Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 17:37:32
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Bineinteles ca vom fi in continuare alaturi de tine!

Meniurile tale incep sa-mi placa din ce in ce mai mult! Cred ca esti pe drumul nemaipomenit de bun!

Vei vedea ca vei sta mult mai bine la capitolul carbo astazi, eliminand muesli. Am vazut ca aveau o gramada de carbo!! 102 din 198 este extraordinar de mult! Deci asteptam sa vedem meniul diseara.

Si felicitari pentru ca ti-ai schimbat target-ul. 5kg/luna este mult mai real, mai usor de atins, si mai putin frustrant.

Asa ca succes in continuare!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #42 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 22:11:23
Alecsandru1977's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: Otopeni, Romania
Date: 180cm, 86kg
Mesaje: 175
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Astazi baietelul meu a implinit 4 ani!... am facut o mica petrecere, cu toate astea nu m-am atins de nimic din bunatatile facute cu aceasta ocazie!!! Samabata urmeaza o petrecere mai mare... binenteles ca nu ma voi atinge de nimic nici atunci!

Meniu 01.02.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:00
Oua de prepelita, Ghefex, 65g - 110 calorii, 7.5 proteine, 9.1 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Paine de tarate, 45g - 104 calorii, 4.1 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 19.8 carbohidrati, 5.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Branza Fagaras Usoara, Covalact, 100g - 94 calorii, 9.4 proteine, 5 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 3 zaharuri

Gustare 1, ora 11:00
Grapefruit, proaspat, roz si rosu, Florida, 250g - 75 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 18.8 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:00
Naut fiert fara sare, 250g - 410 calorii, 22.3 proteine, 6.5 grasimi, - colesterol, 68.5 carbohidrati, 19 fibre, 17.5 sodiu, 12 zaharuri
Supa cu galuste, 400g - 234 calorii, 8.8 proteine, 3.2 grasimi, - colesterol, 41.2 carbohidrati, - fibre, 34.8 sodiu, - zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte de soia, Alpro, 300ml - 129 calorii, 9.9 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 8.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:00
Vrabioara de vita, 80g - 164 calorii, 22.7 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 21:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1320 calorii, (mic)86.1 proteine, (mic)33.3 grasimi, 0 colesterol, 160.2 carbohidrati, 27.2 fibre, 52.3 sodiu, 15 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 40min - 490 calorii
Metabolism bazal - 1992 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2482 calorii
Alecsandru1977, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #43 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 00:36:36
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de Alecsandru1977 Vezi mesajul
Astazi baietelul meu a implinit 4 ani!... am facut o mica petrecere, cu toate astea nu m-am atins de nimic din bunatatile facute cu aceasta ocazie!!! Samabata urmeaza o petrecere mai mare... binenteles ca nu ma voi atinge de nimic nici atunci!

Meniu 01.02.2012

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:00
Oua de prepelita, Ghefex, 65g - 110 calorii, 7.5 proteine, 9.1 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Paine de tarate, 45g - 104 calorii, 4.1 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 19.8 carbohidrati, 5.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Branza Fagaras Usoara, Covalact, 100g - 94 calorii, 9.4 proteine, 5 grasimi, - colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 3 zaharuri

Gustare 1, ora 11:00
Grapefruit, proaspat, roz si rosu, Florida, 250g - 75 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 18.8 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:00
Naut fiert fara sare, 250g - 410 calorii, 22.3 proteine, 6.5 grasimi, - colesterol, 68.5 carbohidrati, 19 fibre, 17.5 sodiu, 12 zaharuri
Supa cu galuste, 400g - 234 calorii, 8.8 proteine, 3.2 grasimi, - colesterol, 41.2 carbohidrati, - fibre, 34.8 sodiu, - zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lapte de soia, Alpro, 300ml - 129 calorii, 9.9 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 8.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:00
Vrabioara de vita, 80g - 164 calorii, 22.7 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 21:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1320 calorii, (mic)86.1 proteine, (mic)33.3 grasimi, 0 colesterol, 160.2 carbohidrati, 27.2 fibre, 52.3 sodiu, 15 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta stationar, moderat, 40min - 490 calorii
Metabolism bazal - 1992 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2482 calorii
La multi ani! Sa`ti creasca mare si sanatos!

Cat despre meniu.. in general e ok, dar la cina ai mancat cam putin. Puteai manca macar si ceva salata pe langa..

PS: Incearca sa nu mai bei apa in timpul mesei, se dizolva sucurile gastrice.
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #44 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 03:01:08
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

La multi ani baietelului!! Sa va puteti bucura o multime de ani impreuna!!
Si felicitari pentru ca ai reusit sa te abtii.. Succes iti urez si pentru sambata!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #45 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 10:34:04
Alecsandru1977's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: Otopeni, Romania
Date: 180cm, 86kg
Mesaje: 175
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


La multi ani! Sa`ti creasca mare si sanatos!

Cat despre meniu.. in general e ok, dar la cina ai mancat cam putin. Puteai manca macar si ceva salata pe langa..

PS: Incearca sa nu mai bei apa in timpul mesei, se dizolva sucurile gastrice.
Multumesc, si ai vostri, unde e cazul!

Cina a cantarit cruda 150 gr, cand am luat-o de pe gratar cantarea 80 gr, asta e, salata nu am mai avut!

Nu beau apa in timpul mesei, apa e trecuta acolo pentru socoteala finala, asta nu inseamna ca beau in timpul mesei!
Alecsandru1977, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #46 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 10:47:16
Alecsandru1977's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: Otopeni, Romania
Date: 180cm, 86kg
Mesaje: 175
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
La multi ani baietelului!! Sa va puteti bucura o multime de ani impreuna!!
Si felicitari pentru ca ai reusit sa te abtii.. Succes iti urez si pentru sambata!!
Multumesc! Vad ai place sportul... si fotbal, si tenis, si basket! Anul asta o sa il dam la inot si dans.... si mai apoi la karate!

Este foarte activ, nu are stare, o sa imi spuneti ca asa sunt majoritatea copiilor de varsta lui, iar eu o sa va contrazic, ar trebui sa-l vedeti, daca nu a iesit pe afara suficient, seara pur si simplu alearga prin casa, nu se joaca, alearga!!!

Are 16 kg, adica e slabut , cu toate ca mananca f mult si bine, si sanatos, are sotia grija de asta! E chiar obsedata de asta! NU stie ce este aia Mac, nu stie ce e aia Coca Cola si multe alte prostii. In schimb nu se poate trezi si nu poate merge la culcare fara o cana de 300 ml de lapte.... si toate astea dupa ce a supt de la maicasa pana la 2 ani si 1 luna!


PS. Ieri am mai recomandat slabute.ro la inca doua persoane!!!
Alecsandru1977, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #47 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 13:57:20
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de Alecsandru1977 Vezi mesajul
Multumesc! Vad ai place sportul... si fotbal, si tenis, si basket! Anul asta o sa il dam la inot si dans.... si mai apoi la karate!

Este foarte activ, nu are stare, o sa imi spuneti ca asa sunt majoritatea copiilor de varsta lui, iar eu o sa va contrazic, ar trebui sa-l vedeti, daca nu a iesit pe afara suficient, seara pur si simplu alearga prin casa, nu se joaca, alearga!!!

Are 16 kg, adica e slabut , cu toate ca mananca f mult si bine, si sanatos, are sotia grija de asta! E chiar obsedata de asta! NU stie ce este aia Mac, nu stie ce e aia Coca Cola si multe alte prostii. In schimb nu se poate trezi si nu poate merge la culcare fara o cana de 300 ml de lapte.... si toate astea dupa ce a supt de la maicasa pana la 2 ani si 1 luna!


PS. Ieri am mai recomandat slabute.ro la inca doua persoane!!!
Stii cat de mult ma bucur sa aud asta?? Zilele trecute, aici la mine in Madrid, am auzit la stiri despre un studiu care s-a facut despre obezitatea la copii. A reiesit ca 20% dintre copii spanioli sunt obezi . Europa tot se leaga de America si de obezii lor, dar uite ca America nu are decat un procent de 16% de obezitate la copii.. Am vazut cazuri (tot in reportaj) despre copii care la 10 ani cantaresc 115 kg. Sau la 7 ani 90 si ceva de kg .
Si nu e vina lor.. Este vina parintilor pentru ca nu stiu sa le impuna niste obiceiuri alimentare corecte, si din dorinta ca ei sa manance ceva, ii lasa sa manance orice. Miscare nu fac cu ei, stau doar in fata televizorului, si uite asa ajunge un parinte sa distruga santatea propriului copil.
De aceea ma bucur enorm de mult ca sunteti niste parinti constienti, ii admir la nesfarsit "obsesia" sotiei tale, pentru ca acum este momentul sa-l educe in alimentatie ca apoi, mai mare fiind sa poata face propriile alegeri.
SI nici Mc-ul, nici Cola nu-l vor face mai fericit, ca copil, daca le-ar consuma. Asa ca va admir mult pe amandoi pentru ceea ce faceti pentru copilul vostru, si mult spor sa aiba la anul peste tot unde il veti inscrie!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #48 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 14:19:56
Alecsandru1977's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2011
Locaţie: Otopeni, Romania
Date: 180cm, 86kg
Mesaje: 175
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Stii cat de mult ma bucur sa aud asta?? Zilele trecute, aici la mine in Madrid, am auzit la stiri despre un studiu care s-a facut despre obezitatea la copii. A reiesit ca 20% dintre copii spanioli sunt obezi . Europa tot se leaga de America si de obezii lor, dar uite ca America nu are decat un procent de 16% de obezitate la copii.. Am vazut cazuri (tot in reportaj) despre copii care la 10 ani cantaresc 115 kg. Sau la 7 ani 90 si ceva de kg .
Si nu e vina lor.. Este vina parintilor pentru ca nu stiu sa le impuna niste obiceiuri alimentare corecte, si din dorinta ca ei sa manance ceva, ii lasa sa manance orice. Miscare nu fac cu ei, stau doar in fata televizorului, si uite asa ajunge un parinte sa distruga santatea propriului copil.
De aceea ma bucur enorm de mult ca sunteti niste parinti constienti, ii admir la nesfarsit "obsesia" sotiei tale, pentru ca acum este momentul sa-l educe in alimentatie ca apoi, mai mare fiind sa poata face propriile alegeri.
SI nici Mc-ul, nici Cola nu-l vor face mai fericit, ca copil, daca le-ar consuma. Asa ca va admir mult pe amandoi pentru ceea ce faceti pentru copilul vostru, si mult spor sa aiba la anul peste tot unde il veti inscrie!!

Hai sa-ti mai zic ceva, mi hijo nació en Málaga y se llama Antonio!
Cele mai multe indeletniciri sanatoase le-am invatat en clases de educación maternal, unde am mers si eu impreuna cu sotia in timpul sarcinii! Plus ca asa am simtit ca trebuie sa procedam cu el. Binenteles ca ptr copiii din exemplele tale responsabili sunt parintii! Avem si noi un prieten al carui copil cantareste 30 kg la doar 3 ani! Ai da sa manance numai prajeli si alte prostii, este incredibil!
Alecsandru1977, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2817 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2300 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1784 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #49 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 15:38:41
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de Alecsandru1977 Vezi mesajul
Hai sa-ti mai zic ceva, mi hijo nació en Málaga y se llama Antonio!
Cele mai multe indeletniciri sanatoase le-am invatat en clases de educación maternal, unde am mers si eu impreuna cu sotia in timpul sarcinii! Plus ca asa am simtit ca trebuie sa procedam cu el. Binenteles ca ptr copiii din exemplele tale responsabili sunt parintii! Avem si noi un prieten al carui copil cantareste 30 kg la doar 3 ani! Ai da sa manance numai prajeli si alte prostii, este incredibil!
Antonio.. Superb nume, sa va traiasca copilasul frumos si sanatos care il aveti!
Uite ca eu te-am intrebat la mine in jurnal unde in Spania locuiti, dar abia acum am intrat aici si am vazut ca in Málaga.. Eu nu am fost pe acolo, dar am inteles ca e frumoasa zona. Cum sa nu fie, cand e marea langa voi...

Si procedati in cel mai bun mod!! Nu i-ati face mai bine daca l-ati umple de chipsuri si ciocolata si toate prostiile. Insa va apreciez pentru ca ii stabiliti regulile astea. De obicei, am observat ca parintii se "inmoaie" cand le cer copiii tot felul de prostii sa consume, si pana la urma cedeaza in favoarea lor.

Asa ca.. Faceti o treaba minunata, si o sa va puteti bucura mereu de asta!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
Răspuns cu citat
  #50 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 15:48:32
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alecsandru1977 - Misiune Imposibila?!

Citat:
Anterior postat de Alecsandru1977 Vezi mesajul
Hola, Bon dia!

Te contrazic un pic, in fiecare zi am avut ceva gatit, am avut si ciorba, azi am niste supa cu galuste, mi-am facut gratar de pui, azi am gratar de vita, si ieri si azi am naut (gatit), azi dimineata am renuntat la musli si am mancat oua de prepelita fierte.... sunt unele pentru care nu ai alta solutie, iaurt, branza, fructe, musli.....

Plus ca mai este un aspect, nu intotdeauna gasesc pe site exact echivalentul a ceea ce mananc sau gatesc eu, si aleg si eu de acolo ce mi se pare mai apropiat/echivalent, si cu nr de calorii cat mai apropiat (de obicei aleg un nr mai mare) de cel al produsului meu!

Multumesc mult oricum pentru atentie si sfaturi.



Eu abia astept sa vad cum stau cu carbohidratii la meniul de azi!

Adeu!
Mi se paruse un pic ''formal'', sa ii spun asa meniul tau si de aceea ti-am atras atentia spre mancarea de casa, gatita. E bine ca ai lasat musli deoparte, micul dejun trebuie sa fie consistent.
Si mie mi se intampla sa nu gasesc exact produsul sau mancarea pe care o am eu, dar fac ca tine, aleg ceve asemanator.
Ai grija din ce alimente iei carbo ca sa nu ii mai ai asa mari, opteaza pe mai multe proteine.

Vad ca stii catalana! Fins ara!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alecsandru1977, barbati, calorii, dieta, imposibila, jurnal, jurnale, misiune, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Misiune posibila Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute de Craciun! 419 11 mar 2012 13:30:08
VAmedeea-Misiune posibila VAmedeea Arhiva jurnale slabit 873 23 aug 2010 14:28:58
Jurnal de bord Innerfile- Misiune innerfile Arhiva jurnale slabit 13 10 apr 2010 20:04:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole