Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #631 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 10:05:36
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Chiar ieri pe zi, inainte sa postezi mesajele ma tot gandeam ce mai faci. Credeam ca vii acasa de luni
E normal sa fii atat de umflata. Nu te panica fiindca iti faci mai mult rau, scumpo! Te intelegem perfect toate...Eu una dupa 3-4 zile de ciugulit/ porcit in prajituri simteam ca explodez si cantarul la fel. Imi arata si cu 4kg mai mult, asta fiindca si eu am avut probleme cu tranzitul. E normal, ce fibre sa culegem din zahar, faina si grasimi?
Poate nu ai exagerat si asta e foarte bine, dar gandeste.te ca organismul tau era obisnuit sa guste ceva cu zahar/ mai caloric si cu grasimi nesanatoase o data sau cel mult de doua ori pe saptamana.
Sarbatorile astea ne spala creierasul, nu gluma
Mananca mai light , cum ai spus tu , zilele astea. Hidrateaza.te foarte bine cu apa si eventual ceaiurile alea "minune" pentru noi: verde si soc! Nu iti recomand altele fiindca te baloneaza si mai mult. Pe mine sportul m.a scapat de balonare cam in 2-3 zile. Fa cat mai mult CARDIO si ceva foarte intens, ca sa transpiri si sa mai elimini din toxine.
Si eu te sfatuiesc sa te interesezi daca ai un psiholog in scoala...E minunat sa vorbesti cu cineva care priveste problema din exterior si nu se implica deloc afectiv!
Noi suntem alaturi de tine Take care, sweetie!
merci scumpa ! asa este, ai dreptate in ceea ce spui .. dar e vb ca m`am ingrasat vizibil .. adik se vad in oglinda sunculite si burtica cu multi cm in plus ma gandesc totusi ca nu le`am pus in timp, ci in cateva sapt .. deci la fel de repede trebuie sa le dau jos .. de data asta chiar sunt mai disperata .. nu stiu de ce ... probabil pt ca nu ma asteptam si pt ca mi`e ciuda de toata munca depusa in trecut .. noroc ca nu s`a irosit chiar toata, dar jumate cu siguranta !
acum nu o sa pot face sport ca`mi vine menstruatia fac astazi pe zi .. peste cateva ore, ca sa fiu sigura ca nu raman pe dinafara
nush cateodata ma gandesc de ce sunt atat de obsedata de felul in care arat .. adik prea ma tresez atata cu al ingrasat, prea ocupata de silueta .. as vrea sa ma plac si in alt fel, nu numai slaba .. dar pt mine putina burtica si sunculite sunt iadul de pe pamant ! chiar nu pot sa ma suport in felul asta ..
off nici pofta de mancare nu am delooc .. e iarasi din cauza situatiei asteia, ca`s singura si etc chiar nush cat o sa mai rezist .. ca sincer nu cred ca sunt atat de puternica .. ii simt fooarte mult lipsa lu` maicamea .. daca acum nu o am langa mine, atunci cand? ( cand o sa fie prea tarziu ... stiu ca sunt foarte pesimista, dar nimeni nu e in locul meu sa vada ce simt cu adevarat chiar nu imi place viata asta pe care o am .. mi`as dorii sa fie cu totul si cu totul altfel .. dar, nu se poate si nu cred ca se va putea vreodata (

scuze pt roman, dar pur si simplu mi`au "alunecat" degetele pe taste si mi`am dat drumul ...
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
Twisty (11 ian 2013)
  #632 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 10:37:48
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
merci scumpa ! asa este, ai dreptate in ceea ce spui .. dar e vb ca m`am ingrasat vizibil .. adik se vad in oglinda sunculite si burtica cu multi cm in plus ma gandesc totusi ca nu le`am pus in timp, ci in cateva sapt .. deci la fel de repede trebuie sa le dau jos .. de data asta chiar sunt mai disperata .. nu stiu de ce ... probabil pt ca nu ma asteptam si pt ca mi`e ciuda de toata munca depusa in trecut .. noroc ca nu s`a irosit chiar toata, dar jumate cu siguranta !
acum nu o sa pot face sport ca`mi vine menstruatia fac astazi pe zi .. peste cateva ore, ca sa fiu sigura ca nu raman pe dinafara
nush cateodata ma gandesc de ce sunt atat de obsedata de felul in care arat .. adik prea ma tresez atata cu al ingrasat, prea ocupata de silueta .. as vrea sa ma plac si in alt fel, nu numai slaba .. dar pt mine putina burtica si sunculite sunt iadul de pe pamant ! chiar nu pot sa ma suport in felul asta ..
off nici pofta de mancare nu am delooc .. e iarasi din cauza situatiei asteia, ca`s singura si etc chiar nush cat o sa mai rezist .. ca sincer nu cred ca sunt atat de puternica .. ii simt fooarte mult lipsa lu` maicamea .. daca acum nu o am langa mine, atunci cand? ( cand o sa fie prea tarziu ... stiu ca sunt foarte pesimista, dar nimeni nu e in locul meu sa vada ce simt cu adevarat chiar nu imi place viata asta pe care o am .. mi`as dorii sa fie cu totul si cu totul altfel .. dar, nu se poate si nu cred ca se va putea vreodata (

scuze pt roman, dar pur si simplu mi`au "alunecat" degetele pe taste si mi`am dat drumul ...
Draga mea, in orice lucru rau este intotdeauna si un lucru bun!
Eu te cred ca iti este dor de ea, dar te-ai gandit cat de dor de tine ii este si ei?
Te-ai gandit ca se duce printre straini pentru tine?
Ca sa ai cat de cat de toate?
Te-ai gandit ca alti parinti nu ar fi niciodata capabili de asemenea sacrificii pentru copii lor?
Privesti si partea asta...
Te cred ca iti este foarte greu dar gandeste-te ca este spre binele vostru .
Lasa scumpa, daca tu te plangi de suncute , eu ce sa mai spun?
Mi-am batut joc si de shred, ajunsesem la lv 2 ziua a 5 a si nu am mai continuat...
Acum de luni ma gandesc sa o iau de la capat si sa alternez si cu p90x.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #633 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 11:09:46
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul

Draga mea, in orice lucru rau este intotdeauna si un lucru bun!
Eu te cred ca iti este dor de ea, dar te-ai gandit cat de dor de tine ii este si ei?
Te-ai gandit ca se duce printre straini pentru tine?
Ca sa ai cat de cat de toate?
Te-ai gandit ca alti parinti nu ar fi niciodata capabili de asemenea sacrificii pentru copii lor?
Privesti si partea asta...
Te cred ca iti este foarte greu dar gandeste-te ca este spre binele vostru .
Lasa scumpa, daca tu te plangi de suncute , eu ce sa mai spun?
Mi-am batut joc si de shred, ajunsesem la lv 2 ziua a 5 a si nu am mai continuat...
Acum de luni ma gandesc sa o iau de la capat si sa alternez si cu p90x.
da dar banii nu o sa inlocuiasca niciodata timpul petrecut cu ea si nici nu se va rezolva situatia asa de repede .. ci in ani de zile ...
offf ce sa fac sa nu mai planggg ???? nu reusesc deloc sa ma abtiiin !! stau ce stau si iar plang ... trebuie sa reusesc sa`mi revin ...

la tine cu kg cum este?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #634 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 12:33:11
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Incearca sa fii cat mai activa daca nu faci sport. Distrage.ti atentia cu cat mai multe activitati ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la toate supararile...Of, mai, scumpo Imi pare tare rau
Ai vorbit cu mama ta despre asta? Spune.i cat de greu iti este, spune.i ca ti.e foarte dor de ea...Mi.as dori sa se remedieze situatia, sa gaseasca o cale sa impace si " capra si varza".
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
WhiteAngel (11 ian 2013)
  #635 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 13:14:13
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Draga mea, uita-te la un film, ceva, fa sport, elibereaza endorfine uneori ne dam seama ce importante sunt unele persoane sau lucruri, doar cand nu le mai avem langa noi

Cat despre psiholog, o fi gratis la liceu, dar poate nu iti place de el si risti sa vorbeasca despre problemele tale cu alti profi, complicatii.... stiu ca exista o clauza de confidentialitate, daaaaaaaaar.....

Kg tale sunt de la ciclul, balonare, constipatie etc.
Cumpara-ti cantar si scapi de incertitudini!Ca 20 ron ai sau ii strangi sigur!

Pupicei.

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul

fetelor, astazi am ajuns acasa ... acum sunt din nou singura ...
sunt suparata, ca de obicei .. este si ziua de nastere a lu` maicamea ... ii simt foarte mult lipsa nush dar imi este fff greu ... stiti cumva vreo solutie pt starile astea depresive? ceva naturist?
eu totusi ma gandeam sa ma duc la un psiholog .. cred ca m`ar ajuta .. dar momentan e vb de bani chiar nu stau prea bine cu ei ..
sunt suparata ca m`am si ingrasat si destul de mult . .se vede .. burta e imensa iar sunculitele au aparut .. de maine vreau sa fiu 100% ok .. oricum o sa`mi fac o ciorbita de legume in care fierb inainte niste oase de pui sa`i dea gust .. si deci o sa fie tot un fel de detoxifiere .. vreau macar zilele astea pana incepe scoala sa fiu putin mai drastica, poate se mai schimba ceva pe ultima suta de metrii
trebuie sa incep sa fac si sport .. desi maine sau poimaine imi vine c.m. ... dar de sapt viitoare incolo nu o sa mai am probleme .. intr`o luna sper sa ajung la forma dorita
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
deci ... sunt facuta praff !! (( pur si simplu (((
cred ca m`am ingrasat in 3 saptamani cat am slabit in cateva luni (((((((((
am probat niste pantaloni mai vechi, de cand eram mai grasa .. si ghici ce ?? imi sunt ff putin mari ! ((((( deci nu pot sa cred ... simt ca mor ((
nu inteleg cum am putut sa ma ingras atat de mult, ca nu am facut cine stie ce excese ((((( ma simt ca naiba si nici nu simt ca mai am ambitia de data trecuta ((
nu stiu ce mai simt .. m`am ingrasat ca o proasta fara sa`mi dau seama ((( nu pot sa cred asa ceva ..
doamne parca si vad luni la scoala o gramada de "impresii" (
[/QUOTE]
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui coco23:
WhiteAngel (11 ian 2013)
  #636 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 13:40:00
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Incearca sa fii cat mai activa daca nu faci sport. Distrage.ti atentia cu cat mai multe activitati ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la toate supararile...Of, mai, scumpo Imi pare tare rau
Ai vorbit cu mama ta despre asta? Spune.i cat de greu iti este, spune.i ca ti.e foarte dor de ea...Mi.as dori sa se remedieze situatia, sa gaseasca o cale sa impace si " capra si varza".
facui 15 min de rockin` body .. vreau sa mai fac pana deseara ceva .. dar nu stiu inca ce
ce sa facem .. nu vreau sa stric totul si sa vina din cauza mea in tara .. abia a reusit sa faca o parte din actele necesare pt angajare si o sa inceapa sa castige mai mult de luna viitoare .. daca vine in tara pt mine inseamna ca pana acum doar am cheltuit bani aiurea

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Draga mea, uita-te la un film, ceva, fa sport, elibereaza endorfine uneori ne dam seama ce importante sunt unele persoane sau lucruri, doar cand nu le mai avem langa noi

Cat despre psiholog, o fi gratis la liceu, dar poate nu iti place de el si risti sa vorbeasca despre problemele tale cu alti profi, complicatii.... stiu ca exista o clauza de confidentialitate, daaaaaaaaar.....

Kg tale sunt de la ciclul, balonare, constipatie etc.
Cumpara-ti cantar si scapi de incertitudini!Ca 20 ron ai sau ii strangi sigur!

Pupicei.
da, e si chestia asta cu psihologul liceului .. dar cum am zis eu nici macar nu am habar unde e, cine e .. ce program este .. nu stiu nimic
ma gandeam ca in viitorul apropiat o sa`mi cumpar si un cantar .. dar crede`ma ca este mai mult de 20 de ron si momentan chiar conteaza pt mine .. sunt intr`o situatie destul de proasta cu banii .. pana acum m`au ajutat bunica si matusa, dar incep sa nu mai aibe nici ele de unde sa`mi dea ... o sa inceapa maicamea sa castige mai mult si poate ne vom redresa si noi cu banii aici in tara .. dar mai dureaza .. si decat sa devin si mai obsedata decat sunt de slabit/ingrasat .. sincera sa fiu prefer sa stau asa si sa fiu cuminte cu mancarea si sportul
azi abia de mancai putin iaurt la md cu cativa musli .. facui ciorbita dar nu pot sa mananc nimic .. chiar nu am deloc pofta de mancare, mai astept putin si pana la urma o sa pap putin
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #637 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 15:08:39
mihaela01's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 28
Date: 158cm, 57kg
Mesaje: 923
Aprecieri acordate: 172
Am fost apreciat(a) de 100 ori in 83 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
da dar banii nu o sa inlocuiasca niciodata timpul petrecut cu ea si nici nu se va rezolva situatia asa de repede .. ci in ani de zile ...
offf ce sa fac sa nu mai planggg ???? nu reusesc deloc sa ma abtiiin !! stau ce stau si iar plang ... trebuie sa reusesc sa`mi revin ...

la tine cu kg cum este?
O sa-ti revi scumpa ca de fiecare data noi iti suntem alaturi.
Liniste-te , vorba fetelor, ocupati timpul cu diverse activitati.
Habar nu am de kg mele.. si sincer nici nu prea am unde sa ma cantaresc..nu stiu cate kg am luat eu de sarabatori, ce stiu e ca aseara am reusit sa il intrec pe bebe cu mancatul)) (si crede-ma mananca tata nu gluma) , a facut mama lui pizza, si am reusit sa pap mai multe de jumatate de tava de aragaz! ) , macar avea blatul ft subtire dar oricum am papat pe la 8-9 seara...
Asta e, ma pun pe treaba de luni.
__________________
Fat I'm gonna BURN you!
I Promise!
mihaela01, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mihaela01:
Adina14 (11 ian 2013)
  #638 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 18:01:25
Twisty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
merci scumpa ! asa este, ai dreptate in ceea ce spui .. dar e vb ca m`am ingrasat vizibil .. adik se vad in oglinda sunculite si burtica cu multi cm in plus ma gandesc totusi ca nu le`am pus in timp, ci in cateva sapt .. deci la fel de repede trebuie sa le dau jos .. de data asta chiar sunt mai disperata .. nu stiu de ce ... probabil pt ca nu ma asteptam si pt ca mi`e ciuda de toata munca depusa in trecut .. noroc ca nu s`a irosit chiar toata, dar jumate cu siguranta !
acum nu o sa pot face sport ca`mi vine menstruatia fac astazi pe zi .. peste cateva ore, ca sa fiu sigura ca nu raman pe dinafara
nush cateodata ma gandesc de ce sunt atat de obsedata de felul in care arat .. adik prea ma tresez atata cu al ingrasat, prea ocupata de silueta .. as vrea sa ma plac si in alt fel, nu numai slaba .. dar pt mine putina burtica si sunculite sunt iadul de pe pamant ! chiar nu pot sa ma suport in felul asta ..
off nici pofta de mancare nu am delooc .. e iarasi din cauza situatiei asteia, ca`s singura si etc chiar nush cat o sa mai rezist .. ca sincer nu cred ca sunt atat de puternica .. ii simt fooarte mult lipsa lu` maicamea .. daca acum nu o am langa mine, atunci cand? ( cand o sa fie prea tarziu ... stiu ca sunt foarte pesimista, dar nimeni nu e in locul meu sa vada ce simt cu adevarat chiar nu imi place viata asta pe care o am .. mi`as dorii sa fie cu totul si cu totul altfel .. dar, nu se poate si nu cred ca se va putea vreodata (

scuze pt roman, dar pur si simplu mi`au "alunecat" degetele pe taste si mi`am dat drumul ...


Hello!
Sunt alaturi de tine scumpa .Si eu m`am cam ingrasat si sunt destul de trista din cauza asta,noroc ca e iarna si nu se prea vede din exterior.Nu vreau sa ma cantaresc prea curand,mi`e teama de ce o sa imi arate cantarul ... .Lasa ca o sa avem timp sa ne revenim ,hai sa ne pastram optimismul.
Te inteleg oarecum si in leg. cu mama ta ,si a mea mai pleaca dar bine ca nu sta decat cate 2 luni.
Incearca sa privesti altfel lucrurile, totul porneste de aici de la ,,cutiutza".
__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Twisty:
WhiteAngel (11 ian 2013)
  #639 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 18:24:36
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de mihaela01 Vezi mesajul

O sa-ti revi scumpa ca de fiecare data noi iti suntem alaturi.
Liniste-te , vorba fetelor, ocupati timpul cu diverse activitati.
Habar nu am de kg mele.. si sincer nici nu prea am unde sa ma cantaresc..nu stiu cate kg am luat eu de sarabatori, ce stiu e ca aseara am reusit sa il intrec pe bebe cu mancatul)) (si crede-ma mananca tata nu gluma) , a facut mama lui pizza, si am reusit sa pap mai multe de jumatate de tava de aragaz! ) , macar avea blatul ft subtire dar oricum am papat pe la 8-9 seara...
Asta e, ma pun pe treaba de luni.
trebuie sa reusesc
hai ca de data asta toate suntem puse pe treaba sigur o sa reusim, ca doar la vara trebuie sa aratam bine, nu?

Citat:
Anterior postat de Twisty Vezi mesajul

Hello!
Sunt alaturi de tine scumpa .Si eu m`am cam ingrasat si sunt destul de trista din cauza asta,noroc ca e iarna si nu se prea vede din exterior.Nu vreau sa ma cantaresc prea curand,mi`e teama de ce o sa imi arate cantarul ... .Lasa ca o sa avem timp sa ne revenim ,hai sa ne pastram optimismul.
Te inteleg oarecum si in leg. cu mama ta ,si a mea mai pleaca dar bine ca nu sta decat cate 2 luni.
Incearca sa privesti altfel lucrurile, totul porneste de aici de la ,,cutiutza".
hei, merci mult pt sfaturi asa sunt si eu acum dezamagita pot spune .. dar deh, la anu de sarbatori voi avea mai multa grija

gata si 20 min zumba .. cu cele 15 de rockin` body eu zic ca e ok .. mai ales ca astazi nu prea mancai din cauza supararilor .. abia de reusii sa pap o farfurie de ciorba ... da baui la apa si ceai, cred ca de deshidratare ..
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #640 (permalink)  
Vechi 11 ian 2013, 20:29:11
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Ma bucur ca te.ai mobilizat si ai facut sport!
Guess what, sweetie?! Maine dimineata, la 11 la Carmen in emisiune vor fi cativa nutritionisti cu sfaturi de slabit de dupa sarbatori plus cateva exercitii facute chair de ea ! Abia astept sa ma uit M.am gandit sa te anunt !
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
WhiteAngel (11 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, mentinere, sanatos, slabit, whiteangel


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de mentinere Georgii Georgii Jurnale de mentinere 644 20 iun 2013 16:52:11
Jurnal de mentinere - trifanalina12 trifanalina12 Jurnale de mentinere 0 27 aug 2012 11:30:40
La multi ani WhiteAngel! Slabuta La Multi Ani! 7 20 aug 2012 15:05:29
Mentinere, draga mentinere! :) - Andra andra_aly Jurnale de mentinere 474 18 oct 2011 15:50:01
Jurnal de mentinere Anqutz anqutz Jurnale de mentinere 111 03 mar 2011 14:45:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole