urma mi-ai mai deschis mintile ai mare dreptate, degeaba arat eu bine daca dupa clasa a12a o sa stau un an pe acasa si eventual o sa cad si in depresie. Voi incerca pe cat posibil macar sa nu mananc prostii si sa fiu putin mai activa

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Neata si bine ai revenit! Si eu sunt de acord ca prioritatea ta nr 1 e sa scapi de Bac si sa intrii la facultate. Tot ce poti face in perioada aceasta e sa alegi sa mananci sanatos si sa eviti sa consumi junk-food si dulciuri. Ai nevoie de mancare adevarata, plina de vitamine, minerale, proteine etc, care sa iti dea energie si sa te ajute sa ai mintea agera, nu de prostioare care se digera greu si iti dau o stare de discomfort si somnolenta. In al 2-lea rand, miscare poti face zilnic cate 30 de min pentru a-ti odihni mintea si a te incarca de energie. Cel putin eu am descoperit ca miscarea facuta moderat ma ajuta sa fiu mai activa toata ziua si sa dorm mai bine noaptea. Sau poti imbina utilul cu placutul, cand iesi afara sa te vezi cu prietenii puteti merge in parc, la plimbare cu rolele, sa jucati tenis. In fine, e primavara, soare si frumos afara, poti face miscare in aer liber dupa pofta inimii.
Da corect acum chiar m-am gandit si eu mai bine .. Oricum s-a incalzit afara si deja de cateva zile fac mai multe plimbari. Si astazi venii pe jos de la scoala si inca 20-30 de min acasa pt un cardio nu super solicitant eu zic ca reusesc sa imi fac timp

Multumesc pt sfaturi fetelor, mereu in voi am gasit rezolvarea la "problema" .. Ca tot ma orientez eu spre domeniul matematicii si informaticii, nu?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui WhiteAngel:
anqutz (18 mar 2014), Michelina (18 mar 2014)
  #7 (permalink)  
Vechi 20 mar 2014, 18:14:05
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

dupa cum bine vedeti nu mai am timp sa scriu zilnic si des ca inainte, dar e bine si asa ...
de luni sunt multumita cum sta treaba .. singurul motiv pt care as fi nemultumita este acela ca uneori am mancat prea putin .. ca de exemplu ieri, cand am mancat niste carnaciori neprajiti cu putina branza si seara 2 mere .. nu am fost acasa toata ziua, plecata la 7 si ajunsa la 8 acasa, obosita, fara pofta de mancare .. asta se intampla in fiecare miercuri
astazi venii pe jos de la meditatie vreo 35 de min de mers .. iar eu m`am obisnuit sa merg mai repede, deci un pas mai grabit ..

am inceput de ieri sa iau niste pastile naturiste pt imunitate recomandate de doctoa de fam. pentru ca iarna asta am facut de 3 ori gripa cu stat la pat si deja m`am speriat, nu stiu ce se intampla cu sistemul meu imunitar ca slava domnului, dieta n`am tinut sa fiu slabita ! .. se numesc septilin de la himalaya , sper sa nu se zica ca fac reclama dar as vrea sa aud pareri, a mai incercat cineva?

in rest nu prea am ce sa mai zic .. vreau sa continui asa asta e clar
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
Michelina (20 mar 2014)
  #8 (permalink)  
Vechi 20 mar 2014, 19:53:29
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Cum a fost simularea la Bac - incurajatoare sau ... de speriat? Baiatul meu a renuntat la paine - dar mai mananca dulciuri din cand in cand.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 20 mar 2014, 20:04:22
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Cum a fost simularea la Bac - incurajatoare sau ... de speriat? Baiatul meu a renuntat la paine - dar mai mananca dulciuri din cand in cand.
pai nici una nici alta as zice pt ca puteam mai mult de atat dar am gresit din graba si neatentie .. mai ales ca eram cu gripa dupa mine si imi era f rau .. in special la romana am fost praf, ma durea capul ingrozitor, aveam si febra..
media este 7 .. 7,20 mate , 6,10 romana si 7,70 info ... oricum la romana nu inteleg nota asa mica .. am facut tot .. dar imi vazui azi lucrarea si profa avu de comentat peste tot .. cum ca nu ar fi fost complet .. in fine .. nu ma agit prea tare dar cred ca nu au fost bine corectate .. un coleg care nu a facut partea a3a, la prima nu a facut 2 exercitii si a mai gresit si pe la a2a a luat 5,5 .. diferenta de 6 puncte ...
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #10 (permalink)  
Vechi 20 mar 2014, 20:10:07
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Welcome Back - Jurnal WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
pai nici una nici alta as zice pt ca puteam mai mult de atat dar am gresit din graba si neatentie .. mai ales ca eram cu gripa dupa mine si imi era f rau .. in special la romana am fost praf, ma durea capul ingrozitor, aveam si febra..
media este 7 .. 7,20 mate , 6,10 romana si 7,70 info ... oricum la romana nu inteleg nota asa mica .. am facut tot .. dar imi vazui azi lucrarea si profa avu de comentat peste tot .. cum ca nu ar fi fost complet .. in fine .. nu ma agit prea tare dar cred ca nu au fost bine corectate .. un coleg care nu a facut partea a3a, la prima nu a facut 2 exercitii si a mai gresit si pe la a2a a luat 5,5 .. diferenta de 6 puncte ...
Si al meu a luat putin la romana - dar nu-si face griji El da la istorie si logica - unde a luat note mari la simulare - dar la fel nu-si bate capul, n-are emotii. El e mai preocupat de admitere.
Si el zicea ca s-a corectat destul de subiectiv - mai ales ca au corectat profesorii de la clasa.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, back, calorii, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit, welcome, whiteangel

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de mentinere - WhiteAngel WhiteAngel Jurnale de mentinere 1146 08 sep 2014 09:05:25
Never going back to that lifestyle again! - Foolishearthling Foolishearthling Arhiva jurnale slabit 7 14 nov 2012 17:13:00
La multi ani WhiteAngel! Slabuta La Multi Ani! 7 20 aug 2012 15:05:29
Jurnal minouse - Finally back again minouse Arhiva jurnale slabit 5 22 feb 2011 15:23:11

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole