Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1581 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 10:29:18
BooBoolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 63.6kg
Mesaje: 1.650
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 71 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Camita Vezi mesajul
Neata fetelor,

Ce doream sa va intreb....eu vreau sa fac sport, mi-am luat o bicicleta eliptica acasa dar e mai mult cuier de haine.Trebuie sa fac ceva organizat, dar nu am curajul...sentimentul ca sunt penibila la 95 de kg intr-o sala de sport nu-mi permite sa ma duc Imi puteti da un sfat? Exista oare o locatie doar pt noi slabutele peste 80 KG undeva sa nu ma simt jenata ca obosesc repede si ca nu am fibre si muschi ?? ...undeva in bucuresti?

Mai demult asa ziceam si eu ...ca mi-e rusine sa ma duc eu balena la sport!
Dar mi-am luat inima in dinti si am mers la step aerobic...si vreau sa iti spun ca nu se uita niciuna la mine...toate ..fie si ele slabute gafaiau pt ele...nu aveau timp sa stea sa se uite la mine..Cu alergatul la inceput tot asa gandeam...dar am fost prima data si am vazut ca ...si resul vin pe stadion sa alerge...nu sa se uite la mine si la suncile mele...Ori hai sa o luam pe partea cealalta ....chiar sa ma barfeasca...ma doare fix in cot!de gura lumii nu mai putem noi...!
  #1582 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 11:05:14
Carmela70's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica
Date: 164cm, 115kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Dragele mele,
"La teorie sunt beton, practica ma omoara!"
Cam asta sunt . De cate ori vroiam sa slabesc, in cei 5 ani de suprapoderal si inca 5 de obez, luam un teanc de carti de la biblioteca sa ma motivez. Numai apropierea varstei de 40 m-a motivat cu adevarat!!!
Stiu exact unde gresesc, asta si datorita slabutelor , pentru ca am gasit si aici multe articole care mai de care mai interesant - merci pentru link, andra_aly! Deh, imi place sa citesc atunci cand am timp.
Acum mi-am revenit si am inceput din nou sa scad - dupa numai o saptamana. Am trecut "criza", ca era sa cedez din nou ca de multe alte ori in anii trecuti!
Greseala mea de baza este ca mi-am propus sa ma infometez o luna si jumatate pana la un eveniment important: cam 800-1000 kcal/zi. Nu ar fi prea putin, dar tinand cont ca inainte "bagam" intre 2000 si 3000 kcal pe zi (chiar mai aproape de 3000!!!)... slava Domnului ca imi functioneaza bine organismul!
Si, pentru cine e curioasa, am si menu-ul postat in profil - mananc cam ce gasesc prin casa (stiu, alta greseala - mai ales ca nu mi-am pus sotul si copiii si socri la regim!). Nu tin o dieta anume, desi ma tenteaza Montignac, sau macar sa respect principiile de baza.
Fac si tae-bo acasa, am ajuns la 40 de minute workout. O sa trec in curand la o ora (advanced workout). Si mai vreau sa alternez zilele, sa fac si antrenamente cu greutati - am o carte ca ghid.
Plus ca si inainte mergeam dimineata si seara 30 minute pas alert catre serviciu si invers.
Multumesc pentru sustinere! Pentru asta am vrut sa ma inscriu printre slabute si pentru toate facilitatile puse la dispozitie - calculatoarele astea sunt o minune!
Carmela70, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Carmela70, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2410 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1893 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 861 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1583 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 11:23:02
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Carmela70 Vezi mesajul
Dragele mele,
"La teorie sunt beton, practica ma omoara!"
Cam asta sunt . De cate ori vroiam sa slabesc, in cei 5 ani de suprapoderal si inca 5 de obez, luam un teanc de carti de la biblioteca sa ma motivez. Numai apropierea varstei de 40 m-a motivat cu adevarat!!!
Stiu exact unde gresesc, asta si datorita slabutelor , pentru ca am gasit si aici multe articole care mai de care mai interesant - merci pentru link, andra_aly! Deh, imi place sa citesc atunci cand am timp.
Acum mi-am revenit si am inceput din nou sa scad - dupa numai o saptamana. Am trecut "criza", ca era sa cedez din nou ca de multe alte ori in anii trecuti!
Greseala mea de baza este ca mi-am propus sa ma infometez o luna si jumatate pana la un eveniment important: cam 800-1000 kcal/zi. Nu ar fi prea putin, dar tinand cont ca inainte "bagam" intre 2000 si 3000 kcal pe zi (chiar mai aproape de 3000!!!)... slava Domnului ca imi functioneaza bine organismul!
Si, pentru cine e curioasa, am si menu-ul postat in profil - mananc cam ce gasesc prin casa (stiu, alta greseala - mai ales ca nu mi-am pus sotul si copiii si socri la regim!). Nu tin o dieta anume, desi ma tenteaza Montignac, sau macar sa respect principiile de baza.
Fac si tae-bo acasa, am ajuns la 40 de minute workout. O sa trec in curand la o ora (advanced workout). Si mai vreau sa alternez zilele, sa fac si antrenamente cu greutati - am o carte ca ghid.
Plus ca si inainte mergeam dimineata si seara 30 minute pas alert catre serviciu si invers.
Multumesc pentru sustinere! Pentru asta am vrut sa ma inscriu printre slabute si pentru toate facilitatile puse la dispozitie - calculatoarele astea sunt o minune!
Buna Carmela!!!Pai dak tot zici k sti unde gresesti de ce vrei sa perseverezi in greseala??Dak tot ti-ai propus k de data asta sa reusesti...k de data asta sa faci lucrurile asa cum trebuie o data pt totdeauna....eu zic sa uiti de infometare si de termene limita....adik un termen limita poti sa iti pui dar nu o luna jumate....iar dak akm vei incepe sa mananci sub 1000 de calorii mai tarziu ce vei face??....scade nr cal treptat si ai rabdare si pe termen lung vei fi foarte multumita.....nu trebuie sa bagi toata fam la slabit....trebuie sa inveti sa rezisti tentatiilor pt k te vei lovi mereu de ele din pacate....bv pt sport si multa bafta in continuare
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1584 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 14:01:57
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Carmela70 Vezi mesajul
Dragele mele,
"La teorie sunt beton, practica ma omoara!"
Cam asta sunt . De cate ori vroiam sa slabesc, in cei 5 ani de suprapoderal si inca 5 de obez, luam un teanc de carti de la biblioteca sa ma motivez. Numai apropierea varstei de 40 m-a motivat cu adevarat!!!
Stiu exact unde gresesc, asta si datorita slabutelor , pentru ca am gasit si aici multe articole care mai de care mai interesant - merci pentru link, andra_aly! Deh, imi place sa citesc atunci cand am timp.
Acum mi-am revenit si am inceput din nou sa scad - dupa numai o saptamana. Am trecut "criza", ca era sa cedez din nou ca de multe alte ori in anii trecuti!
Greseala mea de baza este ca mi-am propus sa ma infometez o luna si jumatate pana la un eveniment important: cam 800-1000 kcal/zi. Nu ar fi prea putin, dar tinand cont ca inainte "bagam" intre 2000 si 3000 kcal pe zi (chiar mai aproape de 3000!!!)... slava Domnului ca imi functioneaza bine organismul!
Si, pentru cine e curioasa, am si menu-ul postat in profil - mananc cam ce gasesc prin casa (stiu, alta greseala - mai ales ca nu mi-am pus sotul si copiii si socri la regim!). Nu tin o dieta anume, desi ma tenteaza Montignac, sau macar sa respect principiile de baza.
Fac si tae-bo acasa, am ajuns la 40 de minute workout. O sa trec in curand la o ora (advanced workout). Si mai vreau sa alternez zilele, sa fac si antrenamente cu greutati - am o carte ca ghid.
Plus ca si inainte mergeam dimineata si seara 30 minute pas alert catre serviciu si invers.
Multumesc pentru sustinere! Pentru asta am vrut sa ma inscriu printre slabute si pentru toate facilitatile puse la dispozitie - calculatoarele astea sunt o minune!
Nu te lasa! Motiveaza-te mereu, scuze gasim intotdeuna, trebuie sa gasesti o cale sa te scapi de surplusul kg, e bine in primul rand pt tine. In orice dieta ai alimente interzise si alimente pe care sa le consumi. Nu conteaza dieta!
Important e sa nu te lasi, sa nu te impotmolesti ca ar fi pacat. Fi hotarata si nu te transforma din nou in propriul dusman.
Pupici
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1585 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 16:03:07
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Camita Vezi mesajul
Neata fetelor,

Azi am de gand sa mananc:
Dimineata: 100 g de iaurt + 50 g de paine graham
Gustare 1: 150 g nectarine
Pranz: salata de rosii+200 g de curcan la cuptor+150 g de legume la cuptor
gustarea2: 150 g mar
cina: 200 g de supica de legume.

Doamne ajuta ca azi merg la film cu prietenele mele cu adevarat slabute de 50 kg . !!

Ce doream sa va intreb....eu vreau sa fac sport, mi-am luat o bicicleta eliptica acasa dar e mai mult cuier de haine.Trebuie sa fac ceva organizat, dar nu am curajul...sentimentul ca sunt penibila la 95 de kg intr-o sala de sport nu-mi permite sa ma duc Imi puteti da un sfat? Exista oare o locatie doar pt noi slabutele peste 80 KG undeva sa nu ma simt jenata ca obosesc repede si ca nu am fibre si muschi ?? ...undeva in bucuresti?
Deci foarte serios iti spun ca nici o fata nu sta se uite la alte fete cand ea trage acolo si sufera de durere de muschi Eu ma duc la aerobic si vin fete grasute, cred ca si 100 kg au unele si nu avem nici o treaba. Si asa as trebui sa fie. Crede ma ca totul e numai in mintea ta! Daca nu la sala, atunci unde?! Ca acasa zici ca bicileta e cuier.... Ori faci acasa, ori la sala!
Citat:
Anterior postat de Carmela70 Vezi mesajul
Dragele mele,
"La teorie sunt beton, practica ma omoara!"
Cam asta sunt . De cate ori vroiam sa slabesc, in cei 5 ani de suprapoderal si inca 5 de obez, luam un teanc de carti de la biblioteca sa ma motivez. Numai apropierea varstei de 40 m-a motivat cu adevarat!!!
Stiu exact unde gresesc, asta si datorita slabutelor , pentru ca am gasit si aici multe articole care mai de care mai interesant - merci pentru link, andra_aly! Deh, imi place sa citesc atunci cand am timp.
Acum mi-am revenit si am inceput din nou sa scad - dupa numai o saptamana. Am trecut "criza", ca era sa cedez din nou ca de multe alte ori in anii trecuti!
Greseala mea de baza este ca mi-am propus sa ma infometez o luna si jumatate pana la un eveniment important: cam 800-1000 kcal/zi. Nu ar fi prea putin, dar tinand cont ca inainte "bagam" intre 2000 si 3000 kcal pe zi (chiar mai aproape de 3000!!!)... slava Domnului ca imi functioneaza bine organismul!
Si, pentru cine e curioasa, am si menu-ul postat in profil - mananc cam ce gasesc prin casa (stiu, alta greseala - mai ales ca nu mi-am pus sotul si copiii si socri la regim!). Nu tin o dieta anume, desi ma tenteaza Montignac, sau macar sa respect principiile de baza.
Fac si tae-bo acasa, am ajuns la 40 de minute workout. O sa trec in curand la o ora (advanced workout). Si mai vreau sa alternez zilele, sa fac si antrenamente cu greutati - am o carte ca ghid.
Plus ca si inainte mergeam dimineata si seara 30 minute pas alert catre serviciu si invers.
Multumesc pentru sustinere! Pentru asta am vrut sa ma inscriu printre slabute si pentru toate facilitatile puse la dispozitie - calculatoarele astea sunt o minune!
Carmela mai multa ambitie!! Vorba crissei, nu mai cauta scuze!
Inceara sa ti faci ordine in meniu, proune ti cu o zi inainte un meniu, si a doua zi incearca sa te tii de el!
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1586 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 20:16:02
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

fetelor v-am pupacit.maine plec la bucuresti sa o duc p mami la aeroport si apoi merg sa stau si la soacramea pana duminica.nu voi calca stramd deloc.am pus conditie lu mamasoacra ca sa nu-mi pregateasca nimic dulce sau mancare gatita ca altfel nu o mai vizitez dak ma corupe.asa ca stati linistite ca voi manca conform.pupici pe luni dimineata
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #1587 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 10:41:26
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
fetelor v-am pupacit.maine plec la bucuresti sa o duc p mami la aeroport si apoi merg sa stau si la soacramea pana duminica.nu voi calca stramd deloc.am pus conditie lu mamasoacra ca sa nu-mi pregateasca nimic dulce sau mancare gatita ca altfel nu o mai vizitez dak ma corupe.asa ca stati linistite ca voi manca conform.pupici pe luni dimineata
Drum bun si fi cat de conforma poti!
Eu ies putin din conform, voi pleca la tara si ma ispitesc strugurii mei naturali!
Pup
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1588 (permalink)  
Vechi 10 sep 2010, 10:42:15
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Buna ziua la toate fetele!
Ce mai faceti?
Va doresc un w/e placut!
Pupici
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1589 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 21:48:32
andrelutzik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: torregrotta messina galati, Italia
Vârsta: 39
Dieta: dieta pierre dukan
Date: 178cm, 98.5kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

fetelor am gasit solutia perfecta ptr a da colacul jos! eu astazi am facut niste exercitii dar inainte mi-a infasurat niste pelicula ptr alimente de jur imprejurul burtii si dupa ce am terminat exercitiile mi-am dat-o jos. nu cred ca ati vrea sa stiti cat am transpirat si sincer de obicei nu prea transpiram in zona aia. va pup pe toate si va recomand cu drag sa faceti la fel cand faceti exercitii.
  #1590 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 09:42:13
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de andrelutzik Vezi mesajul
fetelor am gasit solutia perfecta ptr a da colacul jos! eu astazi am facut niste exercitii dar inainte mi-a infasurat niste pelicula ptr alimente de jur imprejurul burtii si dupa ce am terminat exercitiile mi-am dat-o jos. nu cred ca ati vrea sa stiti cat am transpirat si sincer de obicei nu prea transpiram in zona aia. va pup pe toate si va recomand cu drag sa faceti la fel cand faceti exercitii.
Andreea nu tin sa te dezamagesc, dar o folie nu are cum sa te scapa de burta. Doar transpiri, pierzi apa si toxine.
Slabesti atunci cand ai pulsul ridicat, deci fa aerobic, alearga, sari coarda, orice sport de genul asta
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
100 kg, 90kg, dieta, jurnal dieta, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14
Jurnalul unei slabute de aproape 100 kg Corra Arhiva jurnale slabit 21 21 apr 2010 19:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole