Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 14:48:54
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hey hey hey!

Iaca imi incepui si eu un jurnal care sper sa ma ajute in procesul de slabire..
Acum aproximativ doi ani am slabit de la 71 kg la 61.5 kg, cu ajutorul unei diete hipocalorice personalizate.. Mi-am numarat strict caloriile si am facut sport (putin tae bo, aerobic), desi nu pot spune ca am rupt normele cu sportul..
Slabirea a fost lenta, aproximativ 6 luni.
Problema este ca, la fel de lent, m-am ingrasat cam 5.5 kg intr-un an si incepusem sa ma simt groaznic, ma uitam in oglinda si incepeam sa plang cand imi vedeam suncile, mai ales in solduri.
Am descoperit de curand dieta Dukan si avand in vedere ca am aflat numai lucruri pozitive despre ea, cum ca fetele care au tinut-o chiar au slabit sanatos, am decis sa o incep si eu..
Astfel ca de pe data de 8 Februarie am inceput faza de atac pe care am de gand sa o tin 5 zile.
Nu vreau sa ma cantaresc inca, o voi face dupa cele 5 zile de atac.
Problema majora e ca nu am facut deloc sport pana acum pentru ca ajuns destul de tarziu acasa si pana ma invart, pana fac ceva de mancare, etc se face tarziu si ma simt obosita..
Sunt constienta ca ar trebui sa ma mobilizez si sa fac macar 20 de minute de sport (aerobic, zumba, orice), de mers pe jos nu cred ca se pune problema pe vremea asta
Eu sunt si o mare comoda si lenesa.. shame on me
Imi propun ca in acest weekend sa fac cate 20 -30 min de zumba pe zi plus bicicleta.

Meniul meu de azi, pana la aceasta ora:
Dimineata - iaurt light Panda 0,1% cu o lingura de tarate si o lingura de fructe goji
Pranz - 400 g Supa de piept de pui si galuste din tarate de ovaz Dukan si o conserva de peste in suc propriu
Plus multa apa si ceai diuretic.

Cheers!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 16:36:36
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Hey hey hey!

Iaca imi incepui si eu un jurnal care sper sa ma ajute in procesul de slabire..
Acum aproximativ doi ani am slabit de la 71 kg la 61.5 kg, cu ajutorul unei diete hipocalorice personalizate.. Mi-am numarat strict caloriile si am facut sport (putin tae bo, aerobic), desi nu pot spune ca am rupt normele cu sportul..
Slabirea a fost lenta, aproximativ 6 luni.
Problema este ca, la fel de lent, m-am ingrasat cam 5.5 kg intr-un an si incepusem sa ma simt groaznic, ma uitam in oglinda si incepeam sa plang cand imi vedeam suncile, mai ales in solduri.
Am descoperit de curand dieta Dukan si avand in vedere ca am aflat numai lucruri pozitive despre ea, cum ca fetele care au tinut-o chiar au slabit sanatos, am decis sa o incep si eu..
Astfel ca de pe data de 8 Februarie am inceput faza de atac pe care am de gand sa o tin 5 zile.
Nu vreau sa ma cantaresc inca, o voi face dupa cele 5 zile de atac.
Problema majora e ca nu am facut deloc sport pana acum pentru ca ajuns destul de tarziu acasa si pana ma invart, pana fac ceva de mancare, etc se face tarziu si ma simt obosita..
Sunt constienta ca ar trebui sa ma mobilizez si sa fac macar 20 de minute de sport (aerobic, zumba, orice), de mers pe jos nu cred ca se pune problema pe vremea asta
Eu sunt si o mare comoda si lenesa.. shame on me
Imi propun ca in acest weekend sa fac cate 20 -30 min de zumba pe zi plus bicicleta.

Meniul meu de azi, pana la aceasta ora:
Dimineata - iaurt light Panda 0,1% cu o lingura de tarate si o lingura de fructe goji
Pranz - 400 g Supa de piept de pui si galuste din tarate de ovaz Dukan si o conserva de peste in suc propriu
Plus multa apa si ceai diuretic.

Cheers!
Buna Claudia, si muult succes sa ai!!

Eu tot la Dukan is, desi am intrerupt-o de cateva zile din cauza la niste mici probleme de sanatate.
Trebuie sa ai grija cu taratele de ovaz, in prima faza sunt recomandate cel mult 2 linguri de tarate pe zi.
Asteptam sa ne spui rezultatele dupa prima faza. Ca sfat, uita-te pe net, aici pe forum sau si in alte parti, vei gasi fel de fel de retete super gustoase pentru prima faza. SI avand un meniu care sa-ti satisfaca papilele gustative, iti va fi foarte usor sa duci faza asta la capat, fara sa simti ca iti lipseste ceva:d.

Te pup, si cum am zis, asteptam meniuri, vesti, etc!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #3 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 21:30:20
jeny2105's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: CLUJ-NAPOCA, Romania
Dieta: Dukan
Date: 172cm, 109.8kg
Mesaje: 2.299
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 135 ori in 91 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Hey hey hey!

Iaca imi incepui si eu un jurnal care sper sa ma ajute in procesul de slabire..
Acum aproximativ doi ani am slabit de la 71 kg la 61.5 kg, cu ajutorul unei diete hipocalorice personalizate.. Mi-am numarat strict caloriile si am facut sport (putin tae bo, aerobic), desi nu pot spune ca am rupt normele cu sportul..
Slabirea a fost lenta, aproximativ 6 luni.
Problema este ca, la fel de lent, m-am ingrasat cam 5.5 kg intr-un an si incepusem sa ma simt groaznic, ma uitam in oglinda si incepeam sa plang cand imi vedeam suncile, mai ales in solduri.
Am descoperit de curand dieta Dukan si avand in vedere ca am aflat numai lucruri pozitive despre ea, cum ca fetele care au tinut-o chiar au slabit sanatos, am decis sa o incep si eu..
Astfel ca de pe data de 8 Februarie am inceput faza de atac pe care am de gand sa o tin 5 zile.
Nu vreau sa ma cantaresc inca, o voi face dupa cele 5 zile de atac.
Problema majora e ca nu am facut deloc sport pana acum pentru ca ajuns destul de tarziu acasa si pana ma invart, pana fac ceva de mancare, etc se face tarziu si ma simt obosita..
Sunt constienta ca ar trebui sa ma mobilizez si sa fac macar 20 de minute de sport (aerobic, zumba, orice), de mers pe jos nu cred ca se pune problema pe vremea asta
Eu sunt si o mare comoda si lenesa.. shame on me
Imi propun ca in acest weekend sa fac cate 20 -30 min de zumba pe zi plus bicicleta.

Meniul meu de azi, pana la aceasta ora:
Dimineata - iaurt light Panda 0,1% cu o lingura de tarate si o lingura de fructe goji
Pranz - 400 g Supa de piept de pui si galuste din tarate de ovaz Dukan si o conserva de peste in suc propriu
Plus multa apa si ceai diuretic.

Cheers!
buna Klaudia si bafta in ceea ce faci
si eu de azi am inceput Duncan, si am si eu o intrebare, e voie supa in prima faza??? eu stiam ca nu
  #4 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 09:21:35
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Claudia, si muult succes sa ai!!

Eu tot la Dukan is, desi am intrerupt-o de cateva zile din cauza la niste mici probleme de sanatate.
Trebuie sa ai grija cu taratele de ovaz, in prima faza sunt recomandate cel mult 2 linguri de tarate pe zi.
Asteptam sa ne spui rezultatele dupa prima faza. Ca sfat, uita-te pe net, aici pe forum sau si in alte parti, vei gasi fel de fel de retete super gustoase pentru prima faza. SI avand un meniu care sa-ti satisfaca papilele gustative, iti va fi foarte usor sa duci faza asta la capat, fara sa simti ca iti lipseste ceva:d.

Te pup, si cum am zis, asteptam meniuri, vesti, etc!!
Multumesc pentru primirea calduroasa
Sunt deja la a 4a zi de atac, maine e ultima zi si ma cantaresc.. fingers crossed
Tarate nu mananc foarte multe, jumatate de lingura dimineata cu iaurt si apoi in turtite sau de ex ieri am mancat supa cu galuste de tarate..

Hai ca vin si eu la tine in vizita O zi deosebita sa ai!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 09:23:37
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Aseara mi-am facut o omleta din doua cu ceapa, rulada dietetica de pui si marar (cred ca am pus cam multa ceapa, sper sa fie ok). Problema e ca eu mananc destul de sarat si asta s-ar putea sa cauzeze retinerea apei in organism..
Am facut si 50 de minute Zumba, Cardio party. Astazi vreau sa adaug si niste exercitii pentru abdomen si posterior
Mi-am facut si masaj anticelulitic cu cafea; mi-am cumparat special pentru masajul anticelulitic o perie de la Oriflame de care sunt multumita..

Azi dimineata am mancat 300 de g de iaurt cu jumatate de lingura de tarate, cateva fructe goji, indulcitor si scortzi
La pranz cred ca am sa fac snitele de pui la cuptor cu sos de usturoi si turtite de ovaz..
Cel mai greu imi e ca trebuie sa fac mancare si ptr mine si ptr iubitul meu, desi incerc sa fac acelasi fel, doar ca lui ii fac prajit, de ex snitelele, lui le fac asa ca la carte.

Vreau sa ma impulsionez sa fac cat mai mult sport.. eu cu asta am cele mai mari probleme, sunt o mare lenesa...
Chestia buna e ca m-am lasat de fumat si acum nu mai obosesc asa de repede, inainte dupa 15 minute zumba imi scuipam plamanii pe jos acum am facut 30 de minute in continuu..

Va multumesc fetelor pentru sprijin! Va pup si sa aveti o zi minunata cu kg in minus
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 09:33:27
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de jeny2105 Vezi mesajul


buna Klaudia si bafta in ceea ce faci
si eu de azi am inceput Duncan, si am si eu o intrebare, e voie supa in prima faza??? eu stiam ca nu
Jeny, eu mi-am facut o zeama mai mult, nu e chiar supa... Am fiert carnea de pui cu o ceapa mica (eu am opus doua ca sa ii dea gust, dar le-am scos dupa ce au fiert). Apoi am facut galuste din tarate de ovaz, numai ca am pus cam multe si supa a iesit groasa, ceea ce nu e neaparat un lucru rau
Cum am facut galustele:
Am amestecat taratele (nu stiu exact sa iti spun cate am pus, aprox 2 linguri sa zicem) cu un albus de ou pe care l-am batut spuma, apoi am lasat taratele la umflat. Unele fete zic sa pui si un pic de praf de copt ca sa iasa buine taratele, dar eu nu am pus. Ai grija ca o sa ti se farame un pic, punele cu lingura incet, in timp ce fierbe supa.
Buoon, dupa ce au fiert si galustele am batut un ou si l-am pus in supa (zdrente de ou). Daca vrei poti acri supa cu un pic de zeama de lamaia si o poti drege cu iaurt
Mi-e imi place ce mi-a iesit si mananc in fiecare zi la pranz..

Mult succes si nu ezita sa ceri sfatul cand ai nevoie!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 18:34:50
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Multumesc pentru primirea calduroasa
Sunt deja la a 4a zi de atac, maine e ultima zi si ma cantaresc.. fingers crossed
Tarate nu mananc foarte multe, jumatate de lingura dimineata cu iaurt si apoi in turtite sau de ex ieri am mancat supa cu galuste de tarate..

Hai ca vin si eu la tine in vizita O zi deosebita sa ai!
Felicitari pentru cele 4 zile.. Asteptam sa vedem rezultatele la cantar, care sigur vor fi nemaipomenite!

Da, e perfect asa. 2 linguri de tarate pe zi. Insa am citit ca cel mai bine este sa consumi toata cantitatea astea deodata. Am sa-ti scriu aici si exemplul care l-am citit eu pentru "de ce cantitatea taratelor trebuie consumata deodata", desi e cam... weird, dar se intelege bine. Rolul taratelor este cel de a curata intestinul. Exemplul era asa: daca atunci cand tragi apa la wc, nu folosesti decat jumatate din rezervorul de apa, cu siguranta nu se va curata la fel de bine decat daca folosesti intregul rezervor de apa. Asa e si cu taratele, au putere mult mai mare toate impreuna.

Te stept oricand pe la mine, un weekend minunat sa ai si tu:*!

Citat:
Anterior postat de jeny2105 Vezi mesajul


buna Klaudia si bafta in ceea ce faci
si eu de azi am inceput Duncan, si am si eu o intrebare, e voie supa in prima faza??? eu stiam ca nu
Este voie supa din prima faza, doar sa nu contina legume. Supe de pui, curcan, drese cu ou, iaurt, etc. Este o reteta foarte buna aici pe site, la retete pentru faza I din sectiunea Dieta Dukan, se numeste "Supa alba de pui", parca. Eu am incercat-o in faza 1, iese foarte foarte buna!

Spor, fetelor!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #8 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 20:13:59
jeny2105's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: CLUJ-NAPOCA, Romania
Dieta: Dukan
Date: 172cm, 109.8kg
Mesaje: 2.299
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 135 ori in 91 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Jeny, eu mi-am facut o zeama mai mult, nu e chiar supa... Am fiert carnea de pui cu o ceapa mica (eu am opus doua ca sa ii dea gust, dar le-am scos dupa ce au fiert). Apoi am facut galuste din tarate de ovaz, numai ca am pus cam multe si supa a iesit groasa, ceea ce nu e neaparat un lucru rau
Cum am facut galustele:
Am amestecat taratele (nu stiu exact sa iti spun cate am pus, aprox 2 linguri sa zicem) cu un albus de ou pe care l-am batut spuma, apoi am lasat taratele la umflat. Unele fete zic sa pui si un pic de praf de copt ca sa iasa buine taratele, dar eu nu am pus. Ai grija ca o sa ti se farame un pic, punele cu lingura incet, in timp ce fierbe supa.
Buoon, dupa ce au fiert si galustele am batut un ou si l-am pus in supa (zdrente de ou). Daca vrei poti acri supa cu un pic de zeama de lamaia si o poti drege cu iaurt
Mi-e imi place ce mi-a iesit si mananc in fiecare zi la pranz..

Mult succes si nu ezita sa ceri sfatul cand ai nevoie!
merci klaudia pt sfat, char nu stiam ca se poate, am doua zile de dieta si deja incep sa mi se faca greata, am nevoie de o supita usoara, si pana la zece zile e mult, eu asa ma gandeam sa tin, fiindca am de dat jos foarte mult
pupici si o seara placuta

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Felicitari pentru cele 4 zile.. Asteptam sa vedem rezultatele la cantar, care sigur vor fi nemaipomenite!

Da, e perfect asa. 2 linguri de tarate pe zi. Insa am citit ca cel mai bine este sa consumi toata cantitatea astea deodata. Am sa-ti scriu aici si exemplul care l-am citit eu pentru "de ce cantitatea taratelor trebuie consumata deodata", desi e cam... weird, dar se intelege bine. Rolul taratelor este cel de a curata intestinul. Exemplul era asa: daca atunci cand tragi apa la wc, nu folosesti decat jumatate din rezervorul de apa, cu siguranta nu se va curata la fel de bine decat daca folosesti intregul rezervor de apa. Asa e si cu taratele, au putere mult mai mare toate impreuna.

Te stept oricand pe la mine, un weekend minunat sa ai si tu:*!



Este voie supa din prima faza, doar sa nu contina legume. Supe de pui, curcan, drese cu ou, iaurt, etc. Este o reteta foarte buna aici pe site, la retete pentru faza I din sectiunea Dieta Dukan, se numeste "Supa alba de pui", parca. Eu am incercat-o in faza 1, iese foarte foarte buna!

Spor, fetelor!
am inteles Eve multumesc pt sfat, o sa caut si o sa fac supita, imi lipseste foarte mult
te pup si o seara frumoasa
  #9 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 12:03:10
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de jeny2105 Vezi mesajul


merci klaudia pt sfat, char nu stiam ca se poate, am doua zile de dieta si deja incep sa mi se faca greata, am nevoie de o supita usoara, si pana la zece zile e mult, eu asa ma gandeam sa tin, fiindca am de dat jos foarte mult
pupici si o seara placuta



am inteles Eve multumesc pt sfat, o sa caut si o sa fac supita, imi lipseste foarte mult
te pup si o seara frumoasa
Jeny, cum ti-a iesit supita? Cat ai de dat in total? Eu mi-am calxculat pe site-ul oficial al dietei si imi zice ca trebuie sa slabesc maxim pana la 69, desi as vrea mai mult... Eh, o sa incerc sa ajung la 57 si daca ma intepenesc la 59 asta e, trec la consolidare.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 12:54:40
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Ziua buna!
Astazi ma simt un pic slabita Poate ptr ca nu am mancat indeajuns ieri..? Problema grava e ca nu mai am pofta de mancare... Mi s-a aplecat de atata carne si iaurt... Ce bine ca azi e ultima zi de atac.. Diseara ma cantaresc, Doamne Ajuta!

Ieri am mancat asa:
Dimineata - un iaurt cu scortzi si goji

Gustare: - trei felii de rulada dietetica de pui

Pranz: un castron de supa cu galuste de tarate de ovaz si cam 250 de grame de piept de pui la cuptor cu sos de iaurt cu usturoi si un fel de paine crocanta din tarate de ovaz (putina de tot).
Painea asta a vrut sa fie paine Dukan, crescuta si frumoasa dar tocmai cand am dat sa pun aluatul la cuptor mi s-a stricat cuptorul (ptiu drace!) si a tebuit sa o pun la microunde, unde of course, ametita cum sunt eu, am last-o un pic cam mult si s-a facut tare si crocanta Eh bine ca e comestibila..

Seara: budinca cu crema de branza light 0.2% pe care am amestecat-o cu scortisoara, esenta de lamaie si migdale, indulcitor si un pic de gelatina (le-am pus la baie de aburi) si am dat-o la frigider sa se intareasca..
Sincera sa fiu nu am fost inebunita de rezultat, ptr ca nu e indeajuns de dulce si nici aromata

Ca si sport am facut hip hop abs cu Shaun T, o ora si acum ma dor muschii.. Am facut partea cu "burn fat body", parca asa ii zice, mi-e lena sa ma uit exact
Am de gand sa alternez exercitiile, adica intr-o seara sa fac Zumba si in alta hip hop abs sau tae bo, dupa care 10 minute de Pilates...
Apoi mi-am facut masaj anticeliulitic cu crema de la Gerovital..

AAA mi-am cumparat Coca Cola zero.. e voie in Dukan.. Nu am baut ca inecata, am ras doar juma de kil ))
Ummm, am baut si o guritza miiica de vin rosu.. se pune?
Era cat pe-aci sa clachez aseara, ma luase o pofta nebuna de seminte sau ceva de rontzi crontzi (asa zic eu la snaks-uri). Asta pentru ca sambata si duminica seara aveam de obicei program de film si rontzaiala si acuma, canci.. pune-ti pofta in cui Claudia draga...

Sper sa am o surpriza placuta azi la cantar ca de nu il sparg si ma duc la cofetarie si imi iau din fiecare sortiment cate o prajitura, asa de ciuda

Un tzuc mare va dau!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole