View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 29 iul 2009, 05:48:13
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Am intre 60 kg si 70 kg

Livia,eu in mod normal sunt plecata cam 10-12 ore pe zi de acasa.Si in taimpul asta mananc in continuare la 2-3 ore.Sa iti explic.
Pe la 5 mananc musli cu lapte,pe care il urasc dar tine de foame.
Apoi iau cu mine fructe,2-3,banane sau mere sau pere,sau moroc taiat feliute la cutie.Mai iau cu mine seminte fe floarea soarelui prajite,doar miezul,ca nu ma apuc sa rontai seminte la scoala,ihihih.
Apoi mai iau un sandwich,au coc sambata cate ceva,sa ma 5 bucati,pt toata saptamana..
Si din geanta nu imi lipsesc niciodata batoanele cu cereale fara zahar.
Mesele mai mari,sau mancarea mai sanatoasa tot acasa,dupa amiaza o mananc,si nici pe mine nu ma multumeste asta,dar nu am ce face.Reusesc sa scot ce e mai bun din situatia data.
Asa ca incearca,asta cu mancatul ca esti afara nu trebuie sa iti fie o scuza,incearca sa iei mancare cu tine,sau sa vi acasa mai des.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]