Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4161 (permalink)  
Vechi 04 dec 2011, 14:13:02
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna, scumpa, multumesc de raspuns am incercat sa sterg cache-ul de la firefox si tot nu merge.
Dau log out dar imi ramane numele memorat

Idei? poate de la Vadmin? super pt cottage cheese, ca o ador, pup
Coco si la mine ramane logat, dar dau logout de vreo 2-3 ori ca sa ies de tot. Incearca si tu, poate merge.
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4162 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 17:31:36
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4163 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 19:52:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna seara,

Stai linistita, stiu cat de ocupata esti, daca vrei si pot te ajut cu cea mai mare placere. Ti-am citit creatia, inca din prima zi postata pe blog. Nu stiu pe ce am apasat pe aici si m-a dus pe blogul tau si coincidenta a fost ca in ziua aceea sa postezi creatia-mozzarella si poze cu tine. Mi-a placut mult poza cu tine si cu legatura de ridichi, chiar imi imaginam in momentul ala ce buna e salata cu ridichi, mozzarella....yummy.

Da, de la o pers care sta la curte, dar nu stiu daca-i de bivolita.

Da, n-am ce face, m-am obisnuit fara zapada, dar suspin dupa ....ca un copil mic. Nici acasa n-a fost prea grozav, cu toate ca am stat 1 luna si ...n-am avut timp sa vizitez prea multa lume, am avut probleme, am rezolvat problemele la altii...ca pe ale mele pauza, dar next time imi rezolv eu probleme, ceilalti sa astepte.
Aaaa, am fost la munte cateva zile si a nins, tare frumos. Din Cta am plecat in camasa, iar la munte mi-am pus palton si tot imi era frig. A fost fff frumos.

Da imi place, zici ca-i casa mea, m-am adaptat foarte repede, limba am invatat-o aici , ma adaptez repede, asa-i firea mea. Si unde nu ies in cluburi, discoteci, etc...mi-a fost usor, dar barurile, cafenele, terasele le vizitez, aici la orice ora e lume in bar, la 7 dimineata vezi lumea in bar ca serveste MD si dupa pleaca la munca.

Uite ce am gasit (copy/paste):

¨¨ Cuajada este un desert tradiţional spaniol, făcută din lapte şi zahăr şi a servit în vase de lut mici, similare cu budincă sau tarta.
.
Cuajada este de umplere pentru acest tort usor se face prin amestecarea de lapte şi zahăr, cu plicuri de "cuajada" pudră
.
Se toarnă într-o crustă cookie miez şi rece.
Top with sliced fresh fruit, jam or berry sauce
.
What a great alternative to cheesecake! ¨¨
Si acum rescriu ce ti-am scris 2-3 pagini in urma, ce stiam eu.
¨Cuajada este un produs obtinut din lapte de oaie si cas natural , dar e f des intalnit si din lapte de vaca, se mananca ca desert cu miere, nuci, zahar sau indulcit cu orice¨.

Din cate vad se poate face si cheesecake si fel si fel de prajituri. Dar mi-am dat seama din ce am citit, cuajada e un lapte covasit, iar cuajo e cheag, deci iese din ecuatie cuajada.
Apropo, e spaniola , poate la asta te pricepi, cu italiana n-am avut ¨contact¨, dar cand citesc ceva sau aud, inteleg.

Asa este, omul cat traieste invata. Ce anume ai vrea sa faci? Asa am facut eu acum 2 ani, nu stiam ce sa fac... Si imi pare rau ca nici bine nu m-am inscris la master si m-am retras, dar m-am obisnuit cu gandul ca asta a fost destinul meu.

Nu esti din Bucuresti? Unde pleci? Sa-ti traiasca mamica! O varsta f frumoasa. La multi ani fericiti! Sa fie sanatoasa si fericita!

Hmm, nu le am cu vinul fiert, dar dupa cum ai descris....suna tare bine. Rar de tot mai beau 1 pahar de vin/sampanie. Hai ca eu vin cu cozonacul, ma primesti?

Sper ca n-am omis ceva, daca da...sunt aici sa ma tragi de maneca.

Te puuup!
Multumesc pentru propunere. Ma voi gandi si iti voi scrie prin pm.

Ma bucur ca ti-a placut 'creatia' Pentru mine este o mare pasiune prepararea mozzarellei, e atat de haios si interesant procesul.

Vii des pe acasa? Poate vei avea un drum si prin Bucuresti,... stabilim o intalnire cu slabutele.

Foarte fain... si in Paris e asa... micul dejun se ia la un bistro, cafenea... croissant cald si o canuta de cafea, lapte sau cappuccino...

Eu din ce inteleg, cuajada e un fel de budincuta/crema de lapte... urda... ceva in zona aceasta, nu? Nici spaniola, nici italiana nu cunosc... ma descurc cu franceza, de aceea vreau si bursa in Franta... Eu sunt artist vizual sau mai simplu - pictor, am terminat arte, deci, vreau bursa in acest domeniu. Daca nu sunt indiscreta, tu cu ce scop ai plecat?

Nu, nu sunt din Bucuresti, am 'plecat de acasa' (de mai la nord) la 15 ani. Multumesc pentru urari Abia astept ziua de vineri.

Eu am pus si o pozisoara, poate tentez pe cineva Ce zici, te-am tentat? Eu mananc si cozonac, daca il faci tu Putin off-topic culinar nedietetic imi place panettone

Ce-ai facut azi?
Ti-ai pregatit sosetuta?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4164 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:23:06
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Niculae Roxana Vezi mesajul
Ms mult Slabu!..Ma bucur f mult ca am revenit....si sper ca nu v-am dezamagit ca am lipsit cam mult..te pup dulce!
Sa ai o zi superba ca tine!
Acum nu conteaza ce-a fost, conteaza ce va fi
Cum stai cu mobilizarea?

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna, scumpa, multumesc de raspuns am incercat sa sterg cache-ul de la firefox si tot nu merge.
Dau log out dar imi ramane numele memorat

Idei? poate de la Vadmin? super pt cottage cheese, ca o ador, pup
Uite am intrat chiar acum de pe firefox si la mine nu se intampla asa. Adica imediat dupa ce am apasat pe logout intr-adevar imi ramane inca ca si cum as fi logata... dar scrie si o poveste acolo cu 'Toate cookie-urile au fost şterse ! ' Dar cand dau refresh, imi apare fereastra de logare si nu scrie nimic in campul utilizator.

La tine apare chiar si atunci cand intri din nou pe site si iti cere practic doar parola, nu si utilizatorul?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4165 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:24:43
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Multumesc Diana

Mi-am pregatit-o Acum sa vedem ce gasesc in ea

Voi cum 'stati' cu cizmulita?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4166 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:32:33
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

slabutaa.. ce faci? eu am visat ca trebuia sa plec in paris,, ma invitase un prieten.. si nu stiam ce sa fac.. eu in vis eram in romania.. si baiatul ala ma chema sa fug cu el.. pt cateva zile.. hahaha, si nu stiam ce sa ii zic mamei.. si ma gandeam si la sotul meu.. dar imi doream sa vad parisul, si turnul eifel. hahahah..ziceam ca trebuie sa fie f frumos si plin de luminite noaptea. haha..
si vad acuma ca tu ai vrea sa mergi in franta/.
du-teee.. macar in vizita.. hihi
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #4167 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:34:55
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
slabutaa.. ce faci? eu am visat ca trebuia sa plec in paris,, ma invitase un prieten.. si nu stiam ce sa fac.. eu in vis eram in romania.. si baiatul ala ma chema sa fug cu el.. pt cateva zile.. hahaha, si nu stiam ce sa ii zic mamei.. si ma gandeam si la sotul meu.. dar imi doream sa vad parisul, si turnul eifel. hahahah..ziceam ca trebuie sa fie f frumos si plin de luminite noaptea. haha..
si vad acuma ca tu ai vrea sa mergi in franta/.
du-teee.. macar in vizita.. hihi
Buna Jessik

Il stii pe tipul din vis?
Da, imi doresc... dar, ca de obicei, am ceva mai important de facut

Ai vazut ce ti-am scris o pagina in urma? Deci, ai sau nu ai presimtire?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4168 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 20:44:26
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

hahha.. nu il stiu pe tipul din vis.. nici nu il vedeam bine.. haha stiu ca era slab. ahhahah
in leg cu presimtirile.. hm.. acuma nu iti pot zice ca daca si cand o sa fii insarcinata curand.. faza e ca eu am flashuri.. in minte.. cu ceva.. si acel ceva.. poate fi si din gandurile persoanei respective.. adica faptul ca tu te-ai ganditi mi s-a transmis si mie.. cumva te-am simtit ... zic eu ... ca e prea ciudat .. sa mi te imaginez cu un bebe in brate.asa deodata. (si avand ochii tai.. haha tu zambind la el.). hahah
deci ceva tot a fost.
daca simt ceva mai tare.. iti zic.. apropo.. eu le am cu visele si imaginatia.. mereu mi se intampla..
si la sora lu sotul meu.. mereu visam cate ceva.. si se indeplinea..
si inainte s ama angajez,.. am visat ca ma uitam la un burger miic.. si ziceam ca e f vechi.. in anii 80.. si apoi m-am angajat la acest fast food care are un tip de burger asa mic.. si rest s-a inventat in anii 70..... si muulte altele.. am zis ca im scriu un caiaet.. cu toate ciudateniile mele.. de visuri.. si presimtiri
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #4169 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 21:03:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
hahha.. nu il stiu pe tipul din vis.. nici nu il vedeam bine.. haha stiu ca era slab. ahhahah
in leg cu presimtirile.. hm.. acuma nu iti pot zice ca daca si cand o sa fii insarcinata curand.. faza e ca eu am flashuri.. in minte.. cu ceva.. si acel ceva.. poate fi si din gandurile persoanei respective.. adica faptul ca tu te-ai ganditi mi s-a transmis si mie.. cumva te-am simtit ... zic eu ... ca e prea ciudat .. sa mi te imaginez cu un bebe in brate.asa deodata. (si avand ochii tai.. haha tu zambind la el.). hahah
deci ceva tot a fost.
daca simt ceva mai tare.. iti zic.. apropo.. eu le am cu visele si imaginatia.. mereu mi se intampla..
si la sora lu sotul meu.. mereu visam cate ceva.. si se indeplinea..
si inainte s ama angajez,.. am visat ca ma uitam la un burger miic.. si ziceam ca e f vechi.. in anii 80.. si apoi m-am angajat la acest fast food care are un tip de burger asa mic.. si rest s-a inventat in anii 70..... si muulte altele.. am zis ca im scriu un caiaet.. cu toate ciudateniile mele.. de visuri.. si presimtiri
Ia vezi Jessik... poate e o presimtire cu tipul asta....
Neaparat sa iti notezi undeva pe un caietel. Chiar ar fi interesant sa iti tii evidenta la tot ce iti 'apare' asa...

Cine stie... poate esti medium.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4170 (permalink)  
Vechi 05 dec 2011, 22:13:20
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Multumesc Diana

Mi-am pregatit-o Acum sa vedem ce gasesc in ea

Voi cum 'stati' cu cizmulita?
la mine a venit de-aseara mosu', mi-a lasat un aparat profesional pentru minichiuraacum i-am lasat usa inchisa sa nu mai treaca pe la mine ca trebuie sa dorm

te pup, Slabuuu!!noapte buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole