forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

lavydor 10 iun 2010 14:22:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 215495)
Bravo tie, chiar arati foarte bine pt. varsta ta si la fatza si la corp :), se vede ca si grija de tine, tine-o tot asa. Ce as vrea sa mai intreb...iaurtul cu cereale e bun, nu ingrasa? Cand sa-l mananc dimineata sau seara? Dar despre margarina ce parere aveti? Eu am auzit ca nu e sanatoasa:-??

Iaurt cu cereale cel mai bun..mananc de mor! Imi pun iaurt, cateva linguri de cereale INTEGRALE, de la plafar..nu au zahar si..apoi fructe confiate sau fructe naturale, capsuni, banane, taiate cubulete, poti adauga si o lingurita de miere. Si doar dimineata sa le papi, e cel mai indicat! Poti presara si o nuca, o migdala, ce iti place tie.>:D<
Micul Dejun e cea mai importanta masa a zilei, fara ea nu slabesti, nu te mentii, corpul are nevoie de energie, esti ametita toata ziua daca il sari! Sa fie foarte bogat! Eu dimineata de la 8:30 la 9:30 bag sport , o ora de tae-bo apoi pap iaurtelul cu cereale!

Nivara 10 iun 2010 14:30:31

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 215499)
Iaurt cu cereale cel mai bun..mananc de mor! Imi pun iaurt, cateva linguri de cereale INTEGRALE, de la plafar..nu au zahar si..apoi fructe confiate sau fructe naturale, capsuni, banane, taiate cubulete, poti adauga si o lingurita de miere. Si doar dimineata sa le papi, e cel mai indicat! Poti presara si o nuca, o migdala, ce iti place tie.>:D<
Micul Dejun e cea mai importanta masa a zilei, fara ea nu slabesti, nu te mentii, corpul are nevoie de energie, esti ametita toata ziua daca il sari! Sa fie foarte bogat! Eu dimineata de la 8:30 la 9:30 bag sport , o ora de tae-bo apoi pap iaurtelul cu cereale!

Intotdeauna mananc dimineata mai ales ca ma trezesc moarta de foame daca nu mananc mai deloc seara. De obicei mananc lapte cu cereale dar parca nu tine asa mult de foame, o sa inlocuiesc laptele cu iaurt ca poate e mai consistent si nu o sa mai imi fie asa repede foame.

lavydor 10 iun 2010 14:32:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 215504)
Intotdeauna mananc dimineata mai ales ca ma trezesc moarta de foame daca nu mananc mai deloc seara. De obicei mananc lapte cu cereale dar parca nu tine asa mult de foame, o sa inlocuiesc laptele cu iaurt ca poate e mai consistent si nu o sa mai imi fie asa repede foame.

Esti o frumusica si ai fata de copil, exact cum iti spune lumea. Dar, dar, o poza de la gat in jos te rog frumos, sa iti vad corpul>:D<>:D<>:D<

lavydor 10 iun 2010 14:33:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 215504)
Intotdeauna mananc dimineata mai ales ca ma trezesc moarta de foame daca nu mananc mai deloc seara. De obicei mananc lapte cu cereale dar parca nu tine asa mult de foame, o sa inlocuiesc laptele cu iaurt ca poate e mai consistent si nu o sa mai imi fie asa repede foame.

Cu lapte si eu ma simt mai leshinata de foame, cu iaurt e mai bine, e mai omogenizat, incearca cu ce ti--am zis, nuca, migdale, fructe..o minunatie!!!Jur! Eu de la iaurturile din comert cu fructe ma facusem cat o vitica si mama de asemenea! Acasa, cu manutele tale ca nu dureaza o vesnicie!:-*

onetotilia 10 iun 2010 14:34:53

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 215469)
Da, fac 30 de ani in 2 luni, multumesc, dar ideea care este, Sportul ma tonifiaza, mancarea sanatoasa imi face pielea asa, si fara sa par lipsita de modestie, NU am celulita! Si nu de la..slabit, ci de la calitatea mancarii! Ce vreau eu de la tine? Sa mananci cat mai natural, sa nu mai slabesti, ci doar sa faci sport si vei avea o piele superba si nici o urma de celulita. Am o prietena cu 2 nasteri, de varsta mea si e slaba dar plina de celulita. De cand i-am recomandat sa manance sanatos, ma suna din Romania si imi spune: "Lav, e miracol, ma lupt de ani de zile si degeaba, incepe sa imi dispara ca prin farmec de cand nu mai mananc prost"..si mai face masaje...dar de la alimentatie isi revine pielea ei. Vrea sa nU slabeasca, doar sa scape de celulita! Nu folosesc nici o crema pt piele!>:D<


eu consider ca e foarte important sa ne hidratam pielea tot timpul, o data pe zi sa pui putina crema hidratanta face pielea sa fie mai elastica si mai frumoasa :) nu trebuies creme scumpe si tratamente anticelulitice.... si mie mi s-a dus aproape de tot celulita, si folosesc o crema cu vit E de la Bodysol... e pe picioare mai am foarte putina in zona interioara sus , si mai am pun-tna pe fund, se vede doar cand strang.. adica cand merg nu se vede.

lavydor 10 iun 2010 14:38:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 215511)

eu consider ca e foarte important sa ne hidratam pielea tot timpul, o data pe zi sa pui putina crema hidratanta face pielea sa fie mai elastica si mai frumoasa :) nu trebuies creme scumpe si tratamente anticelulitice.... si mie mi s-a dus aproape de tot celulita, si folosesc o crema cu vit E de la Bodysol... e pe picioare mai am foarte putina in zona interioara sus , si mai am pun-tna pe fund, se vede doar cand strang.. adica cand merg nu se vede.

Cu hidratarea nu ma impac, Nu beau deloc apa, fff rar, si creme mai folosesc..cine stie cum, am si ulei de corp din migdale fff bun, si crema hidratanta...dar neglijez. Eu macar i-am raspuns adevarul..acum fiecare cu pielea lui...daca eram deranjata de anumite aspecte cred ca insistam cu creme. Fata exclus, ca ma demachiez zilnic, tonic peste, crema dupa......dar pe corp fff rar! Nu de la creme, eu una nu cred in ele si efectele lor miraculoase, de la alimentatie ti s-a dus celulita..cum am schimbat si eu papica, cum nu mai am..iar cand strange oricine are....no doubt! Celulita tb sa se vada asa...cu ochiul liber...

Nivara 10 iun 2010 14:42:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 215507)
Esti o frumusica si ai fata de copil, exact cum iti spune lumea. Dar, dar, o poza de la gat in jos te rog frumos, sa iti vad corpul>:D<>:D<>:D<

Stiu ca arat ca un copil si nu prea imi place, as vrea sa arat de varsta mea reala nici mai mare nici mai mica insa asta e...in legatura cu pozele mi-am facut ieri cateva cu telefonul insa nu stiu ce are cablul ca nu mi le mai pot transfera in calculator, sper sa rezolv cat mai repede treaba asta si sa le pun. Anunt cand pun pozele noi.

Nivara 10 iun 2010 14:47:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 215516)
Cu hidratarea nu ma impac, Nu beau deloc apa, fff rar, si creme mai folosesc..cine stie cum, am si ulei de corp din migdale fff bun, si crema hidratanta...dar neglijez. Eu macar i-am raspuns adevarul..acum fiecare cu pielea lui...daca eram deranjata de anumite aspecte cred ca insistam cu creme. Fata exclus, ca ma demachiez zilnic, tonic peste, crema dupa......dar pe corp fff rar! Nu de la creme, eu una nu cred in ele si efectele lor miraculoase, de la alimentatie ti s-a dus celulita..cum am schimbat si eu papica, cum nu mai am..iar cand strange oricine are....no doubt! Celulita tb sa se vada asa...cu ochiul liber...

Nu stiu cum rezisti sa nu bei apa, nu ti-e sete :-/ Eu am devenit obsedata si de bautul apei...beau peste 2 litri pe zi, acum vara ajung si la 3 litri/zi chiar daca nu mi-e sete deloc deja o beau din obisnuinta.

lavydor 10 iun 2010 14:47:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 215520)
Stiu ca arat ca un copil si nu prea imi place, as vrea sa arat de varsta mea reala nici mai mare nici mai mica insa asta e...in legatura cu pozele mi-am facut ieri cateva cu telefonul insa nu stiu ce are cablul ca nu mi le mai pot transfera in calculator, sper sa rezolv cat mai repede treaba asta si sa le pun. Anunt cand pun pozele noi.

Bun, asteptam si cu aspectul ar tb sa te bucuri fff mult, mie imi creste inima cand imi spune cineva ca nu arat varsta...e visul oricarei femei sa arate mai tanara. Aici in Italia femeile sunr groaznice din ce vad eu, sunt aranjate slabe...cum vrei..pline de bani, cremuite, dar se trec repede, sunt urate, crete, zbarcite, iar barbatii lor arata cu 20 de ani mai tineri decat sunt! Cand se intorc si le vezi fata, iti vine sa fugi:P

Nivara 10 iun 2010 14:59:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de lavydor (Post 215524)
Bun, asteptam si cu aspectul ar tb sa te bucuri fff mult, mie imi creste inima cand imi spune cineva ca nu arat varsta...e visul oricarei femei sa arate mai tanara. Aici in Italia femeile sunr groaznice din ce vad eu, sunt aranjate slabe...cum vrei..pline de bani, cremuite, dar se trec repede, sunt urate, crete, zbarcite, iar barbatii lor arata cu 20 de ani mai tineri decat sunt! Cand se intorc si le vezi fata, iti vine sa fugi:P

Nu e vorba ca nu ma bucur ca arat mai tanara dar parca sunt prea copilas la 22 de ani, in fine...oricum va multumesc mult tuturor pt. sfaturi imi pare bine ca am cu cine vorbi chiar si aici in scris.;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:26:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO