View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 18 iun 2009, 06:03:49
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Help !!!

Anonimina,bine ai venit.
Eu am de slabit 34 de kg.Si pot,si nu disper.
Ma surprinde ca,duapa ce spui ca toata viata ta a fost o dieta,acuma spui ca vrei sa slabesti rapid.Asta ar trebui sa iti iasa din cap,bineinteles,daca nu vrei sa ajungi la 100.
Kilogramele alea le-ai pus in timp pe tine,nu ai cum sa slabesti in 3 luni tot surplusul.
Ma bucur ca ai incercat multe diete si ai vazut ca nu functioneaza.Asa nu vei mai fi tentata de viitor sa le incerci.
Ai incercat dieta hipocalorica vreodata?Eu,din experienta mea,asta ti-as recomanda.
Si cam toate de aici asta tinem,chiar daca fetele tin o dieta personaizata,scarsdale,sau montignac.Niciuna nu depaseste numarul maxim de calorii spus de calculator.
Faci sport?
Noi avem si un concurs,incepe luni o noua tura,deci ai venit la timp.Pe mine ma motivezaa foarte tare,poti incerca si tu.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]