Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5061 (permalink)  
Vechi 29 aug 2013, 11:50:19
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Ador mesajul asta.
Ai tu o maniera de a scrie, atat de transanta si transparenta, cu sinceritate, zicand lucrurilor pe nume and all. Plus ca doza de optimism se simte cum razbate printre randuri.

Si acum si parerea mea... eu cu Romi, cu primul mesaj schimbat cu ea, referitor la subiectul asta a fost: ce inseamna sa ne iubim asa cum suntem, ce implica asta si cat de sanatos/nesanatos e, daca e vorba de a ne complace sau nu. Mai tii minte scumpa?
Eu militam pentru faptul ca nu aduce nici un benficiu real, ca oricat de bine ai arata mereu exista loc de mai bine si ca daca esti multumit, ramai blocat la acelasi nivel, lucru autodistrugator.
Romi imi zicea ca e la fel de daunator si sa nu ai o parere buna despre tine, ca alaturi cu increderea in sine vin si resursele pentru a ne mobiliza spre mai bine.
Am invatat multisor din experientele voastre de cand sunt aici cu voi, schimbam pareri si experiente...
Concluzie: practic nu conteaza ce ne face sa iesim la lumina si sa ne dorim schimbarea in bine, din ce surse, si mai ales daca imboldul ni-l furnizeaza cineva prin influenta benefica ori ba, sau vine de la noi putere.

Nici mie Simi nu imi plac oamenii care se imbata cu apa rece, si mai ales asa cum ziceti si voi fetelor, sunt frumoase discutiile filozofice si cuvintele incurajatoare, dar pana la urma in dormitor noi cu noi suntem, in pielea noastra. Daca cineva ne apreciaza pentru un tot, minte si corp laolalta, e bine, mai rar se intampla asta... si ma gandeam zilele trecute cat de incorect si nesanatos e sa traim intr-o lume in care suntem mereu in competitie. Cu noi, cu vecina, cu prietena, cu colega de servici a iubitului/sotului. Perceptiile barbatilor sunt alterate de media intr-un hal... nu e posibil asa ceva. Au majoritatea niste asteptari din cale afara, DAR, sunt bine inteles alimentate si in viata de zi de zi de femeile care si-au lasat stacheta atat de jos, incat chiar numai un abdomen plat le-a mai ramas. Stiti de cine vorbesc, cele asemeni colegei tale, Simi. Cei care desi arata bine sunt aroganti, rai, care considera lumea destul de ignoranta si cam proasta, ei fiind superiori si tratandu-i ca atare. Deseori nu ii ajuta pe restul, impart rautati gratuite si au un aer de vedeta. Sincer... decat sa fiu asa, mai bine cu cele 15 kg in plus. Si cum ziceam, e bine sa avem pe cineva care ne apreciaza in intregul nostru, pacat ca lucrul asta NU se intampla decat rar de tot... eu cunosc cam... 3!! barbati asa. In rest... sa fie femeia lor manechin nenica! Am mai zis eu si cu alte dati, ma iubeste Liviu asa, dar... fetelor... oriunde intorci capul sunt numai corpuri si corpuri, sa fim serioase. Cum sa nu imi doresc sa aiba o sotie cu un corp de vis? Ma iubesc atat si pe mine si pe el incat sa tind spre mai mult!
V-am povestit de ce m-am despartit de fostul, inainte de a-l cunoaste pe Liviu... pentru ca ma ingrasasem cam 8 kg. Deci... ce sa va mai zic... perceptia si conceptiile barbatilor asupra noastra e vitrega si rece... ei nu gandesc ca noi, cu inima, stiti.

Aparte de subiect, ma gandeam zilele trecute, observand oamenii pe strada, ca incepe lumea sa se imparta in doar doua tabere. Cei fit/scandura si cei grasuni. Cei de mijloc asa ca mine... nu stiu, s-au evaporat pur si simplu... Si inteleg de ce, se merge pana la capat azi, all in, ca in poker. Daca o iei pe calea "corp de vedeta", nu se lasa fetele pana nu arata brici, cu muschi si tot. Daca e pe partea cealalta, acolo fetele ce se gandesc, daca tot am ajuns aici, sa-i dam inainte.

Ralu, tu esti mai extremista in opinie Nu toti oamenii sunt rai daca arata bine, nu toti cei plinuti sunt buni la suflet...si inca mai exista si oamenii de mijloc, chiar daca nu-i vezi. Nu ma pronunt legat de Cluj, dar o fac legat de Bucuresti

Eu accept faptul ca aceasta este perceptia ta si ai 100% dreptul la ea, insa si tu poti tine cont de faptul ca perceptia ta, desi ai fireste dreptul la ea si ea e, in primul rand, cea mai importanta pentru tine, fiind cea care conteaza, nu este exhaustiva, nu poate fi...nici macar statisticile si studiile facute cu simt de raspundere nu sunt, nu ne definesc, deoarece inidvidul conteaza.
Nu cunoastem toti oamenii din jurul nostru, daramite pe cei dintr-un oras, daramite pe cei dintr-o tara, ca sa putem generaliza. Si nici nu cred ca e constructiv sa generalizam, pentru ca la intalnirea cu urmatoarea persoana e posibil ca nici macar sa nu-i acordam o sansa, noi avand deja idei preconcepute.

Nu toti barbatii gandesc la fel, asa cum nici toate femeile nu au acelasi fel de a gandi sau de a simti.
Noi gandim cu inima si barbatii nu se uita decat la fizic? Atunci ma intreb de ce la tine in jurnal nu se regasesc poze cu barbati cu burtica, ci poze al unor actori care arata bine...Si noua, nu doar barbatilor, ne plac lucrurile care ne comunica ceva placut, estetic vorbind, si e cinstit sa recunoastem ca si noi, femeile, avem sau ar trebui sa avem aceleasi asteptari si standarde si in materie de noi, dar si de barbatii de langa noi.

Iar in materie de cuplu, atunci cand exista armonie si dorinta de a da ce e mai bun din fiecare, lucrurile pot deveni benefice pentru ambii, unul il poate trage in sus pe celalalt -nu se aplica atunci cand unul zice "hais" si altul "cea", e drept.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Khali:
niculina04 (30 aug 2013), Puffoasa (29 aug 2013), rommyna (29 aug 2013)
  #5062 (permalink)  
Vechi 29 aug 2013, 12:17:09
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Ralu, tu esti mai extremista in opinie Nu toti oamenii sunt rai daca arata bine, nu toti cei plinuti sunt buni la suflet...si inca mai exista si oamenii de mijloc, chiar daca nu-i vezi. Nu ma pronunt legat de Cluj, dar o fac legat de Bucuresti

Eu accept faptul ca aceasta este perceptia ta si ai 100% dreptul la ea, insa si tu poti tine cont de faptul ca perceptia ta, desi ai fireste dreptul la ea si ea e, in primul rand, cea mai importanta pentru tine, fiind cea care conteaza, nu este exhaustiva, nu poate fi...nici macar statisticile si studiile facute cu simt de raspundere nu sunt, nu ne definesc, deoarece inidvidul conteaza.
Nu cunoastem toti oamenii din jurul nostru, daramite pe cei dintr-un oras, daramite pe cei dintr-o tara, ca sa putem generaliza. Si nici nu cred ca e constructiv sa generalizam, pentru ca la intalnirea cu urmatoarea persoana e posibil ca nici macar sa nu-i acordam o sansa, noi avand deja idei preconcepute.

Nu toti barbatii gandesc la fel, asa cum nici toate femeile nu au acelasi fel de a gandi sau de a simti.
Noi gandim cu inima si barbatii nu se uita decat la fizic? Atunci ma intreb de ce la tine in jurnal nu se regasesc poze cu barbati cu burtica, ci poze al unor actori care arata bine...Si noua, nu doar barbatilor, ne plac lucrurile care ne comunica ceva placut, estetic vorbind, si e cinstit sa recunoastem ca si noi, femeile, avem sau ar trebui sa avem aceleasi asteptari si standarde si in materie de noi, dar si de barbatii de langa noi.

Iar in materie de cuplu, atunci cand exista armonie si dorinta de a da ce e mai bun din fiecare, lucrurile pot deveni benefice pentru ambii, unul il poate trage in sus pe celalalt -nu se aplica atunci cand unul zice "hais" si altul "cea", e drept.
Generalizez pentru ca am o privire de ansamblu asupra persoanelor cu care intru in contact si pe care ii observ in societatea de azi, din povestile unora si experientele mele si ale altora. Si asta ma intereseaza. Nu ce se intampla in celalalt capat al orasului sau intre persoane cu care nu am nimic de impartit.

Prea bine daca exista oameni zvelti la corp si ageri la minte, dar cati din 10 sunt asa? Eu zic ca unul. Restul intra in stereotipul "eu arat bine, restul go to hell". Din 10 barbati care au pe cineva drag langa ei dar care si-a neglijat aspectul fizic, doar unul-doua cupluri isi mai pastreaza sanatatea initiala a relatiei, cu pasiunea originala (si nu ma refer la aparente) - si acum... sincer vorbind, din moment ce unul dintre parteneri se schimba (fie ca e legat de aspectul fizic sau intelectual), si relatia se schimba, creste, evolueaza sau nu. Dar poate apare o "intepatura" de care vorba Simi intr-unul dintre mesajele anterioare. Mai putini raman "zen". Si de obicei, nu se intampla asa. Repet, tot din propria experienta vorbesc si din cupluri pe care eu le cunosc, sau le-am cunsocut. Si nu numai de o varsta cu noi.
A-ti face o idee de ansamblu ajuta, nu putem gandi numai la cazuri particulare, la fiecare individ in parte, nu stiu de ce esti deranjata de asta.

Legat de faptul ca barbatii nu gandesc in acelasi fel ca noi femeile... nu am ce sa mai adaug pentru ca e cam lipsit de relevanta, mi se pare un lucru prea bine stiut de toata lumea ca sa mai intru in detalii. Nu zic ca sunt si femei tip "Samantha" din S.e.x in city, dar acum sincer...
Si imaginile de la mine din jurnal sunt doar prim planuri, nu prea am vazut sa fi pus accentul pe restul corpului.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
yasemin (30 aug 2013)
  #5063 (permalink)  
Vechi 29 aug 2013, 12:43:36
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ralu, nu cred ca Khali iti reprosa ceva. Ti-a zis ca fiecare e liber sa gandeasca si sa creada fix ce doreste.

Si eu sunt de parere ca si femeile, si barbatii sunt la fel de capabili sa fie mai mult sau mai putin superficiali. Diferenta e in modul de exprimare, cu siguranta. Mai mluti barbati isi permit sa zica "mama, ce buna e aia", pentru ca asta e imaginea barbatului modern. In public toti se poarta aproximativ la fel, cu foarte putine exceptii. Dar si eu fac judecati de genul asta deseori, si eu apreciez poze cu barbati, cu sau fara restul corpului.

Suntem ghidati sa gandim intr-un anumit fel, de societate, de obiceiuri, de prejudecati, de carti, de studii etc. Dar asta nu inseamna ca aceiasi barbati carora le curg balele dupa o femeie nu sunt in stare sa isi iubeasca nevasta, sa aiba momente romantice, reale, adanci si meaningful cu femeia pe care o iubesc (la initiativa lor), sa aiba uneori mai multa nevoie de afectiune decat o femeie, etc.

Generalizarile sunt bune la ceva, dar lumea nu e alba si neagra, asta e clar. Fiecare ne avem slabiciunile. Eu nu ma consider deloc o femeie tipica. Nu imi plac long walks on the beach, nu am rabdare sa citesc romane de dragoste, imi plac filmele de actiune si de groaza si rad ca proasta la glume deocheate, in timp ce niste colege isi pun mana la ochi sau zic "doamne fereste" si refuza sa participe la anumite activitati. I don't like to cuddle after sex si multe, multe alte chestii. Ma uit dupa barbati, am standarde, I wouldn't do just anyone. Si am fost cu tipi doar pentru ca erau frumusei si nu ma interesa daca ii duce capul sau nu. Nu eu spal vase la mine in casa, nu imi place curatenia, si gatesc de placere, nu pentru ca "asa face o fata buna". Parintii mei nu m-au crescut asa. Nici femeile nu mai sunt ce erau odata.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
barbuta (02 sep 2013), laurra (04 sep 2013), niculina04 (30 aug 2013), Paula86 (29 aug 2013), Puffoasa (29 aug 2013), rommyna (29 aug 2013)
  #5064 (permalink)  
Vechi 29 aug 2013, 22:48:22
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Am ajuns si eu acasa acum 20 de minute

De la munca am plecat direct la mall, unde am vazut doua filme. Pentru ca nu a mai vrut nimeni sa mearga in oras, asa cum voiau aseara. Big surprise...

La primul film am fost cu o colega, la al doilea cu seful meu.

Meniul pe ziua de azi>

md - o felie de paine integrala, un iaurt
pranz - rucola, masline, rosii, branza
g1 - o para
cina - 2 felii de paine cu salata de vinete
g2 - o punga mica de m&m cu alune.

Mda, de ultima chestie ma puteam lipsi.

Maine stau mai putin la munca ca am facut niste overtime saptamana asta. Maine ma duc in sfarsit si la sala.

Sambata dimineata plec la Alba Iulia si stau acolo tot week-endul, de-abia astept.

Pupici tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
niculina04 (30 aug 2013), rommyna (30 aug 2013)
  #5065 (permalink)  
Vechi 30 aug 2013, 07:57:56
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Sa ai o zi usoara Simi si un week-end pe masura! Have fun!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


  #5066 (permalink)  
Vechi 30 aug 2013, 08:17:35
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Multumesc, Romi, de-abia astept sa treaca ziua. Parca nu imi vine sa ma apuc de nimic...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rommyna (30 aug 2013)
  #5067 (permalink)  
Vechi 30 aug 2013, 08:37:12
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Multumesc, Romi, de-abia astept sa treaca ziua. Parca nu imi vine sa ma apuc de nimic...
Know the feeling...eu chiar nu am mai nimic de facut si sunt tare plictisita. Cred ca trebuie sa-mi move ass-ul si sa mai citesc un articol stiintific, un ceva, ca mi se va stafidi creierul de atata fb si net

E vremea mohorata pe aici. Visez la un pat, la un hanorac pufost si o cana de ceai cu miere multa...Oare cer prea multe de la viata?!?!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


  #5068 (permalink)  
Vechi 30 aug 2013, 12:34:08
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Know the feeling...eu chiar nu am mai nimic de facut si sunt tare plictisita. Cred ca trebuie sa-mi move ass-ul si sa mai citesc un articol stiintific, un ceva, ca mi se va stafidi creierul de atata fb si net

E vremea mohorata pe aici. Visez la un pat, la un hanorac pufost si o cana de ceai cu miere multa...Oare cer prea multe de la viata?!?!
Mie asa imi place ca a inceput sa ploua in ultima saptamana. Asa un vanticel placut a batut peste tot, si temperaturi numai bune. MMM

Dar nu vreau la munca, clar. As vrea sa fiu si eu in pat cu o carte buna. Nu mai e mult pana la 4....
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rommyna (30 aug 2013)
  #5069 (permalink)  
Vechi 30 aug 2013, 21:09:12
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Si am venit la raport. O zi buna, zic eu!

md - paine integrala cu dulceata de cirese amare
pranz - o salata mare cu o conserva de ton
g1 - vreo 5 migdale
cina - omleta din 3 oua, cu telemea si sunca si o salata mare. Am mancat cam mult seara, dar imi era tare foame...

1 ora de pilates, 30 de minute de...abs and arms cica, dar deja obosisem si cand a inceput sa sara sus pe stepper si jos la loc mi-am luat talpasita

170 de genoflexiuni. Sunt in pat, ma pregatesc pentru drumul de maine. Ma trezesc la 7, desi probabil o sa ma trezesc si mai repede, cuz i am so excited.

In other news, m-am inscris la crosul companiilor. O sa alerg 5 km alaturi de 2 colege (participam ca echipa si am stabilit ca alergam mai incetisor, asa). Sper sa fie de bun augur. Ar trebui sa incep sa mai dau niste ture de bloc...

Noapte buna tuturor si un week-end fain!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
rommyna (31 aug 2013), Zoe (31 aug 2013)
  #5070 (permalink)  
Vechi 02 sep 2013, 10:00:22
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Buna dimineata!

A venit toamna mult-asteptata. Sunt bine dispusa.

Mi-am facut si ticker nou, sunt pregatita sa face reality , am aproape 100 de kg.

Am programari facute la sala pentru restul saptamanii, ma pregatesc de azi sau de maine sa incep sa alerg cate un pic ca sa vad daca o sa fiu in stare de ceva la cros...

La munca sunt destul de ocupata in dimineata asta, dar macar nu ma plictisesc.

Pupici tuturor si o saptamana frumoasa!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rommyna (02 sep 2013)
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole