Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 17:18:30
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

noah..dragelor, hai ca va raspund euna mai batrana.. hmm suna rau..dar fata de varstele voastre de 20 si 21..eu is chiar "trecuta..expirata"..am eu un amic ce spune ca femeile trecute de 30 sunt "expirate"..hehe..ce stie el!!

eu acum vin si va spun ca imi place la nebunie modul in care voi vorbiti. Imi amintesc de mine la 20..cand principiile erau principii si cand se vorbea despre "inselat" simteam ca iau foc. Nu aveam cuvinte, nu aveam intelegere..nu aveam nimic fata de acele persoane, mai ales ca eu..crescusem intr-o familie unde existase asa un episod iar eu ca si copil il simtitsem. Nu pot spune ca neaparat ma afectase, doar ca ideea de a minti si de a face ceva ce "nu se cade" mi se parea de nepermis. La momentul respectiv (deci, cand aveam 21) cineva foarte, foarte apropiat mie a avut o relatie extraconjugala. Am aflat si AM ACUZAT..am aflat si nu am vrut sa fiu intelegatoare..ba dimpotriva..m-am retras (dupa ce am spus cateva vorbe taioase), am acuzat, am privit cu superioritate, mi s-a parut a fi o femeie de nimic (era vorba despre o femeie foarte, foarte, foaarte draga mie) desi pana atunci o idolatrizasem, era modelul meu de viata mai mare fiind doar cu cativa anisori. Stiu ca foarte frustrata si enervata si absolut intr-o razvratire cumplita m-am dus la mama si direct am intrebat-o:"tu l-ai inselat vreodata pe tata?"..mama, mirata si luata prin surprindere..a tacut o secunda si mi-a raspuns, calm si apasat:"NU, dar imi pare rau!!"..
wow..pentru mine a fost cireasa amara de pe tort si am avut impresia c alumea e intoarsa cu fundul in sus, si ca nu mai e pic de respect, pic de ..whatever.
Mama mi-a zis atunci:"niciodata sa nu spui niciodata. in viata sunt situatii si situatii. noi nu suntem aici sa acuzam, nu suntem aici sa analizam pe cineva..nu cunoastem situatiile, nu cunoastem mai nimic.."

desigur ca nimic nu mi-a parut sa faca sens..asa cum nici voua nu o r sa vi se para randurile mele. Dar mai tarziu, in viata am invatat sa inteleg, sa accept ca sunt si oameni cu altfel de idei, ca sunt si oameni extraordinari dar care pot insela dintr-un motiv sau altul..ca practic..viata lor intima si tot ce fac ei pe mine nu ma afecteaza..si deci..hellooo de ce as acuza, de ce m-as simti frustrata?!?

Am o buna prietena de cativa ani buni, casatorita cu copii care are o viata intima cel putin ciudata. Desigur, cand am aflat am acuzat..apoi dupa cum am spus..am invatat ca e dreptul ei sa-si aranjeze viata cum doreste. Eu ii sunt amica, prietena..o admir pentru succesele profesionale, pentru ce face ca mamica si ca si gospodina..pentru c einseamna ca prietena pentru sufletelul meu...mai departe..ce face ea cu viata ei..e treaba ei..Cine sunt eu si cum de sutn asa fara de pacate ca sa o acuz????

sunteti tinere..atat zic!! si mai zic..ca peste niste ani o sa fiti de acord cu mine...nu acum!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 21:21:02
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
noah..dragelor, hai ca va raspund euna mai batrana.. hmm suna rau..dar fata de varstele voastre de 20 si 21..eu is chiar "trecuta..expirata"..am eu un amic ce spune ca femeile trecute de 30 sunt "expirate"..hehe..ce stie el!!

eu acum vin si va spun ca imi place la nebunie modul in care voi vorbiti. Imi amintesc de mine la 20..cand principiile erau principii si cand se vorbea despre "inselat" simteam ca iau foc. Nu aveam cuvinte, nu aveam intelegere..nu aveam nimic fata de acele persoane, mai ales ca eu..crescusem intr-o familie unde existase asa un episod iar eu ca si copil il simtitsem. Nu pot spune ca neaparat ma afectase, doar ca ideea de a minti si de a face ceva ce "nu se cade" mi se parea de nepermis. La momentul respectiv (deci, cand aveam 21) cineva foarte, foarte apropiat mie a avut o relatie extraconjugala. Am aflat si AM ACUZAT..am aflat si nu am vrut sa fiu intelegatoare..ba dimpotriva..m-am retras (dupa ce am spus cateva vorbe taioase), am acuzat, am privit cu superioritate, mi s-a parut a fi o femeie de nimic (era vorba despre o femeie foarte, foarte, foaarte draga mie) desi pana atunci o idolatrizasem, era modelul meu de viata mai mare fiind doar cu cativa anisori. Stiu ca foarte frustrata si enervata si absolut intr-o razvratire cumplita m-am dus la mama si direct am intrebat-o:"tu l-ai inselat vreodata pe tata?"..mama, mirata si luata prin surprindere..a tacut o secunda si mi-a raspuns, calm si apasat:"NU, dar imi pare rau!!"..
wow..pentru mine a fost cireasa amara de pe tort si am avut impresia c alumea e intoarsa cu fundul in sus, si ca nu mai e pic de respect, pic de ..whatever.
Mama mi-a zis atunci:"niciodata sa nu spui niciodata. in viata sunt situatii si situatii. noi nu suntem aici sa acuzam, nu suntem aici sa analizam pe cineva..nu cunoastem situatiile, nu cunoastem mai nimic.."

desigur ca nimic nu mi-a parut sa faca sens..asa cum nici voua nu o r sa vi se para randurile mele. Dar mai tarziu, in viata am invatat sa inteleg, sa accept ca sunt si oameni cu altfel de idei, ca sunt si oameni extraordinari dar care pot insela dintr-un motiv sau altul..ca practic..viata lor intima si tot ce fac ei pe mine nu ma afecteaza..si deci..hellooo de ce as acuza, de ce m-as simti frustrata?!?

Am o buna prietena de cativa ani buni, casatorita cu copii care are o viata intima cel putin ciudata. Desigur, cand am aflat am acuzat..apoi dupa cum am spus..am invatat ca e dreptul ei sa-si aranjeze viata cum doreste. Eu ii sunt amica, prietena..o admir pentru succesele profesionale, pentru ce face ca mamica si ca si gospodina..pentru c einseamna ca prietena pentru sufletelul meu...mai departe..ce face ea cu viata ei..e treaba ei..Cine sunt eu si cum de sutn asa fara de pacate ca sa o acuz????

sunteti tinere..atat zic!! si mai zic..ca peste niste ani o sa fiti de acord cu mine...nu acum!
Aussie_girl sunt perfect de-acord cu tine............ma regasesc total in cele spuse de tine...doar acum cativa ani eram asa de naiva in multe lucruri si vedeam totul doar in alb si negru, dar acum realizez ca de multe ori exista si gri , si niciodata sa nu zici niciodata.........foarte multa dreptate in tot ce zici

Si legat de tema....nu am inselat si nu cred ca voi insela vreodata........si am langa mine o persoana care nu m-a inselat si cred ca nu ma va insela vreodata....poate sunt naiva inca........dar sunt convinsa ca nu ma va insela vreodata
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 02 oct 2010, 17:44:13
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
Dar cum suna ideea: "Poti sa ma inseli, dar sa fie ceva strict fizic, sa nu mai ai treaba niciodata cu femeia respectiva, sa te protejezi si sa te intorci tot la mine." ?
Suna bine pt barbat.
Dar ce ar spune barbatul daca ar fi invers. Vine femeia si ii spune: "Draga, nu te superi daca in seara asta ma intalnesc si eu cu altcineva? Stai linistit scumpule, o sa ma protejez! Ne vedem in 2 ore."
Eu nu am inselat si sunt 100% sigura ca pana acum nici sotul nu m-a inselat pe mine nicioadata. Probabil daca s-ar produce o chestie de genul ar interveni neincrederea si dupa ruptura. Cazuri in care partenerii sa fie de o asa sinceritate incat sa isi marturiseasca si cele mai ascunse dorinte cred ca pot fi numarate pe degete.
Cred ca daca m-ar insela si as afla, mai mult m-ar deranja minciuna si faptul ca nu a avut curajul sa-mi spuna de la inceput ca nu mai e multumit de mine. Sau poate e, dar isi doreste si altceva. Inselatul doar de dragul artei nu prea are ce cauta intr-o relatie serioasa. Zbori din floare in floare daca de fapt nu ai sentimente pt parteneri.
Cand e ceva serios, atunci cred ca inselatul e o consecinta a anumitor probleme din viata de cuplu, nu neaparat viata sexuala. Poate e super in pat, dar in rest nu te alinta, nu e romantic, nu stiu, alte motive. Si atunci cauti pe altcineva care sa iti dea ce iti lipseste. Si inseli.
Si eu ma intreb de ce nu te desparti de iubit/ sot at cand iti dai seama ca nu iti ofera tot ce iti doresti?
Mai e vb: Nu da vrabia din mana pt cioara de pe gard. Dar nu e corect fata de partener ca tu sa cauti ceva mai bun si el nu, nu e corect sa fie mintit. Mie una nu mi-ar place asta. Si nici nu am de gand sa fac. Nu sunt naiva sa cred ca iubirea dureaza pe veci, casnicia o viata. In nici un caz. Dar macar sa fie despartirea frumoasa, de comun acord, nu pt ca unul a gresit.
Iar la faza cu adusul unei femei acasa, nu m-ar deranja daca as alege-o eu. Si sa nu va inchipuiti ca as alege vreo urata. In nici un caz. Mie imi plac femeile frumoase, cu trasaturi fine, slabute cu par lung, atragatoare. Cum ar spune Cami, am cam luat-o razna, sau poate doar am un pic inclinatii ciudate.
Riscul e ca data urmatoare sa am pretentia sa vreau si eu un alt barbat cu noi. Si asta sigur nu i-ar conveni. Asa ca cel mai bine stam noi doi amandoi, incercam sa ne satisfacem fanteziile impreuna si asta e.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 00:18:47
mindi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: atena, Grecia
Vârsta: 40
Dieta: personala
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

E jalnik dara sunt femei care pur si simplu cad in capca si de ce???pt ca barbatii nu stiu sa se comporte cu ele sau sunt badarani ........,nu mai zik din punct de vedere sexual ei nu si dau nici un interess sa si satisfaka partenera si uite asa se intampla ,nu le tin apararea dara difera de la caz laCAZ si asa se intampla si la barbati care isi inseala femeile ,pt c anu gasesc acasa ce vor ,gasesc o guraalivaa sau .....nu mai zik nimik .......IO UNA NU MIAM INSELAT PARTENERUL SI NU AM DE GAND ,SA VEDEM CUM SE COMPORTA MAI DEPARTE(GLUMESC)
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 10:34:50
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Nu cred ca este neaparat vina partenerului daca celalalt inseala. Nu inseamna neaparat ca nu-i place ce are acasa, poate, de exemplu dupa 10 ani de viata sexuala cu sotia lui blonda vede o mulatra superba pe o plaja si il tenteaza.Imi zboara cam mult imaginatia la ora asta, dar noah, ideea era ca poate e doar tentatia, atractia fata de nou, necunoscut sau chiar ciudat. Si acelasi lucru e valabil pt femei. Mie nu mi s-a intamplat dupa 6 ani de viata de cuplu, ar fi putin probabil sa se intample vreodata, dar never say never.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 11:44:55
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

ma astept si eu sa-mi sariti in cap

nu mi-am inselat niciodata sotul.
dar inainte de el, da am inselat. si nu imi pare rau deloc. probabil ca daca nu faceam atunci ce am facut, nu-mi satisfaceam curiozitatile si dorintele, ma prindeau din urma mai tarziu cand era mult mai grav
si nu neaparat ca nu primeam ce vroiam de la relatie(3 ani si ceva). pur si simplu am dat curs la ceea ce am simtit. intotdeauna am fost indragostita de persoana cu care am inselat pana peste cap. s-a intamplat de trei ori. iar a treia oara prietenul inselat dandu-si seama ca sunt foarte foarte trista, cand s-a terminat relatia cu ultimul, probabil ca nu a mai suportat si m-a intrebat daca l-am inselat atunci si alte 2 dati inainte. am recunoscut. am continuat relatia dar nu a mai fost la fel. in cele din urma dupa catva timp ne-am despartit. amandoi plangand, dar nu mai era cale de intoarcere.
iar de cand relatia cu actualu, respectiv sotul a devenit intr-adevar serioasa nu m-a mai atras nimeni, si nu concep ca acest lucru sa se intample si sper sa nu se intample

dar nu regret nimic ceea ce am facut inainte, am invatat foarte multe in urma acestor intamplari.

si off topic.. pt fete.. parerea mea umila desi stiu ca sunt multe fete care ma vor contrazice
chiar cred ca trebuie sa faci dragoste cu cel cu care te casatoresti inainte de casatorie
si, si mai bine ar fi sa faci dragoste cu cel putin 2 barbati inainte de casatorie (scriu separat, sa nu se inteleaga gresit)
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 12:01:10
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
si off topic.. pt fete.. parerea mea umila desi stiu ca sunt multe fete care ma vor contrazice
chiar cred ca trebuie sa faci dragoste cu cel cu care te casatoresti inainte de casatorie
si, si mai bine ar fi sa faci dragoste cu cel putin 2 barbati inainte de casatorie (scriu separat, sa nu se inteleaga gresit)
Foarte conservatoare daca tu consideri ca te vor contrazice ...

Inainte sa te casatoresti trebuie sa faci dragoste, sa faci sex si sa ti-o tragi pana nu mai intelegi nimic cu un tip. Pentru ca altfel, daca esti o femeie mai curioasa din fire, se poate sa ramai cu multe semne de intrebare la care sotul sa nu poatam sa nu vrea sau sa nu stie sa-ti raspunda (vorbesc acum de diversitatea activitatilor sexuale din cuplu). Sau poate o sa vrei sa-ti "raspunda" altcineva la ele.

Mai bine totusi sa nu intru in discutia asta
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 12:08:38
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
daca esti o femeie mai curioasa din fire, se poate sa ramai cu multe semne de intrebare la care sotul sa nu poata sa nu vrea sau sa nu stie sa-ti raspunda (vorbesc acum de diversitatea activitatilor sexuale din cuplu).
intr-adevar aceasta situatie este foarte foarte trista "sa nu poata, sa nu vrea sau sa nu stie sa-ti raspunda" pentru ca intotdeauna pe plan sexual mai raman "semne de intrebare" si lucruri de descoperit...
din fericire
deci important e "sa poata, sa vrea si sa stie sa-ti raspunda"
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 22 dec 2010, 12:41:23
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

Totdeauna ramane ceva de descoperit, n-ai cum sa le faci pe toate inainte sa te casatoresti nici daca te dai peste cap, asa ca nu cred ca are rost sa te straduiesti prea tare. De aceea nu cred ca este asa important sa ai neaparat X relatii inainte de casatorie ci poate fii suficient sa incepi relatia cu cel cu care te vei casatori, si in felul asta iti poti da seama ce fel de om este, daca e deschis la incercari
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 27 dec 2010, 12:22:19
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Ati inselat vreodata? De ce? Cum a influentat relatia?

De acord Doruta cu inceputul vietii sexuale inainte de casatorie. Asta ca sa nu ai vreun soc chiar in noaptea nuntii.
Desi cred ca fiecare fata ar trebui sa nu isi faca cine stie ce sperante pt prima data. Asta ca sa nu fie dezamagita. Ca poate fi f. frumos, dar senzatiie nu sunt extraordinare, si nici nu ar avea cum sa fie, abea incepi sa descoperi ce si cum.
In rest, cam cati barbati ar trebui sa aiba la activ... e de discutat. Depinde!
Daca primul ii ofera tot, il si iubeste si au si planuri marete impreuna, nu cred ca mai conteaza ca nu a mai fost nimeni inaintea lui.
Sunt de parere ca intr-o relatie stabila, serioasasi mai ales intr-o casnicie, in pat e permis orice, atat timp cat nu raneste (fizic, sentimental, psihologic) pe nici unul dintre cei doi. Daca amandoi sunt de acordcu o anumita practica, deghizare, joc, pozitie, atunci e perfect.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
barbati, dragoste, femei, inselat, iubire, relatie, relatii


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii? mishutza Despre noi, ... femeile 113 23 feb 2012 00:01:20
Cat de des mergeti la solar, dupa ce v-ati bronzat? mishutza Ingrijire corporala 20 30 mai 2011 07:59:35
Cum pastrezi relatia frumoasa cu partenerul, dupa cativa ani? IoAnnA90 Despre noi, ... femeile 8 27 apr 2011 11:24:13
Din ce cauza v-ati ingrasat? Sand Pregatirea pentru slabire 39 25 iun 2010 22:21:26
Cum v-ati ales fraza de la semnatura? deadcountess Discutii off-topic 6 14 iun 2010 21:20:47

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole