Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #14871 (permalink)  
Vechi 16 aug 2013, 19:49:39
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

simo in mod normal nu cred ca ai avea voie sa ridici atata, peste 10kg .. si nu ma refer doar la operatie ci si la coloana care teoretic incepe sa-si revina si ea la loc
dar daca pe tine nu te doare si e clar ca te simti tare bine, mai poti zice ceva ?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14872 (permalink)  
Vechi 17 aug 2013, 08:10:07
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

neata dragelor!

mira, bravo pt curajul cu maseaua!
dora, da, ai dreptate nu o tin f mult in brate pe raisa, da uneori vine fuga la mine si atunci o ridic.
incepe sa ma ia oboseala ceea ce e f nasol pe bebe cred ca il doare burtica asa ca nu o sa mai mananc pepene si o sa ii iau si ceva de colici. speram sa nu o mai chem pe mama pana in octombrie cand iese la pensie insa nu stiu daca voi rezista fara ea inca o luna si jumatate.

va doresc un week-end de vis
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui simonet:
Diana D (17 aug 2013), dorutza (17 aug 2013), meapasarica (17 aug 2013), rainbow (18 aug 2013)
  #14873 (permalink)  
Vechi 17 aug 2013, 15:26:33
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Hello dragelor, dupa aproape o luna de absenta apar si eu prin peisaj. Am recuperat zeci de pagini cu povestile si intamplarile voastre. Tare rau imi pare ca nu am apucat sa-i urez bafta Mihaelei, doar ce am vazut azi poza pe fb cu Praslea al ei

Eu am fost in concediu 3 saptamani. A fost placut, dar si obositor...stiu ca suna ciudat. Mare parte din concediu l-am petrecut acasa la ai mei si cum ei au gospodarie mare s-a gasit mereu ceva de facut...nu ar fi musai rau, dar as fi vrut sa am zile in care doar sa lenevesc...sa citesc, etc. Nu am facut treburi care sa-mi faca rau sau ceva care sa ma depaseasca, dar statul in picioare toata ziua si activitate intrega zi..bleah, la un moment dat ti se ia...sau pur si simplu mi-am iesit eu din ritm fiind mai mult obisnuita cu viata in marea urba

O saptamana am petrecut-o la mare, a fost frumos si odihnitor. Abia asteptam acele zile la mare, dar m-am saturat atat cat a fost. Am avut costume de baie intregi, palarie si umbrela tot timpul. Nici nu stiu cat de mult m-am bronzat, fiindca mister sot era de paza si cum era un pic mai cald, cum stai sub umbrela si bla-bla-bla Nu am scapat nicio secunda...cu costumele mele intregi cu tot Am inotat, surprinzator! Eu stiam ca nu prea stiu sa ma balacesc, singurele momente din an cand ma prostea de-a inotatul fiind la mare (o data pe an!).Ei bine, anul asta am inotat bine bine, cam asta am facut eu prin apa. Am avut noroc ca 5 zile din 6 apa a fost calma, fara valuri puternice, etc. In ultima zi, cand au fost valuri nu am intrat decat un pic la mal si atat...Nu am avut curaj sa ma aventureze, sa ma bata valurile peste burtica...

Ca tot veni vorba de burtica, aceasta creste pana nu se mai opreste Am crescut...ce avem eu burta mare cu tot cu sunci, dar acum am senzatia ca-i un butoi...ma intreb cum o sa fie la 6 luni sau pe ultima suta de metri?!?! Voi fi dovlecelul cu maini si picioare

Intre timp ne-au venit rezultatele la analizele TORCH, totul a iesit bine, am anticorpi la toate si ele acum sunt negative...Deci yuhuuu Pentru mine era un motiv de ingrijorare cu pisica si toxoplasmoza si toate cele cate ii mai pot trece prin minte unei viitoare mamici extrem de grijulii si, cateodata, partial nebuna!

Luni am fost la doctor pentru bitest. Ne-am vazut la ecograf...ehe, acum suntem bobitze mari si se vede totul! Ne-a aratat doctorul fiecare particica din bebe, in special datorita entuziasmului sotului, care de cum l-a vazut a zis "Bai, esti nebun!" Apoi si-a cerut scuze fata de doctor fiindca nu i se adresa lui, dar nu si-a putut stapani entuziasmul , dragutul de el Evident, l-a intrebat pe dr. daca-i fata sau baiat. Degeaba am incercat sa-i explic eu ca-i prea devreme-ca doar i-am mai spus- dar pana nu a intrebat...Si a inceput sa miste doctorul "the stick" pana a ajuns pe pozitie sa-i arate cele doua proeminente si sa-i spuna ca nu stie inca daca sunt testicule sau labii Ne-a spus ca la 20 de saptamani o sa stim sigur. Dimensiunile erau bune, ne artau chiar cu vreo doua zile mai mari. Mi s-a recoltat si sange pentru test. Acum asteptam rezultatele. Probabil peste vreo 12 zile voi merge iar la doctor pentru a discuta rezultatele. Eu plec cu gandul ca totul este ok.

Sunt fericita de viata mea de acum..parca nici nu-mi pot imagina cum ar fi altfel...Ma gandesc si la cariera si la cate am in plan, dar parca mai bine o sa fie sa fiu eu mare si smechera la 36 de ani si copil mare care stie sa vina de la scoala si sa-si puna de mancare, decat sa schimb pampersi atunci

Cu starile aiurea am fost relativ ok. In prima saptamana de concediu am dat la boboci si luni si miercuri, si am mai avut zile aiurea in care abia puteam sa stau in picioare si ma durea capul ingrozitor... In alte zile simteam o apasare pe col atunci cand mergeam mult sau stateam mult in picioare. Intre timp m-am lamurit de la ce este, chiar fara sa-l intreb pe doctor. Mi-a aratat pe ecografie ca bebe este fix deasupra colului, asa ca voi continua tratamentul cu arefam si sper sa se ridice bebe, desi deja am trecut de primul trimestru si ma asteptam ca el sa fie mai sus deja...Chiar nu as vrea o sarcina pelvina, cred ca ar insemna ceva restrictii pentru mine, de care nu as vrea "sa profit"

Am avut si nopti in care nu m-am putut odihni cum trebuie, mai ales dupa ce m-am intors de la mare, am dormit cu intreruperi. Iar in toate noptile din ultimele saptamani m-am trezit o data noaptea sa merg la toilet Numai noaptea trecuta nu m-am trezit, poate fiindca eram acasa la mine

Despre ajutor dupa nastere, nu stiu ce sa zic. Oricat mai am eu cateodata conflicte cu mama sau tata (care fac parte din categoria oamenilor care au mereu dreptate ), nu as putea refuza ajutorul lor. Dar nu cred ca va veni fiindca ai mei sunt oameni activi, cu gospodarie si servicii si nu stiu cat timp isi pot face pentru mine, nici macar mami saraca. Cu ea nu ar trebui sa am conflicte pe tema crescutului de copii fiindca ea a lucrat ani de zile in pediatrie, a facut liceul sanitar, a invatat si citit tot timpul si stie mult mai multe decat multe persoane...cu tot netul nostru cu tot. Deci in priviinta asta voi tacea din gura si voi asculta ca un copil cuminte. Chiar in concediu am discutat despre diversificarea alimentatiei. Ea spunea ca la 4 luni si jumatate trebuie inceputa fiindca cantitatea de lapte a mamei scade, chiar daca nu ne dam seama si bebe poate deveni anemic daca nu luam deciziile corecte la momentul oportun. Plus ca mai apoi poate refuza mancarea, la fel daca este intarcat foarte tarziu.

Pana atunci mai avem un pic. Alte discutii "interesante" lasate cu certuri mai serioase au fost cele legate de pisoi. Pe timpul sarcinii dr. mi-a zis ca nu-i nici o problema, analizele mi-au demonstrat asta. Sa vedem cum va fi dupa ce voi naste. Ai mei sunt total impotriva. Eu vreau sa il pastram, evident fara a avea permisiunea sa calce in camera copilului, dar sa vedem ce va zice pediatrul la momentul potrivit. In mare este chestiunea de par. Dar nici asta nu cred ca-i atat de grav pe cat se povesteste. Dar cu ideile preconcepute nu te poti pune, oricat vrei si te documentezi.

In fine...va pup fetelor! Va doresc week-end placut si sa ne auzim cu bine. Ma duc sa ma intalnesc cu sot pentru cateva cumparaturi, iar maine as vrea sa fac curat in dulap...nu de alta, dar deja nu mai intru in mai nicio pereche de pantaloni sau camasa Oh...the joy! New outfit...la doar 3 luni juma de sarcina
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Antonis (17 aug 2013), bobopuiu (18 aug 2013), dorutza (17 aug 2013), rainbow (18 aug 2013), VAmedeea (17 aug 2013)
  #14874 (permalink)  
Vechi 17 aug 2013, 16:36:28
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Cu starile aiurea am fost relativ ok. In prima saptamana de concediu am dat la boboci si luni si miercuri, si am mai avut zile aiurea in care abia puteam sa stau in picioare si ma durea capul ingrozitor... In alte zile simteam o apasare pe col atunci cand mergeam mult sau stateam mult in picioare. Intre timp m-am lamurit de la ce este, chiar fara sa-l intreb pe doctor. Mi-a aratat pe ecografie ca bebe este fix deasupra colului, asa ca voi continua tratamentul cu arefam si sper sa se ridice bebe, desi deja am trecut de primul trimestru si ma asteptam ca el sa fie mai sus deja...Chiar nu as vrea o sarcina pelvina, cred ca ar insemna ceva restrictii pentru mine, de care nu as vrea "sa profit"

of cand aud de dureri de col ma doare capul...
sa ai mare grija, caci colul se poate dechide daca bebe apasa deja, si nu as vrea sa te vad si pe tine la pat.. mai ales asa devreme..
daca mai simti dinastea ar trebui sa verifici si situatia colului, nu doar ecografie
pozitiile stat in fund si stat in picioare nu sunt foarte recomandate..

simo a stat cu raisa in pat de la 18 saptamani parca din cauza colului.

deci, BINE AI REVENIT!!!
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
rainbow (18 aug 2013)
  #14875 (permalink)  
Vechi 17 aug 2013, 20:49:40
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


of cand aud de dureri de col ma doare capul...
sa ai mare grija, caci colul se poate dechide daca bebe apasa deja, si nu as vrea sa te vad si pe tine la pat.. mai ales asa devreme..
daca mai simti dinastea ar trebui sa verifici si situatia colului, nu doar ecografie
pozitiile stat in fund si stat in picioare nu sunt foarte recomandate..

simo a stat cu raisa in pat de la 18 saptamani parca din cauza colului.

deci, BINE AI REVENIT!!!
Dorutza, mersi mult de recomandare! Ei, doctorul mi-a aratat dupa ecografie, dar pe ecograf. Probabil ca el observase din timpul ecografiei, dar la sfarsit mi-a explicat. O data eram cu mami cand m-a durut colul dupa ce am mers pe jos ceva-dar nu foarte mult, in opinia mea- si ma intreba de ce. Am incercat sa-i explic, dar nu stiam cauza. Nu am avut dureri repetate. Pe ecograf am vazut ca bobita se misca acum si probabil loveste...nu-mi dau seama.

Oricum o alta prietena de-a mamei, tot asistent medical, mi-a spus ca ea a avut sarcina pelvina si ca la 8 luni a nascut. Eu sper din tot sufletul sa nu fie asa....Plus ca la munca stau 8h30min pe scaun..plus inca vreo 2 h naveta Iar seara stau in picioare prin bucatarie. Iar sa stau la pat de la 18 saptamani ce inseamna?!?!...concediu medical?!? Nu as vrea asa ceva..in fine, sa uitam de asta acum.

Si eu ma bucur ca sunt back! Sa vedem cat timp am la dispozitie de luni, de cand incep munca
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
rainbow (18 aug 2013)
  #14876 (permalink)  
Vechi 17 aug 2013, 22:13:15
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Dorutza, mersi mult de recomandare! Ei, doctorul mi-a aratat dupa ecografie, dar pe ecograf. Probabil ca el observase din timpul ecografiei, dar la sfarsit mi-a explicat. O data eram cu mami cand m-a durut colul dupa ce am mers pe jos ceva-dar nu foarte mult, in opinia mea- si ma intreba de ce. Am incercat sa-i explic, dar nu stiam cauza. Nu am avut dureri repetate. Pe ecograf am vazut ca bobita se misca acum si probabil loveste...nu-mi dau seama.

Oricum o alta prietena de-a mamei, tot asistent medical, mi-a spus ca ea a avut sarcina pelvina si ca la 8 luni a nascut. Eu sper din tot sufletul sa nu fie asa....Plus ca la munca stau 8h30min pe scaun..plus inca vreo 2 h naveta Iar seara stau in picioare prin bucatarie. Iar sa stau la pat de la 18 saptamani ce inseamna?!?!...concediu medical?!? Nu as vrea asa ceva..in fine, sa uitam de asta acum.

Si eu ma bucur ca sunt back! Sa vedem cat timp am la dispozitie de luni, de cand incep munca
romina eu ziceam de control pe masa, unde masoara colul vede daca e lung, scurt, moale tare deschis inchis etc... la eco nu se vede chestia asta dupa cate stiu eu poate doar la cea vaginala... asta pt linistea ta sufleteasca sa vezi ca e totul bine..
ma gandeam doar ca e prea devreme ca dureri ale colului sa fie normale.. sunt si situatii in care se face cerclaj.. iar daca sarcina se fixeaza jos atunci va trebui sa o iei mai usor.. cand stai jos bebe apasa direct acolo

eu iti prezint doar situatiile, stiu ca toate vrem sa avem o sarcina normala in care putem face de toate dar nah mai sunt si cazuri in care nu se poate si o sarcina se poate duce cat mai aproape de termen doar prin medicamente si stat la pat.. sper sa fie toate bine dar sa spui dr la urmatorul control ca te-a durut colul..
uite-te si eu sunt consemnata in pat, nu stiu daca ai citit.... si problemele au inceput la 26 saptamani
si da poate par paranoica acuma ca insist si poate la tine nu e nici un motiv de ingrijorare, dar intelegi tu???
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
rainbow (18 aug 2013), rommyna (18 aug 2013)
  #14877 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 08:20:01
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul


romina eu ziceam de control pe masa, unde masoara colul vede daca e lung, scurt, moale tare deschis inchis etc... la eco nu se vede chestia asta dupa cate stiu eu poate doar la cea vaginala... asta pt linistea ta sufleteasca sa vezi ca e totul bine..
ma gandeam doar ca e prea devreme ca dureri ale colului sa fie normale.. sunt si situatii in care se face cerclaj.. iar daca sarcina se fixeaza jos atunci va trebui sa o iei mai usor.. cand stai jos bebe apasa direct acolo

eu iti prezint doar situatiile, stiu ca toate vrem sa avem o sarcina normala in care putem face de toate dar nah mai sunt si cazuri in care nu se poate si o sarcina se poate duce cat mai aproape de termen doar prin medicamente si stat la pat.. sper sa fie toate bine dar sa spui dr la urmatorul control ca te-a durut colul..
uite-te si eu sunt consemnata in pat, nu stiu daca ai citit.... si problemele au inceput la 26 saptamani
si da poate par paranoica acuma ca insist si poate la tine nu e nici un motiv de ingrijorare, dar intelegi tu???
Dorutza, iti multumesc mult pentru toate sfaturile!

Asa este, ca toate ne dorim sa avem o sarcina normala si sanatoasa, dar pot aparea si astfel de situatii. Am vazut ca ti s-a recomandat sa stai la orizontala, dar cred ca nu mi-am dat seama ce inseamna cu adevarat asta pana nu mi-am imaginat ce ar insemna pentru mine asa ceva. In fine, o sa am cat mai mare grija, iar daca simptomele sau alte dureri apar si persista, atunci voi vorbi cu doctorul si acesta imi va da sfatul cel mai bun.

Eu am facut ecografie transvaginala la ultimul control, mi-a spus doctorul ca este ultima de acest fel. Vedem ce urmeaza. Si citind despre cerclaj am dat peste un articol despre sarcina praevia...riscurile par apocaliptice, dar pana la sfarsitul semetrului 2 nu se poate pune un astfel de diagnostic. Nu pot decat sa ma gandesc si sa ma rog ca totul va fi bine.

Pupici si o duminica placuta tuturor!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
dorutza (18 aug 2013)
  #14878 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 08:34:25
rommyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

O pozica draguta de buna-dimineata!
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rommyna:
rainbow (18 aug 2013)
  #14879 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 21:05:13
simonet's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Buna dragelor!
Romyna, bine ai revenit din concediu!

Cred ca Mati al meu incepe cu colicii. asta noapte nu a dormit aproape deloc si astazi la el pana dupa amaiaza. Sper totusi sa scap de ai de data asta. am luat ceai pt mine si infacol pentru el. am auzit ca exista un sirop anti colici care nu se gaseste la noi si se numeste ceva de genul Camille. stiti ceva de el, cum se numeste mai exact?
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14880 (permalink)  
Vechi 18 aug 2013, 21:21:16
rainbow's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Date: 168cm, 103.5kg
Mesaje: 4.946
Aprecieri acordate: 6.039
Am fost apreciat(a) de 2.164 ori in 777 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Buna dragelor!
Romyna, bine ai revenit din concediu!

Cred ca Mati al meu incepe cu colicii. asta noapte nu a dormit aproape deloc si astazi la el pana dupa amaiaza. Sper totusi sa scap de ai de data asta. am luat ceai pt mine si infacol pentru el. am auzit ca exista un sirop anti colici care nu se gaseste la noi si se numeste ceva de genul Camille. stiti ceva de el, cum se numeste mai exact?
Simo..la noi Infacolul nu a avut nici un efect.La inceput,Bonisanul l-a ajutat ,dar isi facea scarba de la gustul lui.pana la urma,cu cele homeopate ne-a mers f bine.Acum am scapat de ele
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rainbow:
simonet (18 aug 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole