View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 11 sep 2010, 10:59:47
andra_aly's Avatar
andra_aly andra_aly este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna anorexie?

Foarte trist... as adauga niste fraze luate din jurnalul unor fete anorexice foarte trist...
anorexia trebuie acceptate pentru ca numai asa se poate scapa. dar din pacate multe dintre ele nu recunosc... spun: eu mananc putin pentru ca asa mi-e bine, eu nu am pofta de mancare pentr ca asa am fost mereu. si lispa poate continua
sa ajutam aceste fete! au nevie de sprijinul nostr.

Citat:
Of, mi-am facut azi 3 teste de sarcina. Primul negativ, al doilea la fel, al treilea la fel. Eu nu mai inteleg nimic. Au trecut deja 6 zile de cand trebuia sa imi vina. Fetele de pe House of thin au zis ca e de la anorexie. Dar eu nu sunt subnutritia. Inca imi mai atarna suncile ca naiba. Am 46 de kilograme si sunt obeza!!! Ce patetica sunt! Nici macar anorexica nu pot sa fiu ca lumea. Iau doar partile nasoale.
Ganditi-va fetelor, acesta este unul din primele simptome Nu merita sa va stricati sanatatea pentru ce? pentru ceva ce nu exista? Priviti inauntru sufletului vostru, nu va uitati in oglinda. Asa poate o sa va dati seama ca e momentl sa cereti ajutor.
Citat:
Ieri am iesit din spital. M-au fortat sa mananc, mi-au pus perfuzii. M-am ingrasat 3 kilograme!!!! Trebuie sa ma duc saptamanal sa ma cantareasca. Mi-au zis ca daca nu ma apuc sa mananc din nou, mai am cateva luni de trait. Sunt sigura ca nu e chiar asa. E drept ca m-a cam speriat doctorul si eu l-am speriat pe el. Se pare ca inima mea e dusa naibii si ma trata de parca as fi fost gata oricand sa am un infarct!!! Cica e totul distrus. E drept ca arat din ce in ce mai naspa. Mi-a cazut jumatate din par, imi miroase gura, pielea mea e lasta si galbena.

Nu mai pot sa mai scriu, nu mai vreau. Mi-au taiat si netul ca ei cred ca am invatat totul de acolo. Nu mai am energie. Vreau doar sa se termine totul. Ii urasc pe toti si ma urasc pe mine!!! Poate are dreptate medicul, poate scap de tot in cateva luni.
Fetelor, e timul sa reactionati Nu asteptati cand o sa fie prea tarziu. suntem alaturi de voi

am sa va pun si 2 filmulete... sunt absolut ingrozitoare. dar eu sper sa fie de folos.
BORKED
BORKED

Fetele, mi s-a ridicat parul pe mine

SANATATEA E PE PRIMUL LOC!!!!

Ultima dată editat de andra_aly; 11 sep 2010 at 11:04:51.
Răspuns cu citat