Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #91 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 23:04:10
rayssa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2011
Locaţie: vs, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 155cm, 82kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

ce povesti frumoase!eu cum sunt o romantica innascuta,am trait fiecare poveste la intensitate maxima......

eu mi-am cunoscut sotul in 2002,a doua zi de Pasti...cu un grup de prieteni am mers la discoteca si intamplarea a facut ca prima persoana care am zarit-o de cum am ajuns a fost el....ii fac semn discret verisoarei mele si o intreb"cine-i?"-nimeni nu il cunostea din amicii nostri-(mai tarziua aflu ca aceiasi intebare o pusese si el prietenilor lui......in fine,e frumusel foc dar nu o sa am ocazia sa il cunosc,sigur(cu parere de rau am incercat sa uit de el)...
incepe distractia,si printre luminile din disco vad 2 ochi caprui fixandu-ma(de ceva timp) desi nu-i distingeam chipul,era la cativa pasi de mine......deodata se aprind luminile si chici cine era?? baiatul brunet care imi placuse din prima clipa.......
trec 1-2 ore de priviri si zambete furate si ma invita la dans.....deja pluteam.......dupa ca s-a terminat melodia ma invita sa ma alatur grupului lui,refuz si plec....mai trec cateva minute si isi face curaj si ma invita iar la dans....deja uitasem de toti ceilalti,eram doar noi singurei,nu stiam nimic unul despre celalalt dar atunci nu mai conta nimic......apoi un amic de-al lui de apropie si el imi sopteste "cum sa te prezint,prietene mea?"eu el"deci?"......imi iau inima in dinti si "bine!"(atunci ne-am si aflat numele unul altuia)........toata seara am fost nedespartiti.....la plecare ma pune sa promit de zeci de ori ca am sa ma intalnes cu el......
rayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1994 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1477 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 961 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #92 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 23:12:25
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

fetelor,ce subiect frumos ati deschismaine am sa revin aici sa va povestesc si eu.chit ca poate nu ma citeste nimeni dar....imi e drag sa vb despre noi 2:d as povesti acum dar pic de somn)asadar,pe maine!Noapte buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #93 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 23:21:36
rayssa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2011
Locaţie: vs, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 155cm, 82kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

CONTINUARE:
cu mari emotii ma pregatesc de intalnire("daca la lumina zilei nu va mai fi atat de interesant?daca nu o sa-mi mai placa?daca nu o sa-i mai plac eu?)......ajung aproape tremurand la intalnire......totul a fost perfect(parca era si mai frumos...)..3 luni am fost nedespartiti.... apoi intr-un moment de orgoliu(din partea amandurora) ne-am despartit...5 luni nu am mai stiut nimic unul de altul......apoi dam nas in nas intr-o zi .....si ne-am continuat relatia de parca nu ne-am fi despartit niciodata(de atunci suntem nedespartiti-mai mult de 2 zile nu am fost departe unul de celalat)........
m-a cerut in casatorie (neoficial)la o luna(aveam doar 16 aniam acceptat imediat-era secretul nostru)....apoi (oficial)inainte de Inviere in 2009(a ingenunchiat cu inelul in mana a spus cuvintele magice) am mers cu parintii mei la Inviere(pluteam) apoi cand ne-am intors acasa ne-am anuntat parintii......lacrimi de fericire.......
in 21 august 2010 ne-am casatorit...."LA BINE SI LA RAU,PANA CE MOARTE NE VA DESPARTI....SI DUPA(CUM ZICEM NOI)!!!!!!!
rayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1994 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1477 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 961 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #94 (permalink)  
Vechi 31 mar 2011, 23:33:02
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Rayssa felicitari si casa de piatra!

Foarte frumoasa povestea voastra.

Si mie imi place sa citesc povestile fetelor, am un zambet stupid cand imi imaginez cum a fost totul in realitate, imi aduce aminte de multe momente frumoase personale.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #95 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 09:12:09
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

asa cum am zis,povestesc si eude cate ori povestesc cum s-a intamplat incep sa zambesc si ma gandesc:"ce copii eram"
asa.pai se intampla pe vremea cand aveam eu 17 anidoar ce terminasem o relatie,daca ii pot spune asa,de 2 luni....cel in cauza si-a batut joc de sentimentele mele numai ca eu nu am vazut asta.nu stiu de ce nu am vazut,doar eram o simpla fata,grasa,la care nimeni nu s-ar fi uitat...am aflat chiar din gura lui ca de fapt a stat cu mine pentru ca in perioada aia era singur si credea ca poate sa ma fraiereasca sa ma culc cu el pentru ca "avea nevoie" asa direct.....am fost devastata cand am auzit asta,cat de proasta eram....in fine,ne-am despartit in octombrie,mi-a trecut relativ repede,am zis ca nu merita sa sufar pentru un derbedeu mai ales dupa felul in care s-a purtat.inainte de relatia cu el mi-a placut foarte mult un timp,muuuult!!!se numea Adi m-am gandit ca nu pot fi cu el,mai mult de-asta am fost cu nesimtitul ala.pe Adi il vedeam zi de zi,nu ne salutam,nu se uita la mine,nu stia ca exist pe 1 octombrie am fost la balul bobocilor la noi in liceu si a fost si el:d imi batea inima....de fapt cred ca era pe punctul de a se opri)in timpul balului am incercat sa ii fac o poza disperata,nu?numai ca m-a vazutnu s-a intamplat nimic,am mers acasa,mi-am vazut de scoala cu gandul la el)pe 13 noiembrie(acelasi an,2006)eram in oras cu colega mea de banca,ne cautam sponsori pentru balul pe care aveam sa il organziam noi cu clasa,anul viitor in februarie.si...l-am vazut!ce moment!timpul s-a oprit,il vedeam parca cu incetinitorul ca in filme)atunci am ramas pe ganduri,am zis ca trebuie sa fac EU ceva sa ma ia in seama,sa ma vada,sa stie macar de existenta mea daca de placut nu o sa ma placaam mers acasa si mi-am sunat colega de banca(a carei surori era colega de clasa cu Adi)si i-am cerut nr de telefon.probabil am fost inconstienta sau eram copila nebunami-a dat numarul si i-am trimis un sms,mi-am luat inima in dinti.eram sigura ca nu o sa primesc niciun raspuns,am zis sa risc,nu aveam ce pierde oricum.poate numai sa ma aleg cu niste jigniri ca cele pe care le primeam aproape zilnic de la baieti(ca sunt grasa,ca sunt cat casa,etc).in mesaj i-am scris numele meu,m-am descris un pic,poate poate isi da seama cine sunt,i-am spus ca ma astept sa nu primesc niciun sms pentru ca...sunt obisnuita cu asta si pentru ca pentru majoritatea baietilor conteaza mult aspectul fiizi frumos,ala pe care eu nu il am si i-am mai zis ca il plac de foarte mult timp.l-am rugat apoi ca daca vrea sa imi vorbeasca urat pentru ca l-am deranjat,mai bine sa stearga nr meu si sa considere ca nu i-am trimis niciun sms.da,fetelor,mesajul meu suna oarecum disperat,dar asa cum am zis,il placeam foarte mult si chiar nu imi pasa ce raspuns o sa primesc....ca o sa rada de mine,ca nu o sa rada,nu ma interesa,am vrut doar sa fac ceva,sa incerc
ce credeti ca s-a intamplat?mi-a raspuns la mesaj!!!"aa,buna!tu esti Oana,tipa blonda,cu ochelari?cea care mi-a facut poza a bal?"asa incepea mesajul.mi-a mai zis apoi ca pentr el nu conteaza foarte mult aspectul fizic dar ca de mine i-a placut,ca ma gaseste frumoasa si "foarte pe gustul meu"si m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim a doua zi sa ne cunoastem.amintesc ca personala nu ne-am cunoscut,nu am vb nicioadata.am acceptat bineintelesa doua zi ne-am intalnit in jur de ora 3,am mers la plimbare si...am vorbit.mult.de la 3 pana la 8.nici nu ne-am dat seama cand a trecut timpul si am vorbit despre fooooarte multe chestii,a fost asa frumos:X:X ne-am intors acasa,mi-a trm sms si mi-a zis ca si-a facut o parere buna despre mine.de pe 14 pana pe 17 nu ne-am mai intalnit pentru ca a fpst plecat la tara insa am vorbit prin mesaje(aveam orange atunci,faceam cost suplimentar sa i le trimit) )pe 18,sambata aveam un majorat al unei colege,am iesit in oras si stiam ca o sa fie si el pentru ca ma invitase dar a trebuit sa il refuz datorita majoratului ne-am intalnit acolo,ne-am salutat(eram la o discoteca),am schimbat cateva vorbe si aatat.fiecare si-a vazut de treaba.pe la 11 jum a venit colega aceea a lui,Flori(adica sora colegei mele de banca)sa imi zica sa ies pana afara cu ea.cand am iesit el ma astepta Am mers la plimbare,era in jur de 11 jum seara.ne-am plimbat,aveam un milion de emotii,nu stiam despre ce sa vb....am ajuns la o banca,la aproximativ 100 de metri deasupra orasului,cu vedere peste Dunare....am stat cateva secunde in liniste si am auzitiana,vrei sa imi fii iubita?wow!cand am auzit au incceput sa ma intepe talpile,buzele,sa tremur si sa ametesc.am zis clar da!DA!si apoi....atat de lin s-a apropiat de mine,m-a luat in brate si m-a sarutat usor si suav.am considerat ca a fost primul sarut din viata mea,asa l-am simtiti.desi a fost al doilea...primul a fost oribil,cu nesimtitiul de care v-am povestit la inceput,a fost fortat,scarbos,prea direct.mi l-am sters din minte:d
revin.dupa acel sarut mirific am mai stat putin in tacere,eu ttremuram,el la fel,il simteam plin de emotii.nu imi venea sa cred.am plecta catre discoteca tinandu-ne de mana am mai stat putin acolo si apoi m-a dus acasa.bineinteles ca nu am mai avut rabdare si i-am trm sms celei ma bune prietene si i-am zis ca sunt cu el.CU EL!am fost in culmea fericirii,in noaptea aia nu am mai dormit,abia asteptam s vina parintii de la tara sa le povestesc
de atunci,din 18/19 noiembrie 2006 suntem impreuna si ne iubim la nebunie si suntem foarte fericiti ca in sfarsit ne facem planuri de casatorie

sper ca nu v-am plictisit,ca nu v-am incurcat in detalii.poate nu vi se pre emotionant sau special.nici nu trebuie.important e ca mie mi se pare si ca inca traim acele emotii de atunci:X
acum,la aproape 22 de ani i-am zis ca nu stiu daca as ma avea curaj sa fac pasul pe care l-am facut atunci,sa il caut eu pe el desi nu vorbisem in vecii vecilor
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
rainbow (22 dec 2012)
  #96 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 09:39:22
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

super. hahah sa zic si eu.. ca si pov mea e interesanta..
cum eram pustoaica prin clasa a 11 a, aveam boala internetului, pe atunci mirc, retea de socializare, ce mess nu era/
chiuleam del a ore si fugeam la internet cafe, sa ma mai relaxez, si sa vb cu persoane necunoscute.
asa am dat de stranger, nikul lui.
prima data numai ne salutam. nu stiam nimic de el.
apoi incet incet, am mai vb asa doar ca amici.
a doua zi de craciun, eu eram la internet. imi doream mult sa am un prieten,( mai avusesem unul ,dar ma vizita f rar, si ne plimbam cateva ore, si gata, m-a sarutat numai f putin, semi sarut ca sa zic asa..si apoi am suferit, bla bla)
deci melancolica fiind, i-am zis ca vreau sa ne intalnim ca e frumos afara ningea,
ok, m-am dus acasa, si am luat bani de maxi, si fraiera am fost ca i-am zis surorei mele ca ma duc la intalnire. ea vai ca te zic lu mama, practic am fugit sa ma duc in alt cartier seara, sa ma intalnesc cu el.
nu ne stiam nici in poze, doar prin descriere. si ne-am vazut intr-o statie de autobuz/maxi
era noapte, am inceput sa vb timizi, ne-am plimbat, si cam in max 2 ore eram acasa, fara macar sa imi ceara numarul de tel.
era dezamagita, am zis ca nu ma place, si ca nici nu mi-a cerut numarul.
dupa 2 sapt, il vad iar pe net.
i-am zis sa vina la mine in cartier sa ne plimbam, ca e zapada mare si faina..
bun.. a venit, ne-am plimbat, ne tineam de mana, dar nu indrazneam nici unul sa ne pupam..
tot asa, o data pe sapt ne vedeam, si el ma intreba daca mai vreau sa ne vedem, ca el nu are bani , nici masina, nici bani sa ma scoata in oras.
ne vedeam numai in parcuri, si inghetam de frig.
mama tot ma certa, nu te indragosti.. bla bla. eu nuu, doar asa d eplictiseala. nici nu imi placea asa tare.
o data nu avenit la intalnire. si aveam centi numai pt mesaje, i-am zis ca s-a terminat ca e neserios.
apoi si-a cerut scuze , ca cica a adormit( de fapt nu avea bani de maxi, si ac de multe ori venea pe jos, asta fiind vreo 4 km iarna) ( am aflat dupa mult timp)
in sf ne-am impacat..
si tot asa, pana ne=am indragostit. a fost o perioada f frumoasa, eu la liceu, el prima data nu lucra, amandoi saraci,ne plimbam prin oras, si imparteam o prajitura,sau ceva bun..
apoi cand avea el ceva bani, tot asa ne cumparam cateceva si mancam in parc.
avea la subsol, amenajat ca o sala, si ne mai pupam acolo, in blocul lui.. hahah
si mama ma intreba unde ai fost pe frigul asta? eu la cafeaa.. cu el. hahaha
in sfasit si-a facut curaj sa ma prezinte la ai lui dupa vreo 3 luni,
si steam la el, deja fam lui ma stia. dar nu si fam mea pe el.
mutli ziceau ca e prea mare pt mine, ca eu is minora, el avea 24 eu 17 ( aprox 6,5 ani intre noi)
prieteni de ai lui se uitau ciudat la mine, eu eram cumintica, mica( virgina)
si daca ma intreba careva cati ani am trebuias a zic ca am 18. hahahaha
pana intr-o zi, el mi-a zis ca pleaca in canada, si ca nu mai putem fi impreuna, eu bocete plansete..
a mai durat un an pana a plecat, mai comunicam noi, si eu suferam mult, ca el nu mai venea. desi zicea ca o sa vina dupa mine..
dupa perioada asta grea.. dupa un an jumate a venit sa ma ia de nevasta
eram f fericita, toti ai mei, fericiti, desi nimeni nu credea ca mai vine..sa se insoare cu mine..
a stat o sapt/.. eu am facut actele inainte.. cu pile,.. alea alea
si el a semnat cu o zi inainte de cas, primele acte
a fost frumos momentul..
apoi a plecat.. imi parea f rau dupa el, si mai ales ca eram proaspata nevasta.
toti intrebau unde e sotul?eu e plecat..
nu am facut nunta, doar cununia civila, si o masa la restaurant cu fam si prietenii.( am avut 2 zile de luan de miere la munte, era si noiembrie.. nahspa.
poate intr-o zi o sa fac nunta
apoi a trebuit sa imi faca mie actele.. si dupa alte 9 luni am ajuns si eu in canada..
de un an jumate traim fericiti impreuna. si avem 7 ani de cand ne cunoastem.
sper sa am o nunta mica.. cu rochie de mireasa, si sa facem copii in 2012.
cam asta e povestea mea pe scurt..
am f multe amintiri, si poze de cand eram mici, si ne amuzam unul de altul..au trecut repede 7 ani..
Răspuns cu citat
  #97 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 09:48:53
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
asa cum am zis,povestesc si eude cate ori povestesc cum s-a intamplat incep sa zambesc si ma gandesc:"ce copii eram"
asa.pai se intampla pe vremea cand aveam eu 17 anidoar ce terminasem o relatie,daca ii pot spune asa,de 2 luni....cel in cauza si-a batut joc de sentimentele mele numai ca eu nu am vazut asta.nu stiu de ce nu am vazut,doar eram o simpla fata,grasa,la care nimeni nu s-ar fi uitat...am aflat chiar din gura lui ca de fapt a stat cu mine pentru ca in perioada aia era singur si credea ca poate sa ma fraiereasca sa ma culc cu el pentru ca "avea nevoie" asa direct.....am fost devastata cand am auzit asta,cat de proasta eram....in fine,ne-am despartit in octombrie,mi-a trecut relativ repede,am zis ca nu merita sa sufar pentru un derbedeu mai ales dupa felul in care s-a purtat.inainte de relatia cu el mi-a placut foarte mult un timp,muuuult!!!se numea Adi m-am gandit ca nu pot fi cu el,mai mult de-asta am fost cu nesimtitul ala.pe Adi il vedeam zi de zi,nu ne salutam,nu se uita la mine,nu stia ca exist pe 1 octombrie am fost la balul bobocilor la noi in liceu si a fost si el:d imi batea inima....de fapt cred ca era pe punctul de a se opri)in timpul balului am incercat sa ii fac o poza disperata,nu?numai ca m-a vazutnu s-a intamplat nimic,am mers acasa,mi-am vazut de scoala cu gandul la el)pe 13 noiembrie(acelasi an,2006)eram in oras cu colega mea de banca,ne cautam sponsori pentru balul pe care aveam sa il organziam noi cu clasa,anul viitor in februarie.si...l-am vazut!ce moment!timpul s-a oprit,il vedeam parca cu incetinitorul ca in filme)atunci am ramas pe ganduri,am zis ca trebuie sa fac EU ceva sa ma ia in seama,sa ma vada,sa stie macar de existenta mea daca de placut nu o sa ma placaam mers acasa si mi-am sunat colega de banca(a carei surori era colega de clasa cu Adi)si i-am cerut nr de telefon.probabil am fost inconstienta sau eram copila nebunami-a dat numarul si i-am trimis un sms,mi-am luat inima in dinti.eram sigura ca nu o sa primesc niciun raspuns,am zis sa risc,nu aveam ce pierde oricum.poate numai sa ma aleg cu niste jigniri ca cele pe care le primeam aproape zilnic de la baieti(ca sunt grasa,ca sunt cat casa,etc).in mesaj i-am scris numele meu,m-am descris un pic,poate poate isi da seama cine sunt,i-am spus ca ma astept sa nu primesc niciun sms pentru ca...sunt obisnuita cu asta si pentru ca pentru majoritatea baietilor conteaza mult aspectul fiizi frumos,ala pe care eu nu il am si i-am mai zis ca il plac de foarte mult timp.l-am rugat apoi ca daca vrea sa imi vorbeasca urat pentru ca l-am deranjat,mai bine sa stearga nr meu si sa considere ca nu i-am trimis niciun sms.da,fetelor,mesajul meu suna oarecum disperat,dar asa cum am zis,il placeam foarte mult si chiar nu imi pasa ce raspuns o sa primesc....ca o sa rada de mine,ca nu o sa rada,nu ma interesa,am vrut doar sa fac ceva,sa incerc
ce credeti ca s-a intamplat?mi-a raspuns la mesaj!!!"aa,buna!tu esti Oana,tipa blonda,cu ochelari?cea care mi-a facut poza a bal?"asa incepea mesajul.mi-a mai zis apoi ca pentr el nu conteaza foarte mult aspectul fizic dar ca de mine i-a placut,ca ma gaseste frumoasa si "foarte pe gustul meu"si m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim a doua zi sa ne cunoastem.amintesc ca personala nu ne-am cunoscut,nu am vb nicioadata.am acceptat bineintelesa doua zi ne-am intalnit in jur de ora 3,am mers la plimbare si...am vorbit.mult.de la 3 pana la 8.nici nu ne-am dat seama cand a trecut timpul si am vorbit despre fooooarte multe chestii,a fost asa frumos:X:X ne-am intors acasa,mi-a trm sms si mi-a zis ca si-a facut o parere buna despre mine.de pe 14 pana pe 17 nu ne-am mai intalnit pentru ca a fpst plecat la tara insa am vorbit prin mesaje(aveam orange atunci,faceam cost suplimentar sa i le trimit) )pe 18,sambata aveam un majorat al unei colege,am iesit in oras si stiam ca o sa fie si el pentru ca ma invitase dar a trebuit sa il refuz datorita majoratului ne-am intalnit acolo,ne-am salutat(eram la o discoteca),am schimbat cateva vorbe si aatat.fiecare si-a vazut de treaba.pe la 11 jum a venit colega aceea a lui,Flori(adica sora colegei mele de banca)sa imi zica sa ies pana afara cu ea.cand am iesit el ma astepta Am mers la plimbare,era in jur de 11 jum seara.ne-am plimbat,aveam un milion de emotii,nu stiam despre ce sa vb....am ajuns la o banca,la aproximativ 100 de metri deasupra orasului,cu vedere peste Dunare....am stat cateva secunde in liniste si am auzitiana,vrei sa imi fii iubita?wow!cand am auzit au incceput sa ma intepe talpile,buzele,sa tremur si sa ametesc.am zis clar da!DA!si apoi....atat de lin s-a apropiat de mine,m-a luat in brate si m-a sarutat usor si suav.am considerat ca a fost primul sarut din viata mea,asa l-am simtiti.desi a fost al doilea...primul a fost oribil,cu nesimtitiul de care v-am povestit la inceput,a fost fortat,scarbos,prea direct.mi l-am sters din minte:d
revin.dupa acel sarut mirific am mai stat putin in tacere,eu ttremuram,el la fel,il simteam plin de emotii.nu imi venea sa cred.am plecta catre discoteca tinandu-ne de mana am mai stat putin acolo si apoi m-a dus acasa.bineinteles ca nu am mai avut rabdare si i-am trm sms celei ma bune prietene si i-am zis ca sunt cu el.CU EL!am fost in culmea fericirii,in noaptea aia nu am mai dormit,abia asteptam s vina parintii de la tara sa le povestesc
de atunci,din 18/19 noiembrie 2006 suntem impreuna si ne iubim la nebunie si suntem foarte fericiti ca in sfarsit ne facem planuri de casatorie

sper ca nu v-am plictisit,ca nu v-am incurcat in detalii.poate nu vi se pre emotionant sau special.nici nu trebuie.important e ca mie mi se pare si ca inca traim acele emotii de atunci:X
acum,la aproape 22 de ani i-am zis ca nu stiu daca as ma avea curaj sa fac pasul pe care l-am facut atunci,sa il caut eu pe el desi nu vorbisem in vecii vecilor
specific faptul ca nu s-a intamplat nimic intre mine si cel dinaintea lui Adi,badaranul ala.m-am despartit la timp de el pasul important l-am facut cu iubitul meu,el este potrivit pentru mine si am considerat ca este timpul sa fac pasul asta impotant in viata unei fete
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #98 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 10:36:12
rayssa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2011
Locaţie: vs, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 155cm, 82kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Rayssa felicitari si casa de piatra!

Foarte frumoasa povestea voastra.

Si mie imi place sa citesc povestile fetelor, am un zambet stupid cand imi imaginez cum a fost totul in realitate, imi aduce aminte de multe momente frumoase personale.
multumim,slabuta!

cat de frumoasa e dragostea,da culoare si farmec vietii......
ce amintiri!!!!!!
rayssa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1994 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1477 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 961 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #99 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 10:46:32
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
asa cum am zis,povestesc si eude cate ori povestesc cum s-a intamplat incep sa zambesc si ma gandesc:"ce copii eram"
asa.pai se intampla pe vremea cand aveam eu 17 anidoar ce terminasem o relatie,daca ii pot spune asa,de 2 luni....cel in cauza si-a batut joc de sentimentele mele numai ca eu nu am vazut asta.nu stiu de ce nu am vazut,doar eram o simpla fata,grasa,la care nimeni nu s-ar fi uitat...am aflat chiar din gura lui ca de fapt a stat cu mine pentru ca in perioada aia era singur si credea ca poate sa ma fraiereasca sa ma culc cu el pentru ca "avea nevoie" asa direct.....am fost devastata cand am auzit asta,cat de proasta eram....in fine,ne-am despartit in octombrie,mi-a trecut relativ repede,am zis ca nu merita sa sufar pentru un derbedeu mai ales dupa felul in care s-a purtat.inainte de relatia cu el mi-a placut foarte mult un timp,muuuult!!!se numea Adi m-am gandit ca nu pot fi cu el,mai mult de-asta am fost cu nesimtitul ala.pe Adi il vedeam zi de zi,nu ne salutam,nu se uita la mine,nu stia ca exist pe 1 octombrie am fost la balul bobocilor la noi in liceu si a fost si el:d imi batea inima....de fapt cred ca era pe punctul de a se opri)in timpul balului am incercat sa ii fac o poza disperata,nu?numai ca m-a vazutnu s-a intamplat nimic,am mers acasa,mi-am vazut de scoala cu gandul la el)pe 13 noiembrie(acelasi an,2006)eram in oras cu colega mea de banca,ne cautam sponsori pentru balul pe care aveam sa il organziam noi cu clasa,anul viitor in februarie.si...l-am vazut!ce moment!timpul s-a oprit,il vedeam parca cu incetinitorul ca in filme)atunci am ramas pe ganduri,am zis ca trebuie sa fac EU ceva sa ma ia in seama,sa ma vada,sa stie macar de existenta mea daca de placut nu o sa ma placaam mers acasa si mi-am sunat colega de banca(a carei surori era colega de clasa cu Adi)si i-am cerut nr de telefon.probabil am fost inconstienta sau eram copila nebunami-a dat numarul si i-am trimis un sms,mi-am luat inima in dinti.eram sigura ca nu o sa primesc niciun raspuns,am zis sa risc,nu aveam ce pierde oricum.poate numai sa ma aleg cu niste jigniri ca cele pe care le primeam aproape zilnic de la baieti(ca sunt grasa,ca sunt cat casa,etc).in mesaj i-am scris numele meu,m-am descris un pic,poate poate isi da seama cine sunt,i-am spus ca ma astept sa nu primesc niciun sms pentru ca...sunt obisnuita cu asta si pentru ca pentru majoritatea baietilor conteaza mult aspectul fiizi frumos,ala pe care eu nu il am si i-am mai zis ca il plac de foarte mult timp.l-am rugat apoi ca daca vrea sa imi vorbeasca urat pentru ca l-am deranjat,mai bine sa stearga nr meu si sa considere ca nu i-am trimis niciun sms.da,fetelor,mesajul meu suna oarecum disperat,dar asa cum am zis,il placeam foarte mult si chiar nu imi pasa ce raspuns o sa primesc....ca o sa rada de mine,ca nu o sa rada,nu ma interesa,am vrut doar sa fac ceva,sa incerc
ce credeti ca s-a intamplat?mi-a raspuns la mesaj!!!"aa,buna!tu esti Oana,tipa blonda,cu ochelari?cea care mi-a facut poza a bal?"asa incepea mesajul.mi-a mai zis apoi ca pentr el nu conteaza foarte mult aspectul fizic dar ca de mine i-a placut,ca ma gaseste frumoasa si "foarte pe gustul meu"si m-a intrebat daca vreau sa ne intalnim a doua zi sa ne cunoastem.amintesc ca personala nu ne-am cunoscut,nu am vb nicioadata.am acceptat bineintelesa doua zi ne-am intalnit in jur de ora 3,am mers la plimbare si...am vorbit.mult.de la 3 pana la 8.nici nu ne-am dat seama cand a trecut timpul si am vorbit despre fooooarte multe chestii,a fost asa frumos:X:X ne-am intors acasa,mi-a trm sms si mi-a zis ca si-a facut o parere buna despre mine.de pe 14 pana pe 17 nu ne-am mai intalnit pentru ca a fpst plecat la tara insa am vorbit prin mesaje(aveam orange atunci,faceam cost suplimentar sa i le trimit) )pe 18,sambata aveam un majorat al unei colege,am iesit in oras si stiam ca o sa fie si el pentru ca ma invitase dar a trebuit sa il refuz datorita majoratului ne-am intalnit acolo,ne-am salutat(eram la o discoteca),am schimbat cateva vorbe si aatat.fiecare si-a vazut de treaba.pe la 11 jum a venit colega aceea a lui,Flori(adica sora colegei mele de banca)sa imi zica sa ies pana afara cu ea.cand am iesit el ma astepta Am mers la plimbare,era in jur de 11 jum seara.ne-am plimbat,aveam un milion de emotii,nu stiam despre ce sa vb....am ajuns la o banca,la aproximativ 100 de metri deasupra orasului,cu vedere peste Dunare....am stat cateva secunde in liniste si am auzitiana,vrei sa imi fii iubita?wow!cand am auzit au incceput sa ma intepe talpile,buzele,sa tremur si sa ametesc.am zis clar da!DA!si apoi....atat de lin s-a apropiat de mine,m-a luat in brate si m-a sarutat usor si suav.am considerat ca a fost primul sarut din viata mea,asa l-am simtiti.desi a fost al doilea...primul a fost oribil,cu nesimtitiul de care v-am povestit la inceput,a fost fortat,scarbos,prea direct.mi l-am sters din minte:d
revin.dupa acel sarut mirific am mai stat putin in tacere,eu ttremuram,el la fel,il simteam plin de emotii.nu imi venea sa cred.am plecta catre discoteca tinandu-ne de mana am mai stat putin acolo si apoi m-a dus acasa.bineinteles ca nu am mai avut rabdare si i-am trm sms celei ma bune prietene si i-am zis ca sunt cu el.CU EL!am fost in culmea fericirii,in noaptea aia nu am mai dormit,abia asteptam s vina parintii de la tara sa le povestesc
de atunci,din 18/19 noiembrie 2006 suntem impreuna si ne iubim la nebunie si suntem foarte fericiti ca in sfarsit ne facem planuri de casatorie

sper ca nu v-am plictisit,ca nu v-am incurcat in detalii.poate nu vi se pre emotionant sau special.nici nu trebuie.important e ca mie mi se pare si ca inca traim acele emotii de atunci:X
acum,la aproape 22 de ani i-am zis ca nu stiu daca as ma avea curaj sa fac pasul pe care l-am facut atunci,sa il caut eu pe el desi nu vorbisem in vecii vecilor
Draga mea Diana,mi-a placut povestea ta...va urez sa fiti fericiti impreuna si poate ma inviti la nunta...
Răspuns cu citat
  #100 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 10:53:00
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Cum v-ati cunoscut prietenii,logodnicii,sotii?

Jessik,deci asa ai ajuns tu in Canada...frumoasa povestea...
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
casatorie, intalnire, iubire, logodnic, prieten, relatie, relatii, sot


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole