Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1221 (permalink)  
Vechi 06 feb 2012, 23:08:03
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Am ajund cu bine la Braila. Potspune ca am avut noroc. \va multumesc ca v-ati gandit la mine!
M-am intalnit cu Magda, o femeie frumoasa, delicata, educata ... intr-un cuv., SUPER! Magda, mi-a facut plaere, mi-a placut iesirea noastra si iti spun sincer ca tare rau imi pare ca ai racit din nou. Sper doar sa-ti treaca repede de tot, sa nu ma simt vinovata ca te-am scos din casa.
Eu sunt tot in \br desi trebuia sa aj la Ploiesti ca sa imi fac permisul, dar asta e,momentan sunt blocata aici.

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Buna dimineata montigirls ce-mi place cum suna, multumesc Maietutza

Meniul meu azi:
MD: omleta din 2 oua cu legume si mozarrella, castraveti murati
G1: Clementine, am cateva in casa, primite, si imi e mila ca se strica, uhh da imi si plac tare
P:Friptura cu pireu , friptura e din snitele de soia, facuta la tigaie cu muulllttee legume, iar piureul e de conopida Cristina, poate imi spui si mie reteta de piure de conopida, al meu a iesit cam subtirel si nu stiu daca asa trebuie, mersi
G2: 30 alune
C: Supica de dovlecei

Azi nu m-am rabdat si m-am cantarit doar pt ca ma simteam tare usoara, si mi se parea ca parca se vede ceva frumos in oglinda era 1 kg si un pic mai putin , motivare motivare

Sa aveti o saptamana frumoasa, plina de impliniri
Felicitari, Pasy! Tine-o tot asa!
Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Neata fete! In weekend v-am citit de pe telefon, dar nu stiu de ce nu merge sa scriu..
Bine ca s-au linistit apele, bine ca a ajuns Ame cu bine, bine ca Magda e mai bine, bine ca Pasy a mai slabit.. Ce bineee!
La MD am facut clatite cu faina integrala, apa si albus de ou, parca era permis, nu? Le-am papat cu gem cu fructoza, nu am gasit fara.

Azi facem 2 ani de casnicie, planul era sa iesim in oras. Sa vedem cum se comporta Ilinca, ca trebuie sa o lasam in grija surorii mele.

Va pup!
Sa fitit fericiti si sanatosi, sa va bucurai de viata din plin iar fetita sa va aduca numai satisfactii. a\cum e tarziu, sper ca ati avut parte de o aniversare pe cinste!
Citat:
Anterior postat de maietutza Vezi mesajul
LA MULTI ANI!!
Poate totusi iesiti, si va fi o cina conforma!

Pasy Felicitari pentru Kg dat jos! La cat mai multe!
Sa stii ca am vazut odata la Dr. Oz ca daca poti urca in fuga pana la etajul 10 inseamna ca esti intr-o conditie fizica excelenta! Eu am tot zis sa incep sa urc scarile numai ca locuiesc intr-un bloc cu niste vecini nu foarte ok, si decat sa-mi aud vorbe.. mai bine astept primavara si alerg in parc.
Oanamagdalena multa sanatate! Sper sa-ti treaca rapid raceala!

Raportez si eu un kg in minus! Am 74 KG!! dar nu vreau sa ma opresc aici.. astept sa ajung la 65 si apoi la 60 (poate pana la sf anului)!!

Meniul de azi:
MD: prune deshidratate(vreo 10)+cafea fara zahar
G: o portocala
P: ciorba de perisoare+ ghiveci legume
G: un mar
C: salata verde cu ton si masline verzi.

Sport: alerg prin casa dupa Elena!!
Bravo!
Citat:
Anterior postat de badeamirela75 Vezi mesajul
Am reusit sa ma cantarescsi am ajuns la 72. Cand voi ajunge sub 70 voi fi suuuuuuuuuuperrrrrrr fericitaaaaaaaa.
Felicitari si tie Mirela!
Meniul stii si tu ca nu a fost ok. Pranzul trebuia inversat cu MD, iar la MD trebuia fara paine, eventual si fara cremvustoi (majoritatea nu sunt conformi).
Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Felicitari si tie! Ce bine...astazi am auzit numai rezultate bune...abia astept, maine am si eu zi de cantar dupa 2 saptamani, sper sa fie cu minus si la mine
Bafta multa! Va fi cum vrei tu, vei vedea!
Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
buna seara fetelor. sunteti bine?
azi mi s-a facut o pofta de paine de mama mama...am aproape o luna de cand nu am mai mancat paine paine...am mancat numai wasa.m-am gandit ca are mai multa eficienta mai ales ca e si 24% dar am pofta sa mananc maine paine prajita cu gem conform si cu lapte calldddd...ca e asa frig si wasa aia imi da frisoane numai prin faptul ca nu e calda.am fost intrun supermarket si am stat 10 min sa caut o paine integrala si dupa ce am gasit una am facut de de 3 ori turul casa/raion si pana la urma nu am mai luat-o pentru ca nu eram sigura de ingrediente...asa ca am sa incerc sa fac eu in seara asta o painica daca nu reusesc asta e ma intorc la wasa mea
va puuup
Sa ne spui cum au fost turtele!
Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Buna fetelor!..Vin si eu pe la voi..As avea nevoie de ajutorul vostru..
Dupa multe diete esuate,ori prea restrictive,ori fara rezultate, am acumalat cateva kg in plus si mici prbl de sanatate.Ultima dieta pe care am tinut`o pana ieri a fost Sb(faza 1)insa din lipsa fructelor am renuntat la ea.imi scade glicemia foarte tare si de obicei mancam fructe pt a-mi reveni,decat dulciuri..dar la sb1 nu e voie fructe,asa ca am renuntat...
Am citi despre montignac si mi se pare o dieta cat de cat usoara,si nu foarte restrictiva.AM citi si cartea lui monti"mananc deci slabesc"(o am pe calculator),si intentionez sa o cumpar cat de curand.
As avea nevoie sa slabesc 10 kg,dar ma multumesc si cu 6kg.Insa din cauza scolii mai nou nu am timp de sport doar de 3 ori pe sapt.
As avea nevoie de ajutorul vostru sa ma corectati daca gresesc, si eventual sa imi dati ideii de meniuri...M-am gandit de maine sa incep de maine asa ca va las ideea mea de meniu pt prima zi:
M.d:iaurt0,1% cu cereale integrale(ovaz,tarate..)
g1:mar
pranz:fasole verde cu piept de pui
la cina inca nu stiu.
Bine ai venit. Meniul tau a fost ok.

Am mai vazut un meniu la o fata (nu mai stiu excat cine) care avea fructe la cina. Vroiam doar sa ii atrag atentia ca a avut mult prea multe fructe toata ziua. Eu as fi schimbat cina. Sau daca as fi vrut o cina formata din fructe, nu as mai fi mancat si peste zi. Fructele e bine sa nu depasim 3 pe zi iar salatele de fructe, nu mai mult de 3 pe sapt. Contin prea mult zahar.

Alexandra, daca branza philadelphia nu are nimic suspect in ea, o poti manca linistita cu ardei la gustare.

Pupici la toata lumea, va multumesc pt cuv frumoase, va pup si va spun noapte buna!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1222 (permalink)  
Vechi 06 feb 2012, 23:55:38
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ame
Sa va spun si eu ce am mincat astazi.
1 portocala
M.D hrisca (am gasit-o) cu putin sirop de agave + cafea
P rulada din piept de pui si ciuperci, salata
G ciocolata 70% 2 patratele
C rulada de pui si ciuperci + brocoli + 2 linguri simintina curata
Mai tarziu am sa beau cafea, pentru ca am ore in seara asta, sa nu adorm desi nu am motiv dar asa stau mai treaza

Vai fetelor sa va trimit caldura(ma concentrez promit) de la noi ca la voi se anunta temperaturi joase pina pe 12 februarie eh ce ati avut voi acuma eu aveam asa ceva la fiecare iarna dar de 2-3 ierni sa schimbat situatia.
Va las ma pregatesc de scoala, pupici la gagici.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1223 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 08:56:03
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineataaa..ce fac fetelee? la mine ninge...la voi cum e?MEniul meu pe azi:
MD:crackers integrali+dulceata de gutui conforma+laptic
G1:afine decongelate
Prinz:supa crema de conopida+legume la wok+mere coapte cu scortisoara
Cina:supica+carnita de curcan la gratar+ardei rosu.
E bine?Va pupicesc si va urez sa aveti o zi asa cum va place:Ciao,ciao
Răspuns cu citat
  #1224 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:12:38
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
Vroiam sa va spun ca eu nu prea am timp de sport, fac si eu ce si cat pot, spre ex azidim. am urcat pe scari pana la et X, acu ma gandesc sa ma apuc de calcat hainele, si apoi planific o plimbare de cativa km pe jos, mai mult n-am cum si cand da eu zic ca e ok, nu?
Va pup dulce
Bine si atat,decat deloc,ca mine
Citat:
Anterior postat de maietutza Vezi mesajul
Oanamagdalena multa sanatate! Sper sa-ti treaca rapid raceala!
Raportez si eu un kg in minus! Am 74 KG!! dar nu vreau sa ma opresc aici.. astept sa ajung la 65 si apoi la 60 (poate pana la sf anului)!!
.................................................. .................................
Sport: alerg prin casa dupa Elena!!
Multumesc!
Felicitari pt. scadere,iar cu sportul.....inca imi mai aduc aminte cum e sa alergi dupa unul mic,chiar daca a trecut ceva vreme plus ca asta primavara alergam si eu dupa nepotul meu si crede-ma ca fara dieta,am slabit vreo 1.5 kg...m-a pus zdravan la miscare ghemotocul acela mic
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul

este desertul Evei
Aha
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Pasy BRAVO tie iti prieste la fix Monti asta tu esti ca si Oana si ea da repede jos, felicitari, tot asa inainte

Felicitari, BRAVO tot asa inainte.
Ce frumos sa inceput saptamina cu minusuri, tot asa inainte va doresc.
Oana insanatosire grabnica chiar ca este neplacut
Multumesc,Cristina!
Citat:
Anterior postat de badeamirela75 Vezi mesajul
Am reusit sa ma cantarescsi am ajuns la 72. Cand voi ajunge sub 70 voi fi suuuuuuuuuuperrrrrrr fericitaaaaaaaa.
Bravo,felicitari si tie!
Citat:
Anterior postat de just21 Vezi mesajul
Buna fetelor!..Vin si eu pe la voi..As avea nevoie de ajutorul vostru..
Dupa multe diete esuate,ori prea restrictive,ori fara rezultate, am acumalat cateva kg in plus si mici prbl de sanatate.Ultima dieta pe care am tinut`o pana ieri a fost Sb(faza 1)insa din lipsa fructelor am renuntat la ea.imi scade glicemia foarte tare si de obicei mancam fructe pt a-mi reveni,decat dulciuri..dar la sb1 nu e voie fructe,asa ca am renuntat...
Am citi despre montignac si mi se pare o dieta cat de cat usoara,si nu foarte restrictiva.AM citi si cartea lui monti"mananc deci slabesc"(o am pe calculator),si intentionez sa o cumpar cat de curand.
As avea nevoie sa slabesc 10 kg,dar ma multumesc si cu 6kg.Insa din cauza scolii mai nou nu am timp de sport doar de 3 ori pe sapt.
As avea nevoie de ajutorul vostru sa ma corectati daca gresesc, si eventual sa imi dati ideii de meniuri...M-am gandit de maine sa incep de maine asa ca va las ideea mea de meniu pt prima zi:
M.d:iaurt0,1% cu cereale integrale(ovaz,tarate..)
g1:mar
pranz:fasole verde cu piept de pui
la cina inca nu stiu.
Bine ai venit si spor la slabit!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Am ajund cu bine la Braila. Potspune ca am avut noroc. \va multumesc ca v-ati gandit la mine!
M-am intalnit cu Magda, o femeie frumoasa, delicata, educata ... intr-un cuv., SUPER! Magda, mi-a facut plaere, mi-a placut iesirea noastra si iti spun sincer ca tare rau imi pare ca ai racit din nou. Sper doar sa-ti treaca repede de tot, sa nu ma simt vinovata ca te-am scos din casa.
Eu sunt tot in \br desi trebuia sa aj la Ploiesti ca sa imi fac permisul, dar asta e,momentan sunt blocata aici.
Ame,multumesc pt. descriere,desi mi se pare ciudat sa aud asta despre mine(eu ma vad cu alti ochi ).
Am racit din pacate si ieri de la pranz am zacut pana dimineata.Am facut si febra si mi-a fost tare rau.Acum insa ma simt mult mai bine.Am avut noroc ca ieri au sunat de la munca si au zis ca din cauza vremii nu muncim.Azi inca mai astept sa ma sune sa vedem daca merg sau nu la munca...
Chiar ma gandeam cum ai sa pleci din Braila avand in vedere vremea.Bine ca nu te-ai aventurat sa ramai blocata pe acolo.Asa macar esti la ai tai.Sper insa sa poti rezolva problemele toate pana ce ai sa te intorci in Italia.
Mi-a placut tare mult sa ma intalnesc cu tine,si sincer mi-ar face o deosebita placere sa ne mai vedem si cu alta ocazie

O zi cat mai buna,sanatate si spor la slabit!
Răspuns cu citat
  #1225 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:16:39
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna dimineataaa..ce fac fetelee? la mine ninge...la voi cum e?MEniul meu pe azi:
MD:crackers integrali+dulceata de gutui conforma+laptic
G1:afine decongelate
Prinz:supa crema de conopida+legume la wok+mere coapte cu scortisoara
Cina:supica+carnita de curcan la gratar+ardei rosu.
E bine?Va pupicesc si va urez sa aveti o zi asa cum va place:Ciao,ciao
Mi se pare ok meniul,desi eu as face cina ceva mai usoara si as opta pt. un singur fel din cele 2 pe care le-ai trecut..Eventul as pune carnita la pranz si daca musai vrei 2 feluri si la cina,as pune la cina legumele.Stiu ca nici eu nu prea sunt atenta ca cina sa fie mai usoara decat pranzul,dar la mine cina e la 16.30-17.00 si pana ce merg la culacre am destul timp sa se digere mancarea,astfel incat spre seara pap si vreo 2 fructe.
Răspuns cu citat
  #1226 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:26:02
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata fetele,

haideti la o

Ma bucur mult ca sunt multe fete cu rezultate . Eu nu m-am mai cantarit ca am cm si nu vreau sa intru in depresie daca nu am scazut asa ca mai astept putin.

Vamedeea drum cu peripetii

Magda ce bine ca nu ai fost la munca, cu putin noroc nici azi sia sa ai timp sa iti revii. Insanatosire grabnica.

Just21 bine ai venit

Meniul meu de azi:

MD. 1 mar + iaurt cu tarate
G migdale
P peste la cuptor pangasius cu rosii si piure de mere la desert.
G prune uscate
C ciorba de pui a la grec si poate o bucata de piept de pui la gratar. Aseara insa dupa o farfurie de supa nu mai puteam altceva. Dar pt ca mi-a fost pofta de dulce am papat niste prune uscate

O zi buna si conforma
Răspuns cu citat
  #1227 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:38:20
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Neata fetele,
haideti la o

Ma bucur mult ca sunt multe fete cu rezultate . Eu nu m-am mai cantarit ca am cm si nu vreau sa intru in depresie daca nu am scazut asa ca mai astept putin.
Vamedeea drum cu peripetii
Magda ce bine ca nu ai fost la munca, cu putin noroc nici azi sia sa ai timp sa iti revii. Insanatosire grabnica.
Just21 bine ai venit
Meniul meu de azi:

MD. 1 mar + iaurt cu tarate
G migdale
P peste la cuptor pangasius cu rosii si piure de mere la desert.
G prune uscate
C ciorba de pui a la grec si poate o bucata de piept de pui la gratar. Aseara insa dupa o farfurie de supa nu mai puteam altceva. Dar pt ca mi-a fost pofta de dulce am papat niste prune uscate
O zi buna si conforma
Multumim de cafea!Foarte gustoasa
Inca nu stiu nimic despre ziua de azi...astept sa vedem daca muncim sau nu.Pe de-o parte as vrea sa stau si azi acasa ca sa nu ma ia iar raceala,dar pe de alta parte ma gandesc ca si asa trebuia sa luam banii de pe 3.02 si se pare ca nici saptamana asta nu-i vedem.....Si daca vremea o sa tot fie impotriva noastra nu stiu ce ne mai asteapta...
Eu nu am nimic cu noul loc de munca,e ok,insa ma deranjeaza foarte tare faptul ca nu avem o zi fixa de salariu.Mereu stai si astepti,iar de 1 luna de zile au intarziat foarte mult cu banii(noi ii luam in 2 transe) si vad ca se continua in acelasi stil,adica intarziere si iar intarziere...E tare rau asa!
Răspuns cu citat
  #1228 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:42:02
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineata fetelor

Cristina, multumesc de reteta, eu cred ca am gresit pt ca am fiert mai mult conopida si poate nici nu am scurs-o destul, reteta mea, tot de pe aici luata, presupune si un pic de telemea, banuiesc ca e ok, atata timp cat nu servim piureul cu carne sau poate si asa, astea cu carnea nu le stiu, ca nu pap asa ceva

Magda.....eu dupa tickerul tau vad ca si tu ai dat ceva jos, da nu zici nimic felicitari

Multumesc Ame iti doresc sa ai o sedere linistita si sa faci tot ceea ce ti-ai propus in tara

Asa, de pe mine incep sa cada pantalonii ultimi cumparati asa ca, urmeaza sa imi cumpar curele Meniul meu azi:

MD: Salata de conopida cu maioneza, servita pe felii de mozarrella, ardei capia rosu(frate, ardeiul asta are un gust divin, eu m-am indragostit de el) si de castravete, e atat de placut sa iti ramana acel gust de legume crude in gura dupa ce papi....asta e ceva ce doar acu am descoperit
G1: 30 migdale - fac talia subtire
P: Sote de mazare
G2: Cred ca 30 de alune
C: Supica de dovlecei

Si ceai de plante cat cuprinde, m-am trezit cu o usoara ameteala, sper sa nu racesc, asa ca....ceai


Va pup pe toate si sa aveti o zi minunata, asa cum va doriti
Răspuns cu citat
  #1229 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:44:20
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
P peste la cuptor pangasius cu rosii si piure de mere la desert.
Eu stiu ca pestele asta e tare toxic, acuma fiecare face cum crede, dar eu ti-as recomanda sa il inlocuiesti, daca poti.

Te pup
Răspuns cu citat
  #1230 (permalink)  
Vechi 07 feb 2012, 09:46:19
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Multumim de cafea!Foarte gustoasa
Inca nu stiu nimic despre ziua de azi...astept sa vedem daca muncim sau nu.Pe de-o parte as vrea sa stau si azi acasa ca sa nu ma ia iar raceala,dar pe de alta parte ma gandesc ca si asa trebuia sa luam banii de pe 3.02 si se pare ca nici saptamana asta nu-i vedem.....Si daca vremea o sa tot fie impotriva noastra nu stiu ce ne mai asteapta...
Eu nu am nimic cu noul loc de munca,e ok,insa ma deranjeaza foarte tare faptul ca nu avem o zi fixa de salariu.Mereu stai si astepti,iar de 1 luna de zile au intarziat foarte mult cu banii(noi ii luam in 2 transe) si vad ca se continua in acelasi stil,adica intarziere si iar intarziere...E tare rau asa!

Imi pare rau pt tine Magda, da in general se practica chestia asta, eu am patit-o de destule ori, poate ar trebui sa te reorientezi daca crezi ca se poate

Sa ai o zi minunata
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole