Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1141 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 15:54:58
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Kamy,am vazut pozele,esti frumoasa si slabuta,felicitari!
Felicitari si Angelei si lui Ali,Angi,chiar si cu rusi iti arata asa putin..mie de obicei imi arata mult mai mult..
Ali,o sa arati traznet la petrecerea de 8 martie,dar pe urma nu mai exagera cu fructele..si sa stii ca scrie clar in cartea lui MOnty ca abaterile costa..deci nu stiu in ce consta "costurile2 astea,da eu nu mai am chef sa ma "abat2 ca nu stiu corpul meu cate suisuri si coborasuri mai suporta
Kamy,cred ca ce panica ai tras cu baiatul..bine ca a fost totul ok
Manu,nu te supara pe cantar,e posibil sa ai o stagnare mai lunga si de felul tau sa slabesti mai greu,ai rabadare,ca oricum ai facut progrese mariEu sper sa vad macar 1 kg luni,dupa 2 saptamani de dieta,dar nu ma disper,pt ca stiu ca sunt ultimele kg si se dau greu jos
Cora,bine ai venit,o sa inveti in curand cum sa mananci corect,si nu neaparat mai putin..e suficient sa-ti iei caloriile din hrana sanatoasaDe ex,daca mancai 500 cal dintr-o felie de tort,acum o sa inveti sa iei tot 500 de calorii la o masa,dar dintr-o bucata de pui fripta,o salata imensa cu de toate, si o felie de paine integrala+un mar copt ca desert
Totul e sa inveti ce iti prieste si ce nu,slabitul va veni de la sine ,bineinteles ca nu strica si o doza de sport
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1142 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 16:00:53
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

miha,Anes,Fulga,porumbita,Feli,Vidi si Danutza,va pup si va salut pe toate,sa aveti o zi frumoasa,eu ma duc sa ma culc putin,ca ma simt obosita..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1143 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 16:05:10
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Buna fetele frumoase
Am intrat sa va salut...pe mine m-au rupt rusii saptamina asta is obosita intr-un feeel.
Bravoo iubitele pt scaderi sper sa pot spune si eu acelasi lucru luni.Sanatate la toate si numai bine scumpelor,pe mai tirziu,o sa dorm un pic
  #1144 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 17:08:57
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

[QUOTE=VentoFreddo;553869][FONT="Arial"][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"]miha,Anes,Fulga,porumbita,Feli,Vidi si Danutza,va pup si va salut pe toate,sa aveti o zi frumoasa,eu ma duc sa ma culc putin,ca ma simt obosita..
Si eu te pup Emysor, sper ca te-ai odihnit bine!


Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna fetele frumoase
Am intrat sa va salut...pe mine m-au rupt rusii saptamina asta is obosita intr-un feeel.
Bravoo iubitele pt scaderi sper sa pot spune si eu acelasi lucru luni.Sanatate la toate si numai bine scumpelor,pe mai tirziu,o sa dorm un pic
Si tu dormi? Pupicei pentru o fata frumoasaAsa am o ciuda pe cine poate sa doarma ziua, bravo voua!
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1145 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 17:29:49
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata fete dragi!Sa aveti o zi frumoasa asa ca voi!Azi tin ziua de fructe dar n-am sperante mari ca eu m-am certat cu cantarul.Aseara am visat ca s-a spartsi imi ziceam ca trebuie neaparat sa iau altul ca fara el nu pot sta.Intru la curatenie si sper sa fac si sport ,acum dimineata sa nu mai aman.Va pup fetele mele!
ai cosmaruri iubita? Lasa ca o sa fie bine, nu te ingrijora, esti o fata ambitioasa si vei reusi!

Citat:
Anterior postat de coracom Vezi mesajul
Multumesc miha pentru primire,
De cand imi contorizez caloriile am inceput sa fiu mai activa, am ambitia sa vad ca am consumat mai mult decat am mancat
Bravo, sa vezi ce bine o sa te simti cand vei da jos kg in plus, usoara ca un fulg!
In cat timp ai dat jos cele 15 kg?
Am salbit vreo 5 kg in doua luni,dar am avut si unele abateri, iar din 18 noiembrie, cand am venit aici, si pana acum doua saptamani, cred, am slabit restul de kile, si toate astea tinand cont ca a trebuit sa trec si de sarbatorile de iarna,cu tentatile lor, am incercat sa nu exagerez cu ele si am reusit sa ma mentin pana in ianuarie, apoi am slabit in continuare, iar sportul mi-a fost aliat.
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1146 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 18:27:37
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Hop si eu....pe la 12 m-a sunat de la scoala sa merg dupa Darius ca-l doare maseaua...am mers dupa el,apoi la dentist...dupa care am mers cu prietena mea la gradi sa o inscrie pe fetita ei,apoi am mers sa vb la scoala ca vrea sa faca si ea cursul de germana...i-a dat un test sa vada cam pe la ce nivel se afla ca cursul a inceput din noiembrie...si ar mai fii doar 2-3 luni...incepe de luni sa vada dc se descurca cum a pierdut ata...
Un lucru bun a fost ca am facut o cerere la scoala si primesc jumate din banii pe care i-am platit atunci,adica 250€mi vireaza inapoi in cont sapt viitoare...
Sorana a fost maraita,cred ca ne mai supara un dintisor...acum i-am dat putin nurofen si parca si-a mai revenit...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1147 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 18:31:41
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,fete dragi,azi nu am mai baut ceaiul cu voi,ca m-am trezit devreme,am facut md pt al meu si am plecat ,am avut de umblat pe la banci,vaii ce nervi,nu va mai zic.Am venit tarzior,iar gatit pt pranz...Si pt al meu:piure+o crema de branza,paine si rosii...Eu mi-am incalzit ciorba de pui fara puica nu mai avea carne,dar am fript 2 feliute de piept de pui,si am facut o salata imensa din salata verde,o groaza de ridichi si ceapa verdeCu otet balsamic si Ume a fost delicios,la un moment dat nu mai puteam sa pap,dar zilele astea am mancat f putin si nu vreau sa se obisnuiasca asa corpul..asa ca am papat frumos tot
Azi trebuia sa fie zi de cantareala si masureala..nu am avut cum,o sa incep de luni..ieri seara am facut si ceva abdomenevreo 50Deja simt putina durere pe sub coaste
va pup,dragelor,o zi frumoasa,mai e putin si iar e weekend..ce a trecut saptamana asta
Buna iubita...ai fost plimbareata de dimineata,cu treburi...cum se simte sotul?Acum am fost eu cu Darius la dentist...ufff maselele astea...
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Kamy,am vazut pozele,esti frumoasa si slabuta,felicitari!
Felicitari si Angelei si lui Ali,Angi,chiar si cu rusi iti arata asa putin..mie de obicei imi arata mult mai mult..
Ali,o sa arati traznet la petrecerea de 8 martie,dar pe urma nu mai exagera cu fructele..si sa stii ca scrie clar in cartea lui MOnty ca abaterile costa..deci nu stiu in ce consta "costurile2 astea,da eu nu mai am chef sa ma "abat2 ca nu stiu corpul meu cate suisuri si coborasuri mai suporta
Kamy,cred ca ce panica ai tras cu baiatul..bine ca a fost totul ok
Manu,nu te supara pe cantar,e posibil sa ai o stagnare mai lunga si de felul tau sa slabesti mai greu,ai rabadare,ca oricum ai facut progrese mariEu sper sa vad macar 1 kg luni,dupa 2 saptamani de dieta,dar nu ma disper,pt ca stiu ca sunt ultimele kg si se dau greu jos
Cora,bine ai venit,o sa inveti in curand cum sa mananci corect,si nu neaparat mai putin..e suficient sa-ti iei caloriile din hrana sanatoasaDe ex,daca mancai 500 cal dintr-o felie de tort,acum o sa inveti sa iei tot 500 de calorii la o masa,dar dintr-o bucata de pui fripta,o salata imensa cu de toate, si o felie de paine integrala+un mar copt ca desert
Totul e sa inveti ce iti prieste si ce nu,slabitul va veni de la sine ,bineinteles ca nu strica si o doza de sport
Da ...mersi de comentariile lasate...mai am putin de dat jos...ce a fost greu si mult s-a dus...
In privinta lui Darius,m-am speriat intr-adevar...dar e bine ca nu a fost nimic rau...
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna fetele frumoase
Am intrat sa va salut...pe mine m-au rupt rusii saptamina asta is obosita intr-un feeel.
Bravoo iubitele pt scaderi sper sa pot spune si eu acelasi lucru luni.Sanatate la toate si numai bine scumpelor,pe mai tirziu,o sa dorm un pic
Buna iubita...sper sa-ti arate si tie ceva frumos cantarul....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1148 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 20:36:45
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

[COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"]
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna fetele frumoase
Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Am intrat sa va salut...pe mine m-au rupt rusii saptamina asta is obosita intr-un feeel.
Bravoo iubitele pt scaderi sper sa pot spune si eu acelasi lucru luni.Sanatate la toate si numai bine scumpelor,pe mai tirziu,o sa dorm un pic
Buna,iubita,deci luni ori ne plangem de mila una alteia ori dam party
Ai dormit?ca eu m-am trezit la 6:::::::::a asa bine a fost..pierdusem obiceiul de dormit dupaamiaza,si vreau sa-l pierd din nou,da mai dureaza pana imi intru in bioritm
Pupicei
[FONT="Arial"]
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Si eu te pup Emysor, sper ca te-ai odihnit bine!



Si tu dormi? Pupicei pentru o fata frumoasaAsa am o ciuda pe cine poate sa doarma ziua, bravo voua!
Am dormit cam multisorPai chiar ma gandeam saptamana asta,cu nedormitul noaptea si gatit mereu piureuri si mancare semilichida..zic da fetele cum se descurca si cu serviciuri si cu bebei si cu treburiEu cred ca mi-s cam alintataCa dupa o saptamana de nedormit simteram ca nu mai potMa repet,aveti toata admiratia mea,mamici!
App,sotul e bine,i-a revenit apetitul si e mereu mort de foame,ca tot nu poate sa mestecesi acu se aude prin bucatarieTu,cum mai esti,ti-a trecut raceala?Ce zi ocupata ai avut si azi..Sper ca i-a trecut repede durerea baietelului si ca Sorana e mai bine cu dintisorul
Ce noroc pe amica ta sa te aiba pe tine,cred ca ii esti de mare ajutorSi banutii de ce vi-i da inapoi?ogramada de banuti pt shopping!!!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 03 mar 2011 at 21:39:33.
  #1149 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 21:05:20
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

sa postez si meniul de azi(mama,ce lent e computerul meu,nu mai sunt pe laptop,mi l-a "confiscat" sotu ).Mi-a luat juma de ora sa calculez meniul
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:40
Ceai de urzica, melissa si spin alb, 300ml - 3 calorii, 1.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt degresat 0%, Bonta Viva, 150g - 59 calorii, 6.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Painite 24% fibre, Wasa, 30g - 105 calorii, 3.9 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 7.2 fibre, 180 sodiu, 0.8 zahar
Gustare 1, ora 12:00
Mar Golden, 220g - 108 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 24.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 13:44
Ulei de masline extra virgin Bio, 9.8ml - 81 calorii, 0 proteine, 9 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ridiche, 180g - 29 calorii, 1.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.1 carbohidrati, 2.9 fibre, 70.2 sodiu, 3.4 zahar
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 90g - 29 calorii, 1.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 2.3 fibre, 14.4 sodiu, 2.1 zahar
Salata verde, 220g - 38 calorii, 2.6 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 7.3 carbohidrati, 4.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ciorba de pui a la Mika, 500g - 291 calorii, 18 proteine, 13.5 grasimi, 0 colesterol, 22.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), piept, carne macra, gatit, la cuptor, fript, 250g - 413 calorii, 77.6 proteine, 8.9 grasimi, 212.5 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 185 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 21:02
Mar Golden, 200g - 98 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 20:55
Finocchio (radacina de marar), 200g - 18 calorii, 2.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 4.4 fibre, 8 sodiu, 2 zahar
Ton in apa, Coop, 104g - 109 calorii, 25.5 proteine, 0.7 grasimi, 4.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0.1 fibre, 416 sodiu, 0 zahar
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 30g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0.8 fibre, 4.8 sodiu, 0.7 zahar
Ridiche, 180g - 29 calorii, 1.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.1 carbohidrati, 2.9 fibre, 70.2 sodiu, 3.4 zahar
Vin rosu de masa, 100ml - 85 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0 fibre, 4 sodiu, 0.6 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1505 calorii, (mult)143.2 proteine, (mic)35.7 grasimi, 216.7 colesterol, (mic)125.8 carbohidrati, 25.6 fibre, 952.6 sodiu, 13 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1444 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1444 calorii
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1150 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 21:34:16
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
[SIZE="3"]
B][COLOR="rgb(255, 140, 0)"] Bunica mea de pe tata a murit la sfarsitul lunii martie anul trecut, nu imi vine sa cred ca se face un an acusica...eu m-am consolat cu gandul ca e in rai si simt ca ma vegheaza de acolo!


[B]Danuta, bunica mea a murit in ziua de pasti, anul trecut, era tare credincioasa, si eu cred ca este tot in Rai si ne vegheaza de acolo.Cu un an inaintea ei, ii murise un nepot, din partea fratelui ei, tot in ziua de Pasti si zecea ca este pacat de el ca era inca tanar, dar daca a murit de Pasti, este ca un sfant, Dumnezeu i-a iertat toate pacatele si iata ca si cu ea s-a intamplat la fel.Bunicul face 6 luni pe 5 martie. Ma gandesc adesea la ei, i-am iubit enorm, erau ca niste parinti pt mine.

Sa ii odihneasca Dumnezeu in pace...


Am fost, am vopsit-o pe mamica mea, am facut-o tare frumoasa., apoi am fost si mi-am cumparat iar o camasuta, azi dimi am fost si eu la dentist si mi-a pus lucrarea de portelan, ma simt tare ciudat cu ea pana o sa ma obisnuiesc.
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Foarte frumos, sa porti santoasa camasuta si sa te obisnuiesti repede cu dintisorii!


[COLOR="rgb(255, 140, 0)"][B][SIZE="3"]Asta noapte am dormit de la 23 la 8,45. M-am trezit la 1 si la 5, a doua oara adormind mai greu la loc... M-am trezit bine insa si am avut o zi buna la birou. Am rezolvat vreo 2 problemute, la ora 16 eram acasa si papam iar (la pranz am mancat doar 90 de grame de biscuiti digestivi), paine neagra cu zacusca. Am vorbit cu pui, el a fost la dentist si i-a plombat partial maseaua tratata sapt trecuta. De acum merge miercuri sa ii puna plomba definitiv si sa ii scoata 2 masele de minte. Si eu mai am una insa o lasam pt dupa nastere, mai ales ca nu ma deranjeaza, in partea respectiva am o gaura si are loc...
Andreea misca in mod constant, mai ales la zgomote puternice si daca tin manuta un pic mai apasat, de exemplu Aaaa, si seara cand eu ma culc
Asa pateam si eu cand eram graviduta, cand ma culcam, daca stateam intr-o parte el dadea puternic din manute sau picioare, este o senzarie deosebita.
Azi trebuie sa fac si un dus, maine e ziua fostei mele colege de birou, am auzit ca e insarcinata si va naste o fetita la sfarsitul lui martie!!! Nu am mai vazut-o de un an si ceva si maine ii fac o surpriza!
Sa va simtiti bine maine amandoua gravidute!
Am ajuns la ea la ora 16,30 la birou si nu mai era...am sunat-o si trec maine la 8,30 sa ne vedem, abia astept! I-am cumparat trandafiri si un ingeras fetita roz tare dragalas!!!

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Buna seara fete dragi...eu azi am avut o zii frumoasa...a venit la mine prietena mea romanca,adica chiar din orasul meu din Ro si care sta aici la 50km de mine...a venit cu fetitele ei gemene..pe la 15,30 am iesit afara,dupa Darius la scoala,apoi la un resturant sa mancam ceva(am papat o salata doar deci adio zii de fructe...o sa tin maine)dar nici nu am papat ceva interzis...apoi mi-am cumparat o pereche de cizme la jumate de pret 12,5€,ea i-a facut cadou la Sorana o bluza tip rochita cu manseta jos ce se poarta cu colanti...e superba verde deschis cu alb...pana pe la 18,30 am fost plecate...duminica cred ca mergem noi la ei la amiaza si apoi la SPA,piscina,sauna....
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"] E tare bine ca va aveti una pe alta![/COLOR]

Eu sunt mai bine putin,ma mai ustura gatul,dar sper sa treaca repede....
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Pup sa iti treaca[/COLOR]

[QUOTE=Alynuta;552983]

[QUOTE=danasonrisa;552302]
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Buna Alynuta, imi pare rau ca analizele nu sunt asa bune, cu lipsa de fier stiu ca se confrunta multe persoane la sosirea primaverii. Ai grija de tine![/COLOR]

Danuta draguta,ce mai faci ,ce face bebelul tau? Cum te simti? Ai mai fost la control?
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Ma simt super bine, tare ocupata si cam obosita. La control sunt programata sambata viitoare la 14,45, abia astept sa o vad! Acum misca destul de mult si papa tot![/COLOR]

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele...o zi buna va doresc....azi am 62 kg cu rusii pe cap....cu 2 kg mai putin....luni am avut o sapt.de la ultima cantareala...
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Felicitari, te si te [/COLOR]

Citat:
Anterior postat de coracom Vezi mesajul
Am peste 30 de ani, ma primiti si pe mine in gasca?
De cateva zile am hotarat sa-mi calculez caloriile si ma-m cam speriat cate calorii mananc intr-o zi .
Nu vreau sa spun ca sunt la dieta ci ca incerc sa-mi controlez alimentatia.
Cand sunt nervoasa sau ingrijorata, uneori chiar din plictiseala, ma mut in frigider si uite asa am ajuns sa am cu 10 kg mai mult.
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Buna Cora! Mult succes![/COLOR]

[QUOTE=VentoFreddo;553869][FONT="Arial"][SIZE="4"]miha,Anes,Fulga,porumbita,Feli,Vidi si Danutza,va pup si va salut pe toate,sa aveti o zi frumoasa,eu ma duc sa ma culc putin,ca ma simt obosita..

[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Esti in recuperari draga Emy, e de inteles.



In privinta lui Darius,m-am speriat intr-adevar...dar e bine ca nu a fost nimic rau...
[COLOR="rgb(255, 140, 0)"]Bine ca nu a fost nimic de rau, imi inchipui prin ce ai trecut[/COLOR]
__________________
Jurnal danasonrisa
Subiect închis

Informatii despre slabit
30 ani, 40 ani, alimentatie, diete, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 07 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 6119 16 feb 2011 00:46:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole